Perspektivni teškaš
Dorijan Ilić dobio je priliku probiti se u kavezu
Hrvatske MMA lige, i svoju je šansu itekako iskoristio. Protivnici su padali u prvoj rundi, a svoj je nos za nokaut demonstrirao i u ringu
FFC-a, kada je pod njegovim šakama pao iskusniji
Emil Poljak.
U kratkom razgovoru s nama osvrnuo se na izazove koji slijede.
U super-finalu Hrvatske MMA lige tradicija se za njega nastavila - došlo je do finiša u prvoj rundi, još jednom nad
Draženom Glavašem.
"Jednostavno sam takav borac da se poklopi da završim meč tako brzo," rekao nam je Dorijan kada smo ga pitali predstavlja li mu nokaut u prvoj rundi važan cilj kada ulazi u kavez.
U najmoćnijoj kategoriji često imamo priliku vidjeti brze trijumfe, no i umorne borce kada borba uđe u kasnije runde. Ilić je itekako svjestan toga.
"Naravno da naporno radim na tome, ako meč potraje nekoliko rundi želim biti isti kao i u prvoj."
Pobjeda nad Glavašem rezervirala mu je mjesto u hrvatskoj repki. Iako je sretan zbog prilike, on još uvijek nije siguran što će mu sve donijeti nova godina, i kako će se formirati planovi.
"Zadovoljstvo mi je predstavljati naše boje, ali s obzirom na to da još ne znam za ovu godinu što ću, ne mogu konkretno odgovoriti. Ne znam na koju ću stranu ići, još je prerano za takva razmišljanja."
Ako briljira u ovoj godini, tko zna, možda bi on zapeo i za oko UFC-ovih matchmakera. Ilić nije siguran što će mu budućnost donijeti, no kad god ta prilika dođe,
"Veselim se tome. Ako sve bude išlo po planu i dobijem tu priliku, sa zadovoljstvom ću nastupiti ondje."
Hoćemo li jednoga dana gledati njegov meč s
Antom Delijom ili
Denisom Stojnićem?
"Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati, ali mogli bi vidjeti..."
OVDJE se prisjetite ždrijeba za
Europsku MMA ligu, koji je Dorijanu donio
Viktora Peštu. Hoće li njegovi planovi ove godine biti usko povezani s reprezentacijom, pokazat će vrijeme.
Ina Ferenčić