Košarica

Dodali ste u košaricu:

Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

Usman nokautirao Covingtona i obranio naslov; Volkanovski postao novi prvak u perolakoj kategoriji; Nunes nastavlja dominirati

15. prosinca 2019. 13:00

Posljednji PPV ove godine donio nam je pregršt uzbuđenja. Na UFC 245 priredbi u Las Vegasu vidjeli smo tri borbe za titulu. Dvoje prvaka svoje pojaseve je zadržalo, dok je jedan svoj pojas izgubio.

U glavnoj borbi večeri susreli su se prvak u velteru Kamaru Usman (16-1, 11-0 UFC) i izazivač Colby Covington (15-2, 10-2 UFC). Nigerijac je Amerikanca svladao tehničkim nokautom u posljednjoj minuti meča. Ova borba bila je samo šlag na tortu jedne odlične priredbe. Od prve minute bilo je vidljivo kako ova dva vrhunska hrvača neće koristiti hrvanje, nego su se odlučili na borbu na nogama. Udarci su tijekom borbe pljuštali s jedne i s druge strane, a Colby se je od treće runde borio sa slomljenom vilicom. U četvrtoj rundi, Colby je bio odličan čak i sa takvom ozljedom. Usman je svoj pojas obranio pedeset sekundi prije kraja borbe. Rušio je Covingtona, te ga je napao hammerfistovima, ali se Colby uspio pridignuti. Međutim par sekundi događa se slična situacija, ali sudac je ovaj put odlučio prekinuti borbu.

U sunaslovnoj borbi večeri UFC je dobio novog prvaka u perolakoj kategoriji. Australac Aleksandar Volkanovski (21-1, 8-0 UFC) svladao je dojučerašnjeg prvaka Maxa Hollowaya (21-5, 17-5 UFC) jednoglasnom odlukom sudaca (48-47, 48-47, 50-45), te tako postao drugi Australac koji u svojem vlasništvu ima pojas UFC prvaka. Prvi kojem je to uspjelo bio je Robert Whittaker.

Amanda Nunes po peti puta obranila je pojas prvakinje u ženskoj bantam kategoriji. Ovog puta svladala je izazivačicu Germaine De Randamie nakon dominantne borbe jednoglasnom odlukom sudaca (49-46, 49-45, 49-44).

U preostale dvije borbe glavnog dijela programa Marlon Moraes (23-6, 5-2 UFC) bio je bolji od debitanta u bantamu, Josea Alda (28-6, 10-5 UFC) podijeljenom odlukom sudaca te mu nanio drugi uzastopni poraz, dok je glavni program otvoren pobjedom Petra Yana (14-1, 6-0 UFC) nad veteranom Urijahom Faberom (35-11, 11-7 UFC) nokautom početkom treće runde.

Iz uvodnog programa vrijedi spomenuti pobjede Geoffa Neila (13-2, 5-0 UFC) nad Mikeom Perryjem (13-6, 6-6 UFC) nokautom nakon minute i pol borbe. Perryju je ovo prvi poraz nokautom u karijeri. Matt Brown (22-16, 15-10 UFC) vratio se borbama nakon više od dvije godine te je krajem druge runde nokautirao Bena Saundersa (22-13-2, 9-10 UFC).