Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

84 Pages«<828384
Options
Go to last post Go to first unread
bero  
#1661 Posted : Sunday, August 2, 2020 12:03:10 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5706 time(s) in 3552 post(s)
može barem jedan dokumentirani potvrđeni slučaj da je dobiven autizam od cjepiva?

barem jedan, ne tražimo puno.

(pernarovi youtube linkovi se ne računaju)
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Doc  
#1662 Posted : Sunday, August 2, 2020 12:51:18 PM(UTC)
Doc

Rank: Advanced Member

Was thanked: 415 time(s) in 258 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
može barem jedan dokumentirani potvrđeni slučaj da je dobiven autizam od cjepiva?

Opet se ponavlja ista priča, neinformiranost i mantranje od ljudima gušterima...

Dakle ta priča da cijepljenje uzrokuje autizam je potpuno netočna i nikad nije izrečena... Ona je namjerno prenesena na taj način kako bi se diskreditirale stvarne negativnosti koje KOKTELI cjepiva uzrokuju ili mogu uzrokovati ...

Dakle, evo jednom za sva vremene, tko želi naučit, znanstveno :

Kao znanstvenik i svjetski poznati stručnjak na polju autizma konzultiran je dr. Andrew W. Zimmerman. U prvom slučaju Cedillo, dr. Zimmerman je u svom pisanom nalazu i mišljenju zaključio kako nema dokaza da je MMR cijepljenje uzrok autizmu kod djevojčice Michelle Cedillo.

Dr. Zimmerman je, 15.6.2007., u pauzi tijekom saslušanja dr. Kinsbournea kao vještaka koji je tvrdio da MMR cjepivo može uzrokovati autizam, pojasnio odvjetnicima američkog Ministarstva pravosuđa da se njegovo mišljenje odnosi isključivo na Michelle Cedillo, te da se ne smije kao opća tvrdnja koristiti za svu djecu pod svim okolnostima. Objasnio je da bi cijepljenje moglo uzrokovati autizam u iznimnim slučajevima mitohondrijske disfunkcije.

Dakle, Zimmerman je izradio nalaz i mišljenje u dva slučaja, Cedillo protiv HHS-a i Poling protiv HHS-a. Zimmerman je u prvom vještačenju napisao da cjepiva nisu uzrokovala autizam, a u drugom vještačenju da jesu.

Ukratko cjepiva ne uzrokuju autizam, ali kod malog broja slučaja djece s mitohondijskom disfunkcijom to mogu napraviti... To je i bit priče o cjepivu i autizmu, ali najlakše je bubat - teoretičari zavjere govore da cjepljenje uzrokuje autizam ajmo ih ismijavat , bez da se istraži o čemu se tu radi i da je rečeno da se u iznimnim slučajevima može dogoditi autizam..

ali ni to ne odgovara vakserima jer se i minimalno dovodi u pitanje sigurnost cjepiva, pa daj onda reci da luđaci govore da će svi koji se cijepe dobiti autizam i onda ih ismijavaj s tom pričom kako bi zamaglili dokazanu činjenicu da u iznimnim slučajevima može izazvati autizam...

Ne Pernar link - https://www.logicno.com/...od-osjetljive-djece.html

klasika...

Edited by user Sunday, August 2, 2020 12:53:58 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked Doc for this useful post.
The Last Emperor on 8/2/2020(UTC)
pecho  
#1663 Posted : Sunday, August 2, 2020 2:24:39 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 598 time(s) in 362 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post

Opet se ponavlja ista priča, neinformiranost i mantranje od ljudima gušterima...

Dakle ta priča da cijepljenje uzrokuje autizam je potpuno netočna i nikad nije izrečena... Ona je namjerno prenesena na taj način kako bi se diskreditirale stvarne negativnosti koje KOKTELI cjepiva uzrokuju ili mogu uzrokovati ...

Dakle, evo jednom za sva vremene, tko želi naučit, znanstveno :

Kao znanstvenik i svjetski poznati stručnjak na polju autizma konzultiran je dr. Andrew W. Zimmerman. U prvom slučaju Cedillo, dr. Zimmerman je u svom pisanom nalazu i mišljenju zaključio kako nema dokaza da je MMR cijepljenje uzrok autizmu kod djevojčice Michelle Cedillo.

