Ždrijeb za Europske igre spreman, Milun odmah u startu na Russoa!
Sutra u bjeloruskom glavnom gradu Minsku počinju nove Europske igre na kojima će nastupiti šest hrvatskih boksača i jedna boksačica. Turnir će služiti i kao Europsko prvenstvo, stoga će konkurencija biti na najvišoj razini, a ždrijeb za natjecanje je već finaliziran.
Već sutra u ring će prvo Toni Filipi kojeg u prvom kolu čeka Džemal Bošnjak, a isti dan nakon njega Marko Milun boksat će protiv legende Clementa Russoa, koji iza sebe ima dvostruki svjetski naslov te dva srebra s Olimpijskih igara.
Filipijeva kategorija (-91kg) kreće od 15 sati, dok će superteškaši - uključujući Miluna i Russoa - krenuti od 16 i 15.
U subotu od 20 h nastupa i nositelj hrvatske zastave na otvaranju Damir Plantić (-81kg) protiv Bayrama Malkana, a nedjelja će biti obilježena nastupom Erika Pijetraja protiv Paula Di Lernieja od 18:30 h.
Jedina ženska predstavnici Sara Beram (-57kg) u ring će tek u ponedjeljak, gdje ju čeka domaća Helina Bruyevich. Mladen Sobjeslavski (-75kg) i Marko Zeljko (-69kg) imaju slobodno prvo kolo, a nastupaju u utorak, odnosno srijedu.
S reprezentacijom u Minsku su izbornik Leonardo Pijetraj, treneri Tomo Kadić i Ivica Zubčić te voditelj delegacije Marko Marović, a ovim putem cijeloj ekipi želimo sretne i uspješne nastupe!
L.G.
Foto: Marko Milun/Megamedia




