PRIDE veteran Sergej Kharitonov također je pratio subotnji okršaj Vladimira Klička i Aleksandra Povjetkina. Navijao je za svog prijatelja "Sašu" Povjetkina te je logično ogorčen predstavom u ringu.
"Saša je pokazao volju, karakter i hrabrost. Imao je priliku, ali nešto je nedostajalo. Kličko se prljavo borio, ali na koncu pobjednik je uvijek u pravu." - izjavio je Kharitonov za ruske medije.
Na upit bi li se Vladimir trebao okušati u MMA zbog prikazanih hrvačkih sklonosti, Rus je dao jasan odgovor.
"Ne, tamo nema što tražiti. U boksu on ima svoju taktiku i određene prljave trikove, u suprotnom ne bi nikad ništa osvojio. U MMA mu to ne bi prolazilo. Braća Kličko boksaju prljavo, ali oni ne mogu drukčije."
No Kharitonov ne sumnja da će Povjetkin doći na vrh. "Vjerujte da će se Saša vratiti i pokazati svima da je najbolji."
Što se Kharitonova i njegove karijere tiče, do kraja godine ima ugovorena dva meča. 30. studenog na priredbi M-1 Challenge u Rusiji, nakon koje bi trebao u kickboxing GLORY ring s K-1 veteranom Jeromeom LeBannerom.
T.B.