Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

101 Pages«<979899100101>
Options
Go to last post Go to first unread
bero  
#1961 Posted : Sunday, October 11, 2020 12:04:48 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5837 time(s) in 3639 post(s)
Originally Posted by: Mate Go to Quoted Post
Lauc u Slobodnoj Dalmacaiji ponovno laže i ispire mozak, tom nečovjeku i beštiji se zemlja treba otvoriti ispod njega i progutati ga, samo bi ga i ona ispljunula van od silnog zla koje je u njemu.

Mir Vama.

Lauc mi vuče na židovsko prezime, a i u očima mu se vidi belzebubovska zloba koja je karakteristična za mongolske talmudiste. Jesam u pravu Mate?

btw, samo likovi poput tebe mogu u istom postu prizivati da se nekom otvori zemlja i proguta ga, a onda napisati mir vama Emocija18

Edited by user Sunday, October 11, 2020 12:05:50 PM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Mate  
#1962 Posted : Sunday, October 11, 2020 12:28:49 PM(UTC)
Mate

Rank: Advanced Member

Croatia

Was thanked: 194 time(s) in 130 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Lauc u Slobodnoj Dalmacaiji ponovno laže i ispire mozak, tom nečovjeku i beštiji se zemlja treba otvoriti ispod njega i progutati ga, samo bi ga i ona ispljunula van od silnog zla koje je u njemu.

Mir Vama.

Lauc mi vuče na židovsko prezime, a i u očima mu se vidi belzebubovska zloba koja je karakteristična za mongolske talmudiste. Jesam u pravu Mate?

btw, samo likovi poput tebe mogu u istom postu prizivati da se nekom otvori zemlja i proguta ga, a onda napisati mir vama Emocija18

Mir Vama za dobre ljude, a za zlikovce osveta.

Mir Vama.

bero  
#1963 Posted : Sunday, October 11, 2020 2:02:24 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5837 time(s) in 3639 post(s)
Osveta za sto? Lauc je kriv sto si junfer?
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Doc  
#1964 Posted : Sunday, October 11, 2020 2:52:42 PM(UTC)
Doc

Was thanked: 582 time(s) in 384 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post
Ja tu ne vidim nikakvu gešku, neka mi netko objasni onda gdje je i kakva je ...

Ako na svim , ali apsolutno svim područima tehnologije imamo bolestan napredak u zadnjih 50 godina , znači od atomske energije , preko infomatike, auto-industrije, industrije brodova, avio - industrije, industrije proizvodnje i slanja satelita, slanja robota na Mars koji šalju fotorafije itd itd itd...

Znači svugdje jebeni napredak, jedino u sletanju na mjesec nazadovanje... Više nitko nije sposoban poslat čovjeka na mjesec, zanimljivo... Nije im interesantno...

Eto baš logička greška, slažem se... Amerikanci sletjeli na mjesec i više nema nitko u pola stoljeća interesa, a ni oni sami da ponovno slete i to bolje istraže ili barem neku znanstvenu misiju pošalju....

Jebote dans privatnik Mask ima svoje programe u leta u svemir, a države ne mogu još jednom na mjesec... i to je kao logički ispravno... prije 45 godina privatnici su mogli jedino poslat sebe u Australiju svojim avionom i to je bilo ono vauuuu, a država je slala ljude na mjesec.. danas eto privatnici lete u svemir, a država ne može još jednom na mjesec,,, logično...

Ja uvijek pokušavam uzeti argumente svih strana, ovo je argumentacija najbolja koju ima ekipa, zašto se nije išlo još jednom na mjesec... meni je to toliko tanko pa čak i smiješno, kao cijena :D , sad skuplje nego prije 45 godina ...

http://ba.n1info.com/Sci...je-sletio-na-Mjesec.html

pa i nije im toliko interesantan... čemu slat ljude opet gore?
šalju rovere i sličn, za ništavilo poput mjeseca je dovoljno.
čemu riskirat ljude za nebitnan komad pustoši?

mene fascinira kako ti nalaziš urotu za stvari koje su jasne nakon 2 sekunde logičkog razmišljanja Emocija1

Bero znači ulagao si milijarde i milijarde dolara da osvojiš Mjesec i onda kad si konačno prvi put došao gore, nakon svih sranja svladao si tehnologiju, e onda nakon sve te muke kažeš jebi ga dosta- više neću ići - ne zanima me istražiti to ... Di je tu logika ?

