Poll Question : Hocete li se cijepiti?

Total: 17

bero
  • bero
  • Advanced Member
2020-08-09T20:16:35Z
Na jesen nema love od turizma :D

Realno najkriticnije je s hladnim vremenom, jer tad krecu upale, gripe, prehlade, a to u kombinaciji s koronom je vrlo opasno za rizicne skupine. Zato je sad po ljeti manje umrlih.
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-15T20:19:50Z
Po meni na jesen treba ponovno karantena i ključanja, budimo odgovorni...

https://www.jutarnji.hr/...ivnom-imunitetu-15013616 
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-16T18:35:38Z
Di su ovi vakseri da budu prvi u redovima za cijepljenje i tako stanu iza svojih riječi, evo ja se neću cijepiti i stojim kod toga, olekujem isto tako da zagovaratelji cijepljenja budu među prvima kad se pojavi Covid cjepivo ili će biti potpuno nedosljedni

https://m.vecernji.hr/vi...hodaju-na-stakama-449010 
dr jupidu
2020-08-16T20:00:34Z
Originally Posted by: Doc 

Di su ovi vakseri da budu prvi u redovima za cijepljenje i tako stanu iza svojih riječi, evo ja se neću cijepiti i stojim kod toga, olekujem isto tako da zagovaratelji cijepljenja budu među prvima kad se pojavi Covid cjepivo ili će biti potpuno nedosljedni

ja očekujem snimku bere i pescha s cjepljenja

:)1

eto neću se ni ja cjepit

nedovoljno opasna je za mene ova koronica

neprimam kućne posjete.
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-16T20:20:15Z
Ja i obitelj odmah. Pogotovo roditelji. Di su sada štovatelji Putina, a koji su protiv cijepljenja? Sakrili se u mišiju rupu:)18 :)18 Pun mi kufer više nezalica i laika poput Pernara i ekipa koja priča takva sranja o vitaminu C da sve liječi, protiv cijepljenja itd. Samo neka ekipa koja ne misli mozgom sluša takve frikove, a Đikića, Lauca i ostale znansvenike neka se ne sluša. Ljudi koji su cijeli život tome posvetili i obrazovali nemoju pojma ili stoji iza njih Bill, o pardon Putin:)20 Treba ih ko Putin sve postrojiti i dvije im inekcije zabit u dupe pa nek popuju i dalje.. U biti ludost je medija što uopće puštaju ta sranje i tim ljudima daju pažnju.
dr jupidu
2020-08-16T20:50:19Z
jasno ako naidđe neka opakija stvar odmah se cijepim

i am not impressed with corona
neprimam kućne posjete.
pecho
2020-08-16T21:05:35Z
Naravno da ću se cijepiti. Sa previše ljudi sam u kontaktu poslovno, uostalom na sva druga cjepiva sam dobro reagirao.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
bero
  • bero
  • Advanced Member
2020-08-17T04:53:37Z

Ja se necu cijepit. Ja sam vakser za provjerena obvezna cjepiva u djecjoj dobi. To trebaju dobit svi.

Za ovo ne vidim potrebu za sebe, jednako kao sto se ne cijepim ni protiv gripe.

Stariji se trebaju cijepit jer su rizicna skupina.
- dr jupidu
The Last Emperor
2020-08-17T08:30:18Z
Originally Posted by: bero 

Ja se necu cijepit. Ja sam vakser za provjerena obvezna cjepiva u djecjoj dobi. To trebaju dobit svi.

Za ovo ne vidim potrebu za sebe, jednako kao sto se ne cijepim ni protiv gripe.

Stariji se trebaju cijepit jer su rizicna skupina.

Svaki pravi vakser se mora uvijek i svime cijepiti jer time pomazes stvaranju imuniteta krda i sprecavas da bolest dode do onih koji se ne smiju cijepiti zbog zdravstvenih razloga. A gripa je za njih smrtonosna bolest, a da ne govorimo o koroni. Ovime gazis vecinu provakserskih ideala.

Ovo gore ti je argument koji se najcesce koristi u svrhu promicanja obveznog cijepljenja. A sad, naravno da se ja slazem sa tvojim stavom da se neces cijepiti jer smatras da navedene bolesti za tebe ne predstavljaju dovoljno veliku prijetnju da bi se podvrgnuo relativno opasnom zahvatu kao sto je cijepljenje.

