Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

96 Pages«<8384858687>»
Options
Go to last post Go to first unread
bero  
#1681 Posted : Sunday, August 9, 2020 10:16:35 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5776 time(s) in 3601 post(s)
Na jesen nema love od turizma :D

Realno najkriticnije je s hladnim vremenom, jer tad krecu upale, gripe, prehlade, a to u kombinaciji s koronom je vrlo opasno za rizicne skupine. Zato je sad po ljeti manje umrlih.

Edited by user Sunday, August 9, 2020 10:18:46 PM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Doc  
#1682 Posted : Thursday, August 13, 2020 2:59:59 PM(UTC)
Doc

Rank: Advanced Member

Was thanked: 517 time(s) in 337 post(s)
Doc  
#1683 Posted : Saturday, August 15, 2020 10:19:50 PM(UTC)
Doc

Po meni na jesen treba ponovno karantena i ključanja, budimo odgovorni...

https://www.jutarnji.hr/...ivnom-imunitetu-15013616
thanks 5 users thanked Doc for this useful post.
DjomlaKS on 8/15/2020(UTC), Him on 8/15/2020(UTC), dr jupidu on 8/16/2020(UTC), The Last Emperor on 8/16/2020(UTC), FaceDesigner on 8/17/2020(UTC)
Doc  
#1684 Posted : Sunday, August 16, 2020 8:35:38 PM(UTC)
Doc

Di su ovi vakseri da budu prvi u redovima za cijepljenje i tako stanu iza svojih riječi, evo ja se neću cijepiti i stojim kod toga, olekujem isto tako da zagovaratelji cijepljenja budu među prvima kad se pojavi Covid cjepivo ili će biti potpuno nedosljedni

https://m.vecernji.hr/vi...hodaju-na-stakama-449010
thanks 1 user thanked Doc for this useful post.
DjomlaKS on 8/16/2020(UTC)
dr jupidu  
#1685 Posted : Sunday, August 16, 2020 10:00:34 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3780 time(s) in 2907 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post
Di su ovi vakseri da budu prvi u redovima za cijepljenje i tako stanu iza svojih riječi, evo ja se neću cijepiti i stojim kod toga, olekujem isto tako da zagovaratelji cijepljenja budu među prvima kad se pojavi Covid cjepivo ili će biti potpuno nedosljedni

ja očekujem snimku bere i pescha s cjepljenja

Emocija1

eto neću se ni ja cjepit

nedovoljno opasna je za mene ova koronica

GSP  
#1686 Posted : Sunday, August 16, 2020 10:20:15 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 270 time(s) in 217 post(s)
Ja i obitelj odmah. Pogotovo roditelji. Di su sada štovatelji Putina, a koji su protiv cijepljenja? Sakrili se u mišiju rupuEmocija18 Emocija18 Pun mi kufer više nezalica i laika poput Pernara i ekipa koja priča takva sranja o vitaminu C da sve liječi, protiv cijepljenja itd. Samo neka ekipa koja ne misli mozgom sluša takve frikove, a Đikića, Lauca i ostale znansvenike neka se ne sluša. Ljudi koji su cijeli život tome posvetili i obrazovali nemoju pojma ili stoji iza njih Bill, o pardon PutinEmocija20 Treba ih ko Putin sve postrojiti i dvije im inekcije zabit u dupe pa nek popuju i dalje.. U biti ludost je medija što uopće puštaju ta sranje i tim ljudima daju pažnju.
dr jupidu  
#1687 Posted : Sunday, August 16, 2020 10:50:19 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3780 time(s) in 2907 post(s)
jasno ako naidđe neka opakija stvar odmah se cijepim

i am not impressed with corona
pecho  
#1688 Posted : Sunday, August 16, 2020 11:05:35 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 624 time(s) in 381 post(s)
Naravno da ću se cijepiti. Sa previše ljudi sam u kontaktu poslovno, uostalom na sva druga cjepiva sam dobro reagirao.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
bero  
#1689 Posted : Monday, August 17, 2020 6:53:37 AM(UTC)
bero

Ja se necu cijepit. Ja sam vakser za provjerena obvezna cjepiva u djecjoj dobi. To trebaju dobit svi.

Za ovo ne vidim potrebu za sebe, jednako kao sto se ne cijepim ni protiv gripe.

Stariji se trebaju cijepit jer su rizicna skupina.

Edited by user Monday, August 17, 2020 6:57:15 AM(UTC)  | Reason: Not specified

- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
pecho on 8/17/2020(UTC)
The Last Emperor  
#1690 Posted : Monday, August 17, 2020 10:30:18 AM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 868 time(s) in 487 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post

Ja se necu cijepit. Ja sam vakser za provjerena obvezna cjepiva u djecjoj dobi. To trebaju dobit svi.

Za ovo ne vidim potrebu za sebe, jednako kao sto se ne cijepim ni protiv gripe.

Stariji se trebaju cijepit jer su rizicna skupina.

