Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

6 Pages123>»
Options
Go to last post Go to first unread
fist  
#1 Posted : Friday, September 11, 2020 11:10:26 AM(UTC)
fist

Rank: Advanced Member

Was thanked: 1345 time(s) in 728 post(s)
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Originally Posted by: fist Go to Quoted Post
Ja sam isto imao veći broj umrlih od raka u obitelji.
I po mom istraživanju čitava hrvatska ima veliki broj umrlih od raka.
Hrvatska i Mađarska au najgore u europi.

Tako da ja osobno sumnjam da je zbog maslinova ulja jer mađari ga ne koriste uopće.

I ja nažalost. Zato sam prije 8-9 godina počeo postiti 2x godišnje

Zanimljivo je da se od citave EU u mađarskoj i hrvatskoj jede najmanje sirovog voća i povrća tako da sam ja u tom grmu pronašao uzrok.
Ne moram biti u pravu.

U pravu si 100%. Fitonutrijenti iz povrća i voća glavni su saveznici u borbi protiv anomalija na stanicama i njihov manjak, uz višak otrova, šećera, transmasti i štetnih aditiva, uzrokuje "divljanje" stanica i pretvaranje u tumorske.

Fitonutrijenti su glavni alat u spriječavanju prelaska normalnih u predkancerogene stanice, a post, odnosno autofagija do koje dolazi cca 48-72 sata nakon početka posta, glavno oružje u uništavanju predkancerogenih stanica kako ne bi postale kancerogene.

Btw, ovo je predobra i prekorisna tema da bi čamila u ovoj KW kaljuži, trebali bismo otvoriti zasebnu temu za ove životno važne teme

thanks 2 users thanked fist for this useful post.
nofrx on 9/11/2020(UTC), The Last Emperor on 9/11/2020(UTC)
fist  
#2 Posted : Friday, September 11, 2020 11:12:29 AM(UTC)
fist

Nova tema za sve vezano uz navedeno u naslovu.
thelovacluka  
#3 Posted : Friday, September 11, 2020 11:25:51 AM(UTC)
thelovacluka

Was thanked: 708 time(s) in 427 post(s)
Kratki odgovor: uspjeđnost suočavanja sa stresom je najveći faktor.

Ostaloih stvari ima dosta za proučavanje i experimentiranje: neprejedanje (nejdeš se do 80 %), dovoljno spavanja, fizička aktivnost, mentalno zdravlje, socijalni život. svašta..

Ja dok sam imao 18-19 sam se napio ko zvijer, radio sklekove sa ženskom na leđima u kafiću u subotu po noći. Nisam ništa posebno jeo, ni trenirao previše. A dok si dopustiš da te stres dirne, padaš fizički i mentalno. Bez obzira na to koliko paziš s unosom kakvih nutrijenata, slušanje 432 Hz smirujuće glazbe ili ne znam što treće To je bar moje iskustvo.

Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
User is suspended until 10/1/2020 9:31:36 PM(UTC) nofrx  
#4 Posted : Friday, September 11, 2020 11:56:49 AM(UTC)
nofrx

Was thanked: 990 time(s) in 679 post(s)
Za stres je najbolji smijeh.

Stres je stanje opasnosti.

Smijanjem zavaras mehanizme u organizmu jer organizam računa kako s obzirom da si se nasmijao više nisi ugrožen opasnošću.
dr.Jupidu CHAMPION
Mate  
#5 Posted : Friday, September 11, 2020 12:01:28 PM(UTC)
Mate

Croatia

Was thanked: 120 time(s) in 77 post(s)
Za stres je najbolji smijeh.

Stres je stanje opasnosti.

Smijanjem zavaras mehanizme u organizmu jer organizam računa kako s obzirom da si se nasmijao više nisi ugrožen opasnošću.

Treba post, molitva, rad, veganstvo i praćenje punog mjeseca, ali ne lijenčariti i žderati tada, nego rad i posti i onda bude rezultata, a ove sve religije su lezi, popij, prežderavanje i sve 4 u zrak, pa lakše je cijeli dan raditi nego cijeli dan ležati, to ležanje je teška smrt, dok si živ, kreći se, a ne kao mrtvac ležati, jer Svevišnji/Svevišnja (prije žena nego muško) jer gospodarica živih, a ne mrtvih, a ovi mrtvaci što leže i žderu njih crvi, šećer i tlak izjedu i gotovo.

Mir Vama.

