Košarica

Dodali ste u košaricu:

Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

EP Manchester: Hrvatska taekwondo reprezentacija stigla je do još dvije medalje!

21. svibnja 2022. 19:53

U Manchesteru se ovih dana održava Prvenstvo Europe u Taekwondou za seniore i seniorke. Nakon tri brončane medalje, hrvatska reprezentacija je jučer stigla do još dva odličja.

Olimpijac iz Tokija, Ivan Šapina, nastavio je niz osvajanja medalja na najvećim natjecanjima te je bronci sa svjetskog prvenstva 2019. i europskog prvenstva 2021. dodao i treću medalju uzastopno. Ovog puta je stigao do samog vrha, osvojivši zlatnu medalju u kategoriji do 87 kilograma.

Šapina je sve tri borbe na putu do finala slavio s preko 20 razlike. U osmini finala je deklasirao Cipranina Andreasa Theocharous 26:0, u četvrtfinalu je bio bolji od Ukrajinca Vladyslava Bondara 24:4, dok je u polufinalu s rezultatom 24:4 pobijedio Slovenca Patrika Divkovića. Finale je donijelo dramu kakvu nam je Šapina već nekoliko puta priredio posljednjih godina. Nakon 11:11 finale protiv Španjolca Raula Martineza Garcije otišlo je u ekstra rundi na zlatni bod, a niti nakon dodatnih minut borbe nije bilo bodova te je pobjednika odlučio veći broj pokušaja Šapine u ekstra rundi.

Šapina je ujedno osmi seniorski prvak Europe za splitski klub Marjan, nakon Ane i Lucije Zaninović, Tonija Kanaeta, Lovre Brečića, Matee Jelić, Brune Vuletić i Lene Stojković.

Srebrnu medalju osvojila je Nika Klepac, članica Medvedgrada iz Zagreba koja je u kategoriji do 73 kilograma slavila protiv izvrsne Nizozemke Reshmie Oogink. U borbi za medalju Nika je pobijedila Njemicu Alemu Hadžić s 4:2. U polufinalu je Nika odličnom borbom pobijedila Francuskinju Paule Marie Ble s 15:8 te se plasirala u finale europskog prvenstva protiv još jedne Francuskinje koja je ipak bila prejaka. Laurin je sa 16:0 odnijela zlato u Francusku.

Blizu odličja bila je i druga Nika, Nika Petanjek koja je u osmini finala ostvarila pobjedu rezultatom 9:6 nad Španjolkom Taniom Castineirom. U četvrtfinalu je Nika krenula odlično, povela 4:0 i prednost držala do zadnjih par sekundi, no onda je iskusna Poljakinja Aleksandra Kowalczuk okrenula borbu i s 5:6 otišla u polufinale europskog prvenstva.