Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

15 Pages«<1011121314>»
Options
Go to last post Go to first unread
User is suspended until 6/6/2025 8:54:41 PM(UTC) Borisstandup  
#221 Posted : Tuesday, March 19, 2013 3:45:08 PM(UTC)
Borisstandup

Rank: Advanced Member

Switzerland

Was thanked: 4272 time(s) in 2261 post(s)
Originally Posted by: ksian Go to Quoted Post
Originally Posted by: bruce lee Go to Quoted Post
ja Sturma spominjem jer je došao u Ameriku sa skorom 20-0 a bio je potpuno anoniman za amerikance
i u prvom meču se bori protiv takve legende, rasturi ga i suci ga pokradu
da nije bilo sudaca Sturm bi vjerovatno napravio karijeru u rangu pakmana i mejvederela a ovakvo je išao na sigurno i vratio se u njemačku

što da se ista stvar desila Calzagheu, što da je on došao u Ameriku poslje 20ak mečeva i borio se protiv Hopkinsa
nema šanse da bi menadžerska i tv mašinerija dozvolila da anonimni europljanin pobjedi već tada američku legendu
ovako je Calzaghe bio pametniji od njih, gazio je sve redom i došao u Ameriku kao velika zvjezda
i na kraju pobjedio dvije u tom trenutku možda i najveće američke zvjezde, još se RJJ rugao u ringu

sa sportskog stajališta naravno da je šteta što ranije nije došlo do meča Hopkins-Calzaghe ali znamo da je boks više biznis nego sport
i Calzaghe je bio pametan, jako pametan

Baš De La Hoya je primjer čovjeka koji je skužio boksački biznis, napravio je nevjerovatne novce, sjajan biznismen. Znao je sa ljudima u sportu i sa novinarima. I da se razumijemo, nije birao protivnike, naprotiv, uvijek je težio tome da se tuče sa najboljima, i još je to najbolje znao naplatiti.

Emocija36 Zato sam ga uvijek cijenio i smatrao fascinantnim boksacem. Isao se boriti i sa jednim Hopkinsom a fizicki su prerazliciti.
Ono sa Sturmom je vec u tom stadiju karijere kada sei moglo ocekivati lagani pad. Inace njih dva nisu za usporedbu.

Slazem se da je on odlican spoj boksaca ali i biznismena, njegova promocija je najbolji primjer i tu se snasao vanserijski.

Ima nesto o tome, tko drzi koje kategorije i ako znam da to moze i pogresno zvucati.
Sto se tice Durana i Hoye , mislim da je Duran napravio jos respektabilniji status a i na glasu je kao jedan razarac, dok Hoya definitvno ima tehnickih prednosti nad njim, barem u nekim aspektima.
Duran je zasigurno isto fizicki u najmanju ruku upitan za srednju kategoriju.

Dovoljno je pogledati jednog Thomas Hearnsa ili Marvin Haglera i sve postaje jasno.
thanks 3 users thanked Borisstandup for this useful post.
boksač on 3/20/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC), M-i-a on 6/16/2013(UTC)
boksač  
#222 Posted : Wednesday, March 20, 2013 9:46:31 AM(UTC)
boksač

Was thanked: 106 time(s) in 42 post(s)
Sva tri suca su bodovala 115-113 Hoya i Sturm i ne bi rekao da je to velika krađa. Čim sva tri suca isto imaju.
Lederrman je bodovao 115-113 za Sturma ali je u analizi rekao da ima 5 tijesnih rundi. Dvije je dao Hoyi a tri Sturmu.

Razumijem da je nekome Sturm pobijedio i to ne sporim ali mislim da to nije neka velika pljačka kao oni neriješeni, kada su Evanderu poklonili protiv Lewisa ili Chavezu protiv Whitakera. To je moje mišljenje i nema problema ako se ne slažemo.

Dovoljno je pogledati kao je Louis obranio prvi put titulu protiv Walcotta, to je već krađa i to ozbiljna. Najdraži i najbolji mi je Louis ali ipak.

Recimo krađa je pobjeda Bradleya nad Pacquiaom.

