Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

67 Pages«<64656667>
Options
Go to last post Go to first unread
The Last Emperor  
#1301 Posted : Sunday, May 10, 2020 10:13:50 PM(UTC)
The Last Emperor

Rank: Advanced Member

Was thanked: 733 time(s) in 409 post(s)
Originally Posted by: FaceDesigner Go to Quoted Post
Stipe daj mi odgovori o šansama. Kolike su po tebi?

U djelicima promila. Ali kako i loto netko mora nekad dobiti, tako se i Wuhanu potrefilo da ima i jedan od najvecih viroloskih labosa na svijetu a ujedno su postali ishodiste novog virusa. Cista slucajnost, nemojmo traziti nesto cega nema tu.

Stipe  
#1302 Posted : Sunday, May 10, 2020 11:24:51 PM(UTC)
Stipe

Rank: Administration

Was thanked: 394 time(s) in 257 post(s)
Ako vi vjerujete ili smatrate za neki dio priče da je drugačije od onoga što sam ja naveo, to je posve u redu.

Možda jest pobjegao iz laboratorija. Možda nije kreiran, ali je ondje istraživan pa je pobjegao.

Ja samo kažem da vjerujem u širenje (odnosno "nastanak") kakvo je bilo već X puta dosad, i u medicinske sposobnosti o kakvima pričaju (i na način na koji bi i trebalo o tome razmišljati) oni koji se time bave.

Nemamo baš neki alat za biti sigurni što se može ili ne može kreirati s našim dosegom, pa ostaje na uvjerenju i prosudbi.

-Stipe

Edited by user Sunday, May 10, 2020 11:42:25 PM(UTC)  | Reason: Not specified

The Last Emperor  
#1303 Posted : Monday, May 11, 2020 11:46:31 AM(UTC)
The Last Emperor

@Ksiane, tko je ovaj lik sto je zarazio zasad 40 ljudi na Bracu, jel to neki otocki mafijaski Don kad mu toliko ljudi dolazi u posjetu nakon izlaska iz bolnice u ovakvoj situaciji? Sto su mu svi ljubili ruke kad su se svi uspjeli zaraziti?
dr jupidu  
#1304 Posted : Monday, May 11, 2020 7:02:17 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3278 time(s) in 2513 post(s)
Originally Posted by: The Last Emperor Go to Quoted Post
@Ksiane, tko je ovaj lik sto je zarazio zasad 40 ljudi na Bracu, jel to neki otocki mafijaski Don kad mu toliko ljudi dolazi u posjetu nakon izlaska iz bolnice u ovakvoj situaciji? Sto su mu svi ljubili ruke kad su se svi uspjeli zaraziti?

al ksian ne odaje don-----

al lako za ksiana...ovakva nekakva karantena nema utjecaj na njega..ionako je 99,6 vremena na otoku

Edited by user Monday, May 11, 2020 7:03:55 PM(UTC)  | Reason: Not specified

ja sam prvak
thanks 1 user thanked dr jupidu for this useful post.
ksian on 5/12/2020(UTC)
ksian  
#1305 Posted : Tuesday, May 12, 2020 11:46:31 AM(UTC)
ksian

Was thanked: 1606 time(s) in 745 post(s)

Ma vraga, stari momak, čoban od preko 80 godina. On je iša na operaciju srca, i zarazio se na kardiologiji KBC Split, inače odjelu bolnice kojeg je, po mogućnosti, mudro zaobilaziti. A kako je čovik čoban, cili život u prirodi, u kontaktu sa stokom, vjerovatno je već razvio impresivan imunitet na ovo i ono, tako da je asimptomatičan, usprkos godinama, i nedavnoj operaciji srca. A on kao on nije zarazio 40 ljudi, već nekih 6-7, velika je rodbina, ljudi su ga došli vidit, ne samo nakon operacije, već i prije nego što ode u dom. Njemu je inače brat, s kojim je bio nerazdvojan, takođe stari momak, umro prije nekoliko miseci, tako da su ga ljudi došli vidit iz emotivnih razloga, ne virujem da su se došli grebat o imovinu, mislim da se u principu zna kome će on ostavit te ograde, imao je još jednog pokojnog brata i on ima sinove, skroz su okej momci, isto se bave ovcama, oni inače vode brigu i o čuvenoj pustinji Blaca. Ovi ostali su se zarazili od tih nekoliko prvih i onih dalje. Mislim da neće stati broj na 40, vjerujem da će ih na koncu biti pedesetak ili koji više. Inače ima slučajeva da je muž pozitivan, žena negativna i tako dalje. Baš govorim ženi "zamisli da se moramo testirat i ti budeš pozitivna, ja negativan... takvoga ti srama" Emocija18

