Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

100 Pages«<96979899100>
Options
Go to last post Go to first unread
thelovacluka  
#1941 Posted : Saturday, October 10, 2020 9:44:09 AM(UTC)
thelovacluka

Rank: Advanced Member

Was thanked: 718 time(s) in 434 post(s)
realno, većina informacija je jako klimava, nedorečena, rekla-kazala, pretpostavljena. nažalost.

zato velim, najvažnije ukloniti sumnje u preciznost testa, a onda dobiti realne podatke o virusu. imam dojam da je jedan veliki dio ljudi mišljenja da je virus totalno bezopasan, s time da i veliki broj njih govori o teorijama zavjere. A druga krajnost potpuno vjeruje svemu što im se veli.
Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
bero  
#1942 Posted : Saturday, October 10, 2020 9:45:22 AM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5817 time(s) in 3626 post(s)
Sumnjam da ce bit novog lockdowna. Hrvatska to ne moze ekonomski podnijet.
Ogranicit ce okupljanja i uvest maske posvuda, to je krajnja mjera. Just my 2 cents.

Edited by user Saturday, October 10, 2020 9:45:53 AM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
nofrx  
#1943 Posted : Saturday, October 10, 2020 9:52:17 AM(UTC)
nofrx

Was thanked: 1065 time(s) in 737 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Sumnjam da ce bit novog lockdowna. Hrvatska to ne moze ekonomski podnijet.
Ogranicit ce okupljanja i uvest maske posvuda, to je krajnja mjera. Just my 2 cents.

Ja se isto nadam da neće biti.
Ali plaše me ove nove izjave.

Preko ljeta su govorili iz stožera da neće biti novog lockdowna.
Ta izjava mi se sviđa i ne plaši me

Ove nove 2 izjave da nije još vrijeme i da će nastojati izbjeći lockdown me plaše i ne sviđaju se

To su osnove manipuliranja narodom.

Narod se priprema za nešto ružno upravo na takav način.

Kad želiš dignit pdv prvo objaviš da nema potrebe za dizanjem pdv-a.
Pa onda objaviš da ćeš učiniti sve da sw pdv ne podiže.

Pa onda objaviš da raspravljaš i o mogućnosti pdva.
Pa ga onda podigneš

Heroj iz podruma
nofrx  
#1944 Posted : Saturday, October 10, 2020 9:54:07 AM(UTC)
nofrx

Kroz negaciju mjere nas se postupno priprema na mogućnost mjere.

Tako se smanjuje negativna reakcija naroda.
Postupno nas se priprema a ne s neba u rebra
Heroj iz podruma
Doc  
#1945 Posted : Saturday, October 10, 2020 10:54:43 AM(UTC)
Doc

Was thanked: 582 time(s) in 384 post(s)
Ja se iskreno nadam da će biti novi lockdown i da će biti još žešći nego prvi put... Vi ne shvaćate da je zdravlje važnije od svega, sad kad krene zima, gripe, povežite to s Coronom , aloooo ?? Znate li koliko će to opteretiti zdravstveni sustav... Ne mogu vjerovati šta čitam, jebena neodgovornost....

Za ovakav narod samo najbolje, a najbolje je sačuvati živote od Corone i spasiti ljude... Tako da lockdown je po meni jedina prava mjera i treba je što prije uvest...
bero  
#1946 Posted : Saturday, October 10, 2020 12:40:44 PM(UTC)
bero

Doc, sarkazam za osobe koje su na 50-50 jel zemlja ravna, ne prilici :D

Kopiras Juricana? :)
- dr jupidu
Doc  
#1947 Posted : Saturday, October 10, 2020 12:56:10 PM(UTC)
Doc

Doc, sarkazam za osobe koje su na 50-50 jel zemlja ravna, ne prilici :D

Kopiras Juricana? :)

Morat ću te prijaviti Faktografu zbog neistina...

Je li zemlja ravna sam na 70 : 30 , napisao sam to... Jebi ga, ja sve dovodim u pitanje ... Naučio sam na svojim greškama ....