BOXING IS THE ONLY SPORT YOU CAN GET YOUR BRAIN SHOOK,YOUR MONEY TOOK AND YOUR NAME IN THE UNDERTAKER"S BOOK.
boksač  
#223 Posted : Monday, March 25, 2013 8:08:39 PM(UTC)
boksač

Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post
Ne,nego je trebao doći u ameriku i borit se kraljevima boksa,nije zato što je rekao i sam u intervju prije 10 godina:i don't want tough fights, I just want big money.Tu je kraj priče zašto on nije došao u ameriku.
Mislim da se sturm može najmanje žaliti na suce,jer je i on bio nekoliko puta na drugoj strani kad su mu davali pobjedu a nije ju zaslužio.
A eubank nebi trebao glumiti i govoriti u medijima da je bio bolji od roy jonesa,a skrivao se u engleskoj 10 godina isto kao i dariusz michalzewski,za koji kurac je Roy jones trebao dolazit u europu?!Kad su se trebali boriti on i jones,HBO mu je davao 5(ili 3 ne sjecam se dobro) milijuna dolara da dođe u ameriku se borit,Roy je imao 7 pojasa a on jedan.
Pa procjeni.
Ni ja recimo ne volim Warda koji se skriva u Oaklandu,zadjni mec protiv Dawson mu nipšta ne znači,da je htio biti faca trebao je doći u kategoriju više ali opet to je od dawsona krivica.

Istina je da je Amerika najbolje kad je boks u pitanju.

Ipak ne bi podcijenio nikoga a posebno Britance.
Imali su velih prvaka a baš čitam o super-middlewight prvacima.
Puno Britanskih boksača je bilo prvakom, prvi je bio Škot Sutherland 1984 pa su imali Nigel Benna jako dugo za prvaka pa Robin Reida , Wodhall je 1998 bo u ovoj kategoriji prvak.
Chris Eubank je dominirao početkom devedesetih a naslijedio ga je Britanac Steve Collins a njega Joe Calzaghe koji je bio i najduze prvak.
Super-middleweight je baš uspješna kategorija za Britaniju.

Nije ni Njemačka loša, Rocchigiani i Ottke su im bili veliki prvaci u ovoj kategoriji.
BOXING IS THE ONLY SPORT YOU CAN GET YOUR BRAIN SHOOK,YOUR MONEY TOOK AND YOUR NAME IN THE UNDERTAKER"S BOOK.
thanks 1 user thanked boksač for this useful post.
M-i-a on 6/16/2013(UTC)
#224 Posted : Monday, March 25, 2013 8:14:06 PM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Carl Froch je isto njihov a imali su ti jos jednog prvaka a to je Glenn Catley 2000 godine.
boksač  
#225 Posted : Friday, March 29, 2013 7:19:46 PM(UTC)
boksač

Henry Armstrong istovremeno prvak u tri kategorije a mogao je biti i još u srednjoj da ga nisu pokrali. Imao je 150 pobjeda u karijeri.

thanks 4 users thanked boksač for this useful post.
ksian on 3/29/2013(UTC), Borisstandup on 3/30/2013(UTC), M-i-a on 6/16/2013(UTC), CroWalace on 1/30/2015(UTC)
ksian  
#226 Posted : Saturday, March 30, 2013 12:36:46 AM(UTC)
ksian

Was thanked: 1627 time(s) in 755 post(s)
Ovo mi je zanimljiva lista, možda i bolja od one koju je objavio Ring Magazine, u najmanju ruku, svježija:

http://bleacherreport.co...oxers-of-all-time/page/2

100. Shane Mosley
99. Nicolino Locche
98. Miguel Canto
97. Lew Jenkins
96. Humberto Gonzalez
95. Max Schmeling
94. Michael Carbajal
93. Bob Montgomery
92. Floyd Patterson
91. Joe Calzaghe
90. Erik Morales

89. Azumah Nelson
88. Marco Antonio Barrera
87. Felix Trinidad
86. Jack "Nonpareil" Dempsey (srednjaš iz 19. stoljeća)
85. Joe Brown
84. Charles Kid Mccoy
83. Mike McCallum
82. Michael Spinks
81. Khaosai Galaxy
80. George Dixon

79. Bob Fitzsimmons
78. Tony Zale
77. Ricardo Lopez
76. Carlos Ortiz
75. Manuel Ortiz
74. Sonny Liston
73. Carlos Zarate
72. Wilfred Benitez
71. Wilfredo Gomez
70. Barbados Joe Walcott

69. Bob Foster
68. James J. Corbett
67. Fighting Harada
66. Pancho Villa
65. Lennox Lewis
64. Abe Attell
63. Johnny Dundee
62. Panama Al Brown
61. Mike Tyson
60. Beau Jack

59. Aaron Pryor
58. Tiger Flowers
57. Tommy Loughran
56. Charley Burley
55. Carmen Basilio
54. Kid Gavilan
53. Oscar De La Hoya
52. Dick Tiger
51. Pascual Perez
50. Salvador Sanchez

49. Ike Williams
48. Billy Conn
47. Larry Holmes
46. Bernard Hopkins
45. Alexis Arguello
44. Thomas Hearns
43. Ted (Kid) Lewis
42. Kid Chocolate
41. Pernell Whitaker
40. Roy Jones Jr.

