Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

2 Pages12>
Options
Go to last post Go to first unread
Him  
#1 Posted : Wednesday, January 8, 2020 11:24:50 PM(UTC)
Him

Rank: Advanced Member

Was thanked: 8 time(s) in 6 post(s)
Ima li tu kakva tema o kiropraktici i je li netko pohađao takav tretman.
pecho  
#2 Posted : Wednesday, January 8, 2020 11:41:48 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 513 time(s) in 313 post(s)
Originally Posted by: Him Go to Quoted Post

Ja sam bio kod Šanteka. Nije loš,ali ovisi u čemu je problem.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Him  
#3 Posted : Wednesday, January 8, 2020 11:58:10 PM(UTC)
Him

Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post

Ja sam bio kod Šanteka. Nije loš,ali ovisi u čemu je problem.

Otišao kod Fullera. Kod mene treba smanjiti kifozu. Nekako sam se uvjerio da vježe u pravilu samo trenutačno pomažu, a da mi postura kralježnice ne vraća u normalan oblik. Mislim da nakon 2 godine ciljanog vježbanja sam odlučio otići kod kiropraktičara, da mi smanji mehanički pritisak na zadnjem kralješku. Disk je očuvan.
thelovacluka  
#4 Posted : Thursday, January 9, 2020 9:21:02 AM(UTC)
thelovacluka

Was thanked: 678 time(s) in 408 post(s)
Ja sam išao Richardu Gardneru, on mi je najbolji bio. SVaki ima svoj stil. Trenutno, dok sam skroz priklješten od posla, odem Takahashiju u ZG. Gardner se odselio u SRbiju.

Ja idem kiropraktičaru dok se skroz sjebem, a u biti se više oslanjam na istezanje i vježbanje. Kiro je samo malo podrške dok si ne možeš sam pomoći. Bar meni.
Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
bero  
#5 Posted : Thursday, January 9, 2020 10:12:19 AM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5364 time(s) in 3325 post(s)
nastavite tu
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Him  
#6 Posted : Thursday, January 9, 2020 11:54:18 AM(UTC)
Him

Originally Posted by: thelovacluka Go to Quoted Post
Ja sam išao Richardu Gardneru, on mi je najbolji bio. SVaki ima svoj stil. Trenutno, dok sam skroz priklješten od posla, odem Takahashiju u ZG. Gardner se odselio u SRbiju.

Ja idem kiropraktičaru dok se skroz sjebem, a u biti se više oslanjam na istezanje i vježbanje. Kiro je samo malo podrške dok si ne možeš sam pomoći. Bar meni.

Ja ću otići na više tretmana, preporuča se 24 puta i preventivno 5 do 6 puta godišnje nakon što postura bude pravilna. želim to izgurati do kraja pa makar ostao nepokretan. Prije dvije godine me uhvatila fobija da ću biti "starac" do kraja života. Sada sam nedavno dobio upalu u lumbalnom dijelu kralježnice, iako nisam radio neke pokrete, mirovao sam.

Kiropraktičar Fuller školovao se je u americi na Palmer College of Chiropractic u Devenportu u Iowi(SAD).

Čisto sam mislio pitati je li netko otišao na duže tretmane.

Edit: Vježba za mene je samo preventiva, ne doživljavam kao da će me izliječiti, odustao sam od misli da će me konvencionalni tretman spasiti, ali svakako imam na umu da vježbe su odlične za održavanje tijela.

Fuller je spomenuo, kao što mi je jedan forumaš ovdje, da ne rotiram kralježnicu i vježbe koje to uključuju.

Edited by user Thursday, January 9, 2020 11:58:09 AM(UTC)  | Reason: Not specified

balkanbomber  
#7 Posted : Thursday, January 9, 2020 12:43:25 PM(UTC)
balkanbomber

Was thanked: 380 time(s) in 207 post(s)

koliko se sjecam bila je nekad, Hamush je puno o tome pisao isto, ali je to valjda bilo prije 5 godina ili tak, kad su predposljedni put (ako se ne varam) uhapsili Kajropraktikara Antu...

