Sve veći broj fanova, boraca i medija smatra da bi UFC 229 mogao biti posljednji put da vidimo Conora McGregora u kavezu.
Irac je 2016. objavio kratku mirovinu da bi boksao s Floydom Mayweatherom, a novac koji je zaradio kroz taj meč bi mogao biti razlog više da Notorious ode u mirovinu nakon borbe s Khabibom Nurmagomedovim 6. listopada.
Jedan od ljudi koji je zadužen za McGregorove pripreme je njegov trener Owen Roddy, koji je nedavno u jednoj epizodi Eurobasha rekao voditelju Peteru Carrollu da nije siguran što budućnost nosi za Irca:
"Ne znam... Ne mislim da će se umiroviti. Ne gledam u budućnost da vidim što se događa. Njegov mentalitet se nije nimalo promijenio, tako da ne znam."
Roddy vjeruje da McGregorova odluka hoće li nastaviti karijeru ovisi o tome koje se borbe nude, odnosno da će dostupnost super-borbi i želja fanova odlučiti hoće li se ponovno boriti:
"Uvijek kažem, ovisi koje su borbe dostupne za Conora. Kao što sam rekao, ako bude postojala još neka velika super-borba i Conor misli da bi uživao u njoj, onda će ju odraditi. Ako ju fanovi budu htjeli i takve stvari, mislim da će ju Conor uzeti."
Unatoč svemu, Roddy je naglasio kako još nije uopće bilo razgovora o njegovom umirovljenju od slobodne borbe te da odluka neće biti donesena sve do poslije UFC-a 229:
"Nikad ne znaš, tko zna? Mi ćemo se fokusirati isključivo na zadatak pred nama sada. Ovo je potencijalno najveća borba ikad. Ući ćemo i odraditi to, a onda će on (McGregor) vjerojatno već biti na sljedećoj najvećoj borbi ikad."
Nije jasno zašto bi se McGregor umirovio kada je u najboljim godinama za MMA, osim zato što mu je novac jednostavno nedovoljan, nakon što je okusio plaću od 100 milijuna dolara. Nadamo se da će donijeti pravu odluku, ostati borac prije nego biznismen i pružiti nam barem još nekoliko vrhunskih predstava.
L.G.
Foto: Esther Lin/MMA Fighting