39. Joe Frazier
38. Evander Holyfield
37. Carlos Monzon
36. Jake LaMotta
35. Terry McGovern
34. Ruben Olivares
33. Sandy Saddler
32. Jimmy McLarnin
31. Floyd Mayweather, Jr.

30. Eder Jofre
29. Emile Griffith
28. Jose Napoles
27. Manny Pacquiao
26. Marcel Cerdan
25. Marvin Hagler
24. George Foreman
23. Ezzard Charles
22. Barney Ross
21. Tony Canzoneri

20. Stanley Ketchel
19. Jimmy Wilde
18. Archie Moore
17. Mickey Walker
16. Julio Cesar Chavez
15. Sugar Ray Leonard
14. Rocky Marciano
13. Gene Tunney
12. Joe Gans
11. Harry Greb

10. Sam Langford
9. Jack Johnson
8. Jack Dempsey
7. Roberto Duran
6. Benny Leonard
5. Muhammad Ali
4. Joe Louis
3. Willie Pep
2. Henry Armstrong
1. Sugar Ray Robinson

Lista koja je uzela u obzir sve znane borce (makar nema čovjeka na forumu koji je čuo za sve navedene borce), kroz dugu povijest, možda nije bolja od one magazina Ring, ali je zanimljiv podsjetnik na sve znane boksače.
thanks 4 users thanked ksian for this useful post.
Borisstandup on 3/30/2013(UTC), boksač on 3/30/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC), M-i-a on 6/16/2013(UTC)
#227 Posted : Saturday, March 30, 2013 9:54:52 AM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Ma nije nesto ni losija od Ringove. Uvijek se moze naci neka zamjerka a pogotovo kad ih je 100.
Pretesko je sastaviti skroz objektivno pravu listu .

Mnogi ce reci Langford 10 je pretjerano uz sav talenat i vrhinske pobjede ali nije imao titulu. Opet imao je toliko borbi u karijeri da je to cudo jedno.
Hearns je recimo tek 44, sto mi je osobno tesko shvatljivo uz sve titule i rezultate koje je ostvario.

boksač  
#228 Posted : Saturday, March 30, 2013 11:08:30 AM(UTC)
boksač

Meni se čini da što su povijesno stariji boksači, da ih se i više cijeni. Više se cijeni 20-30 godine nego 70-80 godine 20 st.
Marvin Hagler mora biti u top tri srednje kategorije a ovako ispada 5 ili 6.
Ispred njega eventualno da su Ketchell i Greb a o Monzonu se može raspravljati.
Slažem se za Thomas Hearnsa da bi trebao biti bolje rangiran. Leonard je po meni u top 10 najmanje.
Evo iz jedne knjige
1.Sugar Ray Robinson
2.Joe Louis
3.Muhammad Ali
4.Henry Armstrong
5.Sugar Ray Leonard
6.Willie Pep
7.Harry Greb
8.Jack Dempsey
9.Benny Leonard
10.Roberto Duran
11.Sandy Saddler
12.Stanley Ketchell
13.Marvin Hagler
14.Carlos Monzon
15.Julio Cesar Chavez
16.Thomas Hearns
17.Archie Moore
18.Rocky Marciano
19. Larry Holmes
20.Joe Gans

Edited by user Saturday, March 30, 2013 11:19:49 AM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 4 users thanked boksač for this useful post.
ksian on 4/1/2013(UTC), Borisstandup on 4/2/2013(UTC), Rekreativac Dino on 4/21/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC)
bruce lee  
#229 Posted : Saturday, March 30, 2013 11:10:57 AM(UTC)
bruce lee