Drugo nije sarkazam, nego stvarno sad to mislim... Zatvorit sve , pogotovo što je sad duplo više zaraženih nego na proljeće kad je sve bilo zatvoreno... Shvatio sam da ljudi jednostavno žele da ih se zatvori , tako da im treba to i omogućiti ....

Ja imam plan za sebe i sigurno neću biti zatvoren u tom Lockdownu... Za ostale me nije briga, stoka nije zaslužila da se bilo tko brine za njih... Tko ima volje i energije da se s njima i za njih bori, ja ga podržavam... Što se mene tiče priželjkujem što prije Lockdown da narod bude zadovoljan i zaštićen...

bero  
#1948 Posted : Saturday, October 10, 2020 1:04:25 PM(UTC)
bero

Aha, sad si na 70-30, ok. Ne pratim, znam da si na pocetku napisao da si na 50-50. Lijepo je vidjet da je razumna strana mozga prevladala i da si sad na 70 %

:)

- dr jupidu
Doc  
#1949 Posted : Saturday, October 10, 2020 1:26:09 PM(UTC)
Doc

Aha, sad si na 70-30, ok. Ne pratim, znam da si na pocetku napisao da si na 50-50. Lijepo je vidjet da je razumna strana mozga prevladala i da si sad na 70 %

:)

Samo činjenice i zdrav razum Emocija1 , a one su prevagnule do 70%... sve treba preispitivati, a onda odlučiti na osnovu boljih argumenata...

Jebi ga ljudi su prije 20 godina svi mahom vjerovali da su ameri sletjeli na mjesec, a onda tko je htio - malo činjenice, malo zdrav razum pa danas masa ljudi vjeruje da je to bila prevara i NASI-na filmska obmana...

Problem je s ljudima koji ne uzimaju u obzir činjenice i zdrav razum, nego uzimaju zdravo za gotovo što im kaže Vlada, učitelj ili svećenik ili još gore nekakav na brzinu sklepani stožer...

Ali imamo onda drugu stranu priče, ako narod želi biti ovce koje žele da ih pastir vodi, da im govori kad u tor, kad na pašu, kad su žedne , kad su gladne, e onda narodu treba dati to što želi...

Tako da ja sam najiskrenije za lockdown, jer možda virus mutira, dobro kažu, možda postane superopasan kad dođe gripa pa se to pomješa... Najsigurnije je u kući i to narodu treba dati...

Tako da stvarno nisam ciničan, nego sam došao do novih spoznaja... Narodu treba dati da ga netko vodi i da s njime upravlja jer narod to želi ... kraj priče...

Ja sa sebe imam druge planove ....

Edited by user Saturday, October 10, 2020 1:27:35 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#1950 Posted : Saturday, October 10, 2020 4:50:26 PM(UTC)
bero

Problem je kod zavjerasa sto nikako da shvate pojam "cinjenica".

Sve je laz, osim opskurnih blogova i jutjubera, oni su sveto pismo :D
- dr jupidu
Doc  
#1951 Posted : Saturday, October 10, 2020 5:38:46 PM(UTC)
Doc

Slažem se, ljudi odu u krajnost...

Ali imamo takvu krajnost i na drugoj strani spektra, pa šta god kaže država i "stručnjaci" to je sveto pismo...

Zdrava "seljačka" logika + vlastite oči + činjenice + otvorenost za nova saznanja = približavanje istina

tako ja to nekako gledam...

Preispituj sve. To je jedini način da uradiš stvari kako treba.

Edited by user Saturday, October 10, 2020 5:39:58 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#1952 Posted : Saturday, October 10, 2020 10:23:32 PM(UTC)
bero

I treba preuspitivat sve, i zakljucit sto ima vise smisla. Naravno ako donekle poznajes materiju.

