Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

6 Pages<1234>»
Options
Go to last post Go to first unread
Bronson0  
#21 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:11:41 PM(UTC)
Bronson0

Rank: Advanced Member

Croatia

Was thanked: 357 time(s) in 231 post(s)
Originally Posted by: fist Go to Quoted Post
Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post
Imam osjecaj da takvo gladovanje sjebava zeludac i metabolizam. Ja kad zaspem gladan ujutro mi je lagana zgaravica, a kamoli da ne jedem 48 sati

Postim već 10 godina i ono što mogu potvrditi i osobno, ali i znanstvenim studijama, je da NE usporava metabolizam. Starvation mod je bro science i potpuno netočna teorija.

A zgaravica? Mislim da zeludcu ne pase biti prazan 48 sati.
fist  
#22 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:21:33 PM(UTC)
fist

Was thanked: 1382 time(s) in 741 post(s)
Imam osjecaj da takvo gladovanje sjebava zeludac i metabolizam. Ja kad zaspem gladan ujutro mi je lagana zgaravica, a kamoli da ne jedem 48 sati

Postim već 10 godina i ono što mogu potvrditi i osobno, ali i znanstvenim studijama, je da NE usporava metabolizam. Starvation mod je bro science i potpuno netočna teorija.

A zgaravica? Mislim da zeludcu ne pase biti prazan 48 sati.

Osobno žgaravicu imam isključivo kad pretjerujem s jelom (oko Božića i Uskrsa redovito).

Neću tvrditi nešto što ne znam 100% ali mislim da GERB ne ovisi o praznom želucu koliko o drugim uzročnicima

dr jupidu  
#23 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:44:13 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3886 time(s) in 2989 post(s)
Znam da su 90 % onih preko 85 godina mršaviji tipovi
Nisam vidio debljih preko 85 godina puno.i strast prema zivotu.... Jer mnogi padnu zbog zivotnih nedaća...tko to shvati na vrijeme da treba ić dalje živjet će.a zdrava prehrana i čist zrak naravno da su bitni.no bez zelje za zivotom kao da software gasi zivot
thanks 1 user thanked dr jupidu for this useful post.
nofrx on 9/14/2020(UTC)
Bronson0  
#24 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:47:26 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post
Znam da su 90 % onih preko 85 godina mršaviji tipovi
Nisam vidio debljih preko 85 godina puno.i strast prema zivotu.... Jer mnogi padnu zbog zivotnih nedaća...tko to shvati na vrijeme da treba ić dalje živjet će.a zdrava prehrana i čist zrak naravno da su bitni.no bez zelje za zivotom kao da software gasi zivot

U pravu si. Znam dosta starih ljudi sto su se dobro drzali i bili zdravi dok nisu poslani u dom. Jednostavno te dotuce to da se ne brines vise sam o sebi pa propada i tijelo i psiha
thanks 1 user thanked Bronson0 for this useful post.
dr jupidu on 9/12/2020(UTC)
DjomlaKS  
#25 Posted : Saturday, September 12, 2020 11:41:54 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 2119 time(s) in 1468 post(s)
Fist, sta mozes reci o zitaricama? Ne sjećam se kad je zadnji put bilo ovoliko podjela oko nekih namirnica kao sto je sad slucaj sa prije svega zobenim žitaricama. Jedni tvrde da sadrže vlakna koja nisu dobra za ljudski organizam, a drugi da je to namirnica koju morate redovno jesti.
Sta je dakle istina?
dr jupidu  
#26 Posted : Sunday, September 13, 2020 11:39:27 AM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post
Fist, sta mozes reci o zitaricama? Ne sjećam se kad je zadnji put bilo ovoliko podjela oko nekih namirnica kao sto je sad slucaj sa prije svega zobenim žitaricama. Jedni tvrde da sadrže vlakna koja nisu dobra za ljudski organizam, a drugi da je to namirnica koju morate redovno jesti.
Sta je dakle istina?

