Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

3 Pages<123>
Options
Go to last post Go to first unread
nofrx  
#21 Posted : Wednesday, May 20, 2020 4:06:44 PM(UTC)
nofrx

Rank: Advanced Member

Was thanked: 487 time(s) in 318 post(s)
Pardon.
Greskom sam postao ovdje.
KW Champion
Makarska Hooligans Academy
Reaktivac  
#22 Posted : Wednesday, May 20, 2020 4:54:39 PM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1134 time(s) in 849 post(s)
Most se brzo presložio i pokazao armiranu strukturu. Marija Selak. Još fali Nino ? Neka konkurencije, pogotovo ako je akademski superiorna sitnim diletantima željnih parazitiranja iz drugih stranaka. (y) Bravo !

https://otvoreno.hr/top/...efKurAhvSsZTyDW0_THi7guk

Stipe  
#23 Posted : Wednesday, May 20, 2020 5:14:49 PM(UTC)
Stipe

Rank: Administration

Was thanked: 394 time(s) in 257 post(s)
Originally Posted by: ksian Go to Quoted Post
Jednostavno je:

- Na osnovu njihovog dosadašnjeg rada u hrvatskoj politici i društvu, zaslužuju li Davor Bernardić ili Miroslav Škoro povjerenje birača prije nego Andrej Plenković?
- Hoće li vlada koju će voditi Davor Bernardić ili Miroslav Škoro biti uspješnija od vlade koju vodi Andrej Plenković?
- Na osnovu dosadašnjih iskustva, je li realno da se Hrvatskom može bar djelomično kvalitetno upravljati bez hobotnice zvane hadeze koja je premrežila zemlju na svim razinama?
- Mislite li da bi za Hrvatsku bilo dobro da hadeze umjesto Andreja Plenkovića preuzme neki drugi političar, neko poput Karamarka, Brkića ili Stiera, što će se neminovno desiti ako hadeze izgubi vlast?

I konačno, najbitnije pitanje:

- Mislite li da ova Hrvatska ima ikakve šanse za kakav-takav život bez bitne evropske podrške? Mislite li da će Davor Bernardić ili Miroslav Škoro omogućiti Hrvatskoj jaču evropsku podršku od Andreja Plenkovića?

Andreju Plenkoviću se ima dosta toga za zamjeriti po standardima najnaprednijih demokracija svijeta. Ali u ovakvoj državi, u ovakvom društvu, u ovakvoj situaciji sa ovakvim narodom, i povrh svega, u takvoj konkurenciji, možemo se tuć nogom u guzicu što je on premijer.

Njegova priča je od početka mission impossible. On nije ni desničar ni nacionalist, naprotiv, čovjek ima evidentno liberalne evropske stavove. Šansa da takav preuzme zločinačku organizaciju imenom hadeze je od početka bila minimalna, u momentu se otvorila šansa nakon što je onaj idiot Karamarko predriblao sam sebe, i od njega se nije ni očekivalo da će tu dugo osta, prošao je jer se niko drugi od hadezenjara nije usudio sjesti u predsjedničku fotelju u izgledno gubitničkoj situaciji, izgledalo je da se Milanović vraća, i frajer je kulerski dobio izbore, ostao na poziciji premijera 4 godine, u kojima je bilo puno teških trenutaka (najviše Agrokor i neočekivana crna rupa u proračunu radi ove epidemije, a u manjoj mjeri problemi sa koalicijskim partnerima, koje je rutinski riješio), puno teško probavljivih kompromisa, najprije sa Bandićem i žetončićima, ali, čovjek je i dalje tu.

Andrej Plenković je čovjek Evropske Komisije u Hrvatskoj. Neko će reći njihov projekt, čedo, igrač, manje bitno, u svakom slučaju- njihov je. Njemu se financira Pelješki most i napokon jedna moderna pruga u Hrvatskoj. Kao takav će uvijek dobijati takve projekte prije nego li razni američko-ruski igrači po istoku Evropske Unije, odnosno poludiktatori koji seru po evropskom jedinstvu tipa Orbana.

Proveo je prve 4 godine očvršćujući svoju osobnu vlast, najprije u državi, ali i u stranci. Niko se nije puno bunio što je niz vodu pustio Ževrnju, Marića, Gabrijelu, Lovru, Roksa i ostale hadezeove lokalne kabadahije... uvijek postoje oni koji će rado sjesti na njihova ispražnjena mjesta, zna se čemu služi mladež hadezea. A onda je pomeo i neke tvrđe igrače: Vasu, Stiera i Penavu na stranačkim izborima. Rezultat svega je da sad Andrej Plenković slaže liste prije nego li hadezeove županijske organizacije. Andrej Plenković se zaista digao više nego li su mnogi očekivali, ali njegov je problem da Hrvati vole gledati pad. Ne vole oni kad moraju priznati nekome da je pametniji, bolji, promišljeniji od njih.

