Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

1,583 Pages«<15141515151615171518>»
Options
Go to last post Go to first unread
DjomlaKS  
#30301 Posted : Monday, August 10, 2020 12:28:15 AM(UTC)
DjomlaKS

Rank: Advanced Member

Germany

Was thanked: 2098 time(s) in 1455 post(s)
Problem je sto ti djelis ljude na fasiste i antifasiste, dok ih ostali djele npr. na desnicare i ljevicare. Ipak je 21. vijek tako da argumenati nisu na tvojoj strani.

Znam sta je gerilsko ratovanje, al i dalje ne vidim kakvu su to štetu partizani nanijeli švabama? Ok, tu i tamo puškarali al zna se kako bi prosli kad bi ih ovi dohvatili.

Tko se borio protiv Talijana 4 godine?? Pa nitko, dosli su 41-e a otisli 43-e. Dakle 2 a ne 4 godine.
I dalje ne kuzim "oslobađanje" Dalmacije? Osloboditi znaci valjda otjerati protivnika il nesto slicno, a ne malo ratovati sa njim pa kad ovi pobjegnu radi svojih razloga, onda to pripisati sebi.

Sva ta obilježavanja su tek sitnice s obzirom koliko tvrdis da je taj antifasizam jak u Hrvatskoj. Usporedbe radi, na Bleiburg ide svake godine nekoliko tisuca ljudi, Sabor je pokrovitelj, vrte se danima emisije, filmovi itd. na Hrvatskoj televiziji...a ti antifasisticki događaji prođu gotovo neprimjetno, s par penzionera na mjestu. Dodajmo tome da je zastitno lice antifa ljiga kao Mesic, a ne netko bitnij, onda je sve jasno.
I btw, usporedi te antifa događaje u HR i BiH. Tek ces onda vidjeti kolika je razlika. Antifasizam u BiH jedno dobro koplje iznad onog u HR, sto je samo dokaz koliko HR građane zaboli dupe za antifasizmom, partizanima, ustasama i opcenito 40-ima.
bero  
#30302 Posted : Monday, August 10, 2020 9:49:16 AM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5827 time(s) in 3632 post(s)
Nanosili su ogromne stete diverzantskim akcijama. I natjerali nijemce da u jugu prebace stotine tisuca vojnika. Vojnika koji bi im inace itekako dobro dosli npr u rusiji ili normandiji.

Naravno da su u izravnom okrsaju s nijemcima uglavnom gubili, ali takve pobjede kad si gerilac nisu moguce. Zato i jesi - gerilac, jer nemas sansi u otvorenoj borbi protiv stoput nadmocnijeg neprijatelja.

I ono najbitnije: bez partizana bi ovdje '45 dosli sovjeti, a onda vi vidjeli sto je hardcore komunizam. Nakon kojeg, plus domovinski rat, bi danas bili rang africkih drzava.

Edited by user Monday, August 10, 2020 9:52:32 AM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
DjomlaKS  
#30303 Posted : Monday, August 10, 2020 11:58:43 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Nanosili su ogromne stete diverzantskim akcijama. I natjerali nijemce da u jugu prebace stotine tisuca vojnika. Vojnika koji bi im inace itekako dobro dosli npr u rusiji ili normandiji.

Naravno da su u izravnom okrsaju s nijemcima uglavnom gubili, ali takve pobjede kad si gerilac nisu moguce. Zato i jesi - gerilac, jer nemas sansi u otvorenoj borbi protiv stoput nadmocnijeg neprijatelja.

I ono najbitnije: bez partizana bi ovdje '45 dosli sovjeti, a onda vi vidjeli sto je hardcore komunizam. Nakon kojeg, plus domovinski rat, bi danas bili rang africkih drzava.