Dr. Zimmerman je, 15.6.2007., u pauzi tijekom saslušanja dr. Kinsbournea kao vještaka koji je tvrdio da MMR cjepivo može uzrokovati autizam, pojasnio odvjetnicima američkog Ministarstva pravosuđa da se njegovo mišljenje odnosi isključivo na Michelle Cedillo, te da se ne smije kao opća tvrdnja koristiti za svu djecu pod svim okolnostima. Objasnio je da bi cijepljenje moglo uzrokovati autizam u iznimnim slučajevima mitohondrijske disfunkcije.

Dakle, Zimmerman je izradio nalaz i mišljenje u dva slučaja, Cedillo protiv HHS-a i Poling protiv HHS-a. Zimmerman je u prvom vještačenju napisao da cjepiva nisu uzrokovala autizam, a u drugom vještačenju da jesu.

Ukratko cjepiva ne uzrokuju autizam, ali kod malog broja slučaja djece s mitohondijskom disfunkcijom to mogu napraviti... To je i bit priče o cjepivu i autizmu, ali najlakše je bubat - teoretičari zavjere govore da cjepljenje uzrokuje autizam ajmo ih ismijavat , bez da se istraži o čemu se tu radi i da je rečeno da se u iznimnim slučajevima može dogoditi autizam..

ali ni to ne odgovara vakserima jer se i minimalno dovodi u pitanje sigurnost cjepiva, pa daj onda reci da luđaci govore da će svi koji se cijepe dobiti autizam i onda ih ismijavaj s tom pričom kako bi zamaglili dokazanu činjenicu da u iznimnim slučajevima može izazvati autizam...

Ne Pernar link - https://www.logicno.com/...od-osjetljive-djece.html

klasika...

Ovo je novinski članak bez ijedne jebene znanstvene studije koje su btw dokazale da cjepiva ne uzrokuju autizam.

Ja sam stavio x znanstvenih studija sa velikim brojem ispitanika,a ne novinski članak sa mišljenjem jedne osobe da bi možda mogle uzrokovati neke vrste oštećenja kod djece koje imaju mitohondrijsku disfunkciju. MOŽDA. I to je pitanje.

Hpretina bolesti je skoro iskorijenjena, ali ne ajmo totalno sve vakcine maknut i pustit da gro ljudi umre zbog mišljenja par osoba da bi MOŽDA mogle vakcinacije uzrokovat oštećenja. Nema dokaza,ali ajmo to napravit.

Mene to raspizdi totalno.

Edited by user Sunday, August 2, 2020 2:25:10 PM(UTC)  | Reason: Not specified

There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Doc  
#1664 Posted : Sunday, August 2, 2020 2:42:18 PM(UTC)
Doc

Ja stvarno ne vidim problem u tome da se zna kako nekim osobama cijepljenje uzrokuje možda autizam i da to te osobe znaju kod odluke o cijepljenju..

Čemu histerija, čemu napadi, zašto to smeta ljubiteljima cijepljena? Neka ti ljudi imaju izbor i spoznaju o tome

I zapto se od toga stvorila priča da antivakseri tvrde da cjepivoo uzrokuje autizam, kad je jasno rečeno u kojim slučajevima može doći do toga... Sveta krava cjepivo, kako da ne ... Sve je podložno preispitivanju što se mene tiče...

Samo je jedna stvar teža od toga kako naučiti misliti kritički – pokušati definirati taj
koncept na razumljiv način. (M. Guillot, 2004.)

Edited by user Sunday, August 2, 2020 3:18:53 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Doc  
#1665 Posted : Sunday, August 2, 2020 3:22:11 PM(UTC)
Doc

Kad sam već spomenu kritično mišljenje i pokušaj definicije... John Dewey koji ga je još 1909. definirao kao aktivno, ustrajno i pojmnjivo razmatranje vjerovanja ili pretpostavljenih oblika znanja u svjetlu temelja (razloga) koji ih podupiru i daljnjih zaključaka do kojih vode. Drugim riječima, Dewey uvodi pojam aktivne obrade informacija nasuprot pasivnom prihvaćanju, naglašava da mišljenju treba posvetiti vrijeme i pozornost te ističe nužnost utvrđivanja iz kojih razloga nešto vjerujemo i koje sumoguće implikacije naših vjerovanja.

