Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

17 Pages123>»
Options
Go to last post Go to first unread
FaceDesigner  
#1 Posted : Monday, May 18, 2020 4:47:43 PM(UTC)
FaceDesigner

Rank: Advanced Member

Was thanked: 694 time(s) in 363 post(s)
Sabor je raspušten, mogućnost velike koalicije nikad veća, ekonomska situacija nikad gora.
Mislim da izbori zaslužuju vlastitu temu, pogotovo ako u obzir uzmemo totalnu zagađenost Aveta.

Što mislite što nas čeka?
PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
User is suspended until 12/19/2025 8:58:50 PM(UTC) iggor  
#2 Posted : Monday, May 18, 2020 5:14:51 PM(UTC)
iggor

Croatia

Was thanked: 46 time(s) in 32 post(s)
Od velike koalicije ništa iako su iza kamera svi jedna velika družba. Ovaj SDP predsjednik je nadmen lik bez pokrića, mutavo djeluje dok priča i ne znam kako su mu dali uopće da postane predsjednik druge stranke u rh i za njih neće glasati ni svo članstvo kojeg je sve manje jer odumire, a mladi se ne učlanjuju jer kroz hadeze prije dolaze do posla...
bit će opet plenki i koalicija sa svima samo da se ostvari većina.
The Last Emperor  
#3 Posted : Monday, May 18, 2020 5:42:24 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 868 time(s) in 487 post(s)
Mislim da ako ne bude nekih velikih potresa HDZ lagano osvaja vecinu kroz koaliciju sa Skorom i manjincima. Most i HNS nestaju sa scene, imati ce po max 2 zastupnika. Zivi zid takoder nestaje. Tako da HDZ osvaja 25-30%, SDP 20-25%, Skoro vjerojatno ide preko 10%, a mozdani preko 15% posto je novi na sceni. Lokalno ce jos neki prosperirati kao IDS u Istri, ali to je sve ekipa do max 3 zastupnika. Tako da su ovo po meni jedni od najizvjesnijih izbora, manje vise se sve unaprijed zna, ne ocekujem gotovo nikakva iznenadenja.
thanks 1 user thanked The Last Emperor for this useful post.
nofrx on 5/18/2020(UTC)
FaceDesigner  
#4 Posted : Monday, May 18, 2020 6:04:42 PM(UTC)
FaceDesigner

Was thanked: 694 time(s) in 363 post(s)
https://www.index.hr/vij...ti-hrvatsku/2183828.aspx

Pervan, Drele, Ladislav Ilčić, Bartulica i Peternel.
Wow.
Jako loše. Mislio sam da čak i u ovim uvjetima može naći 10ak normalnih likova.
Tragedija je što će dobiti 10ak% isključivo kao kontra HDZ-u, što je dokaz očaja hrvatske desnice.
Ali ako se postaviš kao kontra HDZ-u ne znam na koju shemu će koalirati s njima. Mislim može se, ali ako ne znam tko bi normalan to napravio nakon Mostovog poučka.

PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
GSP  
#5 Posted : Monday, May 18, 2020 6:31:29 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 272 time(s) in 219 post(s)
Tko glasa HDZ-SDP je MAGARČINAEmocija20
The Last Emperor  
#6 Posted : Monday, May 18, 2020 6:46:20 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 868 time(s) in 487 post(s)
Originally Posted by: FaceDesigner Go to Quoted Post
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-ljudi-s-kojima-skoro-misli-spasiti-hrvatsku/2183828.aspx

Wow.
Tragedija je što će dobiti 10ak% isključivo kao kontra HDZ-u, što je dokaz očaja hrvatske desnice.
Ali ako se postaviš kao kontra HDZ-u ne znam na koju shemu će koalirati s njima. Mislim može se, ali ako ne znam tko bi normalan to napravio nakon Mostovog poučka.