Onda kažeš čemu slati ljude na mjesec ? Pa jebote je li vidiš ti šta pišeš ... Zašto šalju ljude u svemirske postaje, čemu to ? Pa kroz cjelu povjest ljudski cilj je prvo nešto nepoznato i nedostižno osvojiti, nakon toga istražiti pa kolonizirati i iskoristiti ... Osim kad je mjesec u pitanju Emocija18

Cilj bi trebao biti izvanzemaljske ljudske kolonije (u 50 godina da se nastavilo s time već bi ih bilo gore). Kao što već sada imamo stalne ljudske posade u Međunarodnoj svemirskoj postaji, koja funkcionira kao izuzetno važan izvanzemaljski laboratorij, zašto ne bi imali postaje na Mjesecu . S obzirom da sad razvoj svemirske tehnologije za transport i život ljudi u svemiru ima drukčiju motivaciju, ne političku nego ekonomsku, stvari se odvijaju na posve drukčiji način. Evo laboratorij na mjesecu, s mogućnošću koloniziranja. Meni je to savršeno logično ako si osvojio neki novi planet, kontinent ili satelit...

Nije to nebitan komad pustoši, pa jebote sjeverni ili južni pol su nebitni komadi pustoši pa su ljudi išli tamo i pronašli rudno bogatstvo itd itd .. Znači kad nešto osvojiš onda to istražuješ... Osim kad je mjesec u pitanju, on je neistražen, tko zna šta je na tamnoj strani mjeseca, zašto ne istraživati to ... Tu je kao priča ok osvojili smo i bježmo što prije kući ...

Ja te neću uvjeravat u nešto što je tako očigledno... Tu sam 90:10 da ljudi nisu nikad bili na mjesecu... Ostavljam mogućnost od 10% isključivo zbog toga što je moguće da su stvarno sletjeli i onda im je netko s tamne strane mjeseca rekao, ok sad ste bili tu, više nikad da vas tu nismo vidjeli ... Mi nikad ne vidimo tamnu stranu, na kojoj mogu bit npr. izvanzemaljske baze koje služe za promatranje i proučavanje zemlje i ljudi....

Ali to je sad teorija zavjere,i to na prava, bez argumenata i činjenica, tako da je ostavimo sa strane bez uvlačenja u ovu priču, jer je dosta nerealna...

vratimo se temi:

Priča je da ne postoji logično objašnjenje zašto si nešto osvojio, uložio ogromna sredstva i trud da to napraviš, i onda više nikad nisi otišao tamo da to detaljno istražiš, pretražiš i vidiš šta tamo ima...

smijurija je vjerovati u takvo nešto...

Edited by user Sunday, October 11, 2020 3:08:57 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked Doc for this useful post.
Mate on 10/11/2020(UTC)
Mate  
#1965 Posted : Sunday, October 11, 2020 2:57:30 PM(UTC)
Mate

Croatia

Was thanked: 194 time(s) in 130 post(s)
Osveta za sto? Lauc je kriv sto si junfer?

A što bih trebao biti? Kurviš i varatelj žena?

Mir Vama.

thelovacluka  
#1966 Posted : Sunday, October 11, 2020 3:48:17 PM(UTC)
thelovacluka

Was thanked: 729 time(s) in 439 post(s)
zašto meni niko ne replicira ? :D
Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
Bronson0  
#1967 Posted : Sunday, October 11, 2020 3:49:19 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 357 time(s) in 231 post(s)

Bero znači ulagao si milijarde i milijarde dolara da osvojiš Mjesec i onda kad si konačno prvi put došao gore, nakon svih sranja svladao si tehnologiju, e onda nakon sve te muke kažeš jebi ga dosta- više neću ići - ne zanima me istražiti to ... Di je tu logika ?

