Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

6 Pages«<23456>
Options
Go to last post Go to first unread
mangup  
#61 Posted : Tuesday, September 15, 2020 9:46:31 AM(UTC)
mangup

Rank: Advanced Member

Was thanked: 19 time(s) in 15 post(s)
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Originally Posted by: mangup Go to Quoted Post
Unutrašnji organi od životinja su nesto posebno dobro.

Svaka zvijer, koja kolje plijen, jede prvo organe a mišiće jede kasnije ili ostavlja strvinarima.

ma to legendo...:) tebi kao vrsnom poznavatelju povijesti je sigurno poznato da su u Rimu upravo iznutrice bile najcijenjeniji dijelovi mesa... a nasa zapadna civilizacija je kao i u mnogima stvarima na krivom tragu pa je tako najcjenjenijii krti but... kaj meni dodje kao odlicna stvar jer iznutrice dobivam dzaba skoro...;)
naravno moram po ponovno naglasiti vaznost cim kvalitenijeg izvora mesa... nikad ne bih konzumirao jetru niti druge organe zivotinje iz intenzivnog tova osim u krajnjoj nuzdi...zato sam i poceo postiti...ak' nemam kvalitetnu hranu onda cu radje postiti...

Mislim da je iz tog razloga nastalo praznovjerje u mnogim primitivnim drustvima da jedenjem mozga postajemo pametniji, od srca hrabriji itd

Jer su ljudi jednostavno primjetili da pucaju od snage i zdravlja kad se nakrkaju iznutrica

ma mislim da smo tu praksu vec imali i prije nego smo bili na toj razini apstraktnog razmisljanja... kao i kaj si naveo divlje zivotinje...

thanks 1 user thanked mangup for this useful post.
nofrx on 9/15/2020(UTC)
fist  
#62 Posted : Tuesday, September 15, 2020 9:55:46 AM(UTC)
fist

Was thanked: 1340 time(s) in 724 post(s)

Svaka zvijer, koja kolje plijen, jede prvo organe a mišiće jede kasnije ili ostavlja strvinarima.

Za mesoždere su unutarnji organi plijena neophodni jer je to jedini način da unesu mikronutrijente s obzirom da lavovi baš ne jedu jabuke i kupus :)

Za ljude su iznutrice manje potrebne s obzirom da smo mi svejedi i da mikronutrijente unosimo kroz biljnu hranu

mangup  
#63 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:04:43 AM(UTC)
mangup

Za meso je ključno da se jede zajedno sa salatom tj sirovim povrćem

pretpostavljam da ovdje aludiras na zakiseljenost organizma...
spomenuo sam u postu iznad kako mi je to bila nit' vodilja godinama... ali 'zgleda da je to promasena teza... mi definitivno dobro probavljamo meso to je sigurno, ja ga konzumiram sirovog na dnevnoj bazi po obroku min pol' kg pa sve do kilu... niti jedan prdez, nadutost, grcevi, zgaravica,... znasi nista... e sad za razgraditi meso mi trebamo poprilicno jaku zelucanu kiselinu, a povrce djeluje luznato i slabi nasu kiselinu i dolazi do nezeljenih probavnih interakcija... ponavljam godinama sam trpao brutalne kolcine povrca... to je bila svetinja u prehrani puno mesa i jos puno vise povrca... i nije da nije bilo ok... jedes kol'ko 'oces, ne debljas se, misicna masa i trening ok... al' opet pojedes zdjelu "prezdravog" kupusa grci te u trbuhu,svjezi krastavac zgaravica,.. pa neko povrce ok, neko te jebe u trbuhu... rek'o zajebi ajmo probat bez tj. solo meso i puno bolje... i jos onda krenuo detaljnije proucavati povrce pa antinutrijenti, toxini,... i valjda 90% je iz zadnjih 200g...jbte paradajz je do prije 100g. bio ukrasna, poprilicno otrovna biljka...
al' spominjemo sad zvijeri i zvuci logicno gdje je to homo sapiens u istom trenutku mog'o jesti i meso i povrce/voce, i jos zitarice u istom trenutku... ja sad briem na tu mono shemu... solo voce/med, meso/riba, mlijecno, jaja, tu i tamo punjenje rizom,... znaci sve odvojeno par sati... vodu, iskljucivo izvorsku isto ne pijem bar sat vremena prije obroka da ne oslabi zelucanu kiselinu, niti sat poslije dok zeludac ne zavrsi svoje...

