Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

5 Pages<12345>
Options
Go to last post Go to first unread
Jarac  
#41 Posted : Sunday, August 4, 2019 12:20:26 AM(UTC)
Jarac

Rank: Advanced Member

Was thanked: 718 time(s) in 437 post(s)
Originally Posted by: Seded Go to Quoted Post
Naravno, nije moglo proći bez zahvale troopsima koji se bore za njegovu slobodu u New Jerseyu kojeg čitav Bliski istok otima već desetljećima.

Trump suporter je on ali i seljo ionak nebitno o tome. E sad ameri ko ameri pa hvale pretjerano svoje troopsi i ne vide kak mi to stanje kao što ni većina hrvata ne vidi oko BIH stvari i naših tamo svojedobno. Nije usporedba ali svaki svoje vidi drugaćije.Emocija24
xoxo  
#42 Posted : Sunday, August 4, 2019 12:22:18 AM(UTC)
xoxo

Was thanked: 20 time(s) in 15 post(s)
Lawler totalno bezopasan
dako  
#43 Posted : Sunday, August 4, 2019 12:27:21 AM(UTC)
dako

Croatia

Was thanked: 369 time(s) in 226 post(s)
50:45 Covington , bolji je neupitno ali da baš Robbie 5 rundi ništa ne napravi. Slabo sve skupa.
Slash  
#44 Posted : Sunday, August 4, 2019 10:22:45 AM(UTC)
Slash

Was thanked: 1144 time(s) in 676 post(s)
Covington je odradio jako dobru borbu, Lawler osrednju, pogotovo zadnje dvije runde dok je Covington jako pao kondicijski (usporedite prve dvije runde i kasnije - hrvački dio i borba u klinču). S Usmanom bude katastrofa od borbe za fanoveEmocija1
Lawler je prekasno potegnuo, od treće je Colby u padu kondicijski i tu je trebao krenuti, ali nije ni Colby lagan za prokužiti sa svojim promjenama ritma i dinamika hrvanje - klinč - udarci.
Puncher  
#45 Posted : Sunday, August 4, 2019 11:05:44 AM(UTC)
Puncher

Canada

Was thanked: 94 time(s) in 64 post(s)
Po mom uverenju dobio meč gladko. 2 minus poena su preterani. ! ok 1, al dva minus boda nikako, dobio 1 r., druga od nigerijca i 3 njegova, gladka pobeda i pokraden je.....A to da nezna bacat kikove to je dobro primečeno.. Dokle god če trenirat u podrumu kod Mirka kretat če se unazad i ispuhavat...poprimio je totalno stil mirka..A ima razoran udarac. Neiskorišten...hitno mu po mom skromnom uverenju treba promena tima i način priprema. ovaj kro kap stil nije za njega ovako neče doč na vrh a ima određene predispozicije. On treba potpuno drugi koncept borbe i treninga. Ovako kad ga gledaš kao loša kopija mirka...

Edited by user Sunday, August 4, 2019 11:10:41 AM(UTC)  | Reason: Not specified

pecho  
#46 Posted : Sunday, August 4, 2019 11:29:01 AM(UTC)
pecho

Was thanked: 440 time(s) in 267 post(s)
"Čudno" kako ga Mirko i Drviš nisu uspjeli bolje spremiti.
Ipak imaju jako puno "iskustva" kao borci.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Yar  
#47 Posted : Sunday, August 4, 2019 11:36:03 AM(UTC)
Yar

Rank: Member

Was thanked: 34 time(s) in 13 post(s)
Originally Posted by: Puncher Go to Quoted Post
Po mom uverenju dobio meč gladko. 2 minus poena su preterani. ! ok 1, al dva minus boda nikako, dobio 1 r., druga od nigerijca i 3 njegova, gladka pobeda i pokraden je.....A to da nezna bacat kikove to je dobro primečeno.. Dokle god če trenirat u podrumu kod Mirka kretat če se unazad i ispuhavat...poprimio je totalno stil mirka..A ima razoran udarac. Neiskorišten...hitno mu po mom skromnom uverenju treba promena tima i način priprema. ovaj kro kap stil nije za njega ovako neče doč na vrh a ima određene predispozicije. On treba potpuno drugi koncept borbe i treninga. Ovako kad ga gledaš kao loša kopija mirka...