Fist je 100 posto meritoran što se tiče vježbanja....a prehranu kao i svi mi što proučavamo godinama nemogu ni sebi ni njemu vjerovat 100 posto jer sam vidio različitosti i šta kom odgovara...tako da je o prehrani teško razglabati.no ono osnovno je da treba jesti integralno.
+ Još čekam da fist vlastitom transformacijom sebe dovede do po meni za njega idealnih 99 kg...a čitao sam na fb da baš kreće s transformacijom.što se mene tiče onako odoka fist i nije za ispod 99 kg bez obzira na visinu jer je jače gradje..tako da se vrti ispod 103 kg a ne ispod 99 to bi bilo to

A sugestija bi bila da šiška postane fistov projekt pa da pokaže kako da od vreće g.... Uspije šišku pretvorit u čovjeka od 100

Hvala
thanks 1 user thanked dr jupidu for this useful post.
nofrx on 9/14/2020(UTC)
fist  
#27 Posted : Sunday, September 13, 2020 12:59:33 PM(UTC)
fist

Was thanked: 1382 time(s) in 741 post(s)
Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post
Sta je dakle istina?

Kao i sve vrste namirnica, žitarice nekome odgovaraju (većini), a nekome ne (manjini). Problem s većinom žitarica koje se danas prodaju po trgovinama je da su očišćene od takozvanog "pepela", odnosno ovojnice te se radi praktički isključivo od srca zrna, odnosno endosperma. Problem je što se upravo u pepelu (ovojnici) nalazi manje više sve što je korisno u žitaricama.

Tipičan primjer je pšenica, odnosno pšenično brašno. Bijelo brašno (Tip 400 i 500) je brašno od potpuno očišćenog zrna, s jedva prisutnim pepelom, pa su proizvodi od takvog brašna prazni mikronutrijentima, a puni kalorija. Dakle jedina korist je utažavanje gladi, inače je potpuno nutritivno beskorisno.

Proizvodi pak od crnog pšeničnog brašna (tip 1000 naviše) su i više nego ok jer sadrže visok udio "pepela", odnosno visok udio mikronutrijenata i vrlo su dobri za naš organizam. Obje vrste brašna dolaze iz iste žitarice (u startu dobre i korisne), ali se kroz preradu jedno pretvara u smeće, a drugo u sjajan proizvod.

Zobene osobno godinama skoro svakodnevno jedem, kao i moja djeca, supruga i manje više svi moji klijenti i svima odgovaraju, dapače, odlična namirnica, što opet ne znači da postoje ljudi čija probava reagira lošije na njih.

thanks 3 users thanked fist for this useful post.
DjomlaKS on 9/13/2020(UTC), thelovacluka on 9/13/2020(UTC), Him on 9/14/2020(UTC)
bero  
#28 Posted : Sunday, September 13, 2020 11:29:39 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5837 time(s) in 3639 post(s)
Ma, zdrav zivot je mozda 30-40 % , ostalo je genetika.
Ako si pobrao dobre gene, mozes dozivjet 100-tu s dve kutije pljugi na dan i masnom hranom. Ako si pobrao usrane gene moze te strefit infarkt u 40-oj a sportas si koji se zdravo hrani.
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
dr jupidu  
#29 Posted : Monday, September 14, 2020 12:16:38 AM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Ma, zdrav zivot je mozda 30-40 % , ostalo je genetika.
Ako si pobrao dobre gene, mozes dozivjet 100-tu s dve kutije pljugi na dan i masnom hranom. Ako si pobrao usrane gene moze te strefit infarkt u 40-oj a sportas si koji se zdravo hrani.

na šta se nemože utjecat ne zanima nas

al definitivno babe koje se ne umaraju mnogo žive dugo

a oni koji se fizički crpe odu ranije

mangup  
#30 Posted : Monday, September 14, 2020 2:30:19 PM(UTC)
mangup

Was thanked: 20 time(s) in 16 post(s)

Kao i sve vrste namirnica, žitarice nekome odgovaraju (većini), a nekome ne (manjini). Problem s većinom žitarica koje se danas prodaju po trgovinama je da su očišćene od takozvanog "pepela", odnosno ovojnice te se radi praktički isključivo od srca zrna, odnosno endosperma. Problem je što se upravo u pepelu (ovojnici) nalazi manje više sve što je korisno u žitaricama.

Tipičan primjer je pšenica, odnosno pšenično brašno. Bijelo brašno (Tip 400 i 500) je brašno od potpuno očišćenog zrna, s jedva prisutnim pepelom, pa su proizvodi od takvog brašna prazni mikronutrijentima, a puni kalorija. Dakle jedina korist je utažavanje gladi, inače je potpuno nutritivno beskorisno.