Edited by user Thursday, September 17, 2020 3:35:02 PM(UTC)  | Reason: Not specified

mangup  
#64 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:09:57 AM(UTC)
mangup

Originally Posted by: fist Go to Quoted Post

Za mesoždere su unutarnji organi plijena neophodni jer je to jedini način da unesu mikronutrijente s obzirom da lavovi baš ne jedu jabuke i kupus :)

Za ljude su iznutrice manje potrebne s obzirom da smo mi svejedi i da mikronutrijente unosimo kroz biljnu hranu

ma treba pojest 5kg jabuka ili kupusa da bi dobio nutrijenata kao u 200g jetre...

https://www.google.com/u...aw0dYhtWlp6EBrl2W4Ot85Dq

tu u clanku ima guba tablica koja komparira jetru, mrkvu, jabuku...

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 10:20:47 AM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked mangup for this useful post.
nofrx on 9/15/2020(UTC)
nofrx  
#65 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:18:12 AM(UTC)
nofrx

Was thanked: 966 time(s) in 656 post(s)
Originally Posted by: fist Go to Quoted Post

U svakom slučaju iznutrice su zdravije od mišića.
Posebno u danasnje vrijeme kad je u tlu zbog umjetnih gnojiva sve manje minerala.

dr.Jupidu CHAMPION
nofrx  
#66 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:19:41 AM(UTC)
nofrx

spomenuo sam u postu iznad kako mi je to bila nit' vodilja godinama... ali 'zgleda da je to promasena teza... mi definitivno dobro probavljamo meso to je sigurno, ja ga konzumiram sirovog na dnevnoj bazi po obroku min pol' kg pa sve do kilu... niti jedan prdez, nadutost, grcevi, zgaravica,... znasi nista... e sad za razgraditi meso mi trebamo poprilicno jaku zelucanu kiselinu, a povrce djeluje luznato i slabi nasu kiselinu i dolazi do nezeljenih probavnih interakcija... ponavljam godinama sam trpao brutalne kolcine povrca... to je bila svetinja u prehrani puno mesa i jos puno vise povrca... i nije da nije. bilo ok... jedes kol'ko 'oces, ne debljas se, trening ok... al' opet pojedes zdjelu "prezdravog" kupusa grci te u trbuhu,svjezi krastavac zgaravica,.. pa neko povrce ok, neko te jebe u trbuhu... rek'o zajebi ajmo probat bez tj. solo meso i puno bolje... i jos onda krenuo proucavati povrce pa antinutirjenti, toxini,... i valjda 90% je iz zadnjih 200g...jbte paradajz je do prije 100g. bio ukrasna, poprilicno otrovna biljka...
al' spominjemo sad zvijeri i zvuci logicno gdje je to homo sapiens u istom trenutku mog'o jesti i meso i povrce/voce, i jos zitarice u istom trenutkum... ja sad briem na tu mono shemu... solo voce/med, meso/riba, mlijecno, jaja, tu i tamo punjenje rizom,... znaci sve odvojeno par sati... vodu, iskljucivo izvorsku isto ne pijem bar sat vremena prije obroka da ne oslabi zelucanu kiselinu, niti sat poslije dok zeludac ne zavrsi svoje...

Ne samo zakiseljenost nego zbog probavnog trakta.

