Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

304 Pages«<298299300301302>»
Options
Go to last post Go to first unread
fanatic  
#5981 Posted : Sunday, November 24, 2019 10:26:10 PM(UTC)
fanatic

Rank: Advanced Member

Was thanked: 1648 time(s) in 954 post(s)
bilo bi predivno gledat Wilder vs Ruiz

letjele bi šake na sve strane Emocija18
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
ksian  
#5982 Posted : Sunday, November 24, 2019 11:53:20 PM(UTC)
ksian

Was thanked: 1627 time(s) in 755 post(s)
Originally Posted by: gosuasus Go to Quoted Post
ne kuzim zasto je jos uvijek narativ "samo snaga, nista skill" dostupan oko wildera

wilder je direktom iznudio od ortiza reakciju da isparira laznjak i otvori ogromnu prazninu preko njegovog ramena gdje se trebao nalazit neki cover mehanizam, i wilder mu je u nekoliko navrata dao takav isti 'look' i natjerao ga u naviku da ga handfighta i parira nonstop kroz 7 rundi bez da zakoraci u ortizov counter kao u prvom mecu. plus sto je ortiz cijelo vrijeme trazio vanjski otklon na direkt kakav je ponvio i na kraju

UserPostedImage

Gle, neko bez savladanih boksačkih osnova ne može bit svjetski prvak, čak ni u teškoj kategoriji, gdje fizikalije igraju više nego u bilo kojoj drugoj. Ovo što si ti stavio je ljuta osnova, to rade praktično svi amateri čiji je stil boksanje izvana. Wilder je prvak ponajprije radi fizikalija: jako dugačak, kondicijski jako dobar u odnosu na konkurenciju, ima dobru bradu, jako teške šake, i može potegnuti odličnu desnicu, jer da nema tako tešku ruku i veliki zamah, ne bi kapitalizirao to što je Ortiz zagrizao jednu dosta jeftinu fintu, a da nije toliko duži, ne bi se baš tako lako odvažio na ovako širok udarac, i na koncu, i u ovom meču, kao i u prvom, Ortiz se pokazao kao boksač koji nema kardio za ozbiljnih 12.

Ali, stavimo li Wildera u perspektivu boksačke vještine, on je tehnički najlošiji prvak još od Valujeva, i definitivno među tehnički limitiranijim svjetskim prvacima u zadnjih 30ak godina. Nema rad nogu, nema prednji direkt, i još mnoge detalje, ali što je vrlo bitno, ima konkurenciju koja ga ne može ugroziti jer su fizički limitirani u odnosu na njega, a neki čak ni tehnički nisu bolji od njega. Jedini put kad je stao sa boksačem koji zna znanje i može mu fizički parirati Wilder je realno izgubio meč.

Da se razumijemo, Wilder nije nezasluženo prvak, pored jakih fizikalija, ima jaku volju i određenost. Možeš potpisat da je on u dvorani proveo više vremena nego Ortiz, da je bio discipliniraniji u prehrani i pripremi meča. Ali, pravome se tehničaru jednostavno nikad ne bi desilo da ga na kartama nakon 6 rundi uvjerljivo vodi dosta manji, stariji, zapušteniji boksač.

Treba poštivati činjenicu da je Wilder nametnuo svoj stil i predispozicije mnogim profesionalnim boksačima i kapitalizirao to naslovom, ali nema smisla od njega radit neko čudo i senzaciju, jer ni jedan od tih profesionalnih boksača nije bio nešto ekstra. Wilder zapravo i ne boksa, već ima sposobnost da ide tvrdo, dosta tvrđe od dosadašnjih suparnika. Ali stara je boksačka poslovica da onaj koji ide tvrdo i pada tvrdo.

thanks 4 users thanked ksian for this useful post.
bbbmarc on 11/25/2019(UTC), fanatic on 11/25/2019(UTC), DjomlaKS on 11/25/2019(UTC), JDS on 11/25/2019(UTC)
Đolo  
#5983 Posted : Monday, November 25, 2019 2:18:44 PM(UTC)
Đolo

Was thanked: 1522 time(s) in 954 post(s)
Ksian sjedi minus 2...

