2.EI: Porazi Plantića, Sobjeslavskog i Zeljka
Nakon rezultatski uspješnog prvog dana u Minsku na 2. Europskim igrama, uslijedio je drugi natjecateljski dan, koji je bio rezultatski neuspješan.
Sva trojica hrvatskih boksača u subotu su poraženi u svojim startnim mečevima natjecanja koje za boksače predstavlja i ovogodišnje europsko seniorsko prvenstvo.
Marko Zeljko (-69kg) izgubio je u osmini-finala od Kosovara Behramija većinskom sudačkom odlukom 4:0 (3x 29-27, 30-26 i 28-28).
Mladen Sobjeslavski (-75kg) poražen je od Amenca Darčinjana jednoglasnom odlukom 5:0 (4x 30-27 i 30-26).
Damir Plantić (-81kg) nije uspio pobijediti Turčina Malkana, koji u tijesnom meču prolazi dalje podijeljenom odlukom sudaca 4:1 (3x 29-28, 30-27 i 28-29).
Danas u Minsku boksaju Erik Pijetraj (-64kg) protiv Talijana De Lemije, te Toni Filipi (-91kg) protiv Irca Brownea.
Nedjelja će biti dinamičan dan za hrvatski sport na 2.EI u Minsku, na borilište izlaze još Barbara Matić (-70kg) i Dominik Družeta (-81kg) u judu, te Lucija Babić (-68kg) i Dino-Dominic Sumpor (-74kg) u sambu.
T.Iss.
Foto: EUBC




