Košarica

Dodali ste u košaricu:

Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

UFC 251: Usman lako protiv Masvidala, Rusija ima novog prvaka, Volkanovski ostao na tronu perolake kategorije kontroverznom odlukom sudaca

12. srpnja 2020. 20:24

Završio je borilački spektakl na Otoku Yas u Abu Dhabiju. Na UFC 251 priredbi imali smo prilike vidjeti event natrpan zvjezdanim imenima koja su ispunila naša očekivanja i ponudila nam odlične izvedbe.

U glavnoj borbi večeri Kamaru Usman uspješno je obranio svoj pojas u velteru te je jednoglasnom odlukom sudaca svladao izazivača Jorgea Masvidala, koji je ovu borbu prihvatio prije samo sedam dana.

Masvidal je u uvodnoj rundi pokazao kako je opasan na nogama te je većinu runde dominirao. Usman nije htio dopustiti izazivaču da se razmaše te je ubrzo preselio borbu u parter, a po potrebi i uz ogradu, znajući da je u takvim situacijama bolji od Masvidala. U nastavku borbe Masvidal je prokrvario iz dvije rane koje je zadobio u sudaru glavama, a počeo je i sve teže disati. U trećoj rundi Usman svojeg kolegu udara u međunožje te je borba nakratko prekinuta. U posljednje dvije 'šampionske' runde Usman ulazi s prednošću koju je lakoćom održavao. Kontrolirao je borbu i praktički svih 10 minuta u posljednje dvije runde proveo je u dominantnoj poziciji.

Naposljetku zaslužena pobjeda Nigerijca, a suci su meč bodovali 50-45, 50-45, 49-46 i jednoglasno mu dodijelili pobjedu.

Volkanovski prvi put obranio titulu

Alexander Volkanovski prije pola godine osvojio je pojas u perolakoj kategoriji, a današnjom pobjedom pokazao je kako želi ostati prvak što dulje. U sunaslovnoj borbi večeri još jednom je pobijedio Maxa Hollowaya, koji se sada nalazi u teškoj situaciji.

Holloway je u uvodne dvije runde bio vidno bolji, čak je bio i blizu pobjede nakon jednog aperkata, međutim Australca je spasio kraj runde. Tada Volkanovski ubacuje u brzinu više i i pokazuje zašto je prije pola godine postao prvakom. Treća runda je bila izjednačena, ali je dominirao četvrtom rundom. U posljednjih pet minuta opet smo mogli vidjeti izjednačenu borbu. Suci su naposljetku pobjedu podijeljenom sudačkom odlukom dodijelili Australcu koji je tako po prvi puta obranio pojas (47-48, 48-47, 48-47).

Rusija ima još jednog UFC prvaka

Petr Yan novi je prvak bantam kategorije nakon što je tehničkim nokautom u petoj rundi pobijedio iskusnog Josea Alda. Yan je bio bolji u prvoj rundi, ali u sljedeće dvije Aldo se budi i gledamo izjednačenu borbu. Tada Yan kreće još jače, dok Aldu kao da ponestaje snage i svježine.

Pred kraj četvrte runde Rus je napao odličnim 'groudn and poundom', a u petoj dolazi do konačne pobjede. Uzdrmao je bivšeg prvaka i silovitim udarcima ga je raskrvario te je sucu preostalo samo prekinuti borbu i dodijeliti pobjedu Rusu.

PVZ se porazom oprostila od UFC-a, debitant nokautirao Oezdemira, Namajunas se revanširala Andrade

Ostatak 'fight carda' također je izgledao impresivno. Rose Namajunas i Jessica Andrade odradile su revanš te se je Amerikanka revanširala Brazilki za poraz koji joj je nanijela prije nešto više od godine dana. Rose je slavila jednoglasnom odlukom sudaca.

Paige VanZant porazom je završila svoju karijeru u UFC-u. I prije ove borbe bilo je jasno kako popularna borkinja neće produžiti svoj ugovor te će istražiti slobodno tržište. Amanda Ribas odličnim nastupom je ispratila PVZ iz najelitnije MMA promocije. Sredinom prve runde polugom na ruci prisilila je američku borkinju na predaju.

Češki nokauter Jiri Prochazka upisao je odličan debi u UFC-u. Bivši Rizinov prvak je brutalnim nokautom u prvoj minuti druge runde uspavao bivšeg izazivača Volkana Oezdemira i najavio velike stvari u poluteškoj kategoriji.

UFC 251 – Rezultati:

Kamaru Usman def. Jorge Masvidal via jednoglasna odluka
Alexander Volkanovski def. Max Holloway via podijeljena odluka
Petr Yan def. Jose Aldo via TKO, (R5, 3:24)
Rose Namajunas def. Jessica Andrade via podijeljena odluka
Amanda Ribas def. Paige VanZant via submission (poluga na ruci) (R1, 2:21)

Jiri Prochazka def. Volkan Oezdemir via KO (R2, 0:49)
Muslim Salikhov def. Elizeu Zaleski via podijeljena odluka (30-27, 29-28, 28-29)
Makwan Amirkhani def. Danny Henry via sub (anakonda gušenje) (R1, 3:15)
Leonardo Santos def. Roman Bogatov via jednoglasna odluka (29-26 x3)
Marcin Tybura def. Maxim Grishin via jednoglasna odluka (30-27 x2, 30-26)
Raulian Paiva def. Zhalgas Zhumagulov via jednoglasna odluka (29-28 x3)
Karol Rosa def. Vanessa Melo via jednoglasna odluka (30-26 x2, 30-27)
Davey Grant def. Martin Day via KO (R3, 2:38)