Hrvati ostvarili veliki uspjeh na Svjetskom prvenstvu u tajlandskom boksu: Naši reprezentativci osvojili čak sedam medalja!
Posljednjih je dana u Abu Dhabiju održano Svjetsko prvenstvo u tajlandskom boksu. Hrvatska reprezentacija je na natjecanje otputovala s ukupno devet predstavnik, a njih čak sedam je stiglo do medalje. Ovo je zaista veliki uspjeh za našu zemlju, s obzirom da je na prvenstvu sudjelovalo preko 1000 natjecatelja iz cijelog svijeta.
Po treći put u karijeri, zlatom se okitila Helena Jurišić u kategoriji do 75 kilograma. U ženskoj konkurenciji, zlato je uzela i Splićanka Lucija Bilobrk (kategorija +75 kg). Što se tiče muškaraca, Ivan Bertić se popeo na vrh svijeta u konkurenciji mlađih seniora (kategorija do 91 kg). Bertić je posebno impresivan bio u četvrtfinalu, kada je sjajnim 'high kickom' poslao protivnika u težak nokaut. U finalnom meču, Ivan je na bodove svladao marokanskog predstavnika.
Svakako valja izdvojiti i ostale vrijedne medalje hrvatskih boraca. Vito Košar je uzeo srebro, a Vito Stojčić, Toni Ćatipović i Petar Drežnjak kući donose brončane medalje.
J.S
FOTO: Hrvatski savez tajlandskog boksa/Facebook