Onaj koji zeli uzeti dio kolaca. A samo sa HDZ-om je to moguce. Vidis da nema velikih tenzija trenutno izmedu Skora i kradezea, znaju da ce morati suradivati najvjerojatnije. Steta slabasnog SDP-a, a mozda i bolje da hdz osvoji izbore i onda budu morali vladati kroz najvecu krizu koja slijedi pa ce im drasticno opasti rejting, a sdp nakon poraza na izborima nadam se da ce maknut Bernardica i krenuti u jacanje stranke.

bero  
#7 Posted : Monday, May 18, 2020 9:02:06 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5777 time(s) in 3602 post(s)
Originally Posted by: GSP Go to Quoted Post
Tko glasa HDZ-SDP je MAGARČINAEmocija20

a za kog ćeš glasat, Petrova, Pernara, Škoru... Emocija18 Emocija18

rijetko kad poput sada je oporba izgledala kao gori izbor od vladajućih.

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
ksian on 5/20/2020(UTC)
User is suspended until 10/1/2020 9:31:14 PM(UTC) Reaktivac  
#8 Posted : Monday, May 18, 2020 9:54:59 PM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1213 time(s) in 914 post(s)
Originally Posted by: FaceDesigner Go to Quoted Post
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-ljudi-s-kojima-skoro-misli-spasiti-hrvatsku/2183828.aspx

Wow.

Ne vjeruj svemu što pročitaš. Pogotovo index, senzacionalističkom trashu.
Drele i Pervan neće biti na listama. Nisu u prvom planu, a budu li na listama kojim slučajem; teško će u sabor, jer nemaju politički legitimitet, niti vjerodostojnost.
Ilčić i Zekanović pritrčali su Škori kao trgovci za osigurane mandate u saboru.

Peternel je facebook šarlantan i nevjerovatno je da je takav egzibicionist uopće nekakav faktor na političkoj pozornici, još kao savjetnik u vrhuški stožera, navodno domoljubne koalicije ?
Napisao sam hrpu komentara i prilično sam dobro upućen u događaje u škorinom bloku. Čak i insajderski.

Osvrnuo bi se na Peternela, novopečenog katolika, trenutno u novoj ulozi - desničara... Imamo takvih i na forumu; tzv. - preletači :)
Prilično sam ga "prostudirao".

Pseudodesničar u novom ruhu. Preletač. Mainstream floskule i ziheraštvo. Podilaženje širokim masama, bez jasnih stavova. Relativiziranje i patetika. Populističke mantre; "Tito heroj do '45", "mi smo antifašistička stranka zapadnoeuropskog tipa", "radimo distinkciju, ali osuđujemo Tita". :) Jasenovac ne bi dirao, ne bi prekopavao, a svim žrtvama treba se pokloniti. Pustio bi Merčepa na slobodu - radi zdravlja ! Domovinski pokret je platforma oko koje bi se trebali okupiti, radi "širokoprihvatljive politike" ? Trkeljanje o zabrani zvijezde petokrake, europskom mainstreamu i antitotalitarnom pristupu. Mogućnost koalicije s hdz-om nije isključena ?!? Reformatori i nova snaga ! :) Makijavelistički izgovor. Ne ulazi u politiku radi interesa ? :) Nije važno tko je donator domovinskog pokreta, dok je po zakonu ! Zašto bi to javnost trebala znati ? :) Skupi parking pored KBC Merkur su gluposti. Nije spomenuto pitanje glede parcele-budućeg parkinga i načina kako je Škoro došao u posjed kao vlasnik ? Omakne se tu i tamo nasmijani selfie u ekstazi i thumbs up s Nenadom Stazićem, ali ni to nije važno... 😂

Uglavnom, pomalo mi je žao entuzijasta; časnog generala Sačića, uvaženog intelektualca Toma Sunića te vukovarskog, srčanog heroja Predraga Mišića, koji u škorinom pokretu vide priliku za reformu, a meni se čini prikrivenu farsu i opsjenu glede okupljanja desnice ili suverenog spektra.
Nisu ti ljudi naivni, uviđaju škorin oportunizam i karijerizam, ali nadaju se dogovoru i pozicijama koje bi ih dovele do sabora, da neke nakaradne zakone barem pokušaju promjeniti. Nitko sretniji od mene da se Škoro pokaže kao ispravan, ali rekao bih da je planirani projekat i lažni mesija ili kukavičje jaje.

Danas sam iskomentirao neuspjele dogovore s mostom i poslao poruku suverenistima...

