Košarica

Dodali ste u košaricu:

Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

Marija Štetić osvojila zlatnu medalju na Prvenstvu Europe u olimpijskim kategorijama

30. studenog 2019. 19:52

Hrvatska taekwondoistica Marija Štetić iz TK Dubrava okitila se zlatnom medaljom na Prvenstvu Europe u olimpijskim kategorijama koje se održava u Dublinu. Djevojka iz Dubrave zlato je osvojila u kategoriji do 67 kilograma.

Na putu do zlatne medalje Štetić je Njemicu Juliu Ronken (19:2), Litvanku Klaudiju Tvaronaviciute (10:1) te u polufinalu Ruskinju Elenu Evlampjevu rezultatom 21:20. U finalu je Štetić slavila protiv Nizozemke Bodine Schoenemakers sa 6:2.

Osim Štetić prvog dana se je borio i Leon Glasnović (TK Marjan) koji je u kategoriji do 68 kg poražen u drugom kolu. Očekuju nas još nastupi Doris Pole (TK Dubrava), Mateje Jelić i Tonija Kanaeta iz TK Marjan.

Težinske kategorije za Olimpijske igre u muškoj konkurenciji su do 58 kg, do 68 kg, do 80 kg, te preko 80 kg. Za seniorke su težinske kategorije do 49 kg, do 57 kg, do 67 kg, i preko 67 kg.