Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

G2 peti dan : Ana Zaninović izgubila u četvrtfinalu u Koreji

15. srpnja 2014. 00:00
Hrvatska taekwondo reprezentacija je i nakon petog dana u Koreji na G2 turniru ostala na jednoj medalji i srebru Lucije Zaninović.

Pretposljednjeg dana natjecanja na tatami je u kategoriji do 53 kilograma izašla Ana Zaninović te porazom u trećem kolu odnosnu četvrtfinalu natjecanje završila plasmanom od 5 do 8 mjesta što joj je donijelo 4,32 boda u borbi za olimpijske igre Rio 2016.

Ana je u konkurenciji 50 protivnica kao prva nositeljica prvu borbu bila slobodna, a sljedeće tri borbe borila se protiv tri domaće djevojke. Prvu je pobijedila 12:4, drugu 11:4 da bi je u borbi za odličje zaustavila treća predstavnica Koreje rezultatom 14:17.

Zanimljivo je da se nakon olimpijskih igara u Londonu na tatami vratila Kineskinja Wu Jingyu koja je u Lucijinoj kategoriji osvojila dva olimpijska i četiri svjetska zlata. Jedna od najboljih u povijesti ovog sporta odradila je Grand Prix u Kini u kategoriji do 49 kilograma, a  G2 u Koreji u Aninoj kategoriji do 53 kilograma. Uzela je dva zlata i velikih 60 bodova te se vrlo brzo očekuje njen povratak među vodeće i u olimpijskom poretku.

Posljednjeg šestog dana natjecanja od hrvatskih predstavnika nastupit će Petra Matijašević u kategoriji do 67 kilograma.