Was thanked: 673 time(s) in 385 post(s)
svaki put kad izađe neka lista mene najviše interesira kako su poredali boksače iz istog vremena
38. Holyfield, 65.Lewis a 61. Tayson
Joe Louis isprid Marciana, Ali isprid Foremana i Fraziera
pakman isprid monyja
naravno zanimljivo je i koga smatraju najboljim hw svih vremena, ovaj put Louis pa Ali

ksianu se sviđa lista jer je 8. Dempsey
kako nema princa na listi
problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike
boksač  
#230 Posted : Saturday, March 30, 2013 11:17:30 AM(UTC)
boksač

Dempsey je sigurno u top tri najboljih hw boksača, odmah iza Louisa i Alia.
Baš vidim da je Billy Conn 48, kakav je to boksač bio a možda tehnika i najbolja .

Mogao bi Prince na listu ali Barrea je tek 88 a Morales 90.

Edited by user Saturday, March 30, 2013 11:18:27 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Cain  
#231 Posted : Saturday, March 30, 2013 1:09:53 PM(UTC)
Cain

Man
Croatia

Was thanked: 346 time(s) in 213 post(s)
Ricky Hatton: The Road to Redemption

tko nije gledao , preporučam
My PFS Bets:
9 Wins, 0 Losses, 0 Draws, and 1 no contests.

http://i232.photobucket....ms/ee199/mazon21/UFC.png
ksian  
#232 Posted : Monday, April 1, 2013 11:51:55 PM(UTC)
ksian

svaki put kad izađe neka lista mene najviše interesira kako su poredali boksače iz istog vremena
38. Holyfield, 65.Lewis a 61. Tayson
Joe Louis isprid Marciana, Ali isprid Foremana i Fraziera
pakman isprid monyja
naravno zanimljivo je i koga smatraju najboljim hw svih vremena, ovaj put Louis pa Ali

ksianu se sviđa lista jer je 8. Dempsey
kako nema princa na listi

Ne znam otkud tebi da sam ja neki veliki fan Dempseya. Više od njegove karijere, skora, cijenim doprinos modernom boksu, on je bio zaista prvi moderni teškaš. U svojoj kategoriji, definitivno je bio ispred svog vremena. Ali, realno, nije imao nešto puno borbi za naslov (ajde, sve i da uzmemo "long count", drugi meč sa Tunneyem, kao njegovu pobjedu).

Ja se ne usuđujem sastaviti P4P listu svih vremena, neke ljude nisam gledao nikad, sve što imam je što i svi- internet, statistike, a to ne govori sve.

Ali, sjećam se, bio sam sastavio listu 7 teškaša, koji su po meni iznad svih.

1. Ali
2. Louis
3. Marciano
4. Tyson
5. Teofilo Stevenson
6. Jack Dempsey
7. Lennox Lewis

Ovo su sve redom bili nevjerovatni boksači, komotno možemo reći i da je George Foreman bio izuzetan boksač, nešto najjače i najčvršće što je stupilo u ring. Bilo je još teškaša vrijednih pamćenja, ali ovo su zaista bili izuzetno dominantni prvaci, pravi čelik u ringu. Vjerujem da je takav bio i Jack Johnson, ali, to ne mogu kategorički tvrditi, ne znam dovoljno. Dakle, nekih 8+1 veličanstvenih, to su bili ljudi koji su punili arene gdje god da su došli.

Poštujem i sve ostale, recimo, Larryja Holmesa, ali, čovjek je imao sreće da na svom vrhuncu bude između dvije jake teškaške ere, Alijeve, i Tysonove. Dalje, njegov stil nije bio nešto impresivan, inventivan, nije bio baš atraktivan prvak. Jersey Joe Walcott i Ezzard Charles su bili pravi velemajstori boksa. Frazier je svakako najsrčaniji teškaš koji se tukao za naslov. Tunney je bio izuzetno pametan lik, gospodin čovjek. I Max Schmelling je bio i velik boksač i čovjek.
thanks 3 users thanked ksian for this useful post.
Borisstandup on 4/2/2013(UTC), boksač on 4/2/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC)
#233 Posted : Tuesday, April 2, 2013 1:00:53 PM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Ima po internetu dosta toga od starih boksaca i svakako se isplati gledati.
Boks je sport velike povijesti i sa hrpom knjiga i analiticara koji su istrazivali ovaj sport.