Zatoichi  
#6 Posted : Friday, September 11, 2020 3:34:32 PM(UTC)
Zatoichi

Was thanked: 776 time(s) in 462 post(s)
Nemoguce je danas da se hranis zdravo ,ustvari moguce je ali vrlo tesko,morao bi zivjeti na selu,uzgajati svoje voce i povrce,svoje zivotinje,bez da koristis ikakve pesticide ili koncentrate,steroide itd....kad pogledas sok od orannge,pise na flashi da je dodam vitamin d i c,...wtf....u kupovni kruh stavljaju sranja da bi kruh mogao stajati 15 dana,ljudsko tijelo jednostavno ni je u stanju da procesuje sav otrov i kemikalije koje se stavljaju u hranu i pice....evo primjera,paket sira koji ja kupim kad nestane porugalskog organic sira kojeg inace jedemo u kuci,to je samo back up dok se nekupi portugalski,uglavnom rijetko se jede.....koji kurac je potrebno dodavanje BOJE u u sir(Annatto)
“ Foods colored with annatto may declare the coloring in the statement of ingredients as "colored with annatto" or "annatto color." Annatto condiments and colorants are safe for most people when used in food amounts, but they may cause allergic reactions in those who are sensitive
UserPostedImage

Evo portugalskog,na njemu kaze mlijeko i sol,nema boje

UserPostedImage

Edited by user Friday, September 11, 2020 3:35:13 PM(UTC)  | Reason: Not specified

It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
thanks 1 user thanked Zatoichi for this useful post.
Mate on 9/11/2020(UTC)
DjomlaKS  
#7 Posted : Friday, September 11, 2020 8:59:39 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 2014 time(s) in 1400 post(s)
Fist, jel mozes malo preciznije o toj posti koju prakticiras?
Mislis na tu autofagiju ili?

Ja sam tek nedavno čuo za to od ovog frenda koji je postao vegetarijanac, i od jos jednog frenda kojem je doktor to preporučio iz zdravstvenih razloga.
Jel to bas korisno i koliko ga je potrebno prakticirat?

P. S.
@norfx, danas krenuo po kokosovo ulje posto me je Last Emperor malo uplapio s maslinovim., i tik do kokosova stoji onaj ghee. Kupio sam oba, i čim probam javim kako je :D
thanks 1 user thanked DjomlaKS for this useful post.
nofrx on 9/11/2020(UTC)
JDS  
#8 Posted : Friday, September 11, 2020 9:18:29 PM(UTC)
JDS

Croatia

Was thanked: 757 time(s) in 542 post(s)
Ja sam isto imao veći broj umrlih od raka u obitelji.
I po mom istraživanju čitava hrvatska ima veliki broj umrlih od raka.
Hrvatska i Mađarska au najgore u europi.

Tako da ja osobno sumnjam da je zbog maslinova ulja jer mađari ga ne koriste uopće.

I ja nažalost. Zato sam prije 8-9 godina počeo postiti 2x godišnje

Zanimljivo je da se od citave EU u mađarskoj i hrvatskoj jede najmanje sirovog voća i povrća tako da sam ja u tom grmu pronašao uzrok.
Ne moram biti u pravu.

U pravu si 100%. Fitonutrijenti iz povrća i voća glavni su saveznici u borbi protiv anomalija na stanicama i njihov manjak, uz višak otrova, šećera, transmasti i štetnih aditiva, uzrokuje "divljanje" stanica i pretvaranje u tumorske.

Fitonutrijenti su glavni alat u spriječavanju prelaska normalnih u predkancerogene stanice, a post, odnosno autofagija do koje dolazi cca 48-72 sata nakon početka posta, glavno oružje u uništavanju predkancerogenih stanica kako ne bi postale kancerogene.

Btw, ovo je predobra i prekorisna tema da bi čamila u ovoj KW kaljuži, trebali bismo otvoriti zasebnu temu za ove životno važne teme

Mozes malo pojasniti ovo o maslinovom ulju ? Ne vidim postove prije ovog tvog, a inače bas puno trosim maslinovog ulja, pa me zanima kako je tekla rasprava
Zatoichi  
#9 Posted : Friday, September 11, 2020 10:46:53 PM(UTC)
Zatoichi