Meni je recimo logicnije po pitanju moonlandinga naginjat NASA-i nego npr. Pernaru. Ali to sam samo ja :D
- dr jupidu
nofrx  
#1953 Posted : Saturday, October 10, 2020 10:26:56 PM(UTC)
nofrx

Ja ne vjerujem ništa mainstreamu, vladama i vladinim organizacijama.
Ali ne vjerujem ništa ni Pernaru, Ickeu i youtube kanalima.

Preskeptičan sam prema svima i smišljam svoje vlastite teorije
Heroj iz podruma
thelovacluka  
#1954 Posted : Saturday, October 10, 2020 10:56:19 PM(UTC)
thelovacluka

činjenice i dokazi koji im kontriraju se jednostavno ignoriraju Emocija1

doživio puno puta. jednostavno, preko toga se prođe :D i otvori se neko drugo napdačko pitanje koje onda ti kao moraš odgovarati.

jeftina fora.

od svih tih alternativnih razmišlkanja, mene jedino zanimjau gobekli tepe, dokazi koji govore o tim nekim starijim civilizacijama, ayahuasca, čitanje o tome kako su u biti sve velike sile na svijetu isto smeće i slične stvari :)
Doc  
#1955 Posted : Saturday, October 10, 2020 11:17:31 PM(UTC)
Doc

I treba preuspitivat sve, i zakljucit sto ima vise smisla. Naravno ako donekle poznajes materiju.

Meni je recimo logicnije po pitanju moonlandinga naginjat NASA-i nego npr. Pernaru. Ali to sam samo ja :D

E ti sad navedeš Pernara, kao da nema puno jačih i većih svjetskih čunki koji tvrde da je sletanje na mjesec laž... To je to namjerno samozavaravanje, kao navedeš najvećeg redikula za protutezu i onda kao ne moraš o tome razmislit jer redikul to priča...

Ja osobno sam prouičio dosta izvora o tome i nakon svega opet upotrjebio logiku....

Ako su ljudi sletjeli na mjesec kad je najjači kompjutor bio kao Nokia 3310 , zašto više nitko nikad nije sletio, pogotovo danas kad jedan Iphon 11 ima više kompjutorske snage nego 100 000 000 kompjutora koji su omogućili sletanje na mjesec... Da ne pričam koliko su otišli nparijed materijali za izradu svemirskog broda, goriva, te općenito znanost...

Zašto netko nije čisto kao stvar prestiža rekao , tipa Kina, evo i mi smo poslali čovjeka na Mjesec, barem da zabiju zastavu onako amerima u lice.. itd itd...

Znači opet logički, toliko se utrkivalo da se osvoji mjesec i onda kad se sletilo više nitko nikad nije došao tamo 70 godina, ono baš ima to smisla... danas bi već trebala bit neka mala baza sa životinjama i biljkama, znanstvena istraživanja, itd tako to ide inače u svim otkrićima... Ali eto Mjesec je iznimka, aha ...

Edited by user Saturday, October 10, 2020 11:18:57 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked Doc for this useful post.
Mate on 10/11/2020(UTC)
thelovacluka  
#1956 Posted : Sunday, October 11, 2020 9:29:48 AM(UTC)
thelovacluka

Evo, o tome ja pričam. Ovakvi nastupi.
Netko ko se razumije u teoriju i terminologiju logike bi možda znao točno definirati kakva je to greška koju Doc radi, al ja budem ju ukratko laički samo malo proanalizirao.

"Ako su ljudi sletjeli na mjesec kad je najjači kompjutor bio kao Nokia 3310 , zašto više nitko nikad nije sletio, pogotovo danas kad jedan Iphon 11 ima više kompjutorske snage nego 100 000 000 kompjutora koji su omogućili sletanje na mjesec..."

Po toj "logici", jedini faktor koji određuje bi li se išlo na Mjesec ili ne je napredak tehnologije računala.

je tako?

ili, kasnije navodiš "prestiž". Navodiš da si puno proučavao to, više izvora. I to je zaključak koji si donio?