Prvo rec da je Wilder fizikalijama ispred ostalih, stvarno smijesno, buduci da je valjda 80% kategorije vece i teze od njega, zaista smijesna izjava, obicno bokseri takve gradje poput Wildera,a pogotovo te kilaze, nebi ni pomislili ic u tesku borit se sa nekim u top 10-15 a kamoli bit prvak,ajde ti meni jos nekoga ko je broj jedan u boksu a da je izgledo ko wilder po fizikalijama, znaci niti blizu.

drugo rec da je covjek tehnicki najlosiji prvak od valujeva pokazuje da ocito nisi pretjerano ili upoznat sa wilderom ili ti covjek nije simpatican pa mozes ovako smijesnu tvrdnju ispucat. nadam se da si svjestan da je wilder nakon godinu dvije treninga vec uzimo medalju na olimpijadi a nema sa kim nije radio i spariro i svima je bilo jasno da je wilder apsolutna zivotinja,zato su ga izbjegavali svi redom. rec da jedan AJ ima neku bolju boksacku tehniku od Wildera, je apsolutno presmijesno, wilder je covjek koji iz bilo koje pozicije nalazi jake udarce,nesto sto vecina borca nema pojma,dapace vecina boksera ima 1-2 jaka udarca a ostalo vrlo slabo radi,sto pokazuje manjak razumijevanja tehnike i sto je potrebno da se uneses u mocan udarac, kutevi tajming itd...

to sto vi mislite da je tehnika kad neko baci 1-2 i pokrije se duplim dekungom, ne nije... to je kod nas tehnika jel se 5ljudi u drzavi razumije u borbe, a tehnika je kad wilder prednjom rukom uspije kontrolirat protivnika iz runde u rundu izjegavajuci stetu, drzi svoj ritam borbe, drzi svoju distancu i onda desnicom kida... recimo aj nema nikakvu prednju ruku i wilder je tu puno jaci i potkovaniji.

kazes da je wildr izgubio mec kad je stao sa nekim ko je fizicki isti ko on...nadam se da ne mislis na furija zaboga jel to je tvrdnja stvarno za smijat se, jedan ima 206 cm jedan ima 200, jedan ima 96kg drugi ima 116kg... i tebi je to isto... pa onda jebiga tom logikom mozda i jesu ako je 20kg sim tam...

takodjer rec da pravome tehnicaru se nikad nebi desilo da gubi 6 rundi... spomenut cu ti samo jednog momka, ali muhamed se decko zove, protiv foremana u africi,baci pogled pa mi reci sta mislis o tome i o takvoj taktici i jel ali isto klosar obicni iz alabame hehe...

takodjer ortiz je 12kg bio tezi od wildera... rec da je wilder u svakome segmentu imo prednost... mislim i ja se znam zanijet i svasta napisat al jasno je da ocito ne simpatiziras wildera jel kad ovo citam pomislio bi da ti pricas o nekome drugome wilderu a ne o covjeku koji je svakoga protivnika uspio poslat na pod s kojim god se susreo, sto mislim da nijednom velikom prvaku nije poslo od ruke...

jos smijesnije kad mi neko napise kak je tam neki bokser prije 80godina kao jedan od najboljih svih vreena,ono tip jedva udarac znao bacit,a sad wilder najopasniji udarac valjda ikad u boksu... on nezna udarit nema tehniku Emocija18 Emocija18 dodjem na pfs moram pocet pit odma od jutra...
nofrx  
#5984 Posted : Monday, November 25, 2019 2:32:15 PM(UTC)
nofrx

Was thanked: 785 time(s) in 522 post(s)
Snaga se ne mjeri prema masi tijela.
Osim u KW-u.
U boksu ne mora tezi boksac imati jaci udarac.
Wilder je laksi i od Ortiza i od Furya i od Joshue i od Ruiza ali ima najjaci udarac od njih svih.
KW Champion
Tastatura od zlata
thanks 1 user thanked nofrx for this useful post.
JDS on 11/25/2019(UTC)
Đolo  
#5985 Posted : Monday, November 25, 2019 3:03:32 PM(UTC)
Đolo

normalno da nemora, pogotovo u boksu di rijetko ko ide na neki one punch uopce, al tvrdit da je wilder fizikalijama ispred svojih protivnika nikako ne stoji.