Was thanked: 776 time(s) in 462 post(s)
Napisao da kad se maslinovo ulje preprzi da se od nekih sastojaka u ulju moze dobiti rak ili tako nesto ,sto sam i ja cuo davno....uglavnom guglao sam i kaze gugl da je to sa svakim uljem ako se zadimi,ne samo sa maslinovim
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
thanks 1 user thanked Zatoichi for this useful post.
JDS on 9/12/2020(UTC)
fist  
#10 Posted : Friday, September 11, 2020 11:41:47 PM(UTC)
fist

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post

J:D

Pročitaj ovaj tekst, kao i sve ostale tekstove koji su linkanu unutar ovog teksta. Mislim da tu odgovaram na sva tvoja pitanja

https://fit-iznad-30te.c.../01/14/sedmodnevni-post/
thanks 2 users thanked fist for this useful post.
DjomlaKS on 9/12/2020(UTC), ive on 9/12/2020(UTC)
JDS  
#11 Posted : Saturday, September 12, 2020 1:55:06 AM(UTC)
JDS

Croatia

Was thanked: 757 time(s) in 542 post(s)
Originally Posted by: Zatoichi Go to Quoted Post
Napisao da kad se maslinovo ulje preprzi da se od nekih sastojaka u ulju moze dobiti rak ili tako nesto ,sto sam i ja cuo davno....uglavnom guglao sam i kaze gugl da je to sa svakim uljem ako se zadimi,ne samo sa maslinovim

Ok hvala, za ovo sam i ja još prije cuo da od ulja kad se preprzi moze dobiti rak, iako nisam znao da i od maslinovog, ali ja inače i ne pecem na maslinovom, njega koristim za salate i tako, uzimam ga bas dosta, domaće maslinovo uzimam
thanks 2 users thanked JDS for this useful post.
Zatoichi on 9/12/2020(UTC), Mate on 9/12/2020(UTC)
ive  
#12 Posted : Saturday, September 12, 2020 2:10:47 PM(UTC)
ive

Was thanked: 104 time(s) in 55 post(s)
Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post

J:D

Pročitaj ovaj tekst, kao i sve ostale tekstove koji su linkanu unutar ovog teksta. Mislim da tu odgovaram na sva tvoja pitanja

https://fit-iznad-30te.c.../01/14/sedmodnevni-post/

Kakva je stvar sa kraćim postovima, 24 ili 48 sati? Kada dolazi do aktiviranje autofagija? Petodnevni post mi je trenutno neizvediv ali ovaj kraći bih mogao probati.
mangup  
#13 Posted : Saturday, September 12, 2020 4:58:57 PM(UTC)
mangup

Was thanked: 20 time(s) in 16 post(s)
...pa autofagija se aktivira vec nakon 24h, a nakon 36h-48h se multiplicira... dakako da ne mozes odmah na petodnevni post... pocni sa 16h pa onda dizi na 24h... tih 24h za pocetak 2xtj... nakon toga probaj sa 48h 2xmj... i tak' uglavnom izgradi neku bazu kroz postupnu progresiju... kao u trenaznom procesu... i onda kad "ovladas" postom prakticiras z vremena na vrijeme 24h na tjednoj bazi, 48h-72h na mjesecnoj bazi, a ove duze +3 dana par puta godisnje... btw nakon 3 dana glad nestaje... prva dva dana su najteza... i da ove duze postove obvezno raditi ljeti kad je vruce jer ti postaje jebacki hladno kako tijelo rapidno pocinje cuvati energiju...

Edited by user Saturday, September 12, 2020 5:06:26 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked mangup for this useful post.
ive on 9/12/2020(UTC)
Bronson0  
#14 Posted : Saturday, September 12, 2020 5:24:43 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 343 time(s) in 222 post(s)
Imam osjecaj da takvo gladovanje sjebava zeludac i metabolizam. Ja kad zaspem gladan ujutro mi je lagana zgaravica, a kamoli da ne jedem 48 sati
The Last Emperor  
#15 Posted : Saturday, September 12, 2020 5:25:21 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 869 time(s) in 488 post(s)
Originally Posted by: JDS Go to Quoted Post
Originally Posted by: Zatoichi Go to Quoted Post

Ok hvala, za ovo sam i ja još prije cuo da od ulja kad se preprzi moze dobiti rak, iako nisam znao da i od maslinovog, ali ja inače i ne pecem na maslinovom, njega koristim za salate i tako, uzimam ga bas dosta, domaće maslinovo uzimam

Maslinovo sirovo termicki neobradeno je nesto najzdravije. Ali kad se przi na njemu postaje kancerogeno. Trebalo bi malo vise istraziti ovo, ako netko nađe nekakve korisne linkove sa jednostavnim objasnjenjima da ne treba previse razmisljati neka stavi...
thanks 1 user thanked The Last Emperor for this useful post.
JDS on 9/13/2020(UTC)
m&m  
#16 Posted : Saturday, September 12, 2020 6:52:59 PM(UTC)
m&m

Was thanked: 101 time(s) in 53 post(s)
Što je sa soli?