Bas to, izgledao je identicno kao Mirko s tim "uplasenim" kretanjem i strasno je bio zapuhan. Lako je nama pametovati, ali Darko stvarno nije nesto potrosen niti star, ima tu puno mjesta za napredak. Treba angazirati sportskog psihologa, otici trenirati u prave kampove i prilagoditi se. Ruzno je to reci, ali Mirko i Drvis stvarno nemaju pojma o tome kako kondicijski pripremiti borca. Imaju kombinaciju principa "to sto je radilo za mene, mora i za tebe + totalno se ubij na zagrijavanju i onda neka se na tebi mijenjaju svjezi borci dok ne krepas + odradi X ponavljanja vjezbi koje samo potenciraju mogucnost ozljede i gotovo se ni na koji nacin ne prenose u cardio potreban u mecu".

Najgore od svega, mislim da Drvis kao striking trener u nekakvom normalnom timu ne bi bio los, pa cak ni da tijekom meca bude u kutu uz glavnog trenera i eventualno daje pokoji savjet u vezi stojke. Problem je u tome da on stvarno nije MMA trener, te nije kompetentan da bude glavni trener i da planira cijelu taktiku. Jos veci problem je taj sto je uparen s Mirkom u "podrumu". Jos bi se Drvisevo brdjansko ponasanje i pristup mozda i sveli na minimum da je dio postenog tima, ali Mirko potencira brdjanluk do kraja i onda je to samo siledzijsko treniranje i "ja znam najbolje" spreha.
thanks 2 users thanked Yar for this useful post.
pecho on 8/4/2019(UTC), thelovacluka on 8/4/2019(UTC)
DugoVecCitam  
#48 Posted : Sunday, August 4, 2019 1:23:20 PM(UTC)
DugoVecCitam

Was thanked: 1447 time(s) in 844 post(s)
Malo je cudno, sto su Stosicu dali novu borbu, 2 mjeseca i 2 dana, nakon meca koji je isao do sudacke odluke.
GENI KAMENI!
shadow  
#49 Posted : Sunday, August 4, 2019 5:43:12 PM(UTC)
shadow

You have been a member since:: 8/21/2016(UTC)

Was thanked: 208 time(s) in 132 post(s)
Pokraden je Stoško svakako sa ova dva boda i sudac je malo izgubio kompas, 1 bod je svakako bio dovoljan. Opet i bodovni bi dali pobjedu afrikancu. Nevjerojatno.
Trebao je dobiti 1 i 3 r ali mene više brine što sam izjavljuje da je imao dovar nastup a to je daleko od istine, po meni je bio manje loš od ovoga i to je to. Taktiku mu sprema Drviš i on je jedini odgovoran za ovo.
DugoVecCitam  
#50 Posted : Sunday, August 4, 2019 5:43:35 PM(UTC)
DugoVecCitam

Pise tip na FS-u da bi Soldic svezao Colbya u cvor. Emocija1
GENI KAMENI!
DugoVecCitam  
#51 Posted : Sunday, August 4, 2019 5:45:24 PM(UTC)
DugoVecCitam

Originally Posted by: shadow Go to Quoted Post
Pokraden je Stoško svakako sa ova dva boda i sudac je malo izgubio kompas, 1 bod je svakako bio dovoljan. Opet i bodovni bi dali pobjedu afrikancu. Nevjerojatno.
Trebao je dobiti 1 i 3 r ali mene više brine što sam izjavljuje da je imao dovar nastup a to je daleko od istine, po meni je bio manje loš od ovoga i to je to. Taktiku mu sprema Drviš i on je jedini odgovoran za ovo.

http://ufcstats.com/fight-details/cd6b799ec79c489a
Statistika na strani Darka, definitivno. EDIT: Ali ovaj je imao puno vise udaraca u glavu, sad tek vidim.

Edited by user Sunday, August 4, 2019 5:46:22 PM(UTC)  | Reason: Not specified

GENI KAMENI!
balkanbomber  
#52 Posted : Sunday, August 4, 2019 6:56:30 PM(UTC)
balkanbomber

Was thanked: 327 time(s) in 184 post(s)
Ja ne znam o cemu mi ovdje u slucaju Stosica... pa nije nam ovo FFC da raspravljamo dali je trebao pobijediti ili ne i kome je taj jedan hebeni bod trebao ici, kao da je to vazno...

