Profightstore Logo
 
Informacije
Vaš E-mail:
Trebam brzu info:
5 + 7 =
Moj profil
Košarica

Dodali ste u košaricu:

Košarica ukupno:
Shop: prolaz Cibona, Savska 28, Zgb  Info: 0800 333 553

Fury ljut na bodovanje: "Što je taj tip gledao? Prvih šest rundi je dao Wilderu!"

03. prosinca 2018. 00:00
Fury ljut na bodovanje: "Što je taj tip gledao? Prvih šest rundi je dao Wilderu!"
U subotu su Deontay Wilder i Tyson Fury fanovima pružili jednu od najuzbudljivijih teškaških borbi u zadnjih nekoliko godina, kada su ukrstili rukavice u meču za WBC naslov. Sve je završilo neriješeno - jedan sudac je bodovao 114-112 za Furyja, jedan 113-113, no, jedan sudac je čak bodovao borbu 115-111 za Wildera.
 
Naravno, cijeli svijet boksa, uključujući borce i fanove su posumnjali u kredibilitet suđenja, jer je Fury kontrolirao većinu meča i očito je odluka trebala otići na njegovu stranu. Wilder je u kasnijim rundama dva puta rušio Britanca, pa ovaj 113-113 još možemo argumentirati, ali 115-111 za Wildera je očito netočno i neobjašnjivo bodovanje.
 
Nakon meča, Fury je na press-konferenciji rekao kako je ostao miran na odluku da izbjegne potencijalni incident sa svojim romskim fanovima u publici. No, dan kasnije je odlučio svima reći što misli o njoj.
 
"Da vam budem iskren, u životu nisam vidio lošiju odluku. Ne znam kakvu su borbu oni gledali. Taj tip što je bodovao 115-111, on je bodovao da sam izgubio prvih šest rundi, i ja stvarno ne znam što je on gledao. ali, ovo je box i nije prvi put da se to dogodilo. Mislim da je to jednako loša odluka kao u prvoj borbi Lennox Lewis - Holyfield.
 
Ovakve stvari ocrnjuju boks. Svi će mediji sutra brujiti o lošim stvarima. Kontroverzijama, ovome i onome. Svi u boksu kažu da je ovo bila kontroverzna stvar. I ponovno i ponovno to viđamo."
 
Britanac je dodao da 113-113 rezultat još može shvatiti, ali izdvojio je suca Rochina kao posebno lošeg:
 
"Treba mu zabraniti suđenje boksa zauvijek, jer očito ne zna suditi. Koje mu je ime? Rochin, treba dobiti otkaz. Jer, čak i bez onih nokdauna, on je svejedno bodovao da sam ja izgubio."
 
Njegov promotor Frank Warren je izjavio da će pisati WBC-u i tražiti instant revanš. Gdje bi meč mogao biti održan, mislili biste da će obojica inzistirati na Velikoj Britaniji, ali, možda je čak novac koji zarade u SAD-u za PPV ipak pre dobro za odbiti:
 
"Uvijek sam smatrao da su kroz sve generacije najveće borbe uvijek bile u SAD-u. To sam i ja napravio. Došao sam slomiti SAD. I, da je sve bilo fer išao bi kući s WBC pojasom. No, nema veze, još sam linealni prvak, još sam neporažen. Idemo dalje." - rekao je Fury, a njegov promotor Warren nadodao:
 
"Putuješ ako misliš da će igralište biti nepristrano. I, kad dobiješ ovakvu odluku i ovakve suce, onda si pomisliš 'Zašto ne ostajemo doma? Trebalo bi biti fer. Katastrofa je kada dobiješ suca koji na taj način gleda borbu, pitaš se u kojem si to sportu. Krivo je."
 
Ako se revanš stvarno održi, bit će zanimljivo vidjeti hoće li i na koji način Rochin biti sankcioniran, ali i gdje će se zbog toga dogovoriti novi okršaj.
 
 
L.G.
 
Foto: boxingscene.com

Ključne riječi