Rijetko ćemo čuti od
Andersona Silve kako prije ulaska u meč svoja očekivanja stavlja u superlativ. No čini se da ga se djelo
Nicka Diaza poprilično dojmilo, jer "Pauku" se kemija njihovih stilova toliko sviđa da je najavio najbolji okršaj u stojki u UFC-povijesti.
U prvom razgovoru s medijima od kada je borba ugovorena i zakazana za siječanj 2015. godine, Anderson je rekao sljedeće :
"Dobra je to borba za fanove i za mene. Obojica se nismo borili neko vrijeme a ja dolazim od ozljede. Nick voli stand-up borbu i voli se kretati naprijed. Svi znaju da ima odličan boks i da će odraditi stand-up meč kakav svi žele vidjeti. Vjerujem da će ovo biti najbolji UFC stand-up meč svih vremena.
Uvijek obratim pažnju na najbolje borce i one koji bi mi jednoga dana mogli biti protivnici. Nikada nisam mislio da ću se boriti s Nickom Diazom, no gledao sam njegove borbe jer ja mislim da je on odličan borac. Im dobar jiu-jitsu, odličan boks i to će biti sjajan meč. Ako me ne pokuša zgrabiti i odugovlačiti, biti će to najbolji UFC meč ikada."
Njegova obitelj nije bila sretna kada se odlučio na povratak u oktogon.
"Da vam kažem iskreno, nisu baš sretni. Poštuju moju želju i sada se mire s time. Da je po njihovom, ja se više ne bi borio. Nijedna obitelj ne želi vidjeti kako odlaziš u rat, pogotovo nakon ozljede kakvu sam ja imao. Ja se borim zato što to volim raditi."
Foto :
USA TODAY Sports
Ina Ferenčić