al to sto nemora znacit, je iznimka a ne pravila, generalno ako uzmemo neki prosjek boraca, 8od10boraca koji su 20kg tezi ce i jace udarit,cisto radi velike razlike u kilazi.

recimo 20kg ti je 3-4kategorije u ufc-u a u boksu je to 10kategorija razlike valjda, tako da siguran sam da mozes razumijet da tesko onda da wilder tu ima nekih velikih prednosti. kazem iznimka ne potvrduje pravilo,jel nemoguce je nac nekoga boksaca slicnoga wilderu po visini i kg a da je iznimno uspjesan boksac jel konkurencija u teskoj,svi jebote po 110kg, a ti kad dodjes 15kg manji, ima to neki utjecat sigurno.

glupo je rec da nis ne znaci sto protivnik od wildera ima 10-15kg vise, to nikad ne znaci,al to kaj je wilder 5cm visi od njega,e to mjenja sve... kada se objektivno sagledaju recimo trenutnih top 5 hw boksaca, wilder ima najslabije predispozicije od njih svih. nac ces puno vise ljudi ruziove gradje a da imaju ili su imali uspijeha u teskoj,nego sto ces nac ljudi poput wildera, a i neznam ima li ih jos uopce a da imaju ispod 100kg a da su u vrhu,koliko je meni poznato da je wilder jedan jedini, cak bi i usik imo sigurno vise kg od toga da se bori sa nekim dobrim u teskoj.

jebote neki manji boksac digne za 4kg ode u kategoriju iznad, pa drama bude, protivnik je veci ima prednost ovo ono,al za wildera to ne vrijedi,a takodjer vecina ljudi nezeli ni priznat da u njegovim udarcima ima jako puno tehnike, puno vise nego kod joshue koji nakon 10power punchova rikne i gotov je, jedan wilder je shvatio na koji nacin moze njegove tijelo proizvodit KO power kroz 12 rundi, a za to treba jako dobro poznavat mehaniku udaraca da ti bacas bombe a ne trosis se abnormalno. prvi znak loseg udaraca je kad nemoze nekoga nokautirat, jel to znaci da ta osoba uopce nije shvatila vlastito tijelo i tehnike koje koriste,te kako unijet silu u njih, a tehnika bez odredjene sile, je ravna 0. poanta borbe jest shvatit kako se obranit i kako zavrsit covjeka, a onaj koji uspije svakoga protivnika poslat na pod s kojime se ikad susreo, e ako on nije to shvatio onda neznam ko je...

neki ljudi se rode sa jakim udarcima,ali niko se ne rodi da moze apsolutno svakoga srusit s kim se nadje u ringu,a wilder je genijalac po tom pitanju kako namjestit killer shot. takodjer ortiz je fantasticanboksac, tipican klasicni bokser, mekan na nogama, fino radi prednom, zna kontrirat, zna se obranit,zna jako lupit,solidan takticar, opet nije imo rjesenja za wildera.

najbolji boksac od svih njih je najvjerojatnije fury a onda ruiz, ruzi puno bolje baca udarce, mekane kombinacije a u svakom udarcu ima dovoljno sile da se protivnik stalno pokriva, tyson je vise genijalan defanzivac koji sa 1-2 udarca skuplja bodove ali rijetko ce uc u bacit 4-5udaraca u seriji, po tom pitanju ruiz je najbolji od svih njih,ali wilder je najbolji borac od svih njih.
thanks 1 user thanked Đolo for this useful post.
The Last Emperor on 11/25/2019(UTC)
nofrx  
#5986 Posted : Monday, November 25, 2019 3:33:35 PM(UTC)
nofrx