Vec sam rekao da im skidam kapu zbog sovjeta i ustanak protiv ustasa., al ostalo je dosta upitno.
Evo to za stotine tisuca njemačkih vojnika. Ja se vise slazem s onom teorijom da su tu švabe bili zbog potencijalnog napada saveznika s juga a ne partizana
Him  
#30304 Posted : Monday, August 10, 2020 1:03:39 PM(UTC)
Him

Was thanked: 76 time(s) in 61 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post
Originally Posted by: Him Go to Quoted Post
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Srbi ratuju samo sa zemljama u kojima imaju "svoje" regije (tipa Krajina, Republika Srpska itd).

s ostalima ne, jer nemaju takve trojanske konje koje mogu huškat.

BIH,Hrvatska, CG i Makedonija + Kosovo su potencijalne zemlje za ratnu operaciju. To bi im bilo idealno da mogu uzeti neki dio zemlje navedenih država.

Što se tiče Hrvatske , Srbi su za tko zna koliko stoljeća potpuno bezopasni...

- Mi smo u NATU i EU, napad na nas znači napad na EU ...
- Srbi da bi pokrenuli bilo kakvi rat prvo moraju vratiti Kosovo, to im je prioritet... Znači prije bilo kakvog rata s nama imaju rat s Albanijom.
- Nakon Albanije , slsjedeće gdje moraju ratovati je BiH jer tamo imaju RS ...
- Tek nakon Albanije i BiH mogla bi doći na red Hrvatska....

No pričamo o nečem što se ne može dogoditi stoljećima, jer Srbi nisu u stanju zadržati vlastiti teritorij Kosovo , a kamoli da će uzimati nešto tuđe... Jednostavno u banani su , bez nekog srednjoročnog izgleda da iz nje izađu...

Bit je u tome da imaju loše namjere. Hrvatska i Slovenija ima minoran problem, dok Srbi još misle da smo u 19 stoljeću.
DjomlaKS  
#30305 Posted : Monday, August 10, 2020 6:59:38 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Treće , ako ti miliš da većina glasača SDP-a , Možemo , HNS-a, Reformista te dijela HDZ-a kao parlamentarnih stranaka nisu antifašisti , onda se grdno varaš... Šta misliš bi li fašisti koalirali s Pupovcem (zbog toga je i nastao DP , a to je i glavna kritika Plenkoviću koji je antifašist deklarirani više puta, kao i Tuđman) ? Jebi ga , to je tako, a Plenki je pomeo na unutarstranačkim izborima ...

Normalno da su antifasisti po tom pitanju, pobogu pa nece ugledni političari biti fasisti. Niti mogu, jer da bi bio fasist moras zagovarat ubijanje i progonjenje druge nacije a to danas u EU ne ne postoji među visokim dužnosnicima.
Problem je sto nije sve tako crno-bijelo kod antifasizma, a ti i slicni nagonite vodu upravo na taj mlin. Po vasem ako nisi fasist koji bi tuđu djecu bacao u logore, onda si antifasist, a ako si antifasist onda moras voljeti Titu, partizane, bivsi sistem, i nikad osuđivati partizanske zločine jer to se zove Pravedna odmazda! Mudro nema sta.
Al posto nije sve tako crno bijelo i ljudi razlikuju antifasiste 40-ih i kasnij "antifasizam" evo kako stvari zapravo stoje:
Kolinda je antifašist pa je odmah poslala Titinu bistu u zaborav.
Plenkovic je antifašist, al nikad ne hvali Tita, bivsi sistem, i osuđuje partizanske i komunisticke zlocine.
Milanovic je antifašist koji cijeli Tita kao političara ali osuđuje sve njihove zločine, i jednako odaje počast zrtvama s obje strane.

E sad, imas i te prave antife koji poput tebe gledaju sve crno bijelo:
Prvi je Beljak, najglasnij antifa i ujedno najomraženiji političar u HR. Slučajnost ili?
Drugi je Mesic. Također nebitan lik u HR, koji se tek u Srbu pojavi. Dok je recimo u Mostaru i Sarajevu pozeljan gost. Tu su ipak pravi antifasisti i vidi se razlika u odnosu na HR.
Bernardić je antifa koji obozava Tita pa smo vidjeli kako je skupa s Beljakom prosao na izborima.
Radnička fronta je debakl sama po sebi, a tako je i prosla.