Čovjek je u datim okolnostima odigrao dobro. To su bile puno teže okolnosti nego što ih je imala većina hrvatskih premijera: nenadani udari na proračun, jaka unutarstranačka opozicija, koalicijski partneri koji stalno vrebaju priliku za ubod sa leđa... I da sad hadeze izgubi izbore od esdepea, vratit će se na idućim, opet sa nekim probisvjetom na čelu. Esdepe je jednostavno stranka sa još manje potencijala od hadezea, dokazano nesposobni, čak je više nego upitno neko njihovo poštenje. Esdepe nikad nije bio u stanju kvalitetno vladati Hrvatskom, i definitivno nije ni danas.

Što se Škore tiče, vidimo ko je oko njega, ali osobno mislim da nije to samo naša interna priča već preko tih raznih desničarskih pokreta u nikad dovoljno demokratiziranim nekadašnjim komunističkim zemljama Ameri i/ili Rusi ruše Evropsku Uniju i njene igrače. Uostalom, zna se dije bijo devesprve, i samo veliki Hrvati mogu popušit tako šuplju priču o nekom domoljubu.

Posve sam otvoren za raspravu po pitanju izbora, ali ne vidim zdravu alternativu Andreju Plenkoviću.

Alternativa je Restart.

Ja smatram da se ne bira samo lidera, nego grupu ljudi koju on vodi. Čitava ekipa, na svim razinama.
Boljim vrijednostima i postupcima vođena grupa ljudi će odraditi bolji posao po zajednicu.
A ako je grupa onakva kakvo predsjedništvo HDZ-a jest (i kakvo smo za aktualno vodstvo kroz zadnje 4 godine redovitim skandalima vidjeli), tu je za očekivati ono što se i odvija - oni rade što god hoće, grabe naš novac, kad jedan zagrabi preduboko pa ga se otkrije dođe drugi, i nastavlja dalje.

Veliš da je glavni plus lideru druge opcije to, što je u vučjoj jazbini zvanoj HDZ dospio na čelo i opstao ondje.
Ne to, što osnažuje naše institucije, ne to, što napredujemo na ikakvim međunarodnim ljestvicama koje su zapravo metrike kojima se kvaliteta neke vlasti gleda, nego to, što je široj javnosti najprihvatljivija krinka tog HDZ-a za izbore. Pa zato stoje iza njega u dovoljnoj mjeri da opstaje na čelu HDZ-a.

Ja stvari gledam drugačije.
Davno sam se zagledao u more vijesti ("šum") da pokušam razabrati signal, ili relevantno. Kako donijeti prosudbu, i čime se orijentirati.
Vođen sam bio i idejom da svakako ima boljih i lošijih izbora. Da se bira u bilo kojim skupinama 5 ili 10 njih koje će se postaviti za vodstvo, jasno je svakome tko razmisli o grupama za koje zna da su tu moguće uvijek vrlo velike razlike.

Ovo su moje točke; primarno mi je, tko je bolji za Hrvatsku.

- HDZ ima skandale na tjednoj bazi kakvih SDP ima u 4 godine mandata. Dva reda veličine više.
- HDZ imamo 30 godina kao "najjaču stranku" i time smo dospjeli na dno Europe. Obzirom na njihove prakse i politike u ta 3 desetljeća, to zapravo nikome nije iznenađenje - niti je danas za očekivati poboljšanje. Dapače, trenutno smo i dalje na putu prema dolje.
- Što su radili u prošle 4 i u prošlih 30, radili bi i u sljedeće 4. Od predsjedništva stranke naniže.
- Nikakvo pravno čišćenje ili poboljšavanje politika i postupaka koje HDZ-ovci čine nismo doživjeli u doba Plenkovića. Koliko sam ja uhvatio, praktički nitko nije ni procesuiran, a kamoli izbačen iz HDZ-a. Ništa. Opstrukcija nekih civiliziranih demokratskih procesa u tijeku je i dalje. (P)održavanje svih štetnih praksi zbog kojih se slabo razvijamo tu je i dalje.
- Na gotovo svim međunarodnim ljestvicama (koje zapravo mjere kvalitetu vladavine) kao država nazadujemo. Kroz čitav period. Imali smo daleko težu situaciju 2011. i daleko manji manevarski prostor (proračunski gledano), nego 2016., pa smo se poboljšavali - sve što treba je barem malo držanja do javnog dobra, a toga s HDZ-om nemamo dovoljno.
Ne postoji neka "uspješnost" ili "sposobnost" u priči što baš po tim metrikama znamo.
Osim za svoj džep, naravno.
Ne uvriježavaju se nove politike ili nova postupanja. Dapače, samim smjenama 2015. i 16. napravili smo zaokret nagore.
- Degradiranje institucija (naročito pravosudnih i njima srodnih) je ono što ostavlja posebno gorak okus kod stanovništva, a jasno da s mafijom daleko premreženija opcija baš to radi.
- Uz to sve, razvoj čitavog društva je žrtvovan u ime huškanja (i čak zatupljivanja) da bi se na vlast dospjelo; u tom svjetlu, ne vidim kako bi se moglo podržavati onoga tko je "uspio doći na vlast u Hrvatskoj" ili ondje opstao samo zato što je to uspio.
Po medijskim slobodama nazadujemo, po kulturi dijaloga vladajućih smo nazadovali.
- Što i kakav je Plenković da bi opstao gdje jest, pa, recimo da su primarne tri stvari - mora imati visok prag tolerancije na korupciju, očit manjak volje da to rješava, i djelovati ostatku HDZ-a kao da bi ga se moglo izabrati (nemaju bolju alternativu). A on ovo prvo dvoje oboje ispunjava, naravno; kao i svaki predsjednik HDZ-a.
Po obje te stvari bolje je po nas ako nisu ni blizu vlasti.