Najgore je prošla ta jedna njegova susjeda/rodica, ona je na Firulama sada, a kako su moji punac i punica išli vidit nju, i oni su morali na testiranje, srećom negativni, baza je da su imali sreće da se ta žena držala na distanci, oni su bili u dvoru, ona na terasi, dovoljno daleko. Žena mi se u nedilju tresla cili dan dok nisu došli nalazi testiranja za roditelje. To ti je malo misto, svi se znaju, svi su prisni, virusa nije bilo, imali smo samo jedan slučaj na otoku svo ovo vrime i ljudi su se jednostavno opustili. Po meni, ovakve eskalacije će se dešavati još dugo vremena. Virus je zaustavljen ekstremnim mjerama, ali nije uništen i neće biti još dugo. Jednostavno će se svijet morati naučiti živiti sa time.

Najodvratnije u cijeloj priči je gledat kako se politika na svim razinama grebe za jeftine poene, a to se radi stalno, od ovog hadezeovog državnog stožera koji posve protuustavno vodi ovu zemlju zadnja dva miseca pa do svih ovih naniže, svako pokušava prebacit odgovornost na drugoga, i to im uglavnom pali, pošto smo kao nacija stoka sitnog zuba nenavikla na preuzimanje odgovornosti.

Ko god se želi zaštiti od ovog virusa, zaštitit će se. Nikakav prijatelj Vili, Capak, Papak. Oni znaju tek mrvu više od nas, uzalud je očekivat neki spas od njih i bilo koga drugoga. Svako od nas, ko je punoljetan i ima poslovnu sposobnost može zaštiti sebe da se ne zarazi. 1. Izbjegavanje socijalnih kontakata koliko god je moguće. 2. Zaštitna oprema, maska i rukavice 3. Higijena i dezinficiranje 4. Vođenje računa o dobrom imunitetu, postoje namirnice i pogotovo navike koje dokazano jačaju imunitet.

Nema tu fatalizma, nema tu ako je suđeno, suđeno je, nema ni pružanja prstom u drugog. Prvo i osnovno pravilo je : vodi računa sam o sebi, jer niko drugi to ne može to raditi tako dobro i tako posvećeno kao što možeš ti sam za sebe.

thanks 2 users thanked ksian for this useful post.
The Last Emperor on 5/12/2020(UTC), nofrx on 5/12/2020(UTC)
bero  
#1306 Posted : Tuesday, May 12, 2020 5:50:46 PM(UTC)
bero

Was thanked: 5560 time(s) in 3458 post(s)
https://www.24sata.hr/ne...je-moci-na-izbore-692651

stožer je postao žešća sprdnja
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Seded  
#1307 Posted : Tuesday, May 12, 2020 6:52:41 PM(UTC)
Seded

Was thanked: 2005 time(s) in 1264 post(s)
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
https://www.24sata.hr/news/do-sad-ih-se-kaznjavalo-sutra-ce-iz-izolacije-moci-na-izbore-692651

Stožer je sprdnja i HDZ-ov bilten od samog početka. A ovo iz KBC Splita što je izašlo danas je u rangu Monty Pythona.
"It's not checkmate. The king has one more move."
bero  
#1308 Posted : Tuesday, May 12, 2020 7:07:25 PM(UTC)
bero

KBC Split je real life Vikend kod Bernieja.
- dr jupidu
Bronson0  
#1309 Posted : Wednesday, May 13, 2020 8:55:16 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Was thanked: 263 time(s) in 173 post(s)
"Umrlih Šveđana razmjerno je mnogo više nego u Danskoj, Norveškoj i Finskoj, gdje su vlasti poduzele strože mjere. No manje ih je u odnosu na Veliku Britaniju, Francusku i Španjolsku, u kojima je također uvedena karantena."
Racunica je jednostavna.
Doc  
#1310 Posted : Wednesday, May 13, 2020 10:29:18 PM(UTC)
Doc

Was thanked: 256 time(s) in 165 post(s)
https://www.24sata.hr/news/do-sad-ih-se-kaznjavalo-sutra-ce-iz-izolacije-moci-na-izbore-692651

Oči se lagano otvaraju Emocija1 Emocija22
bero  
#1311 Posted : Thursday, May 14, 2020 2:16:30 PM(UTC)
bero

Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post

i dalje smatram da su uslijed nalveće pandemije bili (uglavnom) na visini zadatka, ali ovo sad (zabrana rada nedjeljom, odjednom su samoizolirani poželjni vani za glasanje itd) je totalna predizborna kampanja i sprdnja s narodom.