U UFC se rjesavaju ljudi sa podosta boljim scorom nego sto ga Darko ima, primjer onaj Grk „Spartan“, posto im nisu dovoljno zanimljivi! Nije vazno kome je jedan bod otisao itd neto tko je vise htjeo pobijediti i tko je vise isao na finisj... i na taj argument Stosica da „nije htjeo ici na finish posto je mislio da je ionako povijedio“ bi Dana odgovorio da je to njegov fucking problem i da nikad, ali bas nikad, ne smijes ostavit „to the judges“...

Kod njih (osim u rijetkim i super popularnim slucajevima) nema protekcionizma i „motherhood behaviour“ nego moras dat 110% od sebe i pokazat da hoces, e onda mozda opstanes... thats it!

Edited by user Sunday, August 4, 2019 7:06:32 PM(UTC)  | Reason: Not specified

PederiFafajteSi))
Yar  
#53 Posted : Sunday, August 4, 2019 7:08:22 PM(UTC)
Yar

Originally Posted by: balkanbomber Go to Quoted Post
Ja ne znam o cemu mi ovdje u slucaju Stosica... pa nije nam ovo FFC da raspravljamo dali je trebao pobijediti ili ne...

U UFC se rjesavaju ljudi sa podosta boljim scorom nego sto ga Darko ima, primjer onaj Grk „Spartan“, posto im nisu dovoljno zanimljivi! Nije vazno kome je jedan bod otisao itd neto tko je vise htjeo pobijediti i tko je vise isao na finisj... i na taj argument Stosica da „nije htjeo ici na finish posto je mislio da je ionako povijedio“ bi Dana odgovorio da je to njegov fucking problem i da nikad, ali bas nikad, ne smijes ostavit „to the judges“...

Kod njih (osim u rijetkim i super popularnim slucajevima) nema protekcionizma i „motherhood behaviour“ nego moras dat 110% od sebe i pokazat da hoces, e onda mozda opstanes... thats it!

Tako je. Mislim, glupo mi je sad pljuvati Stosica na bilo koji nacin i isto tako znam da se borci nekad jednostavno "smrznu" iako mogu bolje. S druge strane, oni svi kao da zive na nekom drugom planetu, pa nije ovo neka liga gdje ti je zagarantiran X broj nastupa godisnje i bodovi su najbitnija stvar, mora se ici na finish kao sto kazes. Pogotovo zato jer Stole nije neki karizmatican i razgovorljiv lik, treba onda u octagonu pokazati sto zna. Ja osobno mislim da bi njemu vjerojatno bolje lezala teska kategorija. Glupo zvuci na prvu jer je kao "premali" i za LHW, ali LHW ima opasne likove koji nisu puno manji od teskasa, a ukupni skillset, cardio i brzina su im mnogo bolji od vecine teskasa. Nije on slab, a i dosta je eksplozivan. Vise bi mu to koristilo u HW nego u LHW, samo prvo treba kod psihologa i vidjeti sto ce s mentalnim barijerama + hitno u ATT :D.
DayHR  
#54 Posted : Sunday, August 4, 2019 7:31:31 PM(UTC)
DayHR

Croatia

Was thanked: 129 time(s) in 84 post(s)
Originally Posted by: Yar Go to Quoted Post

Bas to, izgledao je identicno kao Mirko s tim "uplasenim" kretanjem i strasno je bio zapuhan. Lako je nama pametovati, ali Darko stvarno nije nesto potrosen niti star, ima tu puno mjesta za napredak. Treba angazirati sportskog psihologa, otici trenirati u prave kampove i prilagoditi se. Ruzno je to reci, ali Mirko i Drvis stvarno nemaju pojma o tome kako kondicijski pripremiti borca. Imaju kombinaciju principa "to sto je radilo za mene, mora i za tebe + totalno se ubij na zagrijavanju i onda neka se na tebi mijenjaju svjezi borci dok ne krepas + odradi X ponavljanja vjezbi koje samo potenciraju mogucnost ozljede i gotovo se ni na koji nacin ne prenose u cardio potreban u mecu".