Sad malo o glasanju.
Sjećas se kad je Bandic nosao križinu sa sobom i pricao da ima crkvu na svojo strani, pa mu netko iz tih redova odgovorio da nije istina, jer kao sto covjek trazi dobrog bravara kad mu se brava pokvari, tako i oni traze dobrog političara. Nije im znaci bitno jel vjernik ili ne.
E pa tako ce i ustasofili prije izabrati dobrog političara Plenkovića, nego nekog tko samo prica u Jugi kao Glasnovic. Tako da ti ni teza p glasanju ne ide u prilog!

Dalje o popularnosti. Najpopularniji pjevac s najbrojnijom publikom u HR je definitivno Thompson, kojeg ti od milja zoves krezubi. Sta mislis jel zbog njegova glasa ili neceg drugog?
S druge strane, bendovi i pjevaci skloni "antifasizmu" gotovo da ne postoje u HR! Najbliže tom bi bio mozda Let 3, grupa propalica i luzeta bez grama smisla za humor.
Svi ostali koji su prije pjevali Titi, sad ga niječu kao Petar Isusa.

Tu su i neki simboli koji jasno govore o popularnosti. Svi znamo na sto asocira prvo bijelo polje u šahovnici, a takvih grafita i primjera imas diljem hrvatske po skoro svim gradovima., dok recimo zvijezdi petokraki nema traga prije Istre. Doduse bilo je jednom u Zagrebu kad su mlade antife pokusale proslavit 100g komunizma pa podigli zastavu za zvijezdom, al kad su dosle mlade "ustase" da im jebu majku, brzo su dali petama vjetra, a zastava potrgana zavrsila u smeću.

Dakle ja i dalje drzim da je u Hrvatskoj najvise normalnih ljudi koje 40-e ne zanimaju, al ako bas moramo birat između ove dvije skupine, onda mislim da sam ti naveo dovoljno primjera koga je vise.
Him  
#30306 Posted : Monday, August 10, 2020 9:07:58 PM(UTC)
Him

Ja kada kazem da su Srbi generalno losi u ponasanju ili dobar dio njih u politici, ne znaci da ih stigmatiziram u cetnike. To sto netko dize bunu na Plenkovica takodjer ne znaci da je fasist, za mene je dobar dio te ekipe komedija u DP.

Problem kod Srba je njihovo ponasanje a ne sto su neki od njih u cetnike.

Edited by user Monday, August 10, 2020 9:10:24 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Doc  
#30307 Posted : Monday, August 10, 2020 10:59:22 PM(UTC)
Doc

Was thanked: 582 time(s) in 384 post(s)
Doc  
#30308 Posted : Monday, August 10, 2020 11:02:52 PM(UTC)
Doc

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post

Treće , ako ti miliš da većina glasača SDP-a , Možemo , HNS-a, Reformista te dijela HDZ-a kao parlamentarnih stranaka nisu antifašisti , onda se grdno varaš... Šta misliš bi li fašisti koalirali s Pupovcem (zbog toga je i nastao DP , a to je i glavna kritika Plenkoviću koji je antifašist deklarirani više puta, kao i Tuđman) ? Jebi ga , to je tako, a Plenki je pomeo na unutarstranačkim izborima ...

