Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

Croatia Open u Zagrebu : 21 domaćin se probio do medalje

17. studenog 2014. 00:00
Prvog dana jubilarnog 20. Croatia Opena u fenomenalno uređenoj Areni Zagreb hrvatski natjecatelji imali su iznimno uspješan dan.

U strahovito jakoj konkurenciji nikad jačeg Croatia Opena na kojem je nastupilo 1200 natjecatelja iz 40 država čak se 21 senior iz Hrvatske probio do medalje. Pri tome svakako vrijedi istaknuti neke pojedince i reprezentativce koji su bili na visokom nivou, prije svega najboljeg seniora natjecanja. Lovre Brečić iz splitskog Marjana nanizao je čak šest pobjeda u najbrojnijoj kategoriji uz nevjerojatnu razliku bodova od +58. Na putu do zlata u šest borbi je upisao čak četiri prekida zbog bodovne nadmoći sa preko 12 bodova razlike. Podatak da je proglašen najboljim seniorom turnira u konkurenciji jednog Serveta Tazegula ili Joela Gonzaleza Bonille koji su olimpijski pobjednici i višestruki svjetski i europski prvaci govori dovoljno.

Marina Sumić iz zagrebačkog Metalca je stigla do domaće pobjede i novih 10 bodova u borbi za Rio pred odlazak na svjetski kup u Meksiko gdje bi Hrvatice pobjedom na svjetskom kupu osvojile svaka po 40 bodova.

Od reprezentativaca je siguran na putu do zlata bio i Jastrebov Vedran Golec, srebrni sa posljednjeg prvenstva Europe, a za pohvaliti je dvije mlade cure Mateu Jelić koja je u tri seniorska nastupa stigla do tri medalje na G1 turnirima. Natjecateljica Diva iz Knina upisala je bronce u Izraelu i Austriji da bi na Croatia Openu otišla do najviše stepenice pobjedničkog postolja svladavši u finalu Franku Anić. Svjetska juniorska prvakinja i olimpijska pobjednica mladih te dobitnica nagrade Dražen Petrović za najbolju mladu sportašicu u Hrvatskoj Ivana Babić iz Marjana osvojila je broncu u kategoriji do 57 kilograma pobjedivši na putu do odličja europsku prvakinju iz Izraela.

U polufinalu je Ivanu zaustavila Mađarica Edina Kotsis, najbolja seniorka natjecanja koja je u finalu slavila i protiv Martine Zubčić, brončane iz Pekinga. Od seniorskih reprezentativaca medalje su osvojili još Dinko Šegedin, Piero Marić, Mateja Kunović, Stipe Jarloni, Iva i Mia Radoš, dok su bez odličja ostali Filip Grgić (kojeg je u zadnjoj sekundi pobjedio 9:8 veliki Španjolac Gonzalez Bonilla) te Petra Matijašević.

Prvi dan natjecanja u predivnoj Areni Zagreb pratilo je ukupno 3000 gledatelja koji su imali priliku i uživati u spektakularnoj koreografiji i demonstraciji Korejskog demo teama Tal. Vrijedi istaknuti da su u strahovito jakoj konkuercniji sa nekoliko nacionalnih timova u ukupnom poretku seniorke Metalca prve, a seniori Marjana drugi.