U svakom slucaju Ali i Louis su definitvno vrh kategorije.
Po meni je Dempsey odmah do njih, unio je jednu revolucionarnost u sam boks a i zaista je prvi moderan boksac. Opet s druge strane mnogi analiticari dolaze s teorijom da je u biti James J Corbett prvi moderan boksac a zaista je imao sjajnu tehniku. Jack Johnson je napravio pomutnju kao malo tko u nekom sportu, njegov defenzivni pristup ubijao protivnike i njihovu psihu.

Gene Tunney je nevjerojatno inteligentan boksac ali ni on nije previse branio titulu a umirovio se kao prvak. Ezzard Charles i Joe Walcott su po meni najbolji "suparnici" svih vremena u teskoj kategoriji i njihova 4 meca su klasika boksa.

Marciano je otisao kao neporazen, mnogi zamjeraju slabu mu konkurenciju i nedostatak tehnike ali rezultati govore da je velikan. Holmes je definitvno veliki prvak, ima 19 obrana naslova i tu je drugi sa Ali-em nakon Louisa, samo je istina da je u to doba boks bio najslabiji u teskoj kategoriji.

Max Schmelling je covjek koji je prvi a vjerojatno i jedini koji je tukao najboljeg Louisa, porazi od Marciana i Ezzarda su ipak druga prica. Max Baer je jako podcijenjen prvak a imao je udarcinu i slovio kao najaci udarac dugo dugo vremena. Floyd Patterson je valjda najbrzi prvak, covjek sa nevjerojatnim spojem tehnike i brzine ali brada je napravila svoju negativnu reputaciju. Liston je zvijer i u ono doba je slovio kao mracan tip, malo tko je Ali-u davao sanse u prvom mecu.

Ken Norton je imao sve ali su bili dva bolja od njega/ali, foreman/ . Frazier i Foreman , za njih je vec toliko ispisano da mozemo samo citati ili gledati o njima i diviti se. Frazier je sa tim srcem puno toga nadognadivao a Foreman je sigurno najbolji udarac u boksu.

Tu dolazimo do te price o Tysonu, Lewisu i Holyfieldu, trojica velikih sampiona a po nekima i precijenjeni a po nekima sigurno i podcijenjeni , barem u nekim segmentima kada se govori o povijesti boksa. Tu je mogao biti i Riddick Bowe, nevjerojatna snaga, eksplozivnost ali puno puno problema sam sa sobom nije znao rijesiti.

Svakako u ovu pricu o velikanima u teskoj kategoriji dodao bi Sam Langforda ,Harry Willsa i Peter Jacksona. Nikad nisu postali prvaci ali bili su predodredeni za to. Njihovo boksacko umijece je fascinantno za doba u koje su zivjeli a njihovi mecevi su genijalan prikaz boksa i vjestine kakva boks je.Rasizam je ucinio svoje da oni ne budu prvaci.

Svatko od nas ima neke favorite i tesko je biti skroz objektivan, rezultati su zato najaca mjerilo. Zna se tko je osvojio titulu, borio se protiv koga i u koje doba.

Evo neka moja top 10 nakon puno gledanja i citanja
1/2.Joe Louis
1/2.Muhammad Ali
3.Jack Dempsey
4.Rocky Marciano
5.Larry Holmes
6.Gene Tunney
7.Jack Johnson
8.George Foreman
9.Joe Frazier
10.Mike Tyson

svakako (lewis,holyfield,walcott,charles, corbett,sullivan,baer,schmelling,patterson,jeffries,liston) mogu biti blizu

p.s Stevenson i Savon su druga prica al po znanju su svakako vrh

Edited by user Thursday, January 29, 2015 9:46:23 AM(UTC)  | Reason: Not specified

boksač on 4/2/2013(UTC), Rekreativac Dino on 4/21/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC)
boksač  
#234 Posted : Tuesday, April 2, 2013 1:24:14 PM(UTC)
boksač

Originally Posted by: ksian Go to Quoted Post
s

Ja se ne usuđujem sastaviti P4P listu svih vremena, neke ljude nisam gledao nikad, sve što imam je što i svi- internet, statistike, a to ne govori sve.

Koliko sam ja primjetio za svaku kategoriju se zna tko je kralj. Gledao sam puno tih lista.
Teška Ali i Louis se izmijenjuju na vrhu. Poluteška Archie moore je u 90% lista prvi a Billy Con je tu i tamo na vrhu kao i Charles Ezzard.