Ti si u biti selektivni provakser, uzimas samo ono sto ti savjest nalaze. Ne uzimas znanost kao apsolutni autoritet kao neki ovdje koji bi ti mogli zamjeriti to.
bero
  • bero
  • Advanced Member
2020-08-17T13:48:26Z
Mislim da nema vaksera koji se zalaze da sva cjepiva budu obvezna. To je suludo.
- dr jupidu
pecho
2020-08-17T15:36:03Z
Originally Posted by: bero 

Mislim da nema vaksera koji se zalaze da sva cjepiva budu obvezna. To je suludo.

Da ali zato imaš antivaksera koji se zalažu da svi provakseri budu obavezno cijepljeni lol.:D
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-17T16:07:47Z
Trava vjerovat stručnjacima, a ne zdravom razumu. Ako stručnjak kaže da je nebo žuto, onda je žuto

https://www.jutarnji.hr/...dili-20-milijardi-dolara 
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-18T05:57:09Z

Trava vjerovat stručnjacima, a ne zdravom razumu. Ako stručnjak kaže da je nebo žuto, onda je žuto

Ti si jedan od onih koji ne vjeruje stručnjacima? Ljudima koji su cijeli svoj život posvetili znanosti i učili? Doktorirali, usavšavali se, dobili nagrade za znanost..Ljudima koji žive znanost i ne samo da su obrazovani nego su i inteligentniji od prosjeka? Samo me zanima kome onda vjeruješ? I ako mi možež napisati šta si diplomirao ili možda magistrirao i doktorirao?
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-18T06:16:32Z
Originally Posted by: GSP 

Ti si jedan od onih koji ne vjeruje stručnjacima? Ljudima koji su cijeli svoj život posvetili znanosti i učili? Doktorirali, usavšavali se, dobili nagrade za znanost..Ljudima koji žive znanost i ne samo da su obrazovani nego su i inteligentniji od prosjeka? Samo me zanima kome onda vjeruješ? I ako mi možež napisati šta si diplomirao ili možda magistrirao i doktorirao?

Tako je, ne vjerujem stručnjacima koji tvrde nešto što se kosi s zdravom logikom, sorry. Jebi ga, više vjerujem svojim očima nego kad mi netko govori šra bi trebao vidjeti pa ma tko to bio.. Ja tu ne vidim problem, naprotiv... Pokazalo se puno puta da su razni stručnjaci potkupljiva roba, a oči me još nisu hvala, Bogu zajebale

The Last Emperor
2020-08-18T07:13:35Z

Ja isto ne vjerujem slijepo "strucnjacima". Vjerujem u vecini stvari, ali tamo gdje nije sve bas crno bijelo treba malo i mucnuti glavom. Evo na primjer cijela ova saga oko korona virusa. Cim se nađe netko da ne puše u isti rog kao što glavna struja nalaže, odmah je na stupu srama, omalovažavan i diskreditiran do besvjesti. Dođe nobelovac koji je izolirao virus hiv-a i kaze da je korona virus ljudskih ruku djelo, odmah su ga umalo ekskomukicirali iz znanstvene zajednice. Dođe cijela švedska epidemiološka struka i odluči da nije potrebno zatvarati državu, ostatak svijeta na čelu sa epidemioloskom strukom ih pljuva i naziva ubojicama. Danas se pokazuje da su "ubojice" u biti bili puno normalniji i napredniji u svojim stajalistima od struke ostatka svijeta. Dakle imamo mimoilaženja u struci, kome vjerovati? Nadalje, i najvećem skeptiku je postalo jasno da je saga oko korone potpuno predimenzionira a, pogotovo sada u ljetnim mjesecima. Digla se tolika fama oko necega sto to ne zasluzuje. Promjenjeni su nam zivoti i tko zna kada ce i oce li se ikada vise vratiti na staro.

GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-18T19:06:00Z
Originally Posted by: The Last Emperor 

Ja isto ne vjerujem slijepo "strucnjacima". Vjerujem u vecini stvari, ali tamo gdje nije sve bas crno bijelo treba malo i mucnuti glavom. Evo na primjer cijela ova saga oko korona virusa. Cim se nađe netko da ne puše u isti rog kao što glavna struja nalaže, odmah je na stupu srama, omalovažavan i diskreditiran do besvjesti. Dođe nobelovac koji je izolirao virus hiv-a i kaze da je korona virus ljudskih ruku djelo, odmah su ga umalo ekskomukicirali iz znanstvene zajednice. Dođe cijela švedska epidemiološka struka i odluči da nije potrebno zatvarati državu, ostatak svijeta na čelu sa epidemioloskom strukom ih pljuva i naziva ubojicama. Danas se pokazuje da su "ubojice" u biti bili puno normalniji i napredniji u svojim stajalistima od struke ostatka svijeta. Dakle imamo mimoilaženja u struci, kome vjerovati? Nadalje, i najvećem skeptiku je postalo jasno da je saga oko korone potpuno predimenzionira a, pogotovo sada u ljetnim mjesecima. Digla se tolika fama oko necega sto to ne zasluzuje. Promjenjeni su nam zivoti i tko zna kada ce i oce li se ikada vise vratiti na staro.

Jeb ti si jedan od onih kad netko napravi od 100 dobrih stvari 98, uvijek ćeš se hvatati za ona 2 stvari koje nisu bile dobre. Ali Švedski primjer ti i nije toliko dobar obzirom da je bilo dosta zaraženih a po domovima umirovljenika su imali veliku smrtnost. Čak je taj glavni epidemiolog skoro stradao, ali uspjeli su nekako imati malu smrtnost. Vjerojatno jer nemaju toliko staro stanovništvo kao Talijani! Oni su dobar primjer poslušnosti. Kad je premijer rekao držite mjere distance držali su ih. Kad je rekao maske u trgovinama nitko se nije pobunio. Tu u nas na balkanu a bome i na mediteranu svi samo kukaju kako su nam slobode oduzete, kako maske ako nisku kirurše ne valjaju, ma da možeš si misliti da i kirurške valjaju, organiziraju se korana party itd. Tu smo nebo i zemlja sa Švedima i oni su bili jako displinirani i uspjeli su imati mali broj ljudi na respiratorima. I da na kraju bili su spremni za Italija scenarij ali za razliku od Talijana i nas mislim da je broj kreveta bio x200!!! I sa velikim brojem zaraženih imali bi zdravstveni sustav koji bi to mogao podržati. Talijani ga nisu imali pa su kamionima iz Bergama vozili leševe a najmiliji se nisu ni mogli oprostiti sa očevima i majkama!!! Znači Šveđani su bili spremni i zato si naveo totalno suprotan primjer ali primjer opet koji tebi odgovara. Sada znamo više o Covidu i sezonalnosti i ubrzo nam dolazi cijepivo i sve će drugačije biti posloženo.

Žao mi je ljudi koji nisu mogli izržati biti doma sa ženam i muževima i kojima se brak raspao ili raspada. Pijanaca i ostalih nije ali i njima je bilo teško. Ostali koji su bili doma sa najmilijima i kojima nitko nije stradao ne razumijem. Vjerojatno su jako razmaženi te moraju zvrndati okolo po kavama i toliko su sebični da samo gledaju svoju zonu konfora. Naravno nikoga ne slušaju i najpametniji su i stalno laprdaju da misle "svojom" glavu. Eto zato smo mi Hrvati trebali lockdown a Šveđani nisu.
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-18T19:07:54Z
PS da i meni su promjenili život. Bio sam doma sa ženom i malim i bilo je predivno. Šetao sam više i sexsao se više. Bio u prirodi više i uživao u suncu. Toliko o tome koliko su mi promjenili život:)1
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-19T14:51:18Z
Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-19T16:07:12Z
Originally Posted by: Him 

Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.

Ništa nitko neće vratiti ako ih je koritistio u skladu sa napucima. Dosta njih malih je preživjelo upravo zbog tih mjera.
Iz EU dobivamo bonus sredstva i treba ih što više povući. Naravno da nije besplatno kad plaćamo da smo i dio te EU.
Lockdowna sigurno ne bude ali će se mjere morati dosta postrožiti (npr nošenje maski svugdje), a ljudi postati disipliniraniji ako ne ćemo imati gadnu jesen-zimu dok ne dođe cjepivo.
Similar Topics
Users browsing this topic