Meso sa salatom prođe kroz crijeva a bez salate se lijepi i trune.

dr.Jupidu CHAMPION
mangup  
#67 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:27:38 AM(UTC)
mangup

ma velim ti da jedem sirovo meso zadnjih nekoliko godina i jeo sam iskljucivo sirovo meso vise od pol' godine... savrseno lako probavljamo meso... meso je nakon sto prodje nas zeludac u skoro tekucem, kasastom stanju... stolica mekana skroz... nikakvi zatvori, nista... e sad razlika je isto velika ukoliko termicki obradjujes meso... gubi vlagu, postaje suho i teze probavljivo...
zaboravih iznad napisati da je snaga nase zelucane kiseline skoro identicna pticama grabljivicama, a npr samo 1,5x slabija od porodice kanida i macaka...

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 10:35:14 AM(UTC)  | Reason: Not specified

nofrx  
#68 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:35:11 AM(UTC)
nofrx

ma velim ti da jedem sirovo meso zadnjih nekoliko godina i jeo sam iskljucivo sirovo meso vise od pol' godine... savrseno lako probavljamo meso... meso je nakon sto prodje nas zeludac u skoro tekucem, kasastom stanju... stolica mekana skroz... nikakvi zatvori, nista... e sad razlika je isto velika ukoliko termicki obradjujes meso... gubi vlagu, postaje suho i teze probavljivo...
zaboravio gore napisati da je snaga nase zelucane kiseline skoro identicna pticama grabljivicama, a npr samo 1,5x slabija od porodice kanida i macaka...

Ne znam za sirovo.
Ali peceno i przeno se treba jesti sa sirovim vlaknima zbog probave
dr.Jupidu CHAMPION
mangup  
#69 Posted : Tuesday, September 15, 2020 10:50:27 AM(UTC)
mangup

Ne znam za sirovo.
Ali peceno i przeno se treba jesti sa sirovim vlaknima zbog probave

...a cuj i ta teza koje sam se i sam jasno dugo godina drzao je isto nategnuta poprilicno... kontra teze govore o nepotrebnom preopterecnju naseg probavnog trakta, i da isti ne moze uopce probaviti vecinu te biljne materije... pogotovo ne sirove... znas i sam da je zelena salata nesto zadnje kaj treba jest kod crijevne viroze...
a iz prve ruke ti kazem da laganao kuhana blitva solo pojedena iz dupeta izlazi ista kakva je i usla kroz usta... ok prozvakana je...
jos nekaj zanimljivo... im'o sam koze jedno vrijeme tu gdje zivim u ZGu... znaci zapadna rubna podsljemska zona iznad podsuseda... onak' gro zapustenog i zaraslog terena... raj za koze... i znao sam im ponuditi blitvu, zelenu salatu, spinat, kupus, kelj, i druge kupusnjace,... znaci nista, ali nista od toga nisu niti probale... a pazi brste po sumi otrovni brsljan, bagrem, ono masu toga,... al' ovo niti primirisati... npr. jabuke obozavaju... drugog netretiranog voca nisam im'o... mrkva im je bila tak, tak al' jele su...zitarice isto vole jako...zob pogotovo...

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 10:52:48 AM(UTC)  | Reason: Not specified

DjomlaKS  
#70 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:04:41 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1980 time(s) in 1373 post(s)
Ovo za bivse krupnije generacije sam vec spominjao, i to mi nikako ne ide u glavu. Priča mi stari kako su imali jako slabo za jesti, uglavnom je to bila pura, kruh, mlijeko, malo jaja, kuhana zelenjava(raštika,kopriva...), te jako rijetko mesa. A da nije hardcore pušač vec preko 30g, izgledao bi kao preslika Fedora Emilianenka. Široka leđa, velike šape, škemba al ne ona sto vise nego bas kao Fedor, a kad baci cigare mjesec dana dobije 6-7 kila i sve ode na pravo mjesto.
Djed, koji je sa 16 dosao iz logora kao kost i koža, bio je jos krupnij od njega. A ja i brat kurčine naspram njih.