Proizvodi pak od crnog pšeničnog brašna (tip 1000 naviše) su i više nego ok jer sadrže visok udio "pepela", odnosno visok udio mikronutrijenata i vrlo su dobri za naš organizam. Obje vrste brašna dolaze iz iste žitarice (u startu dobre i korisne), ali se kroz preradu jedno pretvara u smeće, a drugo u sjajan proizvod.

Zob osobno godinama skoro svakodnevno jedem, kao i moja djeca, supruga i manje više svi moji klijenti i svima odgovaraju, dapače, odlična namirnica, što opet ne znači da postoje ljudi čija probava reagira lošije na njih.

...u ovojnicama zitarica se isto tako uz navodne korisne nutrijente nalazi i vecina antinutijenata i toksina koje biljke luce za obranu od predatora...

tako su npr. u japanu kroz povijest integralnu rizu konzumirali iskljucivo siromasniji stalezi koji nisu imali materijalnih sredstava da si omoguce "procesuiranje" rize da bi dosli do onog sredisnjeg bijelog dijela... sredisnji dio ne sadrzi nutrijente, ali isto tako niti antinutrijente i toksine... znaci cisti jednostavni ugljikohidrat... i kao takav dobar i lako probavljiv izvor energije... takodjer je uopce upitna i iskoristivost tih navodnih nutrijenata u vanjskoj ovojnici...

slicna stvar je i sa psenicom kao i s ostalim zitaricima...

dakako da se nama zadnjih godina intergalne zitarice predstavljaju kao nekaj zdravije, a u biti su nezdravije i bitno teze za nasu probavu...

tako da sam iz svog iskustva dosao do zakljucka da bitno bolje podnosim bijelu rizu i bijelo brasno npr. od njihovih integralnih varijanti... i vecinu ostalih integralih zitarica lose podnosim raz, zob, heljda,...
dakako ovisi dosta toga i od individue do individue, ali nacelno vecina ima probavnih smetnji...

zitarice su produkt agrarne revolucije i na kraju krajeva samo jeftin i praktican filer vecinom rezerviran za potlacene mase... robovi, kmetovi,... za vladajuce kaste je rezerviran lov i meso... do pojave agrarne revolucije i zitarica nemamo klase i kaste... dok smo bili lovci sakupljaci nije bilo staleza i mogucnosti kontroliranja i potlacivanja ljudi... ovako kad odredjena skupina zagospodari resursima(zitaricama) moze "lako" kontrolirati masu... dakako dajuci im jeftinu i nutritivno siromasnu hranu tek tol'ko da prezivljavaju... potlaceni onda radjaju potlacene, a vladajuci vladajuce koji drze poluge moci u svojim rukama...

za kvalitetne nutrijente se primarno poseze za kvalitetnim mesom, mlijecnim proizvodima, jajima slobodnih zivotinja sa pasnjaka, divljac, riba (dakako ne riba iz ribogojilista), netretirano voce, sirovi med,...
orasasti plodovi cesti alergeni... vecina povrca diskutabilna jer sadrzi dosta toksina i antinutrijenata kao i grahorice koje su jako problematicne, a i znamo svi da su sinonim za probavne smetnje...

Edited by user Monday, September 14, 2020 3:04:21 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked mangup for this useful post.
nofrx on 9/14/2020(UTC)
Bronson0  
#31 Posted : Monday, September 14, 2020 3:01:13 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Ja bi prije reka da su visi stalezi jeli tu hranu jer je ukusnije nego zbog njene nutritivne vrijednosti.Eto dao si primjer azijata kojima je riza osnova prehrane, a oni u prosjeku zive duze od nas i imaju najvise ljudi preko 100 godina. Drugi primjer sto mi pada na pamet su penzioneri (ovi preko 70)po dalmaciji koji su odrasli uglavnom na kukuruzu i nesto malo mesa pa su zdraviji od nas i dosta dugo zive. Cini mi se da su ove generacije sto sad imaju 50 tak godina puno podloznije visokom tlaku i infarktima nego ovi prije njih.

Sto se tice povrca imam susjeda koji je izlijecio rak tako sto je jeo samo sirovo povrce.