Ukratko, moj odgovor na sva tri prva pitanja koja postavljaš je lako Da.

-Stipe

Edited by user Wednesday, May 20, 2020 5:18:19 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 2 users thanked Stipe for this useful post.
19_Pitbull_86 on 5/20/2020(UTC), xoxo on 5/20/2020(UTC)
stipeb  
#24 Posted : Wednesday, May 20, 2020 5:35:27 PM(UTC)
stipeb

Was thanked: 199 time(s) in 99 post(s)
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Ljudi kanite se politickih stranaka i tih prica: "ovi su ovakvi a oni su ovakvi "

Sve su to ista govna.
Samo se razlikuju po tome koju pricu vam prodaju.

Smisao svakog tog politicara je da on i njegova obitelj uđu u višu klasu.
Zato je usao u politiku i zato radi to sto radi.
Zbog sebe a ne zbog tebe.
Boli ih briga za vas i vasu obitelj.

Neupitno je da si upravu. Svaki političar kao i svaki nogometaš igra ponajprije za svoj džep pa onda za momčad. Oni su profesionalci. Isto kao što Modrić prelazi iz Tottenhama u Real za bolje uvjete tako i Penava prelazi u Škora. On naravno to radi radi osobnih interesa ali navijača to veseli. 😄
dr jupidu  
#25 Posted : Wednesday, May 20, 2020 6:14:57 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3284 time(s) in 2518 post(s)
nijedna stranka nevalja niti je savršena

bitno je samo iskoristiti stranku za svoje interese i pokušat pomoći zajednici i biti pošten

a sad koja stranka kog briga

za mene stranka služi za etičko iskorištavanje za osobni interes i pritome nikog ne zeznuti niti ukrasti....

dakle ako ću kroz stranku postati ravnatelj bolnice i sebi podići plaću za to sam i u stranci

a kad dodjem na čelo bolnice nastojati raditi pošteno i fer ........................................i biti happy šta sam kroz stranku povećao si plaću

amen

ne zanima me učlanjivanje u neku marginalnu stranku eko i zelenih....................................

radije ću kroz jaku stranku nastojat posadit cvijeće i stabla okolo

OSIM AKO NE OSNIVAMO NOVU STRANKU EKO I ZELENI GDJE ĆE MI POSLUŽITI ZA ZARADU TAKO ŠTO ĆU BITI PRESJEDNIK ILI UĆI U SABOR.

DAKLE JA SAM POŠTEN.................ŽELIM ZARADITI NA POŠTEN NAČIN KORISTAĆI STRANKU A POMOĆI PUTEM STANKE DRUGIMA....

Edited by user Wednesday, May 20, 2020 6:26:14 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 4 users thanked dr jupidu for this useful post.
Bronson0 on 5/20/2020(UTC), Him on 5/20/2020(UTC), DjomlaKS on 5/21/2020(UTC), nofrx on 5/21/2020(UTC)
FaceDesigner  
#26 Posted : Wednesday, May 20, 2020 9:19:03 PM(UTC)
FaceDesigner

Was thanked: 653 time(s) in 340 post(s)
Originally Posted by: ksian Go to Quoted Post
Jednostavno je:

- Na osnovu njihovog dosadašnjeg rada u hrvatskoj politici i društvu, zaslužuju li Davor Bernardić ili Miroslav Škoro povjerenje birača prije nego Andrej Plenković?
- Hoće li vlada koju će voditi Davor Bernardić ili Miroslav Škoro biti uspješnija od vlade koju vodi Andrej Plenković?
- Na osnovu dosadašnjih iskustva, je li realno da se Hrvatskom može bar djelomično kvalitetno upravljati bez hobotnice zvane hadeze koja je premrežila zemlju na svim razinama?
- Mislite li da bi za Hrvatsku bilo dobro da hadeze umjesto Andreja Plenkovića preuzme neki drugi političar, neko poput Karamarka, Brkića ili Stiera, što će se neminovno desiti ako hadeze izgubi vlast?