Također, on ističe kriterije kritičkog mišljenja:

• Razlikovanje činjenica i vrijednosti
• Pouzdanost izvora ili navoda
• Točnost navoda ili tvrdnje
• Razlikovanje poduprte i nepoduprte tvrdnje
• Otkrivanje pozicije/perspektive mišljenja
• Razlikovanje izrečenih i neizrečenih pretpostavki
• Prepoznavanje nelogičnosti
• Određenje snage argumenta

Tridesetak godina nakon toga Edward Glaser dopunjuje njegovu definiciju uvođeći pojam dispozicije (psihološki skup organskih, fizioloških i instiktivnih uvjeta koji omogućuje razvoj neke psihološke funkcije) k promišljanju problema i primjeni metoda logičkog ispitivanja i rezoniranja. Sposobnost kritičkog mišljenja, smatra Glaser, uključuje:

1. Naviku biti otvoren i smisleno razmatrati probleme i pitanja svih vrsta koja se
pojavljuju u osobnom iskustvu
2. Poznavanje metoda logičkog propitivanja i rezoniranja te
3. Vještinu primjene tih metoda.

Konačna, jedinstvena defincija proizašla je iz istraživanja koje je provela APA (American Philosophical Association), a glasi: "Kritičko mišljenje je svrhovito
samoregulirano prosuđivanje čiji je rezultat analiza, evaluacija i zaključivanje, kao i objašnjenje dokaznih, konceptualnih, metodoloških, kriterijskih ili kontekstualnih razmatranja na kojima se temelji prosuđivanje"

- po meni prepoznavanje nelogičnosti je tu najvažnije....

Edited by user Sunday, August 2, 2020 3:49:19 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#1666 Posted : Sunday, August 2, 2020 3:59:22 PM(UTC)
bero

doc, ovo baš jest kvaziportal koji pernar često shera, inače u ruskom vlasništvu sa sjedištem u republici srpskoj Emocija1

znači zamolim ne-pernarovski link, a ti staviš upravo takav, sumnjivi portal u kojem se iznosi nečije mišljenje, bez ikakvog pokrića i studije.

- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
pecho on 8/2/2020(UTC)
pecho  
#1667 Posted : Sunday, August 2, 2020 4:35:42 PM(UTC)
pecho

Ja stvarno ne vidim problem u tome da se zna kako nekim osobama cijepljenje uzrokuje možda autizam i da to te osobe znaju kod odluke o cijepljenju..

Čemu histerija, čemu napadi, zašto to smeta ljubiteljima cijepljena? Neka ti ljudi imaju izbor i spoznaju o tome

I zapto se od toga stvorila priča da antivakseri tvrde da cjepivoo uzrokuje autizam, kad je jasno rečeno u kojim slučajevima može doći do toga... Sveta krava cjepivo, kako da ne ... Sve je podložno preispitivanju što se mene tiče...

Samo je jedna stvar teža od toga kako naučiti misliti kritički – pokušati definirati taj

Ne uzrokuju i to je ZNANSTVENO dokazano.

Zašto meni smeta ljudi koji ne žele se cijepit? Zato što želim da moja djeca budu zdrava, a ne da u kritičnim fazama života gdje ne mogu biti cijepljena odjednom postanu bolesna jer hrpetina jebenih DEBILA čita portale upravo gore navedene.