Čak i ove generacije kraj 70-ih i pocetak 80-ih, koje su imali "teže" djetinjstvo bez dobre ishrane tj. ove današnje, i mladi počeli s fizičkim poslovima, su nebo i zemlja naspram ovih danasnjih mekušaca. Danas generacije čak izrestu u visinu, al nigdje leđa, ramena, ruke...nista naspram ovih.
Kazem vam da nesto gadno ne stima, il s prehranom il s nečime drugim.
Čak mi je fascinantno vidjeti likove od 130-ak kila, žene visoke, a djeca bez neke mase. Znači ni s roditelja se vise geni ne prenose kako treba.

nofrx  
#71 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:05:19 AM(UTC)
nofrx

Koza ne jede nista sta je tretirano kemijom.

A smisao tih vlakana koja pomazu probavi mesa je upravo u njihovoj neprobavljivosti.

dr.Jupidu CHAMPION
dr jupidu  
#72 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:17:41 AM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3772 time(s) in 2903 post(s)

spomenuo sam u postu iznad kako mi je to bila nit' vodilja godinama... ali 'zgleda da je to promasena teza... mi definitivno dobro probavljamo meso to je sigurno, ja ga konzumiram sirovog na dnevnoj bazi po obroku min pol' kg pa sve do kilu... niti jedan prdez, nadutost, grcevi, zgaravica,... znasi nista... e sad za razgraditi meso mi trebamo poprilicno jaku zelucanu kiselinu, a povrce djeluje luznato i slabi nasu kiselinu i dolazi do nezeljenih probavnih interakcija... ponavljam godinama sam trpao brutalne kolcine povrca... to je bila svetinja u prehrani puno mesa i jos puno vise povrca... i nije da nije bilo ok... jedes kol'ko 'oces, ne debljas se, misicna masa i trening ok... al' opet pojedes zdjelu "prezdravog" kupusa grci te u trbuhu,svjezi krastavac zgaravica,.. pa neko povrce ok, neko te jebe u trbuhu... rek'o zajebi ajmo probat bez tj. solo meso i puno bolje... i jos onda krenuo proucavati povrce pa antinutrijenti, toxini,... i valjda 90% je iz zadnjih 200g...jbte paradajz je do prije 100g. bio ukrasna, poprilicno otrovna biljka...
al' spominjemo sad zvijeri i zvuci logicno gdje je to homo sapiens u istom trenutku mog'o jesti i meso i povrce/voce, i jos zitarice u istom trenutkum... ja sad briem na tu mono shemu... solo voce/med, meso/riba, mlijecno, jaja, tu i tamo punjenje rizom,... znaci sve odvojeno par sati... vodu, iskljucivo izvorsku isto ne pijem bar sat vremena prije obroka da ne oslabi zelucanu kiselinu, niti sat poslije dok zeludac ne zavrsi svoje...

Ček...pišeš da jedeš sirovo meso???

A veprovinu?

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 11:26:09 AM(UTC)  | Reason: Not specified

mangup  
#73 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:34:53 AM(UTC)
mangup

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post
Ovo za bivse krupnije generacije sam vec spominjao, i to mi nikako ne ide u glavu. Priča mi stari kako su imali jako slabo za jesti, uglavnom je to bila pura, kruh, mlijeko, malo jaja, kuhana zelenjava(raštika,kopriva...), te jako rijetko mesa. A da nije hardcore pušač vec preko 30g, izgledao bi kao preslika Fedora Emilianenka. Široka leđa, velike šape, škemba al ne ona sto vise nego bas kao Fedor, a kad baci cigare mjesec dana dobije 6-7 kila i sve ode na pravo mjesto.
Djed, koji je sa 16 dosao iz logora kao kost i koža, bio je jos krupnij od njega. A ja i brat kurčine naspram njih.