I konačno, najbitnije pitanje:

- Mislite li da ova Hrvatska ima ikakve šanse za kakav-takav život bez bitne evropske podrške? Mislite li da će Davor Bernardić ili Miroslav Škoro omogućiti Hrvatskoj jaču evropsku podršku od Andreja Plenkovića?

Andreju Plenkoviću se ima dosta toga za zamjeriti po standardima najnaprednijih demokracija svijeta. Ali u ovakvoj državi, u ovakvom društvu, u ovakvoj situaciji sa ovakvim narodom, i povrh svega, u takvoj konkurenciji, možemo se tuć nogom u guzicu što je on premijer.

Njegova priča je od početka mission impossible. On nije ni desničar ni nacionalist, naprotiv, čovjek ima evidentno liberalne evropske stavove. Šansa da takav preuzme zločinačku organizaciju imenom hadeze je od početka bila minimalna, u momentu se otvorila šansa nakon što je onaj idiot Karamarko predriblao sam sebe, i od njega se nije ni očekivalo da će tu dugo osta, prošao je jer se niko drugi od hadezenjara nije usudio sjesti u predsjedničku fotelju u izgledno gubitničkoj situaciji, izgledalo je da se Milanović vraća, i frajer je kulerski dobio izbore, ostao na poziciji premijera 4 godine, u kojima je bilo puno teških trenutaka (najviše Agrokor i neočekivana crna rupa u proračunu radi ove epidemije, a u manjoj mjeri problemi sa koalicijskim partnerima, koje je rutinski riješio), puno teško probavljivih kompromisa, najprije sa Bandićem i žetončićima, ali, čovjek je i dalje tu.

Andrej Plenković je čovjek Evropske Komisije u Hrvatskoj. Neko će reći njihov projekt, čedo, igrač, manje bitno, u svakom slučaju- njihov je. Njemu se financira Pelješki most i napokon jedna moderna pruga u Hrvatskoj. Kao takav će uvijek dobijati takve projekte prije nego li razni američko-ruski igrači po istoku Evropske Unije, odnosno poludiktatori koji seru po evropskom jedinstvu tipa Orbana.

Proveo je prve 4 godine očvršćujući svoju osobnu vlast, najprije u državi, ali i u stranci. Niko se nije puno bunio što je niz vodu pustio Ževrnju, Marića, Gabrijelu, Lovru, Roksa i ostale hadezeove lokalne kabadahije... uvijek postoje oni koji će rado sjesti na njihova ispražnjena mjesta, zna se čemu služi mladež hadezea. A onda je pomeo i neke tvrđe igrače: Vasu, Stiera i Penavu na stranačkim izborima. Rezultat svega je da sad Andrej Plenković slaže liste prije nego li hadezeove županijske organizacije. Andrej Plenković se zaista digao više nego li su mnogi očekivali, ali njegov je problem da Hrvati vole gledati pad. Ne vole oni kad moraju priznati nekome da je pametniji, bolji, promišljeniji od njih.

Čovjek je u datim okolnostima odigrao dobro. To su bile puno teže okolnosti nego što ih je imala većina hrvatskih premijera: nenadani udari na proračun, jaka unutarstranačka opozicija, koalicijski partneri koji stalno vrebaju priliku za ubod sa leđa... I da sad hadeze izgubi izbore od esdepea, vratit će se na idućim, opet sa nekim probisvjetom na čelu. Esdepe je jednostavno stranka sa još manje potencijala od hadezea, dokazano nesposobni, čak je više nego upitno neko njihovo poštenje. Esdepe nikad nije bio u stanju kvalitetno vladati Hrvatskom, i definitivno nije ni danas.

Što se Škore tiče, vidimo ko je oko njega, ali osobno mislim da nije to samo naša interna priča već preko tih raznih desničarskih pokreta u nikad dovoljno demokratiziranim nekadašnjim komunističkim zemljama Ameri i/ili Rusi ruše Evropsku Uniju i njene igrače. Uostalom, zna se dije bijo devesprve, i samo veliki Hrvati mogu popušit tako šuplju priču o nekom domoljubu.

Posve sam otvoren za raspravu po pitanju izbora, ali ne vidim zdravu alternativu Andreju Plenkoviću.

Treba gledati činjenice i ostaviti se površnih analiza tipa - zamislite da državu vodi Bernardić ili Plenković je dobar s ekipom u EU.
Niti bi ikakve dramatične razlike bilo da nas vodi Bernardić niti ima ikakvog opipljivog mjerljivog dokaza da je RH imala išta od nekih možebitnih Plenkijevih kontakata.
For fuck sake par mjeseci nas je vodio tip koji nije znao pričat hrvatski i bio je upućen u hrvatsku politiku koliko ja u uzgoj nojeva. I nitko nije osjetio ikakvu razliku u svom životu, a gospodarski smo čak i rasli.