PederiFafajteSi))
pecho  
#8 Posted : Thursday, January 9, 2020 12:46:18 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 513 time(s) in 313 post(s)

Ja ću otići na više tretmana, preporuča se 24 puta i preventivno 5 do 6 puta godišnje nakon što postura bude pravilna. želim to izgurati do kraja pa makar ostao nepokretan. Prije dvije godine me uhvatila fobija da ću biti "starac" do kraja života. Sada sam nedavno dobio upalu u lumbalnom dijelu kralježnice, iako nisam radio neke pokrete, mirovao sam.

Kiropraktičar Fuller školovao se je u americi na Palmer College of Chiropractic u Devenportu u Iowi(SAD).

Edit: Vježba za mene je samo preventiva, ne doživljavam kao da će me izliječiti, odustao sam od misli da će me konvencionalni tretman spasiti, ali svakako imam na umu da vježbe su odlične za održavanje tijela.

Fuller je spomenuo, kao što mi je jedan forumaš ovdje, da ne rotiram kralježnicu i vježbe koje to uključuju.

Stvar kod bilo koje ozljede ili problema s kičmom je da se mora naći uzrok toga i pravilan slijed vježbi koji bi mogle pomoći da se tkivo adaptira i vrati u prvobitno stanje ako je to moguće.

Pun kufer ljudi idu vježbati a ni ne znaju šta rade i na kraju si samo pogoršaju stanje. Ne kažem da si to ti,nego općenito govorim.

Moje mišljenje da ići kiropraktičaru a ne vježbati na neki način je kao pumpaš gumu koja ima rupu. Sve je super jedno vrijeme.

Rotacija lumbalne kralježnice definitivno ne,ali torakalanog dijela da,ako ne boli.

Edited by user Thursday, January 9, 2020 12:49:33 PM(UTC)  | Reason: Not specified

There isnt a hard time invented that i cannot handle.
bero  
#9 Posted : Thursday, January 9, 2020 12:54:17 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5364 time(s) in 3325 post(s)
Originally Posted by: balkanbomber Go to Quoted Post

koliko se sjecam bila je nekad, Hamush je puno o tome pisao isto, ali je to valjda bilo prije 5 godina ili tak, kad su predposljedni put (ako se ne varam) uhapsili Kajropraktikara Antu...

hamusha je obučavao dr. Anto, tak da njega pitaj sve što te zanima Emocija22

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Him  
#10 Posted : Thursday, January 9, 2020 2:09:34 PM(UTC)
Him

Pa zar netko može od takve osobe primati terapiju ili mišljenje. Ne bih kod njega išao, da mi plati za to što radi.

Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post

Stvar kod bilo koje ozljede ili problema s kičmom je da se mora naći uzrok toga i pravilan slijed vježbi koji bi mogle pomoći da se tkivo adaptira i vrati u prvobitno stanje ako je to moguće.

Pun kufer ljudi idu vježbati a ni ne znaju šta rade i na kraju si samo pogoršaju stanje. Ne kažem da si to ti,nego općenito govorim.

Moje mišljenje da ići kiropraktičaru a ne vježbati na neki način je kao pumpaš gumu koja ima rupu. Sve je super jedno vrijeme.

Rotacija lumbalne kralježnice definitivno ne,ali torakalanog dijela da,ako ne boli.

Dok sam vježbao pazio sam maksimalno i nisam svakakve vježbe radio. Kod mene je problem što volim bicikel , plivanje, planinarenje. Tu i tamo mi iziritira živac. Trčanje izbacio. Znači nisam sjedilački tip.

Originally Posted by: bero Go to Quoted Post

Gledao na Provjereno, kako ljudi puše foru???