Show must go on. Nije se priključio niti nhr, niti pravaške stranke. Znači li to da Škoro sebe vidi kao ultimativno-mesijanskog spasitelja i jedino rješenje za apatični narod, koji vapi za odlučnim liderom koji će provesti reforme ? Most ima decidiran stav i to treba poštivati. Njihova legitimna odluka. Opekli su se s hdz koalicijama te imaju pravo i kredibilitet ići svojim putem. Uostalom, do sada su uvijek izlazili samostalno. Škoro je svoj politički i prilično streloviti uzlet, trasirao na hdz sinekurama te presudnoj političkoj afirmaciji, dobivenoj iskrenom i potpunom potporom suverenista pri predsjedničkim izborima. Ne bude li na listama gen. Sačića, te gospode Sunića i čestitog Peđe Mišića, sigurno me neće privući šuplja, fake retorika te populističke objave glasnogovornika koji voli selfije s Nenadom Stazićem, Marijanom Mirt i ostalim trbuhozborcima. Vi ste Škoru promovirali i tražite ono što vam pripada. Šteta što nije došlo do priključivanja, ali ne treba doljevati ulje na vatru, zametati animozitet, podjele i svađe. Mudro, oprez i sretno !

HDZ već ima 11 zastupnika; 3 dijaspora + 8 manjinci.
Plus famozni APIS i D'Hondtov sustav.
Tako da ce hdz odnijeti pobjedu i to ce biti vjerovatno zadnji mandat prije rasula u državi te demografskog "šarenila", koji će biti popuna iz "egzotičnih" zemalja iz redova hordni migranata.

Pitanje je samo hoće li hdz-u trebati škorini glasovi za formiranje vlade ili će se osloniti na provjerene, tobože kohabitacijske partnere ? Pupovac i razni priljepci. Ukoliko budu trebali škorini mandati za vladu, Škoro će se prodati, a ekipa koja u njemu vidi nadu, priliku, lidera, predvodnika ili što li već; ispasti će namagarčeni i prevareni. I još će izgubiti povjerenje birača.

Pero Kovačević jasno negira postizbornu koaliciju s hdz-om. Jedini iz redova suverenista koji je mišljenje o tome jasno artikulirao, bez demagogije i skrivanja.

Konačno jasno i nedvosmisleno o pitanju mogućnosti postizborne koalicije s hdz-om. Za razliku od škorine demagogije i mistifikacije oko izbjegavanja odgovora na isto pitanje, gdin. Pero Kovačević tu je jasan, nedvosmislen i rezolutan ! To bi trebalo biti ključno, odnosno pitanje svih pitanja ! Bojim se da pod krinkom okupljanja i sinergije, neki birači misle da s takovim pitanjima destabiliziraju inicijativu okupljanja. Misleći da je najvažnije mobilizirati birački puk pa ćemo kasnije o tome ? E, tu je zamka i prostor za manipulaciju te obmanu birača. Tko nije u stanju da nauči iz prošlosti - ponavlja greške u budućnosti. Nema više vremena za spinove i lakrdrije, jer smo pred slomom na više razina. Kao država i kao narod. Ovo je zadnja šansa za rehabilitaciju.

Možda je rano za prognoze, ali škorinom DP ne dajem više od 10 mandata u saboru, ako i toliko.

Edited by user Monday, May 18, 2020 9:58:42 PM(UTC)  | Reason: Not specified

#9 Posted : Tuesday, May 19, 2020 9:29:18 AM(UTC)
Reaktivac

Zanimljiva su preslagivanja i koalicije uoči predizborne utrke za foteljama. Most je ipak odlučio ići samostalno što je po meni pošteno i legitimno, dok recimo nhr ne razmatra koalirati (barem zasad), a pitanje je hoće li preći prag ? Ono na što apelira tradicionalno razjedinjena desnica, obično u praksi, ekspeditivno provede ljevica. Restart koalicija, vrlo je brzo dogovorena. Uz iznimku hns-a, koji su uhljebničko-tehnomenadžerska stranka velikih apetita, a zanemarive potpore među biračima. Mora se priznati da je predizborna optimizacija strateškog te dogovorno-interesnog udruživanja, debelo na strani pragmatičnije ljevice. Ostalo je ponešto od tekovina "bratstva i jedinstva". Ipak je to ideološki šlagvort slogan koji je prisutan i razvijan 80-tak godina. Doduše ponešto modificiran, recikliran i sveden na papir i olovku, a ne kao nekoć - na žicu i strojnicu. Što si veći opsjenar - u većoj mjeri, dograbiti ćeš vlast.
Him  
#10 Posted : Tuesday, May 19, 2020 10:03:47 AM(UTC)
Him