- dr jupidu
bero  
#1312 Posted : Thursday, May 14, 2020 2:17:17 PM(UTC)
bero

https://www.24sata.hr/ko...p-neznanje-je-moc-692992

dobar članak.
što nisam mislio da ću ikad reć za članak na 24sata Emocija18
- dr jupidu
dr jupidu  
#1313 Posted : Thursday, May 14, 2020 3:09:57 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3278 time(s) in 2513 post(s)
zvao sam ksiana jučer

nešto je mrmljao....u polusnu

hm
ja sam prvak
Doc  
#1314 Posted : Thursday, May 14, 2020 3:59:09 PM(UTC)
Doc

Was thanked: 256 time(s) in 165 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post

i dalje smatram da su uslijed nalveće pandemije bili (uglavnom) na visini zadatka, ali ovo sad (zabrana rada nedjeljom, odjednom su samoizolirani poželjni vani za glasanje itd) je totalna predizborna kampanja i sprdnja s narodom.

Isti su to ljudi, sa istim zadacima...

I tako, napravljeno je još jedno serološko istraživanje na dovoljno reprezentativnom uzorku da može otkriti koliko ljudi je do sada preboljelo COVID. I rezultati su sljedeći. Dr Bacco je napravio istraživanje na reprezentativnom uzorku od 7038 Talijana i otkrio da je 34% njih već preboljelo virus. A to znači da je smrtnost virusa 0.14% i to ako se broje svi umrli SA koronom kao da su umrli OD korone. A nisu, znači smrtnost je puno manja nego smrtnost od gripe. Istraživanje je otkrilo još značajnih činjenica. 74% preboljelih je imalo već razvijena Immunoglobulin G antitijela, za koji su potrebni mjeseci nakon što osoba dođe u kontakt s virusom da se razviju te stoga Dr. Bacco ocjenjuje da su se oni zarazili početkom oktobra. A iz toga se dalje može postaviti mnogo gadnih pitanja za gospodu koja su nas vodila kroz ovu krizu.

Prva je što se tiče smrtnosti. Već krajem veljače se znalo da je smrtnost od COVIDA19 0.1%. Ja sam to argumentirao pomoću broja umrlih na brodu Diamond Princess. Zašto su nas WHO i znanstvenici (Rudan, Đikić i Lauc) uvjeravali da je smrtnost 10% pa su to naknadno spustili na 2% pa sada pričaju o smrtnosti između 0.5%-1%?

Nadalje, nedavno sam argumentirao da je Hrvatska najvjerojatnije vrh umrlih od COVIDA19 imala u veljači, a to sam argumentirao na temelju krivulje umrlih u Hrvatskoj. Ovo istraživanje samo potvrđuje tu moju tezu jer ako su u Italiji već u listopadu 2019. obolijevali od COVIDA onda je moguće da su tada i Hrvati počeli obolijevati.

Ako smo mi vrh umrlih od COVIDA imali u veljači a strožer to nije niti primijetio to samo znači da je smrtnost od COVIDa mala. Da li je premijer znao da je smrtnost od covida mala pa je zato u siječnju smijenio ministra zdravstva koji nije htio sudjelovati u premijerovoj obmani? Osim njega i dr. Kaić je rekao da je smrtnost COVIDA na razini gripe pa je umjesto njega premijer u stožer pozvao Capaka kojem očito nije problem biti premijerova marioneta.

Nadalje, zašto nas političari i znanstvenici još uvijek plaše sa covidom i da će doći drugi val? Za znanstvenike sam argumentirao da su to direktno financijski interesi a za političare je to očito dobivanje izbora.

Ajme kako smiješno djeluje ovaj stožer koji je 2 mjeseca uvjeravao građane da oni imaju super moći, da oni mogu pratiti kontakte zaraženih iako je 90% njih asimptomatskih i kako oni nadljudskim naporima tragaju za kontaktima zaraženih i izoliravaju ih te da se ne događa lokalna transmisija a vrhunac zaraženih je bio a da nisu niti primijetili.

Ljudi, osim preporuke starijima od 65 godina da se izoliraju (što su preporuke i kod sezonske gripe) nikakve druge mjere nisu niti trebale biti uvedene. A to sam isto napisao već 19.3. (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=812022095950029&id=100014267379074) I za kraj budući da nikada nisu niti trebale biti uvedene odmah se treba raspustiti stožer i sve njegove odluke i za kraj podsjećam na svoju objavu od 18.4.2020.:"Stalno neka pitanja kako bi trebala izgledati normalizacija stanja u Hrvatskoj. Pa tako da zatvorimo sve one koji su imalo doprinijeli histeriji u vezi korona virus. Tako jedino možemo osigurati da se ovo više ne ponovi."
Ako sam ja točno izračunao smrtnost i to davno prije nego je stožer uveo ikakve sankcije onda su i oni uz sve resurse koje imaju to trebali biti u stanju. Da li su iz neznanja ili namjerno dizali paniku i ubijali ljude i gospodarstvo svejedno je. Svatko tko je imalo sudjelovao u panici oko korone treba put Remetinca.