Meni je Ruiz najlosiji od njih svih.
Mislim da bi ga Hrgović prebio.
Ima srece sto se borio protiv Joshue koji misli da je dobar u bliskoj borbi, a nije.
Ruiza ce pravi visoki boksac koji zna iskoristit svoju duzinu napravit smjesnim.
Ruiz je odlican u bliskoj borbi sto je i logicno za njegovu gradju.
Joshua ima visinu i raspon ali ih ne zna iskoristit.
Prosla mu je bliska borba protiv Klicka koji je totalna steta izbliza pa je Joshua umislio da je dobar izbliza.
Misli da je to dobitna kombinacija a dobijat ce batine i knockoute od svakog niskog in-figtera.
KW Champion
Tastatura od zlata
19_Pitbull_86 on 11/25/2019(UTC)
Đolo  
#5987 Posted : Monday, November 25, 2019 4:39:35 PM(UTC)
Đolo

pa neznam, manje vise svaki protivnik od ruiza, barem ajmo rec zadnjih 4-5 protivnika, svi imaju preko 190cm,a ako mene pitas i parkera je pobijedio,a i da nije, 33-1 pobijedio je malte ne svakog viseg protivnika od sebe,sumnjam da mu je to velika mana neka, wilder mu ne pase nikako,ali izvan wildera,sumnjam da ce bit puno ljudi da ce mu probleme radit, evo vidjet cemo joshuu u rematchu ali tvrd je ruiz, i dobar boksac vrlo nezgodan.

ruzi osobno je prico da mu je puno draze i lakse boksat sa visim tezim protivnicima nego sa manjim, i da je najvise problema na sparinzima imo sa likovima sta su bili manji od njega jel su bili brzi svi od njega.

ruiz je solidan i sa distance i na blizini, well rounded je tip, nebi reko da iskljucivo forsira blisku borbu neku,barem ja to nisam vidio u njegovim borbama, vise ide i tempom i kombinacijama,pritiskom lomi protivnike.
pecho  
#5988 Posted : Monday, November 25, 2019 5:31:52 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 595 time(s) in 359 post(s)
Jučer napokon odgledao Wilder -Ortiz i nisam mogao vjerovati kako mu Ortiz uzima runde. Ali dok ta desna ruka sijevne obično je game over.
Ortiz je već i jako star i potrošen,prije prvog meča je jedva prošao liječničku kontrolu. Ovo mu je zadnji payday koji je mogao dobiti.
Wilder me sa snagom te desne ruke podsjeća na Hearnsa (samo snagom,tehnikom ne). Strašno kolko je ubojit s tim,ali po meni je čisto izgubio meč sa Furyem recimo,ako dođe do tog meča ponovo ne vidim pobjedu Wildera.

Oko Joshue se stvorila pomama jer je sve što bi jedan hw champ trebao biti. Nažalost,nema bradu i distanca i kretanje su mu dosta ograničeni,ali ima dobru kombinatoriku udaraca. Ubojit je sa poludistance ali prednji direkt mu je nepostojeći šta je ludost sa tim gabaritima,svađa se sa Lewisom umjesto da čovjeka pitao za par savjeta.
U meču sa Ruizom ne vidim njegovu pobjedu jer neće ništa promijeniti, Andy je stvarno dobar borac brz,jake kombinacije i čvrsta brada i kondicijski je super jer ne možeš ni boksati taj stil bez konde,i onaj poraz od Parkera nije poraz,po meni su ga pokrali.

Usyka ne vidim da dobiva Wildera i Furya definitivno. Joshuu da jer mu je distanca sranje i pitanje je šta ćemo vidjeti u novom meču sa Ruizom.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
The Last Emperor  
#5989 Posted : Monday, November 25, 2019 5:45:19 PM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 814 time(s) in 452 post(s)
Da, slazem se sa Đolom da je Wilder potpuna avangarda sto se tice fizikalija, puno laksi od svih protivnika, realno bi da skine par kila bio ona cruseweight sto je bio Usyk. Dugacak jest, visok jest, iznimno snazan udarac za svoju masu jest. Ali je lagan, covjek njegove mrsave konstitucije uopce ne bi smio podnositi udarce teskasa od 110kg, a on nikada nije bio nokautiran. Ne vjerujem da je u pitanju samo cudo prirode koje je puno cvrsce, snaznije i izdrzljivije od drugih ljudi slicnih gabarita, mora tu biti i jako puno tehnike da bi se savladavale takve prepreke u vidu puno vecih protivnika.
nofrx  
#5990 Posted : Monday, November 25, 2019 6:16:37 PM(UTC)
nofrx