Najgore od svega, mislim da Drvis kao striking trener u nekakvom normalnom timu ne bi bio los, pa cak ni da tijekom meca bude u kutu uz glavnog trenera i eventualno daje pokoji savjet u vezi stojke. Problem je u tome da on stvarno nije MMA trener, te nije kompetentan da bude glavni trener i da planira cijelu taktiku. Jos veci problem je taj sto je uparen s Mirkom u "podrumu". Jos bi se Drvisevo brdjansko ponasanje i pristup mozda i sveli na minimum da je dio postenog tima, ali Mirko potencira brdjanluk do kraja i onda je to samo siledzijsko treniranje i "ja znam najbolje" spreha.

To baš kako ste rekli "uplašeno kretanje" je tipičan znak problema sa prostorom i distancom. Nisu oni naravno odjednom preko noći postali uplašeni borbe ili protivnika, psihički nestabilni i pacijenti za Vladimira Grudena, nego osjećaš da protivnik kontrolira distancu i kretanjem ti otežava da pogodiš udarac jer stalno mijenja pložaj. Stošić je dosta kratak i nizak, nabijen, građen kao hidrant i nosi veliku mišićnu masu za to tijelo, tako da nema toliko lagane kretnje. Duži protivnik, ili onaj koje je brži na nogama kontrolira tu graničnu distancu s koje on može pogoditi, a s koje vrlo lako izlazi i ustukne i tako izbjegne udarac, i baš zbog toga osjećaš tu nesigurnost, uvlači ti se sumnja. Strahuješ da ćeš promašiti udarac i ostati otvoren i potrošiti snagu pa oklijevaš sa bacanjem udarca i stalno čekaš neku "bolju" situaciju koja ne dolazi, i općento bacaš puno manje udaraca.

Jedino rješenje za Darka bi bilo da miksa puno više pokušaja rušenja, ili probati fiksirati protivnika na žici i onda tamo raditi aperkatima i laktovima, ali pitanje ima li hrvačku vještinu i kardio za nešto takvo. Otvorenije guranje prema naprijed koje bi trebao raditi isto tako je i riskantno jer te otvara. Očekivati da će on bacati nekakve povezane boksačke serije protiv dužih i pokretnijih protivnika je podosta iluzorno jer će mu svatko kad se osjeti ugroženim izaći i pobjeći van, a situacije kao pred kraj prve runde kad je Nigerijac bio leđima na žici pa je Stošić mogao baciti 4-5 udaraca na statičnog protivnika nije lako postići.

Mirko je rekao da je otvoren, i da borci koji rade s njim mogu slobodno ići u druge kampove, ali nije to stvar niti američkih kampova, mogu oni do određene mjere pomoći, ali Darkov limit kao i Mirkov puno je manji u kavezu, i ono što oni tu mogu dati puno je manje nego u ringu, s istim protivnicima. MMA u ringu je puno više nalik na klasični boks ili kickboks gdje protivnici provode većinu vremena jedan ispred drugoga i manji je utjecaj distance i kretanja.
Jarac  
#55 Posted : Sunday, August 4, 2019 7:32:38 PM(UTC)
Jarac

Was thanked: 718 time(s) in 437 post(s)
Ma nema veze s vezom napisano. Tko je htio pobijediti ili ne, gluposti i kao da je drugi ne znam što htio. Amaterizam tako gledat.
Borba je 15 min pravilo , pravila su jasna.

Ne može se svakog završiti a 53% borba ode na odluku toliko o tome.
Oduzimanje bodova je bitan dio ove borbe. Ma logika samo.

Edited by user Sunday, August 4, 2019 7:34:22 PM(UTC)  | Reason: Not specified

shadow  
#56 Posted : Sunday, August 4, 2019 7:38:23 PM(UTC)
shadow

Originally Posted by: balkanbomber Go to Quoted Post
Ja ne znam o cemu mi ovdje u slucaju Stosica... pa nije nam ovo FFC da raspravljamo dali je trebao pobijediti ili ne i kome je taj jedan hebeni bod trebao ici, kao da je to vazno...