Was thanked: 72 time(s) in 58 post(s)
Glas za HDZ i SDP znaci da imas neku korist ili ti je mozak ispran na razlicit nacin. Izbora ima, a Hrvati nisu skloni eksperimentiranju, ulaziti u rizik. Bolje je kada te drzava spasava. Zato nam drustvo stagnira. Dobar dio gleda interes, a drugi dio gleda da ona druga orijentacija ne pobjedi i tako se vrtimo u krug. Zivimo u nekom svom svijetu.
thanks 1 user thanked Him for this useful post.
Reaktivac on 5/19/2020(UTC)
User is suspended until 10/1/2020 9:31:36 PM(UTC) nofrx  
#11 Posted : Wednesday, May 20, 2020 11:14:22 AM(UTC)
nofrx

Was thanked: 990 time(s) in 679 post(s)
dr.Jupidu CHAMPION
stipeb  
#12 Posted : Wednesday, May 20, 2020 12:00:55 PM(UTC)
stipeb

Was thanked: 207 time(s) in 101 post(s)
Škoro odnosno Pevec i kapital koji stoji iza njega postao je ozbiljna politička opcija. U nedostatku bilo koje značajnije desne opcije, pored potpunog raspada pravaških stranaka, pored potpunog skretanja HSS u lijevo, pored HDZ koalicije s SDSSom, kapital koji stoji iza Škora želi zauzeti upražnjeno mjesto na desnom spektru. Desni birač nakon što HDZ ih više uoče ne predstavlja(HDZ nije desno od kada je Pašalić izgubio od Sanadera) mogu birati dali će baciti glas ili ga dati Škoru koji je najbliže njihovoj politici, ili se barem za takvog predstavlja. Uglavnom ako uspije animirati desno krilo HDZa i desne birače kao što je uspio na predsjedničkim izborima mogao bi uzeti ozbiljan broj mandata.

Stavljanje dreleta na listu i Pervan je vrijeđanje potencijalnih birača međutim to je marketinški potez da bi se privuklo idiote da glasaju za njih. Ljevica bi sigurno likovala i rugala se tome da šef njihove jedine ozbiljne opcije nije užasno loš političar(momak očito nije glup ali promašio je profesiju skroz). Kao što su imali u Milanoviću na prošlim izborima intelektualno superiornijeg kandidata ovaj put to nije slučaj. Plenković ga politički jede za doručak. Briselski ljigo i poslušnik je trenutno najbolji političar u zemlji!
thanks 2 users thanked stipeb for this useful post.
bero on 5/20/2020(UTC), DjomlaKS on 5/21/2020(UTC)
#13 Posted : Wednesday, May 20, 2020 12:39:03 PM(UTC)
Reaktivac

Sinoć sam pogledao gostovanje Zvonimira Hodaka kod Juriča u podcastu Velebit. Tvrdi kako je DP Miroslava Škore zapravo pokret, što je očito te istaknuto u prefiksu samog naziva. Međutim, dio ljudi vidi to malo drugačije pa misle kako Škoro ima stranku, što je zapravo netočno. S takvom konstatacijom bih se složio. Stranka ima program i odrednice. Škorin pokret to nema.

Znamo kako u pokretu ima ljudi različitih pa i pomalo antipodnih političkih uvjerenja. Nisam baš siguran da general Glasnović podupire nedvosmislenu izjavu Škore o značaju Tita u pozitivnom kontestu do '45 ? Što o tome misli general Sačić, gdja. Rozalija, itd. ? Priključila se i ekipa zelenih kod Škore. U pokretu ima dosta populista, karijerista kojima je DP pokret neponovljiva i jedinstvena prilika za sinekure ! Neki su već razotkriveni, jer ne možeš se nasmijan u ekstazi slikati s Nenadom Stazićem ili Marijanom Mirt i onda besramno izigravati nacionalno osvještenog analitičara-buntovnika te pametnjakovića, kome bi trebalo ukazati povjerenje u namjerama da se guraju nacionalne i potrebite reforme ?

