Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

Neven Žugaj treći na FILA grand prixu

10. srpnja 2011. 00:00
Danas je u Azerbejđanu bilo održano finale FILA-inog Grand Prixa u hrvanju grčko-rimskim stilom.

Hrvatska je imala šestoricu predstavnika, a najuspješniji je bio Neven Žugaj koji je osvojio treće mjesto u kategoriji do 74 kg.

U 1/8 finala je pobijedio Adilova Asseta iz Kazakhstana (1:0, 1:0) da bi zatim u 1/4 finalu izgubio od Elvina Mursaliyeva iz Azerbejđana (0:1, 2:0, 0:2). Mursaliyev se plasirao u finale te je tako progurao Nevena u repesaž. Tamo je prvo pobijedio Daragana Mykolu iz Ukrajine (1:0, 1:0) te u borbi za broncu Rafiga Huseynova iz Azerbejđana (1:0, 1:0).

Peto mjesto je osvojio Nevenov brat Nenad. Prvo je pobijedio Petera Bacsia iz Mađarske (1:0, 2:5, 3:1), a zatim i Bacsievog sunarodnjaka Zoltana Fodora (1:0, 2:0). U 1/2 finalu je izgubio od kasnije srebrnog Samana Ahmana Tahmasebia iz Azerbejđana (0:1, 0:2), a zatim je u borbi za broncu izgubio od Davooda Aliashrafa Akhbarija iz Irana (0:1, 0:4).

Osim braće Žugaj, Hrvatsku su još predstavljali:

Ivan Lizatović, 55 kg - izgubio je od predstavnika SAD-a Spensera Thomasa Manga (1:0, 0:3, 0:3) te je završio na jedanaestom mjestu.

Tonimir Sokol, 60 kg - u prvoj borbi je pobijedio Gogitu Gobiershvilia iz Gruzije (1:0, 1:0), da bi u sljedeće dvije borbe izgubio, prvo od kasnijeg pobjednika turnira Aliyeva Hasana iz Azerbejđana (0:1, 0:3) te u repesažu od Jasem Abbas Amiria iz Irana (1:0, 1:0). Turnir je završio na destom mjestu.

Danijel Janečić, 66 kg - izgubio je od Adama Kuraka iz Rusije (0:1, 0:1) te je turnir završio na šesnaestom mjestu.

Božo Starčević, 74 kg - prvi dvoboj je tijesno izgubio od kasnijeg pobjednika Dmytra Pshykova iz Ukrajine (2:0, 0:5, 0:1) da bi zatim u repesažu predao borbu zbog ozljede. Turnir je završio na jedanaestom mjestu.

Svi naši hrvači su se srčano borili te bi uz malo više sportske sreće neki mogli izboriti normu za olimpijske igre već na predstojećem svjetskom prvenstvu koje će se održati u rujnu u Istanbulu.