Itekako je kriterij sudije bitan faktor a to da nije išao na finiš je prije svega jer nije ni mogao, o tome bi trebali raspravljat u timu, kondicijski je slab.
Nije ni protivnik na to išao i borba je bila zapravo slaba.
Kada ode do bodovnih sudija onda je bitno spomenuto.
shadow  
#57 Posted : Sunday, August 4, 2019 7:44:01 PM(UTC)
shadow

Originally Posted by: DayHR Go to Quoted Post
Originally Posted by: Yar Go to Quoted Post

To baš kako ste rekli "uplašeno kretanje" je tipičan znak problema sa prostorom i distancom. Nisu oni naravno odjednom preko noći postali uplašeni borbe ili protivnika, psihički nestabilni i pacijenti za Vladimira Grudena, nego osjećaš da protivnik kontrolira distancu i kretanjem ti otežava da pogodiš udarac jer stalno mijenja pložaj. Stošić je dosta kratak i nizak, nabijen, građen kao hidrant i nosi veliku mišićnu masu za to tijelo, tako da nema toliko lagane kretnje. Duži protivnik, ili onaj koje je brži na nogama kontrolira tu graničnu distancu s koje on može pogoditi, a s koje vrlo lako izlazi i ustukne i tako izbjegne udarac, i baš zbog toga osjećaš tu nesigurnost, uvlači ti se sumnja. Strahuješ da ćeš promašiti udarac i ostati otvoren i potrošiti snagu pa oklijevaš sa bacanjem udarca i stalno čekaš neku "bolju" situaciju koja ne dolazi, i općento bacaš puno manje udaraca.

MMA u ringu je puno više nalik na klasični boks ili kickboks gdje protivnici provode većinu vremena jedan ispred drugoga i manji je utjecaj distance i kretanja.

Volio sam davno pride ali kako god gledam ne volim mma u ringu danas i prepuno komplikacija, volim oktagone ali manje dimenzije kad imaju. Ring mi je za boks i kick ali za mma nikako ne volim pa ih premješta pa ovo i ono.
Nije to sad tema znam ali evo nadovezao sam se samp na taj dio.
Seded  
#58 Posted : Sunday, August 4, 2019 10:15:10 PM(UTC)
Seded

Was thanked: 1930 time(s) in 1212 post(s)
Mirko s facea wrote:
pozdrav svima!evo da se i ja osvrnem na Darkovu borbu jer je i red obzirom koliko ‘strucnjaka’ i ‘znalaca’ je spominjalo moju dvoranu i pripreme u istoj.kao prvo,Stole je sjajan lik i dobar čovjek i drago mi je da mu mogu pomoci.i na isti način razmisljaju svi u dvorani,kao i Stipe koji mu je bio u kutu.i koji sa njim najvise radi.u cemu se sastoji ta pomoć?prvo,na raspolaganju mu je dvorana 0-24.( garaza kako neki kazu,doduse ima 300m2 i visinu od 4 metra ali lijepo je da ima ljudi za koje je to garaza.kamo sreće da su svi tako uspješni poput njih i da su im garaze takve)drugo,ima vrhunsku ekipu i za stand up i za parter.(Ishii,inače olimpijski pobjednik u judu,Ante Delija,Tomislav Čikotić,Saša Milinković,Teodras Auštoklius a tu sam i ja.i jos dolaze vrhunski hrvači tokom svakih priprema.treće,imamo odličan program i radi se zaista krvavo i tesko.ali svako od nas je indvidua za sebe i svako u trening daje onoliko koliko moze a i koliko MISLI da treba.ali se program mora postivati,i NEMA preskakanja.isto kao sto se MORA slusati kut,a ne raditi po svom i donositi svoje zakljucke.Stole je odradio pasivnu borbu,ali je bio bolji prvu i trecu rundu!ali su dvije javne opomene presudile.pa jeli MOGUCE da netko misli da mu je Stipe rekao da udari tri puta u genitalije?pa jel MOGUCE da netko misli da mu Stipe NIJE rekao da mora ići na prekid i dati sve od sebe u trecoj jer će izgubiti radi dvije opomene?Stole to nije napravio,vec je sam zakljucio da ima dosta za pobjedu.pogrijesio je jer nije slusao kut.nije se do kraja pridrzavao programa priprema.zasto?ne znam.mozda ga je mučilo skidanje kila,znam da mu je to tesko padalo i strasno fizički iscrpljivalo.Uglavnom,svaka skola se placa,a ona koja se ne plaća ta ni ne vrijedi.dobra stvar za Stoleta je sto je mlad i sto ima vremena.neka izvuce pouke iz ovog poraza i kao da je pobijedio!a ovakve sparing partnere i ovako krvave treninge teško da ce naći.i jos nesto,ja ovo sve radim besplatno,jer volim Stoleta i zelim mu pomoći.a to isto vrijedi i za ostale dečke iz dvorane.i putovao sam iz Pule na svaki sparing,jer sam mu ja sparirao,iako je to zadnja stvar koja mi treba.ali sam dosao i odradio.jer mi je drag i jer sam zelio pomoći.i jos se borio protiv ljevaka(poput mene).nisam se mogao produziti 10 cm koliko je protivnik vislji ali smo odradili odlicne sparinge.eto toliko.a svi koji misle da bolje znaju i imaju vise iskustva neka se jave i ponude Darku svoje usluge.a Darko,koji ce ovo procitati,neka ovo shvati kao dobronamjeran i prijateljski savjet,jer ja mu zelim sve najbolje.i povremena promjena trening kampa je dobra i pozeljna jer se covjek ponekad zasiti iste dvorane,istih lica i svega ostalog.ali mora znati da mi radimo zajedno samo zadnjih 6 tjedana priprema a 7 tjedan je putni.i da MORA doci u SOLIDNOJ formi na pocetak priprema,a ne zapusten.i da se na pripremama MORA gristi i slusati kut.na treningu, a onda to prenijeti u borbu.
"It's not checkmate. The king has one more move."
gosuasus  
#59 Posted : Monday, August 5, 2019 3:31:09 AM(UTC)
gosuasus