Svaki pravi vakser se mora uvijek i svime cijepiti jer time pomazes stvaranju imuniteta krda i sprecavas da bolest dode do onih koji se ne smiju cijepiti zbog zdravstvenih razloga. A gripa je za njih smrtonosna bolest, a da ne govorimo o koroni. Ovime gazis vecinu provakserskih ideala.

Ovo gore ti je argument koji se najcesce koristi u svrhu promicanja obveznog cijepljenja. A sad, naravno da se ja slazem sa tvojim stavom da se neces cijepiti jer smatras da navedene bolesti za tebe ne predstavljaju dovoljno veliku prijetnju da bi se podvrgnuo relativno opasnom zahvatu kao sto je cijepljenje.

Ti si u biti selektivni provakser, uzimas samo ono sto ti savjest nalaze. Ne uzimas znanost kao apsolutni autoritet kao neki ovdje koji bi ti mogli zamjeriti to.
thanks 1 user thanked The Last Emperor for this useful post.
Doc on 8/17/2020(UTC)
bero  
#1691 Posted : Monday, August 17, 2020 3:48:26 PM(UTC)
bero

Mislim da nema vaksera koji se zalaze da sva cjepiva budu obvezna. To je suludo.
- dr jupidu
pecho  
#1692 Posted : Monday, August 17, 2020 5:36:03 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 624 time(s) in 381 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Mislim da nema vaksera koji se zalaze da sva cjepiva budu obvezna. To je suludo.

Da ali zato imaš antivaksera koji se zalažu da svi provakseri budu obavezno cijepljeni lol.:D
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Doc  
#1693 Posted : Monday, August 17, 2020 6:07:47 PM(UTC)
Doc

Trava vjerovat stručnjacima, a ne zdravom razumu. Ako stručnjak kaže da je nebo žuto, onda je žuto

https://www.jutarnji.hr/...dili-20-milijardi-dolara
GSP  
#1694 Posted : Tuesday, August 18, 2020 7:57:09 AM(UTC)
GSP

Trava vjerovat stručnjacima, a ne zdravom razumu. Ako stručnjak kaže da je nebo žuto, onda je žuto

Ti si jedan od onih koji ne vjeruje stručnjacima? Ljudima koji su cijeli svoj život posvetili znanosti i učili? Doktorirali, usavšavali se, dobili nagrade za znanost..Ljudima koji žive znanost i ne samo da su obrazovani nego su i inteligentniji od prosjeka? Samo me zanima kome onda vjeruješ? I ako mi možež napisati šta si diplomirao ili možda magistrirao i doktorirao?
Doc  
#1695 Posted : Tuesday, August 18, 2020 8:16:32 AM(UTC)
Doc

Originally Posted by: GSP Go to Quoted Post

Ti si jedan od onih koji ne vjeruje stručnjacima? Ljudima koji su cijeli svoj život posvetili znanosti i učili? Doktorirali, usavšavali se, dobili nagrade za znanost..Ljudima koji žive znanost i ne samo da su obrazovani nego su i inteligentniji od prosjeka? Samo me zanima kome onda vjeruješ? I ako mi možež napisati šta si diplomirao ili možda magistrirao i doktorirao?

Tako je, ne vjerujem stručnjacima koji tvrde nešto što se kosi s zdravom logikom, sorry. Jebi ga, više vjerujem svojim očima nego kad mi netko govori šra bi trebao vidjeti pa ma tko to bio.. Ja tu ne vidim problem, naprotiv... Pokazalo se puno puta da su razni stručnjaci potkupljiva roba, a oči me još nisu hvala, Bogu zajebale

thanks 2 users thanked Doc for this useful post.
shogo on 8/18/2020(UTC), The Last Emperor on 8/18/2020(UTC)
The Last Emperor  
#1696 Posted : Tuesday, August 18, 2020 9:13:35 AM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 868 time(s) in 487 post(s)

Ja isto ne vjerujem slijepo "strucnjacima". Vjerujem u vecini stvari, ali tamo gdje nije sve bas crno bijelo treba malo i mucnuti glavom. Evo na primjer cijela ova saga oko korona virusa. Cim se nađe netko da ne puše u isti rog kao što glavna struja nalaže, odmah je na stupu srama, omalovažavan i diskreditiran do besvjesti. Dođe nobelovac koji je izolirao virus hiv-a i kaze da je korona virus ljudskih ruku djelo, odmah su ga umalo ekskomukicirali iz znanstvene zajednice. Dođe cijela švedska epidemiološka struka i odluči da nije potrebno zatvarati državu, ostatak svijeta na čelu sa epidemioloskom strukom ih pljuva i naziva ubojicama. Danas se pokazuje da su "ubojice" u biti bili puno normalniji i napredniji u svojim stajalistima od struke ostatka svijeta. Dakle imamo mimoilaženja u struci, kome vjerovati? Nadalje, i najvećem skeptiku je postalo jasno da je saga oko korone potpuno predimenzionira a, pogotovo sada u ljetnim mjesecima. Digla se tolika fama oko necega sto to ne zasluzuje. Promjenjeni su nam zivoti i tko zna kada ce i oce li se ikada vise vratiti na staro.