Srednja je Harry Greb u 99% prvi a vidim da Ketchel zna biti. Monzon i Hagler su uvijek blizu a i Mickey Walker.
Welter su dva imena ispred svih Sugar Ray Robinson i Henry Armstrong a Leonard, Napoles su blizu.

Laka je najviše Benny Leonard prvi a i Duran je često najbolji ili do njega.
Pero kategorija je Willie Pep ili Sandy Saddler a Abe Attel je blizu njih.
I u bantamu je uvijek prvi nevjerojatni Eder jofre.
ksian  
#235 Posted : Tuesday, April 2, 2013 1:30:11 PM(UTC)
ksian

Originally Posted by: Borisstandup Go to Quoted Post
Ima po internetu dosta toga od starih boksaca i svakako se isplati gledati.
Boks je sport velike povijesti i sa hrpom knjiga i analiticara koji su istrazivali ovaj sport.

U svakom slucaju Ali i Louis su definitvno vrh kategorije.
Po meni je Dempsey odmah do njih, unio je jednu revolucionarnost u sam boks a i zaista je prvi moderan boksac. Opet s druge strane mnogi analiticari dolaze s teorijom da je u biti James J Corbett prvi moderan boksac a zaista je imao sjajnu tehniku.

Gene Tunney je nevjerojatno inteligentan boksac ali ni on nije previse branio titulu a umirovio se kao prvak. Ezzard Charles i Joe Walcott su po meni najbolji "suparnici" svih vremena u teskoj kategoriji i njihova 4 meca su klasika boksa.

Marciano je otisao kao neporazen, mnogi zamjeraju slabu mu konkurenciju i nedostatak tehnike ali rezultati govore da je velikan. Holmes je definitvno veliki prvak, ima 19 obrana naslova i tu je drugi sa Ali-em nakon Louisa, samo je istina da je u to doba boks bio najslabiji u teskoj kategoriji.

Max Schmelling je covjek koji je prvi a vjerojatno i jedini koji je tukao najboljeg Louisa, porazi od Marciana i Ezzarda su ipak druga prica. Max Baer je jako podcijenjen prvak a imao je udarcinu i slovio kao najaci udarac dugo dugo vremena. Floyd Patterson je valjda najbrzi prvak, covjek sa nevjerojatnim spojem tehnike i brziner ali brada je napravila svoju negativnu reputaciju. Liston je zvijer i u ono doba je slovio kao mracan tip, malo tko je Ali-u davao sanse u prvom mecu.

Ken Norton je imao sve ali su bili dva bolja od njga/ali, foreman/ . Frazier i Foreman , z njih je vec toliko ispisano da mozemo samo citati ili gledati o njima i diviti se. Frazier je sa tim srcem puno toga nadognadivao a Foreman je sigurno najbolji udarac u boksu.

Tu dolazimo do te price o Tysonu, Lewisu i Holyfieldu, trojica velikih sampiona a po nekima i precijenjeni a po nekima sigurno i podcijenjeni , barem u nekim segmentima kada se govori o povijesti boksa. Tu je mogao biti i Riddick Bowe, nevjerojatna snaga, eksplozivnost ali puno puno problema sam sa sobom nije znao rijesiti.

Svakako u ovu pricu o velikanima u teskoj kategoriji dodao bi Sam Langforda i Peter Jacksona. Nikad nisu postali prvaci ali bili su predodredeni za to. Njihovo boksacko umijece je fascinantno za doba u koje su zivjeli a njihovi mecevi su gemnijalan prikaz boksa i vjestine kakva boks je.

Svatko od nas ima neke favorite i tesko je biti skroz objektivan, rezultati su zato najaca mjerilo. Zna se tko je osvojio titulu, borio se protiv koga i u koje doba.

Reklo bi se: njegovo veličanstvo Rezultat. Naravno, sam skor nije jedino mjerilo, već jedno od mjerila, u boksu se još gleda s kim si se tukao, koliko si trajao. Dalje, nisu ni svi porazi isti: Patterson nikako ne može biti visoko na nekoj mojoj ljestvici kad ga je, u naponu karijere, onaj buzdovan Liston dvaput tukao u prvoj rundi, Frazieru je pak, najveća borba karijere ona u Manilli, koju je izgubio od Alija.

Rekao bi i da će, ako odradi još par mečeva, i dočeka u njima zadnje zvono, i B-Hop već za desetak godina biti jako visoko na all-time listama. Tukao je strašne boksače i kad je gubio, gubio je tijesno od strašnih boksača, i što je najvažnije, to je trajalo i trajalo. Čovjek se već 20 godina lupa za pojas, neuništiv je, i to se mora cijeniti.