Onda kažeš čemu slati ljude na mjesec ? Pa jebote je li vidiš ti šta pišeš ... Zašto šalju ljude u svemirske postaje, čemu to ? Pa kroz cjelu povjest ljudski cilj je prvo nešto nepoznato i nedostižno osvojiti, nakon toga istražiti pa kolonizirati i iskoristiti ... Osim kad je mjesec u pitanju Emocija18

Cilj bi trebao biti izvanzemaljske ljudske kolonije (u 50 godina da se nastavilo s time već bi ih bilo gore). Kao što već sada imamo stalne ljudske posade u Međunarodnoj svemirskoj postaji, koja funkcionira kao izuzetno važan izvanzemaljski laboratorij, zašto ne bi imali postaje na Mjesecu . S obzirom da sad razvoj svemirske tehnologije za transport i život ljudi u svemiru ima drukčiju motivaciju, ne političku nego ekonomsku, stvari se odvijaju na posve drukčiji način. Evo laboratorij na mjesecu, s mogućnošću koloniziranja. Meni je to savršeno logično ako si osvojio neki novi planet, kontinent ili satelit...

Nije to nebitan komad pustoši, pa jebote sjeverni ili južni pol su nebitni komadi pustoši pa su ljudi išli tamo i pronašli rudno bogatstvo itd itd .. Znači kad nešto osvojiš onda to istražuješ... Osim kad je mjesec u pitanju, on je neistražen, tko zna šta je na tamnoj strani mjeseca, zašto ne istraživati to ... Tu je kao priča ok osvojili smo i bježmo što prije kući ...

Ja te neću uvjeravat u nešto što je tako očigledno... Tu sam 90:10 da ljudi nisu nikad bili na mjesecu... Ostavljam mogućnost od 10% isključivo zbog toga što je moguće da su stvarno sletjeli i onda im je netko s tamne strane mjeseca rekao, ok sad ste bili tu, više nikad da vas tu nismo vidjeli ... Mi nikad ne vidimo tamnu stranu, na kojoj mogu bit npr. izvanzemaljske baze koje služe za promatranje i proučavanje zemlje i ljudi....

Ali to je sad teorija zavjere,i to na prava, bez argumenata i činjenica, tako da je ostavimo sa strane bez uvlačenja u ovu priču, jer je dosta nerealna...

vratimo se temi:

Priča je da ne postoji logično objašnjenje zašto si nešto osvojio, uložio ogromna sredstva i trud da to napraviš, i onda više nikad nisi otišao tamo da to detaljno istražiš, pretražiš i vidiš šta tamo ima...

A gdje je kontekst?Amerikanci su isli na mjesec tokom hladnog rata jer su Rusi prvi dosli u svemir.Znaci nije im glavna motivacija bila da istraze mjesec nego da sjebu Ruse.Osim toga kolonizacija mjeseca nema nikakvog smisla jer je u slučaju neke katastrofe preblizu,malen je,nema nikakvih resursa...Vidim stavljas primjer kolonizatora,a zašto oni nisu kolonizirali saharu?Tvoje pitanje je ko da pitas planinara koji se popeo na mteverest sto se ne popenje opet.Dalje,uzmi za primjer atomske bombe,po nekoj procjeni 200 glava je dovoljno za saznati cijelu zemlju,a na svijetu ih trenutno ima preko 30000.Logicki gledano nema smisla ali ako poznas ljudsku psihologiju itekako ima

Edited by user Sunday, October 11, 2020 3:53:55 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thelovacluka  
#1968 Posted : Sunday, October 11, 2020 4:05:44 PM(UTC)
thelovacluka

Da, trebalo bi gledati što se može dobiti od odlaska tamo.

1. Npr. prilika za istraživanje uvjeta u svemiru, a da nije nešto što se može odraditi u svemirskoj postaji, negdje u izolaciji u pustinji u Nevadi

2. Rudarenje, s time da se treba vidjeti kolko košta stacioniranje, izgradnja baze, a koliko čega bi se moglo transportirati doma i iskoristiti

3. teraformiranje mjeseca, mislim da ne postoji baš šansa za to, premala gravitacija, nema vode itd itd.