Nadalje, izvjestan dvojac iz jedne male strančice, pregovarao je u ime suverenista, sto je bila greska. Ispregovarali su prvenstveno za sebe. Znaju da bez okrilja ispod šarolikog kišobrana zvanog domovinski pokret, nemaju politički značaj. U biti, zapravo se povijest ponavlja; hdz je pod poludiktatorom Plenkovićem (valja istaknuti da je zadnje unutarstranačke izbore dobio posve legitimno i čisto), do kraja transformiran u otvorenu, čistu globalističku stranku koja provodi agende europske unije i ostalih ologarhijskih struktura u smjeru novog poretka. Što uključuje demografske seobe, denacionalizirane narode, prihvat i distribuciju migranata, rodnu ideologiju, nakaradne kurikulume i sl.

Otprilike kako je to u nekim stvarima, potkraj 90-ih bio skh-sdp u tadašnjem kontekstu vremena, što i danas zagovara kao svoje temeljne odrednice. Prihvativši i sve ovo nabrojano te nakradno, što nam oligarhije nameću kao tobože demokratske standarde civilizacijskih dosega.

Tako da je Škoro zapravo dijelom ono što je hdz bio 90-ih; pokret i okupljanje u izbornom jurišu za preuzimanje vlasti od tadašnjeg skh. Ironija je kako Škoro zapravo prisvaja glasove ljudi te medijskim manipulacijama i propagandom privatizira iste. Jer, ako je Škoru na predsjedničkim izborima podržao most i suverenisti, nisu to škorini glasači - već navedenih stranaka ! Tako da Škoro vješto manipulira osvojenim brojkama i kapitalom od 400 i nešto tisuća glasova na predsjedničkim izborima u predizborne svrhe za parlamentarne izbore. Znamo kako je prošla ideja pokreta, pod okriljem i dirigiranjem hdz-a iz 90-ih. Tada je to bila potreba, jer se stvarala Hrvatska pa drugačije se nije moglo.

Mislim da danas sve svodi na što bolji rezultat na parlamentarnim izborima, a onda što sljedi, logična je i vrlo izvjesna koalicija s hdz-om, (što će dovesti do frakcija i možebitnog raskola unutar DP) te natezanje i pregovori oko ključnih i resornih pozicija. Već viđeno u zadnjih 30-tak godina. Koncept koji nije donio rezultate i pomake u zadnjih 30-tak godina, koliko imamo državu. Ključna su pitanja koliko će na predstojećim izborima, Škoro osvojiti mandata u saboru kao pregovarački kapital ili ulog i hoće li hdz-u trebati kao koalicijski partner za formiranje vlade ili ne ? Ne sumnjam da će do koalicije doći, ako hdz-u bude trebalo da učvrsti ili formira vlast. Već viđena matrica.

Edited by user Wednesday, May 20, 2020 3:04:55 PM(UTC)  | Reason: Not specified

#14 Posted : Wednesday, May 20, 2020 1:01:20 PM(UTC)
nofrx

Ljudi kanite se politickih stranaka i tih prica: "ovi su ovakvi a oni su ovakvi "

Sve su to ista govna.
Samo se razlikuju po tome koju pricu vam prodaju.

Smisao svakog tog politicara je da on i njegova obitelj uđu u višu klasu.
Zato je usao u politiku i zato radi to sto radi.
Zbog sebe a ne zbog tebe.
Boli ih briga za vas i vasu obitelj.
dr.Jupidu CHAMPION
bero  
#15 Posted : Wednesday, May 20, 2020 1:03:10 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5777 time(s) in 3602 post(s)
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Ljudi kanite se politickih stranaka i tih prica: "ovi su ovakvi a oni su ovakvi "

Sve su to ista govna.

Zato npr. u Americi da bi ušao u politiku (visoku) već moraš bit bogataš i sam se financirat. I zato kod njih nema takvog lopovluka. I zbog efektivnog pravosuđa, naravno.