Normalno da su antifasisti po tom pitanju, pobogu pa nece ugledni političari biti fasisti. Niti mogu, jer da bi bio fasist moras zagovarat ubijanje i progonjenje druge nacije a to danas u EU ne ne postoji među visokim dužnosnicima.
Problem je sto nije sve tako crno-bijelo kod antifasizma, a ti i slicni nagonite vodu upravo na taj mlin. Po vasem ako nisi fasist koji bi tuđu djecu bacao u logore, onda si antifasist, a ako si antifasist onda moras voljeti Titu, partizane, bivsi sistem, i nikad osuđivati partizanske zločine jer to se zove Pravedna odmazda! Mudro nema sta.
Al posto nije sve tako crno bijelo i ljudi razlikuju antifasiste 40-ih i kasnij "antifasizam" evo kako stvari zapravo stoje:
Kolinda je antifašist pa je odmah poslala Titinu bistu u zaborav.
Plenkovic je antifašist, al nikad ne hvali Tita, bivsi sistem, i osuđuje partizanske i komunisticke zlocine.
Milanovic je antifašist koji cijeli Tita kao političara ali osuđuje sve njihove zločine, i jednako odaje počast zrtvama s obje strane.

E sad, imas i te prave antife koji poput tebe gledaju sve crno bijelo:
Prvi je Beljak, najglasnij antifa i ujedno najomraženiji političar u HR. Slučajnost ili?
Drugi je Mesic. Također nebitan lik u HR, koji se tek u Srbu pojavi. Dok je recimo u Mostaru i Sarajevu pozeljan gost. Tu su ipak pravi antifasisti i vidi se razlika u odnosu na HR.
Bernardić je antifa koji obozava Tita pa smo vidjeli kako je skupa s Beljakom prosao na izborima.
Radnička fronta je debakl sama po sebi, a tako je i prosla.

Sad malo o glasanju.
Sjećas se kad je Bandic nosao križinu sa sobom i pricao da ima crkvu na svojo strani, pa mu netko iz tih redova odgovorio da nije istina, jer kao sto covjek trazi dobrog bravara kad mu se brava pokvari, tako i oni traze dobrog političara. Nije im znaci bitno jel vjernik ili ne.
E pa tako ce i ustasofili prije izabrati dobrog političara Plenkovića, nego nekog tko samo prica u Jugi kao Glasnovic. Tako da ti ni teza p glasanju ne ide u prilog!

Dalje o popularnosti. Najpopularniji pjevac s najbrojnijom publikom u HR je definitivno Thompson, kojeg ti od milja zoves krezubi. Sta mislis jel zbog njegova glasa ili neceg drugog?
S druge strane, bendovi i pjevaci skloni "antifasizmu" gotovo da ne postoje u HR! Najbliže tom bi bio mozda Let 3, grupa propalica i luzeta bez grama smisla za humor.
Svi ostali koji su prije pjevali Titi, sad ga niječu kao Petar Isusa.

Tu su i neki simboli koji jasno govore o popularnosti. Svi znamo na sto asocira prvo bijelo polje u šahovnici, a takvih grafita i primjera imas diljem hrvatske po skoro svim gradovima., dok recimo zvijezdi petokraki nema traga prije Istre. Doduse bilo je jednom u Zagrebu kad su mlade antife pokusale proslavit 100g komunizma pa podigli zastavu za zvijezdom, al kad su dosle mlade "ustase" da im jebu majku, brzo su dali petama vjetra, a zastava potrgana zavrsila u smeću.

Dakle ja i dalje drzim da je u Hrvatskoj najvise normalnih ljudi koje 40-e ne zanimaju, al ako bas moramo birat između ove dvije skupine, onda mislim da sam ti naveo dovoljno primjera koga je vise.

Do ovog boldanog sam čitao, dalje nema smisla... Sorry, glupost te rečenice je prevelika...