Što bi to Bernardić ili XY napravio lošije od Plenkovića? Ili je bolje pitanje što je to točno Plenković jako pametno i sposobno napravio?
I koje su to okolnosti da se može reći da je upravo on premijer koji je imao tako teške okolnosti?

Od prvog dana je imao naslijeđen gospodarski rast - koji je (po apsolutno svim, ali apsolutno jebeno svim) ekonomskim analizama premali i nikako rezultat ičega što je država napravila, osim što su kroz 2019. panično ugovarani EU projekti zbog istjecanja plana programa 2020.
Znači taj rast je rezultat: veće potražnje u EU (povećanje našeg izvoza), standardno jakog turizama, EU javnih projekata i visokih neto doznaka iz inozemstva (ljudi koji rade vani i šalju novac doma).
Rast plaća je nominalan i na razini inflacije, tako da imamo istu realnu kupovnu moć kao prije 12,13 godina.
Porezna reforma se svela na tehnikalije i igranje sa osnovicom poreza na dohodak i ulazak u gornji cenzus. PDV je ostao na kriznih 25%.
Državna potrošnja je rasla iz godine u godinu - državni sektor se nije smanjio nego povećao. I dalje je jednako stranački i kumski zagađen, spor i odvratan kao i prije 4 godine.
Reforma mirovinskog sustava nije dočekala saborsku raspravu.
Agrokor valja ne treba ni komentirati.
Državni odvjetnik (mason) kojeg je postavio nije završio (a praktični ni pošteno otpočeo) niti jedan sudski proces protiv velikih igrača.
Potkapacitiranom ministru koji mu je već ranije nudio ostavku je prepustio igranje i blamiranje sa nabavom vojnih aviona - koja je na kraju naravno propala.
Reformu pravosuđa kao temu nisu niti načeli. I dalje imamo perceptivno najkorumpiranije pravosuđe u Europi.
Reformu obrazovanja ne treba komentirati.

Većinu je kupio. Većinu mu drže Srbi, SDP-ov kriminalac Sacuha, HNS koji je ušao u sabor preko istog tog SDP-a i Bandićevi plaćenici (s kojima je u talu u zagrebačkoj skupštini).
Najsramotniji saziv sabora u povijesti.
Iz Vlade su mu otišli 15 ministara od prvotna 21.

Činjenice su sljedeće: najgori smo ili smo u dnu po svim statistikama svega što se mjeri u EU. A mjeri se dosta toga.
I živo me zaboli kurac koliko jezika on govori i s kim pije kavu u Bruxellesu.
Jako jako loše.

EDIT: I ako postoji neki razlog zašto EU financira Pelješki most onda je to zbog toga što će tako omogućiti svojim državljanima da lagodnije troše novce u RH i da put od Splita do Dubrovnika u sezoni ne traje 6 sati, a i da taj iznimno važan trgovački koridor bude maksimalno rasterećen.

Edited by user Wednesday, May 20, 2020 9:33:37 PM(UTC)  | Reason: Not specified

PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
thanks 3 users thanked FaceDesigner for this useful post.
Reaktivac on 5/20/2020(UTC), The Last Emperor on 5/21/2020(UTC), 19_Pitbull_86 on 5/21/2020(UTC)
Him  
#27 Posted : Wednesday, May 20, 2020 9:46:42 PM(UTC)
Him

Was thanked: 21 time(s) in 19 post(s)
Ljudi kanite se politickih stranaka i tih prica: "ovi su ovakvi a oni su ovakvi "

Sve su to ista govna.

Uvijek sam se pitao zašto Škoro ulazi u politiku? Sada kako ga vidim u političkoj utakmici, dosta mi je gnjusan u faci, nepovjerljiv. Ostavio mi je dojam da želi još love preko politike i da će pomjena biti samo u njegovom životu.
thanks 1 user thanked Him for this useful post.
Reaktivac on 5/20/2020(UTC)
dr jupidu  
#28 Posted : Wednesday, May 20, 2020 10:21:26 PM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: Him Go to Quoted Post

Sve su to ista govna.

Uvijek sam se pitao zašto Škoro ulazi u politiku? Sada kako ga vidim u političkoj utakmici, dosta mi je gnjusan u faci, nepovjerljiv. Ostavio mi je dojam da želi još love preko politike i da će pomjena biti samo u njegovom životu.

želi moć

para odavno već ima i previše

al nek se nadje al nije primarno

moje vidjenje

thanks 2 users thanked dr jupidu for this useful post.
The Last Emperor on 5/21/2020(UTC), nofrx on 5/21/2020(UTC)
The Last Emperor  
#29 Posted : Thursday, May 21, 2020 10:50:44 AM(UTC)
The Last Emperor

Was thanked: 734 time(s) in 409 post(s)
Ksianova analiza je kvalitetna, ali problem je sto se orjentirao samo individualno na Plenkovica i njegovo plivanje u govnima i kako se tu snalazi (a snalazi se odlicno). Zaista je izvrstan govornik i demagog, a i zacudujuce se kvalitetno obracunao sa neistomisljenicima u stranci i politickim protivnicima. Sto se tice odrzavanja vlastite moci i imidza tu se pokazao neprikosnoven. Ali nazalost to je onaj nebitniji dio price.