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
#16 Posted : Wednesday, May 20, 2020 1:18:22 PM(UTC)
nofrx

Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post

Sve su to ista govna.

Zato npr. u Americi da bi ušao u politiku (visoku) već moraš bit bogataš i sam se financirat. I zato kod njih nema takvog lopovluka. I zbog efektivnog pravosuđa, naravno.

Tako je.
Ako si vec visa klasa ne trebas se trpat u visu klasu.

Ako si podstanar i kmet sasvim je logicno da ces gledat pokrast sta god stignes.

dr.Jupidu CHAMPION
thanks 1 user thanked nofrx for this useful post.
bero on 5/20/2020(UTC)
#17 Posted : Wednesday, May 20, 2020 1:34:05 PM(UTC)
nofrx

Izgleda da nije vruca jesen nego vruće ljeto.

https://www.telegram.hr/...luku-izbori-su-5-srpnja/
dr.Jupidu CHAMPION
ksian  
#18 Posted : Wednesday, May 20, 2020 2:15:35 PM(UTC)
ksian

Was thanked: 1640 time(s) in 760 post(s)
Jednostavno je:

- Na osnovu njihovog dosadašnjeg rada u hrvatskoj politici i društvu, zaslužuju li Davor Bernardić ili Miroslav Škoro povjerenje birača prije nego Andrej Plenković?
- Hoće li vlada koju će voditi Davor Bernardić ili Miroslav Škoro biti uspješnija od vlade koju vodi Andrej Plenković?
- Na osnovu dosadašnjih iskustva, je li realno da se Hrvatskom može bar djelomično kvalitetno upravljati bez hobotnice zvane hadeze koja je premrežila zemlju na svim razinama?
- Mislite li da bi za Hrvatsku bilo dobro da hadeze umjesto Andreja Plenkovića preuzme neki drugi političar, neko poput Karamarka, Brkića ili Stiera, što će se neminovno desiti ako hadeze izgubi vlast?

I konačno, najbitnije pitanje:

- Mislite li da ova Hrvatska ima ikakve šanse za kakav-takav život bez bitne evropske podrške? Mislite li da će Davor Bernardić ili Miroslav Škoro omogućiti Hrvatskoj jaču evropsku podršku od Andreja Plenkovića?

Andreju Plenkoviću se ima dosta toga za zamjeriti po standardima najnaprednijih demokracija svijeta. Ali u ovakvoj državi, u ovakvom društvu, u ovakvoj situaciji sa ovakvim narodom, i povrh svega, u takvoj konkurenciji, možemo se tuć nogom u guzicu što je on premijer.

Njegova priča je od početka mission impossible. On nije ni desničar ni nacionalist, naprotiv, čovjek ima evidentno liberalne evropske stavove. Šansa da takav preuzme zločinačku organizaciju imenom hadeze je od početka bila minimalna, u momentu se otvorila šansa nakon što je onaj idiot Karamarko predriblao sam sebe, i od njega se nije ni očekivalo da će tu dugo osta, prošao je jer se niko drugi od hadezenjara nije usudio sjesti u predsjedničku fotelju u izgledno gubitničkoj situaciji, izgledalo je da se Milanović vraća, i frajer je kulerski dobio izbore, ostao na poziciji premijera 4 godine, u kojima je bilo puno teških trenutaka (najviše Agrokor i neočekivana crna rupa u proračunu radi ove epidemije, a u manjoj mjeri problemi sa koalicijskim partnerima, koje je rutinski riješio), puno teško probavljivih kompromisa, najprije sa Bandićem i žetončićima, ali, čovjek je i dalje tu.

Andrej Plenković je čovjek Evropske Komisije u Hrvatskoj. Neko će reći njihov projekt, čedo, igrač, manje bitno, u svakom slučaju- njihov je. Njemu se financira Pelješki most i napokon jedna moderna pruga u Hrvatskoj. Kao takav će uvijek dobijati takve projekte prije nego li razni američko-ruski igrači po istoku Evropske Unije, odnosno poludiktatori koji seru po evropskom jedinstvu tipa Orbana.