Čak i ove generacije kraj 70-ih i pocetak 80-ih, koje su imali "teže" djetinjstvo bez dobre ishrane tj. ove današnje, i mladi počeli s fizičkim poslovima, su nebo i zemlja naspram ovih danasnjih mekušaca. Danas generacije čak izrestu u visinu, al nigdje leđa, ramena, ruke...nista naspram ovih.
Kazem vam da nesto gadno ne stima, il s prehranom il s nečime drugim.
Čak mi je fascinantno vidjeti likove od 130-ak kila, žene visoke, a djeca bez neke mase. Znači ni s roditelja se vise geni ne prenose kako treba.

e drito to... nekaj gadno ne stima...kao i kod tebe ja isto nisam niti sjena svog starog niti djeda, ujaka,.. a ono vecina ce reci da brijem jer ipak kao jesam iznad prosjeka... al'vecina vec sam rek'o od 70tih naovamo nismo niti sjena svojih predaka... a pazi ja jos u treningu i prehrana cijeli zivot kao i nas na ovome forumu tu vecina... a oni nikad nista... ajde ocevi mozda... moj stari je kao klinac sklekove, zgibove, trcanje,... al' to u brutu u njegovom zivotu nije kao ja u zadnje 3g...ali djedovi nisu niciji skoro... kao i tvoji i moji prosli tesko kroz logore i krizni put ww2...i cugalo se i pusilo sve u 16... jedino visina prati, cak smo mozda i vislji, al' ostalo tuga i jad... i nije sad do teskog zivota i rada jer znam i iste primjere gdje su ocevi inzinjeri kao i djedovi i imali su "lakse" odrastanje i zivot...
i da ovo kaj kazes bas mi se usjeklo jedno ljeto prije 15ak godina na plazu dosli njemci nekih 50tak g. ono ljudi vikinzi on 2m 140kg valjda, ima ona sala jasno 30kg, al' brate mrcina viking od brda odvaljen... ona isto mrcina 180+cm 100kg valjda... al' ono ljudi situiran, sa kampicom nekom bijesnom bili... znaci nije bas da kopaju u kamenolomu cijele dane... jedino ak' nisu neki strogmani/powerlifteri u slobodno vrijeme...
i s njima sinovi tada mojih godina tak 16-18g. znaci skinny fatovi, sisice,... ono place ti se... ponavljam ja prvi nisam sjena svog starog osim visine., tezine...
tak' da je nekaj grdo na stvari definitvno, a kaj ce tek biti s nasim potomcima... neki grdi reverse se mora dogoditi brzo... samo bojim se da ne bude...

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 12:03:36 PM(UTC)  | Reason: Not specified

mangup  
#74 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:37:34 AM(UTC)
mangup

Koza ne jede nista sta je tretirano kemijom.

A smisao tih vlakana koja pomazu probavi mesa je upravo u njihovoj neprobavljivosti.

sve je bilo iz provjerenog izvora... iz mog vrta vecina... tikve, bundeve isto nula bodova...

mangup  
#75 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:43:12 AM(UTC)
mangup

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post

Ček...pišeš da jedeš sirovo meso???

A veprovinu?

svinjetinu ne, perad rijetko jako gotovo isto ne... iskljucivo free range prezivaci govedina 70%, ostalo konjetina, janjetina, jaretina/kozletina...
nofrx  
#76 Posted : Tuesday, September 15, 2020 11:49:24 AM(UTC)
nofrx

Moj djed je drobio orahe stiskanjem šake.
Kaze to je to bila normalna stvar za mladiće kad je on odrastao.

Tko na forumu može sad to napravit?
dr.Jupidu CHAMPION
mangup  
#77 Posted : Tuesday, September 15, 2020 12:16:42 PM(UTC)
mangup

Moj djed je drobio orahe stiskanjem šake.
Kaze to je to bila normalna stvar za mladiće kad je on odrastao.

Tko na forumu može sad to napravit?