Većina ljudi pati od Dunning Kruger efekta i tu dolazi do toga zašto su neki ljudi antivakseri. Zato što su idioti. Kraj priče.

dr jupidu  
#1668 Posted : Sunday, August 2, 2020 4:49:43 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3644 time(s) in 2808 post(s)

ja bi to usporedio s pušenjem trave

pušenje trave je za neke lijek...................ovisno o strukturi ličnosti

pušenje trave nekima koji su u depresiji maloj a kako kao i svaki opijati otvara podsvijest ...nekim produbljuje došizofrenije lakše nego da nisu pušili ....

tako i cjepiva,,nekima su lijek

a nekima gadna bolest

no ja zdravim ljudima cjepivo nebi preporučio

(nadam se cjepivu u mozak da pescho prvi proba........ jer me nervira....

pecho  
#1669 Posted : Sunday, August 2, 2020 5:16:53 PM(UTC)
pecho

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post

pušenje trave nekima koji su u depresiji maloj a kako kao i svaki opijati otvara podsvijest ...nekim produbljuje došizofrenije lakše nego da nisu pušili ....

a nekima gadna bolest

Gaypidu zašto si dao svom djetetu da se cijepi kad se rodilo kad si tolilko pametan?
Di su ti dokazi majmunčino mutava da su cjepiva loša? Tebi je jebeno u životu, nemaš pojma o ničemu ali sereš o svemu. Emocija18 Emocija18

Edited by user Sunday, August 2, 2020 5:19:02 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked pecho for this useful post.
Reaktivac on 8/2/2020(UTC)
bero  
#1670 Posted : Sunday, August 2, 2020 6:35:07 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post

a nekima gadna bolest

trava nije nikakav lijek, ali nije ni štetna (u umjerenim količinama).
trava može ublažiti neke simptome i to je to, ali ne liječi ništa.

- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
Him on 8/2/2020(UTC)
Bronson0  
#1671 Posted : Sunday, August 2, 2020 6:41:31 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 311 time(s) in 201 post(s)
Lijeci dosta toga, dokazano znanstvenim studijama
bero  
#1672 Posted : Sunday, August 2, 2020 8:11:36 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post
Lijeci dosta toga, dokazano znanstvenim studijama

Ublazava simptome, ne lijeci nista.
Moze link na jednu od tih studija?

- dr jupidu
The Last Emperor  
#1673 Posted : Sunday, August 2, 2020 9:04:47 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 816 time(s) in 453 post(s)
Pa jebeno je jasno da je nemoguce dokazati da cjepivo uzrokuje autizam i druge bolesti. Na koji ces nacin to dokazati? Jedino preko studija o postotku cijepljene ili necijepljene djece koja ga imaju. Znaci vrlo bi lako bilo doci do tih postotaka i donijeti neke zakljucke, ali to nije drzavi i medicini u interesu. Jer da im je u interesu vrlo lako bi napravili to istrazivanje i objavili ga te time prekinuli bilo kakva propitkivanja o stetnosti cjepiva. Naravno da bi rezultati bili takvi da bi postotak djece sa raznim oboljenjima bio puno veci kod cijepljene nego kod necijepljene djece. I onda bi nastalo sranje jer bi se vecina roditelja prepala i prestala cijepiti djecu.

Primjer: vrlo lako bi nekome iz ministarstva zdravstva bilo provjeriti popis autisticnih osoba u Hrvatskoj i provjeriti njihov karton cijepljenja. I usporedis postotak cijepljene autisticne djece sa postotkom cijepljene djece te isto tako postotak necijepljene autisticne djece sa postotkom necijepljene djece. Ako se omjeri razlikuju vrlo lako je donijeti zakljucak.
bero  
#1674 Posted : Sunday, August 2, 2020 9:53:35 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: The Last Emperor Go to Quoted Post
Naravno da bi rezultati bili takvi da bi postotak djece sa raznim oboljenjima bio puno veci kod cijepljene nego kod necijepljene djece.

Na cemu baziras to misljenje?

- dr jupidu
pecho  
#1675 Posted : Sunday, August 2, 2020 10:27:51 PM(UTC)
pecho

Pa jebeno je jasno da je nemoguce dokazati da cjepivo uzrokuje autizam i druge bolesti. Na koji ces nacin to dokazati? Jedino preko studija o postotku cijepljene ili necijepljene djece koja ga imaju. Znaci vrlo bi lako bilo doci do tih postotaka i donijeti neke zakljucke, ali to nije drzavi i medicini u interesu. Jer da im je u interesu vrlo lako bi napravili to istrazivanje i objavili ga te time prekinuli bilo kakva propitkivanja o stetnosti cjepiva. Naravno da bi rezultati bili takvi da bi postotak djece sa raznim oboljenjima bio puno veci kod cijepljene nego kod necijepljene djece. I onda bi nastalo sranje jer bi se vecina roditelja prepala i prestala cijepiti djecu.