Him  
#30309 Posted : Monday, August 10, 2020 11:21:50 PM(UTC)
Him

Antifašizam je u Hrvatskoj zaobiđen, stavlja se kao važnost, a fašizam nikada nije imao priliku biti u fokusu politike i da ima neku fundamentalnost u narodu. ZDS je jedino što se uspjelo probiti ali kao hrvatski nacionalni folklor i provokacija a ne nešto što bi revitaliziralo ustaše.
Zatoichi  
#30310 Posted : Tuesday, August 11, 2020 2:43:26 AM(UTC)
Zatoichi

Was thanked: 857 time(s) in 521 post(s)
Sjedim ja na trgu jelacica,vidim dosta ljudi sjedi,ja ustade kad svi ustase 😀
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
thanks 1 user thanked Zatoichi for this useful post.
e.peace on 8/11/2020(UTC)
DjomlaKS  
#30311 Posted : Tuesday, August 11, 2020 4:34:37 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Doc, pa to za Thompsona su ti činjenica i rezultati, svidjelo se to tebi ili ne :D
Doc  
#30312 Posted : Tuesday, August 11, 2020 7:08:42 AM(UTC)
Doc

Hahahah legenda si.. Pa više publike i popularnija je neka trećerazredna srpska cajka među Hrvatima, nažalost to su činjenice, ne samo od Thompsona nego od masu HR pjevača... Vidi se da si u Dijaspori..
DjomlaKS  
#30313 Posted : Tuesday, August 11, 2020 7:56:44 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Hahahah legenda si.. Pa više publike i popularnija je neka trećerazredna srpska cajka među Hrvatima, nažalost to su činjenice, ne samo od Thompsona nego od masu HR pjevača... Vidi se da si u Dijaspori..

Znam da nemas naviku priznati kad si u krivu, al i ovaj put argumenti nisu na tvojoj strani :D
Ja pricam u HR pjevacima, pa mi slobodno navedi jos kojeg da moze napuniti stadione kao Thompson, i povlacim sto sam rekao. Dakle kao sto sam i rekao, Thompson je najpopularnij među hrvatima od hrvatskih pjevača!

Cajke su nesto drugo, i nebitne za ovu sad temu. Za tvoju informaciju, trecerazredne cajke nisu nesto popularne, al s ovima glavnima malo tko se moze mjerit. Nedavno dobar primjer Maye Berovic i Severine.
Doc  
#30314 Posted : Tuesday, August 11, 2020 9:13:44 AM(UTC)
Doc

Znam da nemas naviku priznati kad si u krivu, al i ovaj put argumenti nisu na tvojoj strani :D
Ja pricam u HR pjevacima, pa mi slobodno navedi jos kojeg da moze napuniti stadione kao Thompson, i povlacim sto sam rekao. Dakle kao sto sam i rekao, Thompson je najpopularnij među hrvatima od hrvatskih pjevača!

Cajke su nesto drugo, i nebitne za ovu sad temu. Za tvoju informaciju, trecerazredne cajke nisu nesto popularne, al s ovima glavnima malo tko se moze mjerit. Nedavno dobar primjer Maye Berovic i Severine.

Mišo, Giboni, Grašo, odmah na prvu, ali nebitno za priču u kojoj tvrdiš da krezubi ima naviše publike, dok cajke dominiraju Hrvatskom...

Him  
#30315 Posted : Tuesday, August 11, 2020 9:28:42 AM(UTC)
Him

Cajke se slusaju u Hrvatskoj, mislim da vise opusta kada si pijan i cure su drgacije. :)
Zatoichi  
#30316 Posted : Tuesday, August 11, 2020 12:01:31 PM(UTC)
Zatoichi

Was thanked: 857 time(s) in 521 post(s)
Koji preokret,sa ustasa,cetnika,partizana,na cajke,samo u avetima moguce

Edited by user Tuesday, August 11, 2020 12:02:11 PM(UTC)  | Reason: Not specified

It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
DjomlaKS  
#30317 Posted : Tuesday, August 11, 2020 12:03:27 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Mišo, Giboni, Grašo, odmah na prvu, ali nebitno za priču u kojoj tvrdiš da krezubi ima naviše publike, dok cajke dominiraju Hrvatskom...

