Još je ostalo tek nekoliko dana do održavanja 9. po redu službenog
MMA prvenstva Hrvatske za kadete, juniore i seniore koje će biti održano u Splitu 12.03.2016.g. u sportskoj dvorani Visoka, popularnoj zvanoj "bonbonjera".
Ovo je nastavak predanog rada odnosno organizacijskih uspjeha splitskog
JJK Uragana koji se osim kroz rezultate u japanskoj jujitsi počeo potvrđivati u grapplingu i MMA-u. Pravi veliki iskorak napravili su u organizacijskom smislu sa nizom svojih projekata u proteklih nekoliko godina i suradnjom s nizom sportskih (borilačkih) federacija i institucija u Hrvatskoj i svijetu.
Tome u prilog ide i činjenica da je JJK Uragan domaćin ovogodišnjeg službenog MMA prvenstva pod okriljem Hrvatskog MMA saveza na kojem će nazočiti i gosti/delegati iz Svjetske MMA federacije (WMMAA).
Predsjednik Hrvatskog MMA saveza
Željko Banić je tom prilikom izjavio:
"Očekuje nas jedno jako bitno i posebno natjecanje 12.03. u Splitu. Hrvatski MMA savez je do sada već organizirao 8 nacionalnih prvenstava ali ni jedno nije bilo na ovakvom nivou kao sada i to iz više razloga. Kao prvo Savez je sada uređen sukladno svim regulama kao priznati sport mada on to još uvijek formelno nije. Po prvi puta u svijetu na nekom amaterskom MMA natjecanju će se vršiti antidopinška kontrola. To je jedan od razloga zašto nam na monitoriranje natjecanja dolaze delegati Svjetske MMA federacije (WMMAA) koji su kao svog delegata poslali Alexandera Angelhardta, direktora razvoja i Adel Faizullin, specijalnog izaslanika g. Vadima Finkelchteina predsjednika WMMAA. Oni će nadgledati suradnju našeg Saveza i Antidopinške agencije (HADA) i od ovog prvenstva antidopinške kontrole bi trebale postati svakodnevna praksa na amaterskim MMA natjecanjima. Također će nadgledati i naš elektronski sustav koji smo uspostavili 2007. godine i za koji su više nego zainteresirani.
Hrvatski MMA savez ima na neki način pionirsku ulogu u razvoju MMA. Među prvima u svijetu smo uspostavili amaterska MMA natjecanja s svim regulama koje zahtijeva Međunarodni olimpijski odbor.
Posebno bi istaknuo da nije bilo lako odlučiti tko će na sebe pruzeti odgovornost organizacije ovogodišnjeg nacionalnog prvenstva upravo zbog svih momenata koje sam nabrojio. Klub Uragan sa svojim iskustvom u organizaciji sličnih eventa pokazao se kao logični odabir sa svojim iskustvom i kadrovima koji mogu iznijeti jedan ovakav izazov. Htio bi se ekipi iz JJK Uragan posebno zahvaliti na trudu i hrabrosti za preuzimanje takve odgovornosti."
Ovo je ujedno prvi put da je Dalmacija odnosno grad Split domaćin službenog MMA prvenstva i ujedno sjajna pozivnica svim ljubiteljima mješovitih borilačkih sportova da dođu u subotu, 12.03.2016.g. u splitsku "bonbonjeru" na Visoku uživati u potezima i zahvatima modernih gladijatora.