...ja mogu otkad jedem sirovo meso...
😬
ma mogu K... ;)
cak i uz upotrebu anabolika vecina nemremo biti jaci od svojih predaka...
e zato ja eksperimentiram, istrazujem i jedem kako jedem i zivim kako zivim po meni najprirodnije kol'ko je to moguce u nadi da se moze vratita ta genetika kojoj smo mi jos svjedocili, a ubrzo ce samo ostati istinite price i legende koje cemo pricati nasim potomcima o nasim snaznim pretcima...o njihovom karakteru necemo...😬
a onda ce nestati i price...
ne zelim se petljati u teme oko teorija zavjere, ali kaj sam vec rek'o nekaj se grdo desava, a vrlo moguce i ciljano...ja sad dakako vidim vegansku agendu kao jednu od krivaca...i demoniziranje mesa i zivotinjskih masti zadnjih 60tak godina...posebno crvenog mesa... vegani ce oplesti po mesnoj i mlijecnoj industriji po kojoj cu oplesti i ja koji ne zelim da su zivotinje tretirane na takav okrutan nacin i ono kaj nam plasiraju na trzistu je stetno za nas... zato podupirem humani i ekoloski uzgoj i kupujem samo takve proizvode i ne pitam za cijenu... a sve ovo smo sami tj. vecinom nasi roditelji odabrali i danas sami biramo ovakav nacin zivota... taj pad u genetici kod nas rapidno pocinje 70tih kad je vecina doselila u gradove... na zapadu je dentolog weston price vec pocetkom 20st. uocio katastrofalnu fizicku degeneraciju kod gradske populacije i djece i to isao usporedjivati sa autohtonim narodima neostecenim agrarnim, industrijskim revolucijama... rezultati su bili zapanjujuci... "zaostali" masaii, bushmani, aborigini, eskimi,... imaju svi prekrasne zube... a pjegavi johhny boy iz pitsburske celicane i njegov sin zubi na parove razbroj... pa evo pocnimo sam eto od zubiju gotovo vise nema djeteta da ne mora nositi aparatic... i sam sam ga nosio... tj. izvadili mi 4 zdrave 4orke da svi zubi imaju mjesta... znaci 500 000g. imamo ovakve celjusti sa 32 zuba... moj stari isto zube ima k'o konj... al' jbta ja i moja sestra aparatice kao i skoro svi...naravno ne jedemo hranu koju nam je majka priroda namijenila... primarno meseko koje treba zvakati da se celjusti razvijaju, a ne jebene hipp kasice i cokolino... mislim jbte koji K... da nije tragedija bila bi, a u biti i jest komedija... 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 1:21:36 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Bronson0  
#78 Posted : Tuesday, September 15, 2020 2:03:55 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 338 time(s) in 219 post(s)
Mozda su se u tvojoj obitelji stvari tako poklopile ali kad gledas stare slike gradova vecinom su ljudi zilavi ali mrsaviji. Slazem se da su bili u bojoj formi ali sto se mase tice prosjecan teretanas danas bi prije 50 godina bio iznadprosjecan. Jedino sto mogu reci da stariji ljudi ima vece i jace sake ali to je vecinom od lopate.

Jeli jedes potpuno sirovo meso?

Edited by user Tuesday, September 15, 2020 2:04:35 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Mate  
#79 Posted : Tuesday, September 15, 2020 2:06:06 PM(UTC)
Mate

Croatia

Was thanked: 92 time(s) in 60 post(s)
Događa se potpuna degeneracija ljudi, što još jednom pobija besmisao o evoluciji, da je evolucija istina, bili bi daleko superiorniji u svemu od svojih predaka, umjesto toga mi smo u teškoj atrofiji.

Mir Vama.
Bronson0  
#80 Posted : Tuesday, September 15, 2020 2:12:03 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 338 time(s) in 219 post(s)
Originally Posted by: Mate Go to Quoted Post
Događa se potpuna degeneracija ljudi, što još jednom pobija besmisao o evoluciji, da je evolucija istina, bili bi daleko superiorniji u svemu od svojih predaka, umjesto toga mi smo u teškoj atrofiji.

Mir Vama.

Problem je sto ne znas sto je evolucija i onda dajes ovakve izjave. Evoluciji nije cilj od covjeka napraviti supermena nego prilagoditi se okolišu. Osim toga glavni mehanizam evolucije je prirodna selekcija koju smo mi vecim dijelom suzbili jer lijecimo sve i svasta i spasavamo ljude kojih u prirodi davno ne bi bilo
Users browsing this topic
6 Pages«<23456>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.