E sad, gdje su kakve brojke za to, ako mi tko može pokazati da se stvarno isplati ići gore, onda bi mogli razgovarati o tome.
Doc  
#1969 Posted : Sunday, October 11, 2020 4:09:08 PM(UTC)
Doc

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post

vratimo se temi:

A gdje je kontekst?Amerikanci su isli na mjesec tokom hladnog rata jer su Rusi prvi dosli u svemir.Znaci nije im glavna motivacija bila da istraze mjesec nego da sjebu Ruse.Osim toga kolonizacija mjeseca nema nikakvog smisla jer je u slučaju neke katastrofe preblizu,malen je,nema nikakvih resursa...Vidim stavljas primjer kolonizatora,a zašto oni nisu kolonizirali saharu?Tvoje pitanje je ko da pitas planinara koji se popeo na mteverest sto se ne popenje opet.Dalje,uzmi za primjer atomske bombe,po nekoj procjeni 200 glava je dovoljno za saznati cijelu zemlju,a na svijetu ih trenutno ima preko 30000.Logicki gledano nema smisla ali ako poznas ljudsku psihologiju itekako ima

Tko kaže da mjesec nema resursa ? Tko je bio i istražio mjesec , šta je ispod nitko ne zna? Samo pretpostavke ništa drugo, zbog toga bi i bilo logično istražit ga , ako si već stigao tamo... da vidimo šta je npr. na drugoj strani ... To je ljudskoj biti - ja stvarno ne vidim kako drugačije i plastičnije to da objasnim.... možda ja nisam normalan ali meni je to savršeno logično i u skladu s ljudskom prirodom, pa i pohlepom ako hoćete da se otkrije i zaradi tko zna što ...

Što se tiče Sahare nisi svjestan da pobijaš samog sebe i da pišeš neistine... Evo lagano je štivo, i usput zanimljiva izložba - https://ulupuh.hr/kolonija-zapadna-sahara/

Ukratko , osvajanja novih prostranstava su od prvih doseljenika iz Afrike preko raznih osvajača , Kolumba i odlaska na Mjesec uvijek imala isti cilj... Otkriti, zauzeti, istražiti i onda ekplotirati ako je moguće... Jedino na mjesecu taj cilj nije ostvaren ...

Neću više o ovome, jer nije mi cilj nikoga uvjeravati u moj stav... Samo sam htio iznjeti neke nepobitne činjenice... a to nisu ni zastava koja viori, ni sjena ni stopa , nego nešto potpuno drugo...

Za teoretičare zavjere ostavljam dodatni izvor - https://ba.voanews.com/a...ije-ni-bilo/5005287.html

hamush  
#1970 Posted : Sunday, October 11, 2020 4:10:52 PM(UTC)
hamush

Was thanked: 2061 time(s) in 1155 post(s)

Mir Vama.

Mir Vama za dobre ljude, a za zlikovce osveta.

Mir Vama.

Sad te je zajebao!!!!

Kad ti kaze Mir Vama neznas jel ti zeli dobro il lose.. To ti je ko kada ovdje na Americanskom jugu ti stara baba kaze I'll Pray for You!!!!!
Bronson0  
#1971 Posted : Sunday, October 11, 2020 4:28:26 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Jesi svjestan koji su to troškovi?Nije to poslati par astronauta u raketi nego moras slati budilice,dizalice,kranove...Ko da nije dovoljno skupo poslati jednu raketu nego bi ti da ih salju 55 radi nekih mogućih resursa.Sto se tice tamne strane mjeseca ona se istražuje roverima i nema potrebe slati ljude da tamo gledaju kako Rover snima https://www.space.com/ch...r-strange-substance.html Tako da je ta znatiželja zadovoljena.
Sto se tice Kolumba usporedujes iskopavanje krumpira sa kopanjem strojem na ko zna kojoj dubini da nades ko zna sto.