Tyson-Lewis-Holyfield, za mene, to ide baš tim redom. Mladi Tyson je bio elementarna nepogoda, poput Dempseya, i nevjerovatno čvrst borac, poput Foremana i Marciana. Ono što ga izdvaja je da je bio praktično nedodirljiv u tim svojim najboljim danima. Inače, i njegov meč protiv Douglasa, najveće iznenađenje svih vremene, je bio svojevrsni "long count", pogledajte snimku na yt, i vidjet ćete da je, čini mi se, u 8. rundi, sudija Douglasu brojao 19 sekundi.

A Lewis je izuzetan teškaš. Jak, velik, uz to imao je dobru reakciju i brzinu, i hladnu glavu. Dva poraza su, po meni, više posljedica želje da bude atraktivan, nego što su odgovarali stvarno stanju. Uostalom, u revanšima je razbio i Mccalla i Rahmana.

Holyfield u boksačkom smislu nije ta dimenzija, njegove pobjede nikad nisu bile tako impresivne, pa ni njegove boksačke mogućnosti. Dalje, boksao je često prljavo, doduše ni mnogi sa all time lista nisu bili imuni na to, recimo, upravo pomenuti B-Hop. Ali, svejedno, jedan čvrst borac koji se tukao sa najboljima, i uvijek je težio tome. Svojevrstan Archie Moore našeg doba.

Meni je u cijeloj priči ipak najviše žao što pokojni Stevenson nije prešao u profije, pogotovo radi toga što zbog bojkota nije nastupao na Olimpijadi 84, a bio bi i to uzeo 90%, uostalom bio je svjetski prvak još i '86-e, nakon čega se povukao. Mislim da bi on sjajno popunio priču između Alija i Tysona, uz dužno poštovanje prema Holmesu i Spinksu.

boksač  
#236 Posted : Tuesday, April 2, 2013 1:35:02 PM(UTC)
boksač

Po meni je Holyfield tehnicki ispred Lewisa. Mislim da je taktika i konstitucija na strani Lewisa. Barem meni to tako izgleda.
Mečevi sa Moorerom su sjajni a i sa Ruzom i Boweom, Holyfield je bio pomalo prljav al je tehnika odlična.

Tyson iz najboljih dana je ispred njih.

Patterson je u vrhu jer je bio dva puta prvak i to prvi al istina ne može u top 10.

Za Fraziera mislim da mu je najbolja pobjeda nad Ali-em i to iz najboljih dana. A i meč sa Chuvallom mu je sjajan.

Mislim da i Vladimir i Vitalij trebaju biti priznati kao veliki prvaci. Statistika ide na stranu oboje a Vladimir ima 13 obrana naslov ako se ne varam.

Edited by user Tuesday, April 2, 2013 1:37:03 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bruce lee  
#237 Posted : Tuesday, April 2, 2013 6:25:51 PM(UTC)
bruce lee

Was thanked: 673 time(s) in 385 post(s)
po meni se liste rade na tri načina(pokušat ću to pokazat na primjeru Lewis/Tayson/Holyfield)
1. način je da se boksaču boduju pobjede, ljudi koji prave listu ocjene koliko mu je koji protivnik vridio bodovo i to zbroje
poraze ne računaju
2. način da mu zbroje bodove za pobjede i oduzmu bodove za poraze
3. broje sve. pobjede, poraze, karizmu, broj titula, vrjeme trajanju u vrhu, pa i osobne simpatije prema borcu

ako pravimo listu po 1. principu onda je Holyfield isprid Lewisa i Taysona
ako pravimo listu po 2. principu onda je Lewis uvjerljivo prvi
ako pravimo listu po 3. principu onda je Tayson prvi po većini ljubitelja boksa

Edited by user Tuesday, April 2, 2013 6:27:54 PM(UTC)  | Reason: Not specified

problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike
#238 Posted : Friday, April 19, 2013 11:15:13 AM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Top 10 Heavyweight Punchers http://www.boxingnews24....10-heavyweight-punchers/

1- Earnie Shavers – “The Black Destroyer” was a extraordinary heavyweight standing at 6”0 and weighing 220lb Shavers was born a Puncher and was naturally gifted, he is regarded as the hardest heavyweight puncher by many boxing historians such as Bert Sugar. Ken Norton Ron Lyle, Muhammad Ali have all stated that Shavers was the hardest Hitter they have ever faced. Even though Shavers never became champion he is regarded as having the hardest single punch which was the overhead right hand that knocked down Larry Holmes. Shavers won 79 of his 84 fights 68 by knockout.