Facedesigner se osvrnuo na onaj bitniji dio price i fenomenalno je poentirao. Ljudi imaju kratko pamcenje pa tako i ja, nakon sto sam procitao njegovu analizu stanja prije i poslije, mnogih korupcijskih afera i raznoraznih bezobrastina i podlosti, shvatih da sam zaboravio i previse toga zbog krize sa korona virusom i ostalih ometajucih faktora. Rezultat svega je da je Plenki isplivao iz svih mogucih sranja i umjesto da ga zbog toga napadnemo i popljuvamo jer nema nimalo obraza i casti, mi ga uzdizemo i glorificiramo. Svaki iole moralni covjek bi nakon manje od pola ovih afera koje su se dogodile za vrijeme njegova mandata ponudio ostavku ili bar raspisao prijevremene izbore, ali ne i Plenki. On se vjesto izvlacio kroz cvrsti gard i izvrsno govornicko umijece, a narod pusi takve karizmaticne likove.
thanks 3 users thanked The Last Emperor for this useful post.
thelovacluka on 5/21/2020(UTC), nofrx on 5/21/2020(UTC), 19_Pitbull_86 on 5/21/2020(UTC)
Him  
#30 Posted : Thursday, May 21, 2020 1:01:12 PM(UTC)
Him

Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post

Sve su to ista govna.

želi moć

para odavno već ima i previše

al nek se nadje al nije primarno

moje vidjenje

Ima nekog smisla, a možda je beskonačno pohlepan. Mi smo kao ljudi izgubljeni, država služi samo svojoj svrsi. Niti jedan premijer nije napravio veći korak, gdje nećemo financijski ugnjetavati privatni sektor. Demokracija je ipak nama svima kao individualcima dala mogućnost, da biramo i da mjenjamo državu. Pa kada ljudi u Hrvatskoj vole kriminal, mito, korupciju, nepotizam i i ono što je fundamentalna stvar u Hrvata, to je lagati svijesno, čak i pismenim putem. Nemamo nikakvog srama, i ono najvažnije što se kod nas u mediju ne gleda, a to je osobnost. Bitno da imaš petice, da imaš dobru kravatu, da lijepo pričaš, ali moral je nebitan. Bitan je novac, plava kuverta i nikakva osobnost.

Nije loša stvar zarađivati, ali moraš utrošiti veliko vrijeme da dođeš do luskuza. Ovi naši bi sve to na lak način, primjer investitori koji su poput kauboja.

Edited by user Thursday, May 21, 2020 1:11:08 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#31 Posted : Friday, May 22, 2020 9:48:42 AM(UTC)
bero

Was thanked: 5560 time(s) in 3458 post(s)
http://radio101.hr/sessa...i-ljudi-u-samoizolaciji/

Što se tiče osoba u samoizolaciji, one trebaju tri dana ranije najaviti da žele glasati na izborima i onda će im doma doći dva člana biračkog odbora.

ovaj put se ekipa neće gurat u te odbore Emocija18 Emocija18 Emocija18

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Stipe  
#32 Posted : Friday, May 22, 2020 10:40:38 AM(UTC)
Stipe

Was thanked: 394 time(s) in 257 post(s)

Ima nekog smisla, a možda je beskonačno pohlepan.

I meni je to misterij.

Teško je reći zašto se Škoro u tu priču upustio.

Pogotovo što mu je platforma vezana na posve beskorisnu ekipu, desničare koji ne vide svijet dalje od ideoloških podjela (i to još krive strane) i koji osim toga ništa ne rade.
Ekipa potpuno neupotrebljiva za rast ili za razvoj društva i države.

Quote:

Mi smo kao ljudi izgubljeni, država služi samo svojoj svrsi. Niti jedan premijer nije napravio veći korak, gdje nećemo financijski ugnjetavati privatni sektor.

Milanović je realne rashode proračuna smanjio za oko 6%.
To vjerojatno šira javnost i ne zna, jer je index bio malo prolupao što se pokrivanja te vlasti tiče.

Plenković ih je, evo, dosad povećao za jedno 20% (sa 119 na 147 mlrd). Računajući inflaciju (dakle, realni rashodi su povećani oko 20%, ne nominalni), i NE brojeći koronu.

Zbog čega smo, naravno, u samo doba korone automatski u daleko težoj poziciji.