Edited by user Monday, September 14, 2020 3:04:20 PM(UTC)  | Reason: Not specified

mangup  
#32 Posted : Monday, September 14, 2020 3:20:10 PM(UTC)
mangup

Ja bi prije reka da su visi stalezi jeli tu hranu jer je ukusnije nego zbog njene nutritivne vrijednosti.Eto dao si primjer azijata kojima je riza osnova prehrane, a oni u prosjeku zive duze od nas i imaju najvise ljudi preko 100 godina. Drugi primjer sto mi pada na pamet su penzioneri (ovi preko 70)po dalmaciji koji su odrasli uglavnom na kukuruzu i nesto malo mesa pa su zdraviji od nas i dosta dugo zive. Cini mi se da su ove generacije sto sad imaju 50 tak godina puno podloznije visokom tlaku i infarktima nego ovi prije njih.

Sto se tice povrca imam susjeda koji je izlijecio rak tako sto je jeo samo sirovo povrce.

...i to da su nam ukusnije govori namirnicama zivotinjskog porijekla u prilog...

azijati jedu svasta...;)
japanci jedu najvise ribe od svih naroda... i velim bijela riza je ok kao brz i probavljiv izvor energije i sam ju udarno konzumiram...

po dalmatinakoj zagori da jelo se vecinom kukuruz, krumpir, kupus,... tu i tamo svjeze meso i suseno meso... uz more vjerojatno puno vise ribe... ali je meso bila svetinja rezervirana za vikend, blagdane i goste... znala se njegova vrijednost...

naravno da je situacija sve gora sa mladjim generacijama kad jedemo sve losiju i vise procesuiranu hranu... znaci meso puno antibiotika i hormona, zivotinje ne vide sunca niti pasnjaka, hrane ih sugavim nekim smjesama... voce/povrce tretirano do bola... a kae onda tek sa procesuiranjem istih.... i zivimo u sve neprirodnijim uvjetima... isto ne vidimo prirode niti sunca... ali eto sami si to biramo... ima po hr netaknute zemlje kol'ko 'oces, al' vecini na pamet ne pada otici tj. vratiti se zivjeti u neku licku, slavonsku, dalmatinsku vukojebinu da bi zivio u zdravijim uvjetima... nego su svi kidnuli u gradove za "lagodnijim" zivotom...
genetika je u jakoj silaznoj putanji zadnjih desetljeca modernog nacina zivljenja... vecina smo fizicki inferirorniji svojim ocevima, djedovima,... tu kod nas polako nestaju pravi krsni dinaridi... mekusci postajemo totalni... naravno vec gore spomenuta losija hrana i zivotni uvjeti... moguce i cjepiva...

kaj se tice raka znam zenu koja konzumira sirovo meso i drzi rak pod kontrolom... stroga ketogena dijeta... doduse konzumira i odredjeno sezonsko sirovo povrce...

btw i sam konzumiram sirovo meso iz ekoloske proizvodnje vecinu vremena...ok prigodno se ubijem u par kila pecene janjetine ili odojka... ;)
i sirovo meso je puno ukusnije, jestivije i probavljivije od vecine sirovog povrca pogotovo od nejestivih sirovih kupusnjaca...

i da jos jedan btw... kol'ki dio godine imas raspolozivo pravo prirodno i ekoloski uzgojeno voce i povrce...? ajde u dalmaciji jos i mozes imati veci dio godine, ali u unutrasnjosti malo teze...i opet najduze imas sirovo nejestive kupusnjace...pa se postavlja pitanje kakvo i otkud povrce, a i voce mozes nabavljati cijelu godinu... dok je sa namirnicama zivotinjskog porijekla ipak situacija laksa... meso, mlijeko, jaja, riba,... uvijek ce nekaj od toga biti dostupno...

Edited by user Monday, September 14, 2020 4:30:37 PM(UTC)  | Reason: Not specified

dr jupidu  
#33 Posted : Monday, September 14, 2020 4:08:30 PM(UTC)
dr jupidu

dosta primjetno danas ima školske muške djece ženskaste

prije tako nije bilo...u školi bi imali 1-2 ženskasta muška

sad ih ima masu
mangup  
#34 Posted : Monday, September 14, 2020 4:13:48 PM(UTC)
mangup

da, da... estrogenizacija totalna... doduse cure/zene su bujnije...:) vise pak nema muskobanjastih,brkatih cura/zena kao dok je testosteron bio dominantan...;) odnosno bilo je u ravnotezi pa se kao kaj velis znalo tu i tamo pojaviti kod neke cure muskasta obiljezja, a kod decka zenskasta... e al' danas je poplava tih zenskastih obiljezja kod muske djece... koma...
po meni puno previse procesuiranih carbsa, fruktozni kukuruzni sirup, slatkisi, ta biljna procesuirana ulja,...*hormoni u mesu...
djeca su sve manje aktivna i na suncu...moguce i do cjepiva...