Stvar je vrlo jednostavna.Trenutno se ne isplati otkriti,istražiti i zauzeti mjesec.
hamush  
#1972 Posted : Sunday, October 11, 2020 4:40:08 PM(UTC)
hamush

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post
Jesi svjestan koji su to troškovi?Nije to poslati par astronauta u raketi nego moras slati budilice,dizalice,kranove...Ko da nije dovoljno skupo poslati jednu raketu nego bi ti da ih salju 55 radi nekih mogućih resursa.Sto se tice tamne strane mjeseca ona se istražuje roverima i nema potrebe slati ljude da tamo gledaju kako Rover snima https://www.space.com/ch...r-strange-substance.html Tako da je ta znatiželja zadovoljena.
Sto se tice Kolumba usporedujes iskopavanje krumpira sa kopanjem strojem na ko zna kojoj dubini da nades ko zna sto.

Stvar je vrlo jednostavna.Trenutno se ne isplati otkriti,istražiti i zauzeti mjesec.

Sto se tice NASA-e - ima odlican 4 ep. dokumentarac na Netflix-u o Challengeru i kako je otisao u 3pm... jako dobro odradjeno...
fist  
#1973 Posted : Sunday, October 11, 2020 8:50:33 PM(UTC)
fist

Was thanked: 1382 time(s) in 741 post(s)
Originally Posted by: hamush Go to Quoted Post
To ti je ko kada ovdje na Americanskom jugu ti stara baba kaze I'll Pray for You!!!!!

Coprnjica

fist  
#1974 Posted : Sunday, October 11, 2020 8:51:13 PM(UTC)
fist

Was thanked: 1382 time(s) in 741 post(s)
Originally Posted by: thelovacluka Go to Quoted Post
zašto meni niko ne replicira ? :D

Zato jer mudro zboriš
thanks 1 user thanked fist for this useful post.
thelovacluka on 10/11/2020(UTC)
Doc  
#1975 Posted : Sunday, October 11, 2020 9:30:55 PM(UTC)
Doc

1. Npr. prilika za istraživanje uvjeta u svemiru, a da nije nešto što se može odraditi u svemirskoj postaji, negdje u izolaciji u pustinji u Nevadi

2. Rudarenje, s time da se treba vidjeti kolko košta stacioniranje, izgradnja baze, a koliko čega bi se moglo transportirati doma i iskoristiti

3. teraformiranje mjeseca, mislim da ne postoji baš šansa za to, premala gravitacija, nema vode itd itd.

E sad, gdje su kakve brojke za to, ako mi tko može pokazati da se stvarno isplati ići gore, onda bi mogli razgovarati o tome.

Slažem se, to su sve teme koje trebaju zanimati vlade, znanstvenike... Oni su trebali zadnjih 50 godina to računat, proračunavat i nastojat otkriti tajne itd itd imalli su vremena..... ali eto tek danas se Ameri nešto sramežljivo guraju...

No mogli bi uskoro dobiti sva saznanja o kojima pričamo jer navodno NASA planira povratak na mjesec 2024 godine... Zanimljivo mi je kako imaju problema s kašnjenjem u konstrukciji letjelice..

Kaže ekipa iz NASE : Sljedećih devet do 12 mjeseci bit će presudno za razvoj sustava slijetanja ????

Pa jebote ako si već sletio , kopiraš stari sustav sljetanja, malo ga unaprijediš i evo ga...

Boje se kako će i hoće li funkcionirati komunikacijski sustav sa zemljom? Pa prije 50 godina valjda žičanim telfonom su se super čuli Emocija18 Emocija18 Emocija18 , neka upotrjebe taj telefon ... čemu zabrinutost....

itd itd...

malo sarkazma, ali ako napraviš neki auto, ne treba ti 50 godina da bi ga unaprijedio, napraviš to u par godina ...