Edited by user Thursday, January 9, 2020 2:10:30 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Him  
#11 Posted : Thursday, January 9, 2020 2:18:21 PM(UTC)
Him

Nalaz i mišljenje MR lumbosakralne kralježnice

Serija presjeka lumbosakralne kralježnice prikazuje primjerenu lordozu, te urednu formu trupova kralježaka.
Disk seg L4 - 5 inicijalno je desikacijski promjenjen i prominira dorzomedijalno,
Intervertebralni diskovi ostalih nivoa urednog su morfološkog statusa.
Spinalni kanal i neuroforameni normalne su širine.
Apofizni zglobovi normalno su oblikovani.
Spinalne linije su održane.
Medularni konus normalnog je položaja.
Signal koštane srži je uredan.

Zaključak: Inicijalna diskopatija, bez prolapsa materijala diska i disko-radikularnog konflikta. Status ostalih segmenata je uredan.
thelovacluka  
#12 Posted : Thursday, January 9, 2020 3:26:23 PM(UTC)
thelovacluka

Was thanked: 678 time(s) in 408 post(s)

da, hodao sam ja pred nekih 13-14 godina redovito kroz 2 godine. puno put sam bio kod gardnera i dobro je ići, ja sam i radio korektivne vježbe. npr. one popularne tibetance, koje preporučam probati. Ovih dana mi više odgovara kiropraktičaru povremeno dok pretjeram s radom i nespavanjem i dok se baš ukočim.

I kaj pecho veli se slažem.
Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
hamush  
#13 Posted : Thursday, January 9, 2020 3:54:19 PM(UTC)
hamush

Was thanked: 1845 time(s) in 1026 post(s)
Originally Posted by: Bero Go to Quoted Post

Quote:
Gledao na Provjereno, kako ljudi puše foru???

Bero te zajebava jbt... sprdamo se svi sa dr Antom... mene je nazalost doktor banirao na FB jer sam ga prcao malo previse :(.

Fuller ti je dobar kiroprakticar... i tocno je, on je zavrsio Palmer koledz...

Pretpostavljam da zivis u Ri i okolici kada si isao kod Kena?
dr jupidu  
#14 Posted : Tuesday, January 21, 2020 2:20:04 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3138 time(s) in 2414 post(s)

jon jonesov kiropraktičar

bome bog kiropraktike

šteta šta nije blizu
ja sam prvak
Him  
#15 Posted : Tuesday, January 21, 2020 10:35:48 PM(UTC)
Him

Originally Posted by: hamush Go to Quoted Post
Originally Posted by: Bero Go to Quoted Post
Pretpostavljam da zivis u Ri i okolici kada si isao kod Kena?

Da živim 30km od Rijeke. Fuller ima ordinaciju u Zadru. Split je prekrižio.

Edited by user Tuesday, January 21, 2020 10:36:20 PM(UTC)  | Reason: Not specified

dr jupidu  
#16 Posted : Tuesday, January 21, 2020 11:29:06 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3138 time(s) in 2414 post(s)
ja sam 2 god inače držao kiropraktičarsko masažni obrt

u mene je radio učenik boljkovca iz rijeke

evo baš danas bio do njega čisto onako servisa radi...

bome majstor....osjećam se viši :)

a moj savjet za kičmu je...

pa jednostavno....ja svaki dan na tlu radim istezanje kičme 2 min...i iza toha statični izdržaj na prsima plank da jačam oko kralježaka mišiće

u principu jedna vježba koja je bitna za čovjeka

sve ostalo je manje bitno
ja sam prvak
Him  
#17 Posted : Thursday, January 23, 2020 11:33:42 PM(UTC)
Him

Evo bio na tri tretmana, za sada ne vidim pomak što se tiće boli. Definitivno vidim na ogledalu da mi se je smanjila grba na ledjima. Tretman je bezbolan, bitno je biti opušten. Najgori dio je po meni kada se radi zahvat na vratu, radi to profesionalno. Sada kako pišem osjećam napetost na ledjima, zato što sjedim uspravno. Struktura leđa mi ne valja i boli me kada sjedim pravilno ili se javlja napetost ne nužno križobolja.
hamush  
#18 Posted : Friday, January 24, 2020 3:07:27 PM(UTC)
hamush