2- George Foreman – “Big George” was a big, big man standing at 6”3 and weighing 225lb George was an incredible puncher who relied on pure power inside the ring. One of the first to defeat Joe Frazier (who had a great chin) in a stunning upset; he knocked Frazier down 6 times in 2 rounds. Foreman had won 76 of his 81 fights 68 by knockout.

3- Sonny Liston -“The Big Bear” was a tremendous heavy weight who learned to box in a prison, Liston had big broad shoulders and stood at 6”1 and weighed 225lb, He was known for having one of the best jabs in boxing along with a straight right hand that put his opponents on the canvas. Liston won 50 of his 54 fights 39 by knockout.

4- Mike Tyson – “Iron Mike” was practically indestructible in his prime knocking out his opponents within the first couple rounds, few men could last the distance with a Prime Mike Tyson. He was known for his uppercuts and hooks on the inside, standing at only 5”10 weighing 215lb Tyson had a stocky, heavy build with a record of 58 fights 50 wins and 44 by knockout.

5- Rocky Marciano – The Brockton Blockbuster is the only undefeated heavyweight champion standing at 5″10 weighing at 190lb, even at a small size Rocky wiped through the heavyweight division with his aggressive style always throwing powerful punches, one of his most famous ones was named the “Suzie Q” a right hand that knocked out Jersey Joe Walcott in the 13th round. Rocky won 49 of his 49 fights 43 by knockout.

6- Joe Frazier – “Smokin” Joe was a legend of the game, he stood at 5″11 and weighed 215lb he was dominated the sport in his prime being the first to defeat Muhammad Ali in 1971. Joe had one of the best left hooks by which he threw with bad intentions; Frazier won 32 of 37 fights 27 by knockout.

7- Joe Louis -” The Brown Bomber” was an all-time great in the heavyweight division dominating the sport in his prime. Louis stood at 6″2 and weighed 210lb he had a powerful right hand that knocked opponents off their feet. Louis won 69 of his 72 fights 57 by knockout.

8- Jack Dempsey – The Manassa Mauler standing at 6ft 1 in weighing 190lb Dempsey had a vicious and aggressive style and was known for mauling his opponents by which he won 65 of his 83 fights 51 by knockout.

9- Floyd Patterson – The Gentleman of Boxing” Floyd was a big puncher in a small frame standing at 6″0 weighing 185 lb. Patterson had one of the best left hooks in the game which was named the Gazelle punch after he defeated Ingemar Johansson. Patterson had won 55 of 64 fights 40 by knockout.

10- Archie Moore – “The Old Mongoose” Archie Moore had the most knockouts in heavyweight history standing at 5″11 and weighing just a bit over 200lb. Archie won 185 of his 219 fights 131 by knockout.

Edited by user Friday, April 19, 2013 11:15:44 AM(UTC)  | Reason: Not specified

boksač on 4/19/2013(UTC), Rekreativac Dino on 4/21/2013(UTC), Kekec on 4/23/2013(UTC)
boksač  
#239 Posted : Friday, April 19, 2013 3:52:05 PM(UTC)
boksač

Po meni je George Foreman ili Rocky Marciano top Heavyweight Puncher i ako Louis, Dempsey,Tyson ili Frazier su strašni
#240 Posted : Friday, April 19, 2013 6:32:25 PM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Originally Posted by: boksač Go to Quoted Post
Po meni je George Foreman ili Rocky Marciano top Heavyweight Puncher i ako Louis, Dempsey,Tyson ili Frazier su strašni

Sjajan je Foreman i sigurno u vrhu a i Listona mozes spomenuti ali i ovaj Shavers ti je bio strasan udarac, 68 nokauta od 74 pobjede i cudo da nije i vise napravio. Dva puta je zaustavljen na putu do titule, od Holmesa i Ali-a.
Users browsing this topic
Similar Topics
The Top Ten Greatest Ever Slugfests In Boxing History (Stand up udarački sportovi)
by bero 3/23/2009 4:11:02 AM(UTC)
15 Pages«<1011121314>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.