Strikeforce-ova teška kategorija dodatno je dobila na vrijednosti od kada je i
Josh Barnett došao u društvo
Alistairu,
Fjodoru,
"Bigfoot" Silvi,
Werdumu i ostalima. To je jedan od rijetkih slučajeva u kojemu neka druga MMA organizacija u bilo kojoj težinskoj kategoriji opasno konkurira UFC-u.
Prema svemu sudeći, čeka nas vatromet u 2011. godini. Čelni čovjek Strikeforce-a,
Scott Coker, izjavio je za Sherdog-ovu radio emisiju da ne misli previše kalkulirati sa brojnim imenima koji krase najmoćniju kategoriju ove brzorastuće MMA organizacije.
„Jedno ću vam reći o ovim borcima…Alistair, Fjodor, Fabricio, Barnett, Antonio Silva, Kharitonov, Arlovski, Rogers, svi oni borit će se međusobno u 2011. godini. Ne mislimo se suzdržavati. Svaki taj borac ići će na kvalitetnog i teškog protivnika jer ovdje samo takva konkurencija i postoji. Kao što je rekao Josh Barnett, izazov je ovdje. Potpisao je za nas jer se želi boriti protiv najboljih. Složit ćemo te mečeve i vjerujem da će fanovi uživati.“Fanovi će bez sumnje biti zadovoljni bude li ostvaren i dio ovih ambicioznih planova u spomenutom razdoblju. No s obzirom da je Alistair očito u dobroj formi, Fjodor zdrav, Werdum na dobrom putu ka oporavku a Barnett u naponu snage, nema sumnje da nas očekuje vatromet u teškoj kategoriji ove mlade MMA organizacije.
Izvor: www.sherdog.com
Intervju (Scott Cocer, od 55. minute) : http://www.sherdog.com/radio/Beatdown-Scott-Coker-1666
I.F.