Was thanked: 1845 time(s) in 1026 post(s)
kod kog si bio?
nekog pravog doktora ili nekog kostolomca?
Đolo  
#19 Posted : Friday, January 24, 2020 6:52:28 PM(UTC)
Đolo

Was thanked: 1516 time(s) in 949 post(s)
Evo bio na tri tretmana, za sada ne vidim pomak što se tiće boli. Definitivno vidim na ogledalu da mi se je smanjila grba na ledjima. Tretman je bezbolan, bitno je biti opušten. Najgori dio je po meni kada se radi zahvat na vratu, radi to profesionalno. Sada kako pišem osjećam napetost na ledjima, zato što sjedim uspravno. Struktura leđa mi ne valja i boli me kada sjedim pravilno ili se javlja napetost ne nužno križobolja.

meni se bila sjebala tetiva na lopatici il ispod, nisam mogo lijevu ruku jedno pol godine uopce podizat jedva sam ju mogo kretat, bio sam kod svih boljih doktora u zagreba al vjeruj mi svih, od merkura draskoviceva di sam preko poznastava iso kod specijalista za kao ramena, apsolunto mi nista nisu pomogli, nit te terapije nit mi je nakraju bila ispravna terapija. iso kod onog smolcica, ma jedno 10doktora sam obiso,kiroprakticara nema cega nisam, dok nisam skuzio da su to babske price vecinom i da nema tu kruha. meni su rekli da se bez operacije nikad necu moc sluzit tom rukom,evo jedno 3-4godine nakon, jaca mi je lijeva ruka od desne.

ti imas drukciju ozljedu,ali mislim da je za ledja prvo bitno da si ti opusten i da kroz dan ti se tijelo nalazi u opustenom stanju, osobno vjerujem da kod tezih ili upala,ozljeda, pomaknuca,bitno je prvo medicinom to lijecit a tek onda treninzima.

znaci prvo,naribaj si krompira i omotaj folijom oko ledja, to ce izvuc temparaturu i splasnut ce otekline malo.
drugo, moras pusit ekstra kvalitetan skunk, 4puta tjedno 3tjedna po dvaputa na dan minimalno.
moras konzumirat svinjsku mast, nemoj me ni pitat zasto molim te.

trece, tek nakon osnovnog nekog prirodnog oporavka i dovodenja tijela u neki balans,i di si smanjio razinu boli, mozes krenut sa nekim istezanjima itd, nema tog kiroprakticara na svijetu koji ce ti izlijecit to,moze ti smanjit bol na tom mjestu i sjebat na nekom drugom, ti sam moras dobro poznavat svoje tijelo i ulozit vremena da ga jos bolje upoznas, covjek moze sa vrlo sitnim pokretima, ispucat bilo koji dio tijela i namjestat, to se radi mjescima i godinama. al kiropraktik, te moze ili privremeno osposobit pa da se kasnije sjebes, ili te moze unistit odma, pomoc sigurno nemoze.

kiropraktika je za jednostavna ukljestenja zivaca itd, za bilo kakvu ozbiljniju ozljedu,kloni se takvih, to ti je moj savjet a sretno dalje.

nisam previse cito tocno sto ti je,sori hehe, ali ako je to nesto frisko a nije jako kriticno, daj tijelu malo vremena da se samo oporavi, samo nemoj bit pod stresom jel covjek nekada samoga sebe optereti i pogorsa si bol.

i pocni pit jebote, pijano tijelo je teze ozlijedit hehe.
Đolo  
#20 Posted : Friday, January 24, 2020 6:53:35 PM(UTC)
Đolo

Was thanked: 1516 time(s) in 949 post(s)
naravno, postoji mala sansa i da umres od moje terapije,al gle... necemo sad gledat u svaku sitnicu hehe
Users browsing this topic
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.