-Stipe

Edited by user Friday, May 22, 2020 10:41:08 AM(UTC)  | Reason: Not specified

ksian  
#33 Posted : Friday, May 22, 2020 2:23:51 PM(UTC)
ksian

Was thanked: 1606 time(s) in 745 post(s)
Izgleda li nekome Škoro kao tip koji pada sa Marsa? Ako mu glasačko tijelo uglavnom čine glupani, to i dalje ne znači da je on glupan. Poanta je da iza svih konzervativnih desničara po istoku Evropsku Unije stoje Amerikanci a ponegdje i Rusi. Znači, stoje iza onih nemogućih klerikalaca u Poljskoj, stoje iza Orbana, a stajali su i iza Karamarka, samo sto je ovaj bio prevelik idiot cak i za njihove potrebe, totalno nepouzdan i neupotrebljiv lik koji je mogao isplivati samo u nekoj zemlji prosvijecenoj poput Hrvatske. Naravno, igrač iste opcije je bila i Kolinda, ali, to je već nebitna funkcija.

Poanta je priče da Amerikanci, a i Rusi žele razjebat Evropsku Uniju. Najprije ne žele jaku i jedinstvenu Evropu, a ne žele ni da takav nivo ljudskih prava, transparentnosti i građanskih sloboda postane standard. Zato koriste sumnjive igrače po istočnoj Evropi da seru po EU i da je ruše. Orban je jedan takav evidentan primjerak.

Andrej Plenković, sa druge strane, nije američki, već evropski čovjek. Nikad taj sa fine briselske plaće ne bi došao tu da njima to ne treba i da oni to ne traže od njega. Igrom slučaja je taj i takav da došao na čelo hadezea, preciznije takav moment se ukazao puno prije nego su se i najveći optimisti u Bruxellesu to nadali. Naravno, to i dalje ne znači da hadeze nije hadeze, zločinačka organizacija. Ali, Plenki tu polako, nekim puževim korakom, uvodi neka nova pravila igre. Kad je došao, najmanje je on slagao lista, većinu ministara nije on odabrao, a skoro sve ih je morao staviti na pozicije radi nekog mira u stranci. Ali, zato, kad je došao trenutak istine, na kraju ih je sve pustio niz vodu, uz pokoju suzicu za stranačke kolege, baš nikoga sjekirom, osim možda onog Ževrnje koji je išao uporno radit sranja sa koncesijom na Zlatnom Ratu. Plenki je čovjek koji kuha živu žabu u otvorenom loncu, i zna da je to izvedivo samo ako je stavi u hladnu vodu i na najlaganiju vatru.

Usprkos svoj toj obazrivosti, Plenkoviću se pojavilo više pučista u stranci nego što ih je bilo '93 kad su Mesić, Joža Manolić, Boljkovac i ta ekipa otišli od Tuđmana. Stalno su ga cimali i folirali se. Brkić tiho, ali konstantno, pa onaj budalaš Kovač, pa taj evidentno potkapacitirani Penava... Mislite da je to baš samo radi svjetonazora? Mislite da im Plenković nije dovoljno desni, domoljuban ili kako god? Jasno je da je u konačnici to samo igra za vlast i moć. Ali, u našem slučaju, prava moć ne stanuje ovdje. Hrvatska je prezadužena zemlja sa preslabom ekonomijom koja stalno slabi u svakom pogledu. Bez bitne vanjske podrške, sve ide u neku stvar. Mislim da nam je Bruxelles bliži od Washingtona i Moskve, i nikako ne želim da neki američki igrač/ica ovu naciju radi još glupljom nego što ona to stvarno jest. A takvi igrači su nesumnjivo bili i Tim Orešković, Kolinda, i sad je Miroslav Škoro, sve redom ljudi koji su živjeli u Americi.

Hadeze će ostati na vlasti, kako god okrenete. Jedino pitanje je hoće li u toj vlasti sa hadezeom biti i veliki domoljubi na čelu sa čovjekom koji se za ovu zemlju u ratu borio sa tamburaciom, nekih 5 tisuća kilometara od najbliže fronte. Za mene bi osobno taj slučaj bio najveći poraz ovih izbora, jer u pitanju je ekipa koja nema ama baš nikakav konstruktivan potencijal, ali zato mogu napraviti popriličnu štetu, objasnio sam već i za čiji račun u konačnici, a nije da nismo dobro već vidjeli kako problematične koalicije funkcioniraju u Hrvatskoj.

thanks 1 user thanked ksian for this useful post.
dr jupidu on 5/22/2020(UTC)
dr jupidu  
#34 Posted : Friday, May 22, 2020 3:20:08 PM(UTC)
dr jupidu

Pardon.
Greskom sam postao ovdje.

ZNA SE

DjomlaKS  
#35 Posted : Friday, May 22, 2020 8:03:38 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1644 time(s) in 1163 post(s)
Necu vam previse komentirat politiku, al moje mišljenje da ovaj put treba podržati koaliciju Restart, bez obzira sto je u njoj onaj ljigavac Beljak. Jednostavno je, HDZ radi stetu 30g, ova sa Škorom sve cudno i neozbiljno izgleda, pa zasto onda malo promjene ne pokusat?