Edited by user Monday, September 14, 2020 4:28:28 PM(UTC)  | Reason: Not specified

nofrx  
#35 Posted : Monday, September 14, 2020 4:24:19 PM(UTC)
nofrx

Was thanked: 1087 time(s) in 755 post(s)
Originally Posted by: mangup Go to Quoted Post
da, da... estrogenizacija totalna... doduse cure/zene su bujnije...:) vise pak nema muskobanjastih,brkatih cura/zena kao dok je testosteron bio dominantan...;) odnosno bilo je u ravnotezi pa se kao kaj velis znalo tu i tamo pojaviti kod neke cure muskasta obiljezja, a kod decka zenskasta... e al' danas je poplava tih zenskastih obiljezja kod muske djece... koma...

Navodno zbog mesa.
Pilicima i teladi daju zenske hormone koje mi onda jedemo u velikim kolicinama.
Ne utrkuj se sa konjem i ne svađaj sa budalom.
Niti ćeš konja pobijediti, niti budalu ubijediti.
mangup  
#36 Posted : Monday, September 14, 2020 4:27:45 PM(UTC)
mangup

i to zbog horomona u mesu da definitvno... zato samo grass fed, free range meso ako je moguce...

ajde ok ak' je u govedu trenbolon... 😬

Edited by user Monday, September 14, 2020 4:57:15 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked mangup for this useful post.
nofrx on 9/14/2020(UTC)
nofrx  
#37 Posted : Monday, September 14, 2020 4:28:11 PM(UTC)
nofrx

Was thanked: 1087 time(s) in 755 post(s)
ja sam isto pobornik bijele rize.

A psenica ima 2 vrste ( meka i tvrda)

Grano duro i grano tenere na talijanskom.

Grano duro je puno zdravija jer je to psenica koju su jeli naši preci
Grano tenere ima duplo veći broj kromosoma i tesko probavljiv gluten.

Preporucio bih vam da probate bijelo brasno od grano dura.
Jede se u italiji.

Pir je jako slican tom brasnu.
Jedu ga austrijanci.
Ne utrkuj se sa konjem i ne svađaj sa budalom.
Niti ćeš konja pobijediti, niti budalu ubijediti.
thanks 1 user thanked nofrx for this useful post.
mangup on 9/14/2020(UTC)
dr jupidu  
#38 Posted : Monday, September 14, 2020 4:31:11 PM(UTC)
dr jupidu

može li nam fist malo približit projekt u koji ulazi da će skidat kilograme i od ružnog pačeta postat labud? nešto je o tom na fb-u napisao
mangup  
#39 Posted : Monday, September 14, 2020 4:35:32 PM(UTC)
mangup

Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
ja sam isto pobornik bijele rize.

A psenica ima 2 vrste ( meka i tvrda)

Grano duro i grano tenere na talijanskom.

Grano duro je puno zdravija jer je to psenica koju su jeli naši preci
Grano tenere ima duplo veći broj kromosoma i tesko probavljiv gluten.

Preporucio bih vam da probate bijelo brasno od grano dura.
Jede se u italiji.

Pir je jako slican tom brasnu.
Jedu ga austrijanci.

kod rize je sporan arsen kojeg upija...? tvoje misljenje...?

je'l se to grana duro bijelo brasno moze nabaviti kod nas...?

kruh od pirovog brasno sam prob'o... a ono tamniji je malo... nije nesto prefin bio... opazanja oko probave nisam mog'o utvrdit jer sam se svega tada ukrk'o... nabavit cu ga opet pa vidjeti...

Edited by user Monday, September 14, 2020 4:36:14 PM(UTC)  | Reason: Not specified

mangup  
#40 Posted : Monday, September 14, 2020 4:37:58 PM(UTC)
mangup

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post
može li nam fist malo približit projekt u koji ulazi da će skidat kilograme i od ružnog pačeta postat labud? nešto je o tom na fb-u napisao

https://www.google.com/u...aw1fG8OCp0H7OM8Roixphxz6

😬

Edited by user Monday, September 14, 2020 4:39:16 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Users browsing this topic
6 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.