Ja na dan sigurno potrošim dvije čajne žličice samo u obrocima koje sam pripremam, ne računajući kruh i ostale namirnice iz dućana koje ju već sadrže.
Vegete također dosta stavljam u jela.

Koliko soli je previše?
dr jupidu  
#17 Posted : Saturday, September 12, 2020 7:37:03 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3782 time(s) in 2909 post(s)
Originally Posted by: thelovacluka Go to Quoted Post
Kratki odgovor: uspjeđnost suočavanja sa stresom je najveći faktor.

Ostaloih stvari ima dosta za proučavanje i experimentiranje: neprejedanje (nejdeš se do 80 %), dovoljno spavanja, fizička aktivnost, mentalno zdravlje, socijalni život. svašta..

Ja dok sam imao 18-19 sam se napio ko zvijer, radio sklekove sa ženskom na leđima u kafiću u subotu po noći. Nisam ništa posebno jeo, ni trenirao previše. A dok si dopustiš da te stres dirne, padaš fizički i mentalno. Bez obzira na to koliko paziš s unosom kakvih nutrijenata, slušanje 432 Hz smirujuće glazbe ili ne znam što treće To je bar moje iskustvo.

Dobro...stres gazi ljude bez obzira na zdravu prehranu.točno
Svi smo mi sad pod mini stresom zbog maski korone itd....bar podsvjesno...nije dobro

Edited by user Saturday, September 12, 2020 7:38:04 PM(UTC)  | Reason: Not specified

dr jupidu  
#18 Posted : Saturday, September 12, 2020 7:44:26 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3782 time(s) in 2909 post(s)
Originally Posted by: m& Go to Quoted Post
Što je sa soli?

Ja na dan sigurno potrošim dvije čajne žličice samo u obrocima koje sam pripremam, ne računajući kruh i ostale namirnice iz dućana koje ju već sadrže.

Koliko soli je previše?

Glupi ljudi litaju i izbace sol pa sjebu štitnjaču.ja jedem dosta soli..al dosta i treniram ali i pijem vode.tako moj savjet soliti ali i piti malo više vode.logično.obzirom da nisam bolestan 11 god mislim da je imam šta za reći.ali svi smo mi različiti i dosta je bitno slušat svoj feeling..u svemu.ja mogu bit turske kave po litre dnevno..a poznanik ni po šolje
fist  
#19 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:06:21 PM(UTC)
fist

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post
Imam osjecaj da takvo gladovanje sjebava zeludac i metabolizam. Ja kad zaspem gladan ujutro mi je lagana zgaravica, a kamoli da ne jedem 48 sati

Postim već 10 godina i ono što mogu potvrditi i osobno, ali i znanstvenim studijama, je da NE usporava metabolizam. Starvation mod je bro science i potpuno netočna teorija.

fist  
#20 Posted : Saturday, September 12, 2020 10:09:49 PM(UTC)
fist

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post
Originally Posted by: m& Go to Quoted Post
Što je sa soli?

Koliko soli je previše?

Glupi ljudi litaju i izbace sol pa sjebu štitnjaču.ja jedem dosta soli..al dosta i treniram ali i pijem vode.tako moj savjet soliti ali i piti malo više vode.logično.obzirom da nisam bolestan 11 god mislim da je imam šta za reći.ali svi smo mi različiti i dosta je bitno slušat svoj feeling..u svemu.ja mogu bit turske kave po litre dnevno..a poznanik ni po šolje

I jesi i nisi u pravu. Štitnjaču ne sjebe manjak soli direktno, nego manjak joda, a s obzirom da ljudima uglavnom fali joda u prehrani, onda je zakonski regulirano da se sol jodira.

Višak soli pak izaziva hipertenziju (visok tlak) što je jedna od 4 glavne sastavnice metaboličkog sindroma koji pak postaje jedan od glavnih uzročnika smrti našeg doba.

Tako da sol ne treba baš panično izbjegavati, ali je definitivno nikako ne treba niti previše unositi (ovo je puno češći problem, nego manjak joda)

Users browsing this topic
6 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.