Proveo je prve 4 godine očvršćujući svoju osobnu vlast, najprije u državi, ali i u stranci. Niko se nije puno bunio što je niz vodu pustio Ževrnju, Marića, Gabrijelu, Lovru, Roksa i ostale hadezeove lokalne kabadahije... uvijek postoje oni koji će rado sjesti na njihova ispražnjena mjesta, zna se čemu služi mladež hadezea. A onda je pomeo i neke tvrđe igrače: Vasu, Stiera i Penavu na stranačkim izborima. Rezultat svega je da sad Andrej Plenković slaže liste prije nego li hadezeove županijske organizacije. Andrej Plenković se zaista digao više nego li su mnogi očekivali, ali njegov je problem da Hrvati vole gledati pad. Ne vole oni kad moraju priznati nekome da je pametniji, bolji, promišljeniji od njih.

Čovjek je u datim okolnostima odigrao dobro. To su bile puno teže okolnosti nego što ih je imala većina hrvatskih premijera: nenadani udari na proračun, jaka unutarstranačka opozicija, koalicijski partneri koji stalno vrebaju priliku za ubod sa leđa... I da sad hadeze izgubi izbore od esdepea, vratit će se na idućim, opet sa nekim probisvjetom na čelu. Esdepe je jednostavno stranka sa još manje potencijala od hadezea, dokazano nesposobni, čak je više nego upitno neko njihovo poštenje. Esdepe nikad nije bio u stanju kvalitetno vladati Hrvatskom, i definitivno nije ni danas.

Što se Škore tiče, vidimo ko je oko njega, ali osobno mislim da nije to samo naša interna priča već preko tih raznih desničarskih pokreta u nikad dovoljno demokratiziranim nekadašnjim komunističkim zemljama Ameri i/ili Rusi ruše Evropsku Uniju i njene igrače. Uostalom, zna se dije bijo devesprve, i samo veliki Hrvati mogu popušit tako šuplju priču o nekom domoljubu.

Posve sam otvoren za raspravu po pitanju izbora, ali ne vidim zdravu alternativu Andreju Plenkoviću.
thanks 3 users thanked ksian for this useful post.
nofrx on 5/20/2020(UTC), ZgemboAdislic on 5/20/2020(UTC), DjomlaKS on 5/21/2020(UTC)
#19 Posted : Wednesday, May 20, 2020 3:16:17 PM(UTC)
Reaktivac

Kada se već polemizira te ističu zasluge Andreja Plenkovića, valja dometnuti još ponešto.

Kada ga index.hr argumentirano kritizira i osporava, a ne samo navodno "opskurni desničarski portali", tada bi se trebali zapitati što to Andrej Plenković radi za dobrobit svoje države ? I što nam ostavlja u nasljeđe ?

Državu koju napuštaju mladi i ljudi srednjih godina, koja je premrežena korupcijom, klijentelizmom, nepotizmom i kriminalom ?

https://www.index.hr/vij...-plenkovica/2151512.aspx

Nažalost, ne mislim da je Škoro, a pogotovo ne Bernardić alternativa, niti u njima treba očekivati promjene nabolje.

#20 Posted : Wednesday, May 20, 2020 3:43:14 PM(UTC)
nofrx

Originally Posted by: Reaktivac Go to Quoted Post
Kada se već polemizira te ističu zasluge Andreja Plenkovića, valja dometnuti još ponešto.

Kada ga index.hr argumentirano kritizira i osporava, a ne samo navodno "opskurni desničarski portali", tada bi se trebali zapitati što to Andrej Plenković radi za dobrobit svoje države ? I što nam ostavlja u nasljeđe ?

Državu koju napuštaju mladi i ljudi srednjih godina, koja je premrežena korupcijom, klijentelizmom, nepotizmom i kriminalom ?

https://www.index.hr/vij...-plenkovica/2151512.aspx

Nažalost, ne mislim da je Škoro, a pogotovo ne Bernardić alternativa, niti u njima treba očekivati promjene nabolje.

Sve to sto si nabrojao kao lose nije stvorio on.
A ti zelis prikazati kao da je on.

Postavi malo pravednije pitanje.

Npr
Bori li se on protiv toga a ne moze se izboriti?
Ili se niti ne bori?

dr.Jupidu CHAMPION
Users browsing this topic
17 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.