Cormier Miočiću: Uzmi borbu, nokautiraj nekog, onda ćemo pričati o revanšu!
UFC-ov prvak teške kategorije Daniel Cormier razumije poziciju u kojoj se nalazi Stipe Miočić, čovjek kojem je oduzeo naslov prvaka. No, to ne znači ni u kojem slučaju da će mu dati ono što želi, i to zbog nekoliko razloga.
Prvo, smatra da čovjek koji je nokautiran u prvoj rundi nije u poziciji da postavlja uvjete i traži revanše. No, drugo, kaže da revanš neće dobiti dok postoje unosnije borbe na stolu. Treba dokazati da zaslužuje revanš i staviti DC-a u poziciju da ga ne može odbiti.
Zato ne razumije iz kojeg razloga Miočić sjedi kod kuće i čeka, dok se on već jednom borio:
"Ovo je stvarno totalno ludo sranje. Stipe se nije borio tako dugo da će Jon Jones odraditi dvije borbe otkako je on zadnji put bio u oktogonu. Kad se to zadnji puta dogodilo? Jones će imati dvije borbe, a kojim tempom se bori možda i tri do trenutka kada se Stipe ponovno bori, ako misli čekati mene i boriti se na ljeto. To je ludo, jer se Jones ne bori često. To je ludo."
Cormier smatra da je riskirao svoj naslov, a time vrlo, vrlo unosnu borbu s Brockom Lesnarom, kada je ušetao u kavez protiv opasnog udarača Derricka Lewisa na UFC-u 230 u studenom.
Baš ta činjenica da se on borio od osvajanja teškaškog pojasa, a Stipe nije, je ono što mu najviše smeta, i to je glavni razlog što ne želi dati Vatrogascu revanš:
"Jednostavno mi se ne sviđa to što sam se ja ponovno borio, a on još nije. Idi i prebij nekoga, onda te ne mogu ignorirati. Može otići i nokautirati nekog ponovno i onda je ono, 'Pa, moraš se boriti s njim.' Onda zadnja uspomena na njega u kavezu neće biti kako leži nokautiran."
A, dok je trilogija s Jonesom još na stolu, ne vjerujemo da će se uzvrat sa Stipom ostvariti ubrzo - pa možda i nikad.
L.G.
Foto: SportsJOE.ie