Primjer: vrlo lako bi nekome iz ministarstva zdravstva bilo provjeriti popis autisticnih osoba u Hrvatskoj i provjeriti njihov karton cijepljenja. I usporedis postotak cijepljene autisticne djece sa postotkom cijepljene djece te isto tako postotak necijepljene autisticne djece sa postotkom necijepljene djece. Ako se omjeri razlikuju vrlo lako je donijeti zakljucak.

Normalno da je nemoguće dokazati da cjepivo uzrokuje autizam jer ga ne uzrokuje.

Evo ti studija jebote o vakcinama i autizmu Emocija18 Emocija18

Pročitaj isuse. Na netu imaš milijun studija o tome. Sve drugo što vi antivakseri govorite veze nema, niti dokaza, niti logike. Samo pričanja preko ograde.

https://www.ncbi.nlm.nih...pmc/articles/PMC2908388/

I kako to da se svi boje cjepiva, a nitko se ne boji recimo hrane koju kupujete ili vodu koju pijete? LOL Emocija18 Emocija18

Doc  
#1676 Posted : Sunday, August 2, 2020 10:59:19 PM(UTC)
Doc

doc, ovo baš jest kvaziportal koji pernar često shera, inače u ruskom vlasništvu sa sjedištem u republici srpskoj Emocija1

znači zamolim ne-pernarovski link, a ti staviš upravo takav, sumnjivi portal u kojem se iznosi nečije mišljenje, bez ikakvog pokrića i studije.

Ok, kad inzistiraš... i za pecha neka baci oko...

Ima za čitat, ali može pomoći google translator ...

https://www.thelancet.co...S3iIN3_aF3nnj1LSd_LEZ--Q

Edited by user Sunday, August 2, 2020 11:02:02 PM(UTC)  | Reason: Not specified

pecho  
#1677 Posted : Sunday, August 2, 2020 11:22:54 PM(UTC)
pecho

Ok, kad inzistiraš... i za pecha neka baci oko...

Ima za čitat, ali može pomoći google translator ...

https://www.thelancet.co...S3iIN3_aF3nnj1LSd_LEZ--Q

Znači na kompletnom dokumentu ti piše RETRACTED.
Što implicira na pogrešku u istraživanju ili nekakvu laž koja se odvila tijekom istraživanja.
Nažalost ovo se ne može niti čitati,a i ne mogu čitati nešto što je lažno.

Edited by user Sunday, August 2, 2020 11:29:35 PM(UTC)  | Reason: Not specified

karl anal  
#1678 Posted : Monday, August 3, 2020 12:04:42 AM(UTC)
karl anal

Was thanked: 2570 time(s) in 1347 post(s)
znate da su skužili da psi mogu nanjušit korona virus, tek toliko mali sidenote
Iznajmljujem prostor za sig
thanks 2 users thanked karl anal for this useful post.
e.peace on 8/3/2020(UTC), dr jupidu on 8/3/2020(UTC)
dr jupidu  
#1679 Posted : Monday, August 3, 2020 9:25:47 AM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3644 time(s) in 2808 post(s)
Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post

Normalno da je nemoguće dokazati da cjepivo uzrokuje autizam jer ga ne uzrokuje.

Evo ti studija jebote o vakcinama i autizmu Emocija18 Emocija18

Pročitaj isuse. Na netu imaš milijun studija o tome. Sve drugo što vi antivakseri govorite veze nema, niti dokaza, niti logike. Samo pričanja preko ograde.

https://www.ncbi.nlm.nih...pmc/articles/PMC2908388/

I kako to da se svi boje cjepiva, a nitko se ne boji recimo hrane koju kupujete ili vodu koju pijete? LOL Emocija18 Emocija18

pa ja bi pio coca colu samo umjesto vode...da je to ok

al nije ok

pa uopće nepijem

bojim se

itd

Users browsing this topic
84 Pages«<828384
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.