I također sam misljenja da je Plenkovic trenutno broj 1 politicar u HR! Pogresna stranka i sve to, al strasan političar. Treba od njega nesto napraviti., ako nista, u Europi predstavlja Hrvatsku kako spada:
Him  
#36 Posted : Friday, May 22, 2020 8:38:08 PM(UTC)
Him

Originally Posted by: Stipe Go to Quoted Post

Milanović je realne rashode proračuna smanjio za oko 6%.
To vjerojatno šira javnost i ne zna, jer je index bio malo prolupao što se pokrivanja te vlasti tiče.

Plenković ih je, evo, dosad povećao za jedno 20% (sa 119 na 147 mlrd). Računajući inflaciju (dakle, realni rashodi su povećani oko 20%, ne nominalni), i NE brojeći koronu.

Zbog čega smo, naravno, u samo doba korone automatski u daleko težoj poziciji.

Knjigovodstveni servis jedino pokazuje koliko oni mijenjaju pravila. Svako malo programeri moraju stopu mijenjati. Kada kažu da će spustiti ili maknuti neku naknadu, oni to samo dodaju u drugu i tako sve rade iz šupljeg u prazno. Iskreno, ovako u globalu, mi predobro živimo. Mi ne znamo što je to glad, što je to kada sve izgubiš. Mi u stvari jako dobro živimo. Zato se kod nas neće ništa promjeniti. Čudno to zvuči kada ovako oblatim državu i narod koji podržava nered. Kada odeš u Srbiju ili u Bosnu oni žive na rubu siromaštva, jako je neuredan okoliš, loše se održavaju vrtovi, dvorišta. Slovenija je broj jedan u bivšoj Jugi, pogotovo po urednosti.

Edited by user Friday, May 22, 2020 8:52:04 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked Him for this useful post.
Bronson0 on 5/22/2020(UTC)
FaceDesigner  
#37 Posted : Friday, May 22, 2020 9:39:39 PM(UTC)
FaceDesigner

Was thanked: 653 time(s) in 340 post(s)
Rezignacija je najveći ljudski poraz.
Ako moram birati između HDZovog (ksian bi rekao europskog) reda i bilo čijeg nereda, uvijek ću odabrati ovo drugo.

HDZov red je jednostranačje usporedivo jedino s onim u komunizmu.
HDZov red je od RH u 30 godina napravio jednu jadnu, podijeljenu, siromašnu i opljačkanu državu sa jasno vidljivim strukturama klasnog sustava u kojoj je načelo jednakosti građana pred zakonom mrtvo slovo na papiru. I to na svim razinama. Od obrazovanja, zapošljavanja, državnih pomoći i mirovina, sudskih postupaka i da ne nabrajam dalje.
Ako je netko spreman prihvatiti takav red, jer je li - ipak je red, taj se sa svojom propasti davno pomirio.

PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
Reaktivac  
#38 Posted : Friday, May 22, 2020 10:07:39 PM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1134 time(s) in 849 post(s)
Originally Posted by: FaceDesigner Go to Quoted Post
Rezignacija je najveći ljudski poraz.
Ako moram birati između HDZovog (ksian bi rekao europskog) reda i bilo čijeg nereda, uvijek ću odabrati ovo drugo.

HDZov red je jednostranačje usporedivo jedino s onim u komunizmu.
HDZov red je od RH u 30 godina napravio jednu jadnu, podijeljenu, siromašnu i opljačkanu državu sa jasno vidljivim strukturama klasnog sustava u kojoj je načelo jednakosti građana pred zakonom mrtvo slovo na papiru. I to na svim razinama. Od obrazovanja, zapošljavanja, državnih pomoći i mirovina, sudskih postupaka i da ne nabrajam dalje.
Ako je netko spreman prihvatiti takav red, jer je li - ipak je red, taj se sa svojom propasti davno pomirio.

Tako je.
Onaj tko podupire hdz, bilo svjesno ili pragmatično, pravdajući se floskulom "biram manje zlo", ima problem s političkom odgovornosti i stanjem svijesti.

Kao i "alternativni" zgubidani Restart koalicije; trbuhozborci, moralizatori "ljudskih prava", anacionalni opstruktori koji zagovaraju globalizam, rodnu ideologiju, marakeški, nakaradni kurikulum i sl.

A, treća opcija... ratni dezerter i ljudi slomljenog duha te političke dioptrije.

Ukratko, naj... smo i srljamo u propast.

Edited by user Friday, May 22, 2020 10:09:33 PM(UTC)  | Reason: Not specified

ZgemboAdislic  
#39 Posted : Saturday, May 23, 2020 12:21:01 AM(UTC)
ZgemboAdislic

Was thanked: 180 time(s) in 74 post(s)
A tu ste?😂😂
cayman  
#40 Posted : Saturday, May 23, 2020 10:00:08 AM(UTC)
cayman

Was thanked: 552 time(s) in 352 post(s)
Dok u politici čujem riječ ''domoljublje''momentalno mi se prisere
Users browsing this topic
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.