Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

U Poreču održano prvenstvo Hrvatske u low kicku za juniore i seniore

12. travnja 2015. 00:00
11. travnja 2015 godine u Poreču, u organizaciji kluba KBK King iz Poreča i HKBS-a, održano je prvenstvo Hrvatske u low kicku za juniore i seniore.

Izvanredan rezultat postigli su natjecatelji iz Amena osvojivši 2 zlatne, jednu srebrenu i jednu brončanu medalju. U kategoriji seniori do 67 kg zlato je osvojio Dino Taći. On je u polufinalu pobijedio Dominika Percača iz KBK LKB Zagreb jednoglasnom odlukom sudaca, a u drugom polufinalnom meču Mariu Katiću nije izašao protivnik Elis Mujagić iz KBK Škorpion.

Finalnu borbu Katić je predao Taćiju koji je tako postao prvak Hrvatske do 67 kg, a Katić je dobio srebrnu medalju. U kategoriji do 91 kg Antonio Plazibat je osvojio zlato pobijedivši tri protivnika , od toga prvu i finalnu borbu nokautom. U finalu u drugoj rundi pobijedio je Andriju Lekića iz KBK Pit Bull nokautom pokazavši tako da je zbilja velika nada Hrvatskog kickboxinga, a sam Plazibat sanja o borbi s
Nenadom Pagonisom na WAKO svjetskom prvenstvu u Beogradu ove godine, inače znamo da je Pagonis višegodišnji svjetski i Europski prvak, reprezentativac Srbije.

Plazibat je proglašen najboljim seniorom u low kicku za 2015 godinu. Naš mladi junior Lucijano Radić unatoč izvrsnoj tehnici izgubio je borbu za finale ne snalazeći se još kako treba u ringu, ali njegovo vrijeme dolazi i možemo reći da smo zadovoljni s njegovom brončanom medaljom.

Tomislav Čikotić, član KBK Dalmacija Dugi Rat ali nastupa za KBK Mornar, koji je sve pripreme odradio u KBK Ameno pomažući Plazibatu, kako za FFC tako i za ovo državno natjecanje, pobijedio je u finalu u superteškoj kategoriji Antu Verunicu člana KBK King iz Poreča, inače K-1 prvaka Hrvatske, jednoglasnom sudačkom odlukom.

Čikotić je nakon pobjede u Sarajevu nad Mehićem pokazao nevjerojatnu spremnost i agresivnost i vjerujemo kako nakon ove pobjede nad Verunicom slijede nove profesionalne borbe na FFC u za njega i Plazibata, a očekujemo i najsjajnija odličja na ovom svjetskom prvenstvu za cijeli tim iz Amena, Taći, Katić i Plazibat. Mladi junior iz KBK Dalmacija Dugi Rat, Dino Sudić u kategoriji do 57 kg osvojio je srebrenu medalju i pokazao da je svijetla budućnost pred njim.

Na naslovnoj slici Plazibat drži pehar najboljeg seniora u low kicku za 2015. godinu.