UFC teškaš Wieczorek uhićen u bandi pod sumnjom sudjelovanja u organiziranom kriminalu
UFC teškaš iz Poljske Adam Wieczorek uhićen je u utorak pod okolnostima neshvatljivim za jednog profesionalnog, uspješnog sportaša.
Naime, 26-godišnji Wieczorek je jedan od 10 ljudi koji su u poljskom Chorzowu uhićeni za vrijeme racije anti-terorističkih sila nakon što je vođeno preko dvije godine istrage "Psycho Fans" bande u koju je uključen. Vijest su prenijele poljske novine Gazeta Wyborcza.
UFC nije odgovorio komentarom na ove optužbe koje su mediji poslali, no budite sigurni da mladi Poljak neće u kavez brzo - točnije, vjerojatno više nikad.
Tužitelji kažu da je Psycho Fans grupa, sastavljena od huligana pratitelja nogometnog kluba Ruch Chorzow, sudjelovala u nizu zločina kroz četiri godine od 2013.-2017. Nakon 2 godine istrage utvrđena je prodaja droge, otmice, krađe, medicinske prevare i malverzacije, i napadi na navijače drugih klubova palicama, pa čak i mačetama.
Šezdesetak ljudi je optuženo da radi za ili s bandom, a nekoliko su ih u zamjenu za imunost postalo doušnici policiji. Wieczorek, koji je "die-hard" fan svog kluba, optužen je za dilanje droge i sudjelovanje u organiziranim tučnjavama s drugim bandama.
Koliko su zaluđeni poljski nogometni fanovi UFC je osjetio i na svojoj koži, kada je Wieczorek morao odstupiti s ceremonijalnog vaganja u 2017. za borbu s Anthonyjem Hamiltonom u Gdansku. Interventna policija je morala aktivno posložiti jedinice ispred objekta gdje se održavalo vaganje, jer je nekoliko desetaka Lechia Gdansk "ultrasa" - velikih rivala Rucha Chorzowa - okružilo dvoranu gdje se nalazio Wieczorek.
Poljak je zadnji put nastupio na UFC-u 230 gdje mu je prvi UFC poraz nanio Marcos Rogerio de Lima. Vjerujemo da će mu to biti ne samo posljednji poraz, nego i posljednja borba u elitnoj promociji, a vrlo vjerojatno i u karijeri.
L.G.
Foto: Tapology