Ruiz je od tih nabrojanih imao top protivnika samo u Parkeru.
Parker ima reach 193cm.
Ruiz ima 188cm.
Znaci nije nesto puno duzi Parker.

A sad zamisli Wilderovih 211cm ili Furyevih 216cm.

Joshua ima 208cm reach ali boksa kao da ima 180cm.

Edited by user Monday, November 25, 2019 6:19:14 PM(UTC)  | Reason: Not specified

KW Champion
Tastatura od zlata
Đolo  
#5991 Posted : Tuesday, November 26, 2019 12:07:25 PM(UTC)
Đolo

Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Parker ima reach 193cm.
Ruiz ima 188cm.

ne.

inace, dimitrenko 2metra i reach 209cm, đonson ima 208 reach 190cm visok, vargas preko 190 reach, znaci manje vise svaki protivnik od nekog znacaja je znacajno visi i ima duzi reach od ruiza, pa ih je opet ovaj sve pobijedio, zelis rec a niti jedan od tih 20-30 boksera nije znao koristit reach?

mnogo ljudi ima krivu sliku sto znaci reach, znaci ako si na distanci od metar, i imas doseg taj puni metar,kada bacis šaku tih metar na metu,ako ne pogodis znaci da se ruka sad mora vratit tih metar da bi pokrila glavu od neke kontre, znaci istovremeno dok imas reach advantage postoji i reach disadvantage,e sad koji protivnik bolje se prilagodi i pocne citat protivnika,taj ce i imat uspijeha,ali reach sam po sebi nije apsolutno nikakva prednost u borbi, i smatram da je smijesno tvrdit da tako nesto postoji.

dobar primjer je recimo jon jones,svi govore kako dominira jel je duzi i veci od konkurencije, onda dodje recimo jedan gus,bori se sa cormierm,i dobije teskih batina bez obzira sto je duzi visi,veci reach, stefan struve jedan od najvisih boraca sa najvecim reachom,nemoze malog starog debelog hunta drzat na distanci sa direktom, a s druge strane postoje borci koji imaju manji reach pa opet kontroliraju distancu,recimo najbolji primjer bi bio tyson za tako nesto.

u svakom slucaju, tvrdnja da ce ruiza pravi visoki boksac doc i napravit smijesnim,kako si reko, je smijesna,jel covjek boksa iskljucivo sa takvim protivnicima koje si naveo, i nijedan visi bokser sa duzim reachom od ruiza, nije imo nesto pretjerano uspijeha, a kamoli bio blizu da se poigra sa ruizom u ringu,tako nesto se nije dogodilo a jedini covjek na planeti koji bi mozda mogo tako nesto izvest bi bio wilder,a izvan njega niko.

netreba zaboravit da su joshuu svi smatrali najboljim od furija wildera i joshue-a, a sad odjednom ko da kurca valja. vjeruj mi,odlican je taj ruiz i bit ce ga vrlo tesko pobijedit, a cak i da ga neko nadigra na distanci jednog dana, netreba zaboravit ostalih 30meceva di ga niko nije uspio nadigrat,sto je potvrda da mu to nije slaba strana i da je rijec o odlicnom bokseru.
DjomlaKS  
#5992 Posted : Tuesday, November 26, 2019 12:46:11 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1884 time(s) in 1306 post(s)
Originally Posted by: Đolo Go to Quoted Post
,ali reach sam po sebi nije apsolutno nikakva prednost u borbi, i smatram da je smijesno tvrdit da tako nesto postoji.

