Zeljko i Sobjeslavski poraženi u prvom kolu kvalifikacija podijeljenom odlukom sudaca
Olimpijske europske kvalifikacije jučer su završile porazom dvojice hrvatskih boksača, Mladena Sobjeslavskog i Marka Zeljka, obojica su pružila dobre predstave, a poraženi su podijeljenim sudačkim odlukama.
Prvi u ring od dvojice Hrvata izašao je Zeljko. U šesnaestini finala kategorije do 69 kilograma poražen je od 19-godišnjeg Bjelorusa Aliaksandra Radzionaua podijeljenom sudačkom odlukom (4:1).
Sobjeslavski je bio slobodan u prvom kolu, dok je u osmini finala srednje kategorije poražen od Finca Muhhamada Abdilrasoona podijeljenom sudačkom odukom (3-2).
Jučerašnji dan bio je ujedno i posljednji, međunarodni olimpijski odbor odlučio je prekinuti sva trenutna natjecanja vezana uz ovogodišnje Olimpijske igre. Ostvareni rezultati za sada ostaju, a novi termin održavanja mogao bi biti u svibnju.
Od hrvatskih boksača još trebaju nastupiti Marko Milun, Nikolina Čačić i Marija Malenica. Luka Plantić jedini je ostvario pobjedu, dok su Ivana Habazin, Toni Filipi, Marko Zeljko i Mladen Sobjeslavski poraženi u svojim prvim nastupima.
A.G.
Foto: Profimedia