Ajde dam ti još jednu priliku da napišeš koji još faktori bi bili presudni u donošenju odluke za pokretanjem projekta slanja bilo čega na Mjesec, te napiši što misliš, koji sve benefiti bi još tu bili za toga koji šalje.

Edited by user Sunday, October 11, 2020 9:36:19 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Doc  
#1957 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:03:25 AM(UTC)
Doc

Ja tu ne vidim nikakvu gešku, neka mi netko objasni onda gdje je i kakva je ...

Ako na svim , ali apsolutno svim područima tehnologije imamo bolestan napredak u zadnjih 50 godina , znači od atomske energije , preko infomatike, auto-industrije, industrije brodova, avio - industrije, industrije proizvodnje i slanja satelita, slanja robota na Mars koji šalju fotorafije itd itd itd...

Znači svugdje jebeni napredak, jedino u sletanju na mjesec nazadovanje... Više nitko nije sposoban poslat čovjeka na mjesec, zanimljivo... Nije im interesantno...

Eto baš logička greška, slažem se... Amerikanci sletjeli na mjesec i više nema nitko u pola stoljeća interesa, a ni oni sami da ponovno slete i to bolje istraže ili barem neku znanstvenu misiju pošalju....

Jebote dans privatnik Mask ima svoje programe u leta u svemir, a države ne mogu još jednom na mjesec... i to je kao logički ispravno... prije 45 godina privatnici su mogli jedino poslat sebe u Australiju svojim avionom i to je bilo ono vauuuu, a država je slala ljude na mjesec.. danas eto privatnici lete u svemir, a država ne može još jednom na mjesec,,, logično...

Ja uvijek pokušavam uzeti argumente svih strana, ovo je argumentacija najbolja koju ima ekipa, zašto se nije išlo još jednom na mjesec... meni je to toliko tanko pa čak i smiješno, kao cijena :D , sad skuplje nego prije 45 godina ...

http://ba.n1info.com/Sci...je-sletio-na-Mjesec.html

Edited by user Sunday, October 11, 2020 10:06:04 AM(UTC)  | Reason: Not specified

thelovacluka  
#1958 Posted : Sunday, October 11, 2020 10:49:18 AM(UTC)
thelovacluka

Ne znam dal me sad trolaš, ali budem odgovorio. Ako ne vidiš grešku.

Ne znam čime se baviš u žviotu, jesi li zaposlenik ili imaš neku svoju firmu, ali ako imaš svoju firmu, kroz jako brzo vrijeme si shvatio što to znači orijentacija na profit. Dok ti mozak automatski reže sve moguće nepotrebne troškove. Zašto to govorim? Zato jer većinu toga gledam kroz određivanje motiva. Što točno bi netko imao od nekog ulaganja. Gle kako si sam stavio link na tekst koji govori o tome da NASA trenutno ima OSAM projekata koje mora financirati. I da nema tolko love da se ide na Mjesec. Ne znam koliko projekata je imala NASA u šezdesetima, ali vjerujem da danas ta organizacija, koja je usko povezana s vojskom i od koje vojska ima itekak koristi kod razvoja tehnologije itd., ima daleko važnije ciljeve koji donose strateške prednosti državi u čijem je vlasništvu. Važnije od slanja čovjek na Mjesec.

Znači ako uspoređujemo motivaciju iz 60tih godina (hladni rat, razvoj tehnologije, nadmoć na SSSR-om) u odnosu na danas (koji bi realno bio benefit slanja nekoga/nečega na obližnji kamen koji smo proučili, uzeli sastojke?) mislim da LOGIČKI dolazimo do zaključka da neke koristi od slanja tamo gore danas baš i nemamo ko prije. Simulacija i razvoj baze na Mjesecu? To rade u izolaciji u pustinjama btw.

Ako si nekad nešto već postigao, a danas bi to mogao lakše napraviti, zašto bi to išao raditi? koje koristri od toga imaš, ako si sve dobio već zadnji put?