Smatram da bi bilo ok zabranit Djoli da komentira boksacke meceve Emocija20
thanks 3 users thanked DjomlaKS for this useful post.
nofrx on 11/26/2019(UTC), Svensson on 11/26/2019(UTC), bbbmarc on 11/26/2019(UTC)
pecho  
#5993 Posted : Tuesday, November 26, 2019 1:05:21 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 595 time(s) in 359 post(s)
Meni je Andy Ruiz zvijer. Jako dobar prednji direkt makar je nizak,odlična kombinatorika udaraca,čvrsta brada,dobar footwork i osjećaj za distancu.

Opet držim da ga Fuy dobiva jer mu stilski ne paše,jednostavno uz sve te fizičke atribute i strašno lijepo boksa,dok Wildera po meni mislim da Andy dobiva. Može biti da sam u krivu,ali opet to je nekakvo moje viđenje stvari.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Đolo  
#5994 Posted : Tuesday, November 26, 2019 1:06:16 PM(UTC)
Đolo

ako oces gledat u boksu, pogle chagaev vs valuev pogle tyson protiv vecine protivnka,pogle pacmana, mislim dalo bi se danima nabrajat, ima slucajeva di neko reach dobro iskoristi a ima slucajeva di protivniku odgovara to i dobrim tajmingom i pritiskom,ne postoji reach advantage. postoje iskljucivo kvalitete koje borac posjeduje i zna koristit,i lose strane koje ima i na koje nezna dobro reagirat.

mladi djomla,sumnjat u mene je kao da sumnjas u vlastitu egzistenciju, nekad je bolje ne postavljat previse pitanja Emocija20
fanatic  
#5995 Posted : Tuesday, November 26, 2019 2:23:13 PM(UTC)
fanatic

Was thanked: 1648 time(s) in 954 post(s)
ma meni je Wilder i dalje sranje od borca koji ima Božji blagoslov (ili ludu sreću, kako vam draže) da ima udarčinu kojom ruši armirani beton. S druge strane, meni ovaj udarac kojim je nokautirao Ortiza i nije nešto posebno, nisam siguran da bi njime mogao srušiti nekog drugog top boksača osim Ruiza koji je na kraju karijere i upitnog zdravlja

Definitivno bi volio pogledat njegov meč protiv Ruiza
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
nofrx  
#5996 Posted : Tuesday, November 26, 2019 3:05:56 PM(UTC)
nofrx

Originally Posted by: Đolo Go to Quoted Post
Parker ima reach 193cm.
Ruiz ima 188cm.

ne.

inace, dimitrenko 2metra i reach 209cm, đonson ima 208 reach 190cm visok, vargas preko 190 reach, znaci manje vise svaki protivnik od nekog znacaja je znacajno visi i ima duzi reach od ruiza, pa ih je opet ovaj sve pobijedio, zelis rec a niti jedan od tih 20-30 boksera nije znao koristit reach?

mnogo ljudi ima krivu sliku sto znaci reach, znaci ako si na distanci od metar, i imas doseg taj puni metar,kada bacis šaku tih metar na metu,ako ne pogodis znaci da se ruka sad mora vratit tih metar da bi pokrila glavu od neke kontre, znaci istovremeno dok imas reach advantage postoji i reach disadvantage,e sad koji protivnik bolje se prilagodi i pocne citat protivnika,taj ce i imat uspijeha,ali reach sam po sebi nije apsolutno nikakva prednost u borbi, i smatram da je smijesno tvrdit da tako nesto postoji.

dobar primjer je recimo jon jones,svi govore kako dominira jel je duzi i veci od konkurencije, onda dodje recimo jedan gus,bori se sa cormierm,i dobije teskih batina bez obzira sto je duzi visi,veci reach, stefan struve jedan od najvisih boraca sa najvecim reachom,nemoze malog starog debelog hunta drzat na distanci sa direktom, a s druge strane postoje borci koji imaju manji reach pa opet kontroliraju distancu,recimo najbolji primjer bi bio tyson za tako nesto.