Man

Was thanked: 754 time(s) in 433 post(s)
jeben nastup colbya. nacin na koji je pristupio borbi ima smisla s obzirom na manjkavost u pripremama (kamp bez hrvanja, samo roadwork i fokuseri - obje trening rutine kod kojih je naglasak na kondiciju/fat burning veci nego na druge stvari)

posvetio je plan 'throwaway' udarcima sto je robbieu okupiralo gard i obje ruke visoko, a od te tocke colbyu otvorilo put prema robbijevim kukovima i mid kicku (bodylock je covingtonov 'go-to' u vecini situacija)

robbie sjajno rola s udarcima, jedan je od rijetkih koji uz minimalnu stetu moze proci kroz borbu u kojoj se sakom zamahne vise stotina puta. poentirao je povremeno s nekoliko ravnih kontri i aperkata iz klinca u kasnijim rundama kad je colby lovio kravate da pauzira intenzivan rad s distance

lagani plus za colbya u odnosu na prethodne borbe je novostecena odgovornost da na ulascima drzi bradu skrivenu iza ruke ili ramena, i da svjesno povlaci glavu na robbijeve countere

robbie je imao periode kad je on kontrolirao tempo, ali to bi se prema krajevima rundi opet vratilo nazad na colbyevu stranu. mislim da usman nema robbijev headmovement da tako pritisne colbya kroz citave runde, no to je borba u kojoj ce druga kemija vladat

colby je dovoljno jak klincer da agresivne grapplere moze okrenuti sa zice (dhk, maia) i ulancavat td

prvenstveno mi je zao sto su robbie i colby uopce upareni jer podrzavam obojicu, no s odusevljenjem cekam colbyev titleshot