Ti si potpuno izostavio iz razmišljanja ovo što sam naveo, samo razmišljaš kao je to danas lakše napraviti i nitko nejde gore, znači da je ono prvo slijetanje bilo fake. Ako ti ne vidiš grešku u svojim koracima razmišljanja, onda stvarno ne znam koliko si ti realno uložio vremena u ovo.

Podsjeća me na razmišljanje i čuđenje prijatelja koji mi je postavio pitanje zašto Voyager satelit ima tako malu snagu izvora napajanja? mislim d aje bilo 300 w. Njemu je to bilo dovoljno da misli da je to lažno.

Nakon blagog moždanog udara pitao sam ga jel bolje na satelitu od kojeg očekuješ da radi što duže, desetljećima, imati senzore, sonde i izvor napajanja koji rade na vrlo visokom naponsu, amperaži, tj. snazi ili je bolje dizajnirati uređaje da minimalno troše i da što duže traju?

Mislim, imati takve rupe u logičkom razmišljanju i onda donositi pompozne zaključke kontra vrhunskih znanstvenika i znanja koje se razvija stoljećima i na čijim teneljima su razvijeni laptopi na kojima gledate te Flat earth youtube videe je stvarno aspurdno.

Edited by user Sunday, October 11, 2020 11:01:08 AM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#1959 Posted : Sunday, October 11, 2020 12:02:33 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post
Ja tu ne vidim nikakvu gešku, neka mi netko objasni onda gdje je i kakva je ...

Ako na svim , ali apsolutno svim područima tehnologije imamo bolestan napredak u zadnjih 50 godina , znači od atomske energije , preko infomatike, auto-industrije, industrije brodova, avio - industrije, industrije proizvodnje i slanja satelita, slanja robota na Mars koji šalju fotorafije itd itd itd...

Znači svugdje jebeni napredak, jedino u sletanju na mjesec nazadovanje... Više nitko nije sposoban poslat čovjeka na mjesec, zanimljivo... Nije im interesantno...

Eto baš logička greška, slažem se... Amerikanci sletjeli na mjesec i više nema nitko u pola stoljeća interesa, a ni oni sami da ponovno slete i to bolje istraže ili barem neku znanstvenu misiju pošalju....

Jebote dans privatnik Mask ima svoje programe u leta u svemir, a države ne mogu još jednom na mjesec... i to je kao logički ispravno... prije 45 godina privatnici su mogli jedino poslat sebe u Australiju svojim avionom i to je bilo ono vauuuu, a država je slala ljude na mjesec.. danas eto privatnici lete u svemir, a država ne može još jednom na mjesec,,, logično...

Ja uvijek pokušavam uzeti argumente svih strana, ovo je argumentacija najbolja koju ima ekipa, zašto se nije išlo još jednom na mjesec... meni je to toliko tanko pa čak i smiješno, kao cijena :D , sad skuplje nego prije 45 godina ...

http://ba.n1info.com/Sci...je-sletio-na-Mjesec.html

pa i nije im toliko interesantan... čemu slat ljude opet gore?
šalju rovere i sličn, za ništavilo poput mjeseca je dovoljno.
čemu riskirat ljude za nebitnan komad pustoši?

mene fascinira kako ti nalaziš urotu za stvari koje su jasne nakon 2 sekunde logičkog razmišljanja Emocija1

Edited by user Sunday, October 11, 2020 12:03:43 PM(UTC)  | Reason: Not specified

- dr jupidu
Mate  
#1960 Posted : Sunday, October 11, 2020 12:03:27 PM(UTC)
Mate

Croatia

Was thanked: 170 time(s) in 111 post(s)
Lauc u Slobodnoj Dalmacaiji ponovno laže i ispire mozak, tom nečovjeku i beštiji se zemlja treba otvoriti ispod njega i progutati ga, samo bi ga i ona ispljunula van od silnog zla koje je u njemu.

Mir Vama.
Users browsing this topic
100 Pages«<96979899100>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.