Četri godine nisu daleko, tada ćemo više znati - https://www.space.com/na...s-megarocket-delays.html

Mada ja iskreno milsim da će se program ili odgoditi do daljenjeg ili ukinuti pod izlikom da nije bilo sredstava Emocija18

Edited by user Sunday, October 11, 2020 9:33:25 PM(UTC)  | Reason: Not specified

The Last Emperor  
#1976 Posted : Sunday, October 11, 2020 9:55:12 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 899 time(s) in 502 post(s)
Zar ova prica o slijetanju na mjesec ne bi trebala biti pod temom Teorije zavjere?!
Bronson0  
#1977 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:17:53 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Slažem se, to su sve teme koje trebaju zanimati vlade, znanstvenike... Oni su trebali zadnjih 50 godina to računat, proračunavat i nastojat otkriti tajne itd itd imalli su vremena..... ali eto tek danas se Ameri nešto sramežljivo guraju...

No mogli bi uskoro dobiti sva saznanja o kojima pričamo jer navodno NASA planira povratak na mjesec 2024 godine... Zanimljivo mi je kako imaju problema s kašnjenjem u konstrukciji letjelice..

Kaže ekipa iz NASE : Sljedećih devet do 12 mjeseci bit će presudno za razvoj sustava slijetanja ????

Pa jebote ako si već sletio , kopiraš stari sustav sljetanja, malo ga unaprijediš i evo ga...

Boje se kako će i hoće li funkcionirati komunikacijski sustav sa zemljom? Pa prije 50 godina valjda žičanim telfonom su se super čuli Emocija18 Emocija18 Emocija18 , neka upotrjebe taj telefon ... čemu zabrinutost....

itd itd...

malo sarkazma, ali ako napraviš neki auto, ne treba ti 50 godina da bi ga unaprijedio, napraviš to u par godina ...

Četri godine nisu daleko, tada ćemo više znati - https://www.space.com/na...s-megarocket-delays.html

Mada ja iskreno milsim da će se program ili odgoditi do daljenjeg ili ukinuti pod izlikom da nije bilo sredstava Emocija18

Pa zadnjih 50 godina se istražuje mjesec.Do sada je bilo 6 Rovera od kojih su 2 jos tamo.Ne znam točno kakvim tajnama se nadas ali pretpostavljam da ima veze s vanzemaljcima na tamnoj strani.
Prvo slijetanje na Mjesec danas bi kostalo preko 150 milijardi dolara,a vjerujem da danas imaju malo ozbiljnije ciljeve od zastave,par koraka i kamenja. Osim toga u pitanju je i lova,NASA ima svoj budžet i sukladno njemu rade.A nekim bogatašima tipa musk je draze biti prvi na Marsu nego drugi na mjesecu ,a i logicnije je ici dalje nego ponavljati sto je vec bilo.
thanks 2 users thanked Bronson0 for this useful post.
thelovacluka on 10/11/2020(UTC), hamush on 10/11/2020(UTC)
hamush  
#1978 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:43:41 PM(UTC)
hamush

itd itd...

dakle jel ti kuzis koliko plitko imas znanje o tehnologiji o kojoj pricas?

Dakle ti predlazes da se napravi LEM kopija sa istim sustavom od prije 50 godina, samo da ga se unaprijedi?
a sta tocno da se unaprijedi? kompjuter? dizajn? jel shvacas da koncept inzinjeringa LEM modula je kompletno zastario i kao takav je za muzej, a ti bi nekakav copy / paste radio???????

LOL.

kako to jednostavno izgleda... tu malo copy paste, tu malo ponovis gradivo, i eto nas na mjesecu. jbt da barem pola NASA i SpaceX znanstvenika ne razmislja ko ti, vec bi bili u Delta kvadrantu.

Edited by user Sunday, October 11, 2020 10:44:38 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked hamush for this useful post.
Bronson0 on 10/12/2020(UTC)
thelovacluka  
#1979 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:46:26 PM(UTC)
thelovacluka

copy paste generacija :D

delta kvadrant hahahahahaha
hamush  
#1980 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:54:37 PM(UTC)
hamush

Ako ce ista dovesti do skorog posjeta mjesecu, to ce najvj biti private venture capital...

Musk je napravio vise za istrazivanje svemira nego NASA u 30 godina...

thanks 2 users thanked hamush for this useful post.
Doc on 10/11/2020(UTC), thelovacluka on 10/12/2020(UTC)
Users browsing this topic
101 Pages«<979899100101>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.