Jel se ti bas zajebajes il je samo tesko priznat?
Druze, Thompson je napunio Poljud i to ne samo jednom, a to nitko od HR pjevaca nije uspio, jos od Mise davne 93-e.
Oliver je bio najbolji pjevac pa je opet njegova izjava "napunit cu Poljud kad on napuni kazalište", pokazala da to nije u stanju. Tocnije, pokazala je tko ima vise publike.

I sta si se cajki svezao, to nema veze s hrvatskim pjevacima. Pricamo o (ne)popularnosti antifa u HR, pa smo se dotakli pjevača i političara. Zna se kome Thompson naginje i koliko ga publike prati, pa sam ti ga naveo kao primjer. Ti meni nisi ni jednog s druge strane, jer skoro pa i ne mozes.
Thompson gdje god dođe dernjači se ZDS, a o Titu se pjeva u nekim skrivenim birtijama do 15ak ljudi.
I ne kuzim sta pokisavas sa cajkama dokazatiEmocija10?

Spomenuo sam i politiku al to si ignorirao zbgo nekih razloga ili nedostatka argumenata, pa da te pitam jos jednom;
-Zasto je Beljak, koji nije korumpiran i koji prica uglavnom ovo sto ti pises, toliko neomiljen u narodu?
-Zasto Mesica cijeni antifasisti BiH, a u HR ga nitko ne jebe 2%?
-Zasto Plenkovic nikad ne oda počast Titu i ekipi nakon rata?

Eto to za pocetak. Samo nemoj molim te poceti o Glasnovicu, antitalentu za politiku i covjeku s govornom manom, jer on nije nikakvo mjerilo.
Bronson0  
#30318 Posted : Tuesday, August 11, 2020 2:05:54 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 357 time(s) in 231 post(s)
Djomla slazem se s tobom ali razumijes li sto to znaci? Znaci da ljudi koji su pjevali druze tito mi ti se kunemo i nosili stafetu danas vicu zds. Znaci da su ljudi koji su bili u partiji i vodili nas, danas u hdzu i vode nas. Nisu oni promjenili svjetonazor nego se promijenila vlast pa se usput promjenilo i misljenje vecine
thanks 1 user thanked Bronson0 for this useful post.
e.peace on 8/11/2020(UTC)
DjomlaKS  
#30319 Posted : Tuesday, August 11, 2020 7:29:33 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post
Djomla slazem se s tobom ali razumijes li sto to znaci? Znaci da ljudi koji su pjevali druze tito mi ti se kunemo i nosili stafetu danas vicu zds. Znaci da su ljudi koji su bili u partiji i vodili nas, danas u hdzu i vode nas. Nisu oni promjenili svjetonazor nego se promijenila vlast pa se usput promjenilo i misljenje vecine

Pa to između ostalog i pokusavam objasnit drugu Docu. Ljudi se mjenjanju kako vitar puse, i nema tu neke velike pripadnosti nečemu sto je bilo prije 80 g.
Dovoljno je vidjeti kako polticari mjenjaju pricu svakih 10g i sve ce bito jasno. Dakle, samo se gleda sta je trenutno u modi u navodi se voda na taj mlin.
nofrx  
#30320 Posted : Tuesday, August 11, 2020 7:47:34 PM(UTC)
nofrx

Was thanked: 1074 time(s) in 744 post(s)
Prigovorili starom bosancu kako se mijenja kako vjetar puše.

Kaže on :"kako?"
Kažu mu:" bio si prvo za austrijskog cara, pa si bio za srpskog kralja, pa si bio za pavelića pa za Tita, pa si sad za Aliju"

Kaže on:" ja sam uvijek isti. Oni se mijenjaju, a ne ja"
Ljude dijelim na ispravne i pokvarene.
thanks 1 user thanked nofrx for this useful post.
e.peace on 8/12/2020(UTC)
Users browsing this topic
1,583 Pages«<15141515151615171518>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.