#maga Emocija20
Yar  
#60 Posted : Monday, August 5, 2019 7:08:38 AM(UTC)
Yar

Originally Posted by: Seded Go to Quoted Post
Mirko s facea wrote:
pozdrav svima!evo da se i ja osvrnem na Darkovu borbu jer je i red obzirom koliko ‘strucnjaka’ i ‘znalaca’ je spominjalo moju dvoranu i pripreme u istoj.kao prvo,Stole je sjajan lik i dobar čovjek i drago mi je da mu mogu pomoci.i na isti način razmisljaju svi u dvorani,kao i Stipe koji mu je bio u kutu.i koji sa njim najvise radi.u cemu se sastoji ta pomoć?prvo,na raspolaganju mu je dvorana 0-24.( garaza kako neki kazu,doduse ima 300m2 i visinu od 4 metra ali lijepo je da ima ljudi za koje je to garaza.kamo sreće da su svi tako uspješni poput njih i da su im garaze takve)drugo,ima vrhunsku ekipu i za stand up i za parter.(Ishii,inače olimpijski pobjednik u judu,Ante Delija,Tomislav Čikotić,Saša Milinković,Teodras Auštoklius a tu sam i ja.i jos dolaze vrhunski hrvači tokom svakih priprema.treće,imamo odličan program i radi se zaista krvavo i tesko.ali svako od nas je indvidua za sebe i svako u trening daje onoliko koliko moze a i koliko MISLI da treba.ali se program mora postivati,i NEMA preskakanja.isto kao sto se MORA slusati kut,a ne raditi po svom i donositi svoje zakljucke.Stole je odradio pasivnu borbu,ali je bio bolji prvu i trecu rundu!ali su dvije javne opomene presudile.pa jeli MOGUCE da netko misli da mu je Stipe rekao da udari tri puta u genitalije?pa jel MOGUCE da netko misli da mu Stipe NIJE rekao da mora ići na prekid i dati sve od sebe u trecoj jer će izgubiti radi dvije opomene?Stole to nije napravio,vec je sam zakljucio da ima dosta za pobjedu.pogrijesio je jer nije slusao kut.nije se do kraja pridrzavao programa priprema.zasto?ne znam.mozda ga je mučilo skidanje kila,znam da mu je to tesko padalo i strasno fizički iscrpljivalo.Uglavnom,svaka skola se placa,a ona koja se ne plaća ta ni ne vrijedi.dobra stvar za Stoleta je sto je mlad i sto ima vremena.neka izvuce pouke iz ovog poraza i kao da je pobijedio!a ovakve sparing partnere i ovako krvave treninge teško da ce naći.i jos nesto,ja ovo sve radim besplatno,jer volim Stoleta i zelim mu pomoći.a to isto vrijedi i za ostale dečke iz dvorane.i putovao sam iz Pule na svaki sparing,jer sam mu ja sparirao,iako je to zadnja stvar koja mi treba.ali sam dosao i odradio.jer mi je drag i jer sam zelio pomoći.i jos se borio protiv ljevaka(poput mene).nisam se mogao produziti 10 cm koliko je protivnik vislji ali smo odradili odlicne sparinge.eto toliko.a svi koji misle da bolje znaju i imaju vise iskustva neka se jave i ponude Darku svoje usluge.a Darko,koji ce ovo procitati,neka ovo shvati kao dobronamjeran i prijateljski savjet,jer ja mu zelim sve najbolje.i povremena promjena trening kampa je dobra i pozeljna jer se covjek ponekad zasiti iste dvorane,istih lica i svega ostalog.ali mora znati da mi radimo zajedno samo zadnjih 6 tjedana priprema a 7 tjedan je putni.i da MORA doci u SOLIDNOJ formi na pocetak priprema,a ne zapusten.i da se na pripremama MORA gristi i slusati kut.na treningu, a onda to prenijeti u borbu.

Mogu se sloziti s Mirkom da je na Stoletu da se vise posveti u treningu i u samoj borbi, ali cini se da Mirko i dalje misli da je "podrum" elitni MMA kamp bez greske i da je samo na borcu da ga iskoristi :D. Zvuci kao copy/paste Mirkove karijere, samo dofurava likove da treniraju s njim i to je to, nema tu pravog MMA glavnog trenera s autoritetom koji ce posloziti kamp kako treba i paziti na svaki detalj, prevelik je tu ego da bi konzultiralo kvalificiranog kondicijskog trenera itd. Imas par likova koji su u svojim pojedinacnim sportovima bili dobri ili u slucaju Ishiija svjetski vrh, dofuras neke hrvace tijekom kampa, a van toga je klasicno "crkni na svakom treningu od bezbroj ponavljanja nekih vjezbi + nek se svjezi protivnici mijenjaju na tebi tijekom sparinga" :D. Tesko je njima objasniti da se to gotovo ni na koji nacin ne prenosi u cardio u borbi. Lik se hvali s time da ce netko "teski naci ovakve krvave treninge", nije mu palo na pamet da mozda u vrhunskim kampovima ljudi ne treniraju tako zato sto znaju nesto o periodizaciji forme, izbjegavanju pretreniranosti i smanjivanju mogucnost ozljede na minimum (pogotovo kod specificnih vjezbi snage i drugih vjezbi gdje se mora uzeti u obzir kakva covjek ima misicna vlakna i prilagoditi trening tome), a ne zato sto u vrhunskim kampovima ne znaju trenirati "krvavo" i ubiti tijelo na treningu :D.
thanks 3 users thanked Yar for this useful post.
DugoVecCitam on 8/5/2019(UTC), thelovacluka on 8/5/2019(UTC), Puncher on 8/5/2019(UTC)
Users browsing this topic
5 Pages<12345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.