GSP  
#1697 Posted : Tuesday, August 18, 2020 9:06:00 PM(UTC)
GSP

Originally Posted by: The Last Emperor Go to Quoted Post

Ja isto ne vjerujem slijepo "strucnjacima". Vjerujem u vecini stvari, ali tamo gdje nije sve bas crno bijelo treba malo i mucnuti glavom. Evo na primjer cijela ova saga oko korona virusa. Cim se nađe netko da ne puše u isti rog kao što glavna struja nalaže, odmah je na stupu srama, omalovažavan i diskreditiran do besvjesti. Dođe nobelovac koji je izolirao virus hiv-a i kaze da je korona virus ljudskih ruku djelo, odmah su ga umalo ekskomukicirali iz znanstvene zajednice. Dođe cijela švedska epidemiološka struka i odluči da nije potrebno zatvarati državu, ostatak svijeta na čelu sa epidemioloskom strukom ih pljuva i naziva ubojicama. Danas se pokazuje da su "ubojice" u biti bili puno normalniji i napredniji u svojim stajalistima od struke ostatka svijeta. Dakle imamo mimoilaženja u struci, kome vjerovati? Nadalje, i najvećem skeptiku je postalo jasno da je saga oko korone potpuno predimenzionira a, pogotovo sada u ljetnim mjesecima. Digla se tolika fama oko necega sto to ne zasluzuje. Promjenjeni su nam zivoti i tko zna kada ce i oce li se ikada vise vratiti na staro.

Jeb ti si jedan od onih kad netko napravi od 100 dobrih stvari 98, uvijek ćeš se hvatati za ona 2 stvari koje nisu bile dobre. Ali Švedski primjer ti i nije toliko dobar obzirom da je bilo dosta zaraženih a po domovima umirovljenika su imali veliku smrtnost. Čak je taj glavni epidemiolog skoro stradao, ali uspjeli su nekako imati malu smrtnost. Vjerojatno jer nemaju toliko staro stanovništvo kao Talijani! Oni su dobar primjer poslušnosti. Kad je premijer rekao držite mjere distance držali su ih. Kad je rekao maske u trgovinama nitko se nije pobunio. Tu u nas na balkanu a bome i na mediteranu svi samo kukaju kako su nam slobode oduzete, kako maske ako nisku kirurše ne valjaju, ma da možeš si misliti da i kirurške valjaju, organiziraju se korana party itd. Tu smo nebo i zemlja sa Švedima i oni su bili jako displinirani i uspjeli su imati mali broj ljudi na respiratorima. I da na kraju bili su spremni za Italija scenarij ali za razliku od Talijana i nas mislim da je broj kreveta bio x200!!! I sa velikim brojem zaraženih imali bi zdravstveni sustav koji bi to mogao podržati. Talijani ga nisu imali pa su kamionima iz Bergama vozili leševe a najmiliji se nisu ni mogli oprostiti sa očevima i majkama!!! Znači Šveđani su bili spremni i zato si naveo totalno suprotan primjer ali primjer opet koji tebi odgovara. Sada znamo više o Covidu i sezonalnosti i ubrzo nam dolazi cijepivo i sve će drugačije biti posloženo.

Žao mi je ljudi koji nisu mogli izržati biti doma sa ženam i muževima i kojima se brak raspao ili raspada. Pijanaca i ostalih nije ali i njima je bilo teško. Ostali koji su bili doma sa najmilijima i kojima nitko nije stradao ne razumijem. Vjerojatno su jako razmaženi te moraju zvrndati okolo po kavama i toliko su sebični da samo gledaju svoju zonu konfora. Naravno nikoga ne slušaju i najpametniji su i stalno laprdaju da misle "svojom" glavu. Eto zato smo mi Hrvati trebali lockdown a Šveđani nisu.
GSP  
#1698 Posted : Tuesday, August 18, 2020 9:07:54 PM(UTC)
GSP

PS da i meni su promjenili život. Bio sam doma sa ženom i malim i bilo je predivno. Šetao sam više i sexsao se više. Bio u prirodi više i uživao u suncu. Toliko o tome koliko su mi promjenili životEmocija1
Him  
#1699 Posted : Wednesday, August 19, 2020 4:51:18 PM(UTC)
Him

Was thanked: 72 time(s) in 58 post(s)
Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.

Edited by user Wednesday, August 19, 2020 4:52:50 PM(UTC)  | Reason: Not specified

GSP  
#1700 Posted : Wednesday, August 19, 2020 6:07:12 PM(UTC)
GSP

Originally Posted by: Him Go to Quoted Post
Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.

Ništa nitko neće vratiti ako ih je koritistio u skladu sa napucima. Dosta njih malih je preživjelo upravo zbog tih mjera.
Iz EU dobivamo bonus sredstva i treba ih što više povući. Naravno da nije besplatno kad plaćamo da smo i dio te EU.
Lockdowna sigurno ne bude ali će se mjere morati dosta postrožiti (npr nošenje maski svugdje), a ljudi postati disipliniraniji ako ne ćemo imati gadnu jesen-zimu dok ne dođe cjepivo.
Users browsing this topic
96 Pages«<8384858687>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.