u svakom slucaju, tvrdnja da ce ruiza pravi visoki boksac doc i napravit smijesnim,kako si reko, je smijesna,jel covjek boksa iskljucivo sa takvim protivnicima koje si naveo, i nijedan visi bokser sa duzim reachom od ruiza, nije imo nesto pretjerano uspijeha, a kamoli bio blizu da se poigra sa ruizom u ringu,tako nesto se nije dogodilo a jedini covjek na planeti koji bi mozda mogo tako nesto izvest bi bio wilder,a izvan njega niko.

netreba zaboravit da su joshuu svi smatrali najboljim od furija wildera i joshue-a, a sad odjednom ko da kurca valja. vjeruj mi,odlican je taj ruiz i bit ce ga vrlo tesko pobijedit, a cak i da ga neko nadigra na distanci jednog dana, netreba zaboravit ostalih 30meceva di ga niko nije uspio nadigrat,sto je potvrda da mu to nije slaba strana i da je rijec o odlicnom bokseru.

Ne citas sta sam napisao.
Ne tvrdim da Dimitrenko i ostali nabrojani nemaju reach nego da nisu top borci.

Ostalo necu komentirat.
Imam osjecaj da ne razumis najbolje ni distancu ni footwork ni taktiku.
Bolje da pricekamo sljedecih par Ruizovih borbi
KW Champion
Tastatura od zlata
nofrx  
#5997 Posted : Tuesday, November 26, 2019 3:25:02 PM(UTC)
nofrx

Da malo pojasnim ostalima.
Ne zelim se prepucavat ali ako nekog zanima.

Postoje prednosti i mane dugih i kratkih ruku.

Isto kao sto postoje prednosti i mane puške i pištolja.
Puška ima prednost na vecoj distanci(recimo 200m udaljenost na livadi), ali u bliskoj borbi u nekoj srusenoj kuci puska je losija od pištolja.
Da bi pištolj imao prednost pred puškom mora pušku uhvatit izbliza.
Ali da bi dosao u blizinu koja mu pase, pištolj prvo mora proci kroz zonu u kojoj je slabiji, u kojoj na 200m on ne moze naskoditi puski, a ona njemu moze.

Slicno je tako u boxu sa dugim i kratkim rukama.
Duge ruke nanose stetu na vecoj udaljenosti nego kratke, ali kad borac s kratkim rukama uspije uci blizu onda je on u prednosti. Zato sto su mu ruke krace, one su samim tim brze jer imaju prijeci kraci put udarca i povratka u blok ,a drugo zato sto je on tu morski pas u moru a protivnik je tu kao tigar u moru.

Sad postoji problem kako smanjiti ili cak neutralizirati nedostatak a forsirati prednost.
U tome su najveci sampioni (umirovljeni) napravili najvise i mogu posluziti kao primjer danasnjim teskasima, koji slabije rjesavaju domaci zadatak.

Tyson je problem svojih kratkih ruku i problem bespomocnosti na distanci rjesio nevjerovatnim footworkom i head movingom.

Lenox Lewis je nedostatak svojih dugih ruku rjesio tako da je nevjerovatno naporno radio na bliskoj borbi da je postao fenomen, borio se u bliskoj borbi jednako dobro kao boksaci sa kratkim rukama.

Klicko je problem rjesio inteligentno ali malo nesportski.
On je kaznjavao na distanci, a ako mu protivnik prodje i treba njega sad kaznit, on onda pocne hrvat i ne da protivniku nikakvu sansu.

Edited by user Tuesday, November 26, 2019 6:36:19 PM(UTC)  | Reason: Not specified

KW Champion
Tastatura od zlata
thanks 8 users thanked nofrx for this useful post.
ksian on 11/26/2019(UTC), weparHR on 11/26/2019(UTC), The Last Emperor on 11/26/2019(UTC), bbbmarc on 11/26/2019(UTC), cayman on 11/26/2019(UTC), thelovacluka on 11/26/2019(UTC), Hendo on 11/26/2019(UTC), Kamatar87 on 11/27/2019(UTC)
GSP  
#5998 Posted : Tuesday, November 26, 2019 6:43:33 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 238 time(s) in 199 post(s)
Wilder-Fury i Joshua-Ruiz dati će nam odgovore koja su dva najbolja teškaša na svijetu iako nije rečeno da bi recimo Ruiz ako izgubi od AJ mogao dobiti Wildera ili Furya. Ja tipujem da Fury i AJ dobivaju a sada dali će ukrstiti rukavice ili će Usyk uletiti kao dark horse to bumo vidili.
nofrx  
#5999 Posted : Tuesday, November 26, 2019 7:42:18 PM(UTC)
nofrx

Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post
Meni je Andy Ruiz zvijer. Jako dobar prednji direkt makar je nizak,odlična kombinatorika udaraca,čvrsta brada,dobar footwork i osjećaj za distancu.

Opet držim da ga Fuy dobiva jer mu stilski ne paše,jednostavno uz sve te fizičke atribute i strašno lijepo boksa,dok Wildera po meni mislim da Andy dobiva. Može biti da sam u krivu,ali opet to je nekakvo moje viđenje stvari.

Ma i meni je on odlican u tom sto radi.
Stvarno je odlican izbliza.
Ne bi imao toliko pobjeda da nije odlican u tome.
Stavi ga sa svima njima da stave prednju nogu u gumu od auta i sve ce ih nokautirat.
I Wildera i Furya i sve ostale.
Cak mu ni gradja tijela ne smeta u tome.
Uz trbusinu je odlican u bliskoj tucnjavi.

Ali postoju nesto u cemu nije odlican, a morao bi biti ako zeli pobjedjivati top dugonje kao sto rjesava vrlo dobre dugonje.
On mora imat kretanje Mikea Tysona, on mora uskakati na njih kao jarac, kao tornado.
A on to ne moze zbog gradje tijela i trbusine.
On se krece odlicno za debeljka, ali da bi njima mogao uskakat kao Tyson on mora prestati biti debeljko.
Dok ne skine trbusinu ja mu me dajem nikakve sanse protiv Furya i Wildera.
Ni protiv Joshue ne bi imao sanse da Joshua nije glup.

KW Champion
Tastatura od zlata
ksian on 11/26/2019(UTC)
GSP  
#6000 Posted : Tuesday, November 26, 2019 8:06:31 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 238 time(s) in 199 post(s)
Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post

Ma i meni je on odlican u tom sto radi.
Stvarno je odlican izbliza.
Ne bi imao toliko pobjeda da nije odlican u tome.
Stavi ga sa svima njima da stave prednju nogu u gumu od auta i sve ce ih nokautirat.
I Wildera i Furya i sve ostale.
Cak mu ni gradja tijela ne smeta u tome.
Uz trbusinu je odlican u bliskoj tucnjavi.

Ali postoju nesto u cemu nije odlican, a morao bi biti ako zeli pobjedjivati top dugonje kao sto rjesava vrlo dobre dugonje.
On mora imat kretanje Mikea Tysona, on mora uskakati na njih kao jarac, kao tornado.
A on to ne moze zbog gradje tijela i trbusine.
On se krece odlicno za debeljka, ali da bi njima mogao uskakat kao Tyson on mora prestati biti debeljko.
Dok ne skine trbusinu ja mu me dajem nikakve sanse protiv Furya i Wildera.
Ni protiv Joshue ne bi imao sanse da Joshua nije glup.

Glup? Družiš se sa njime? Dečko svojim izjavama izgleda intelingento. Odlično je boksao i skunuo nedodirljivog Wlada! E sada reći da je glup meni je jadno. Isto tako bi bilo jadno reći da je Ruiz glup jer je izgubio od Parkera. Lako sa tipkovnice biti pametan i pametariti i srati po prvacima. Treba navući rukavice i probati odraditi 3.rundi sa prosječnim amaterom u HR. Ako se preživi onda se može srati i kenjati po prvacima. Ali ni onda to po meni ne bi bilo u redu ali ajde barem bi priznao da neko sa prosješnim skilom laprda po tipkovnice i bilda prstiće.

thanks 1 user thanked GSP for this useful post.
Đolo on 11/27/2019(UTC)
Users browsing this topic
304 Pages«<298299300301302>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.