P.S. ovo nije prva studija koja govori o smrtnosti na razini 0.1%. 18.4. sam imao objavu o Danskoj studiji koja je našla smrtnost od 0.16% (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=832378860581019&id=100014267379074)

https://lacrunadellago.n...OZhR_5-DQnyxUnSQYSV3NufY
The Last Emperor  
#1315 Posted : Thursday, May 14, 2020 4:39:53 PM(UTC)
The Last Emperor

Bilo bi zanimljivo vidjeti scenarij sto bi bilo kad se uopce ne bi znalo da je rijec o koroni nego da se mislilo da je ove godine gripa bila nesto zajebanija nego inace. Po meni bi bilo nesto kao 2017 ili 2018 sto je spominjao Milanovic, kad je u sijecnju umrlo 50-60% vise nego sto je umiralo u sjecanjskom prosjeku zadnjih desetak godina. To je oko 2000 ljudi cini mi se. Pretpostavljam da bi nesto tako bilo i ovaj put. I nitko ne bi postavljao nikakva pitanja, isto kao sto nije ni tada.
The Last Emperor  
#1316 Posted : Thursday, May 14, 2020 4:41:50 PM(UTC)
The Last Emperor

https://www.24sata.hr/kolumne/iza-svake-teorije-zavjere-stoji-isti-princip-neznanje-je-moc-692992

dobar članak.

Jedan logicno napisani clanak naivnog bezbriznog uma. Tako sam i ja razmisljao do prije par godina.
Bronson0  
#1317 Posted : Thursday, May 14, 2020 4:45:12 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

https://www.24sata.hr/kolumne/iza-svake-teorije-zavjere-stoji-isti-princip-neznanje-je-moc-692992

dobar članak.

Jedan logicno napisani clanak naivnog bezbriznog uma. Tako sam i ja razmisljao do prije par godina.

I sto je drugacije u tvom zivotu od tada?
The Last Emperor  
#1318 Posted : Thursday, May 14, 2020 4:58:56 PM(UTC)
The Last Emperor

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post

dobar članak.

Blazeno neznanje, neke stvari je najbolje ne znati jer ti kompliciraju zivot. Evo npr. dok nisam od puno bliskih prijatelja vidio raznorazne posljedice cjepljenja na djecu, bio sam uvjeren da je to nesto sasvim normalno i bezazleno, nisam uopce preispitivao mogucnost da je to nesto stetno. I onda naravno kakav bih roditelj bio kad bi svjesno izlozio svoje dijete riziku, nisam je cijepio pa sad trpim posljedice te odluke. Dijete ne moze u vrtic jer nije cjepljena pa se krpimo na razlicite moguce nacine, zivot nam je puno kompliciraniji nego sto bi bio da smo cijepili dijete.

I sad kad gledam unazad, da nismo dosli do tih informacija vjerojatno bi sve bilo u redu sa djetetom, a zivot bi bio puno jednostavniji. Ali kad vec dodes do nekih spoznaja, tragicno bi bilo postupiti suprotno od onog sto ti savjest nalaze. Da joj se nesto dogodilo kao sto se mnogima dogodilo, nikad si ne bih mogao oprostiti.

thanks 2 users thanked The Last Emperor for this useful post.
Doc on 5/14/2020(UTC), dr jupidu on 5/14/2020(UTC)
FaceDesigner  
#1319 Posted : Thursday, May 14, 2020 5:49:12 PM(UTC)
FaceDesigner

Was thanked: 650 time(s) in 338 post(s)
Inače danas je dan sv. Korone. Zaštitnice od epidemije. Emocija18

I ne. Nije zajebancija.
I da. Toliko su bezobrazni.
Na razini firme Nadana Vidoševića za izvlačenje novaca koja se zvala Remorker. Emocija18

Edited by user Thursday, May 14, 2020 5:50:44 PM(UTC)  | Reason: Not specified

PFS Bets : 2 wins.3 losses.1 NC
1000 posts 13.5.2012.

pušim kurčinu svojom odlukom a ti je pušiš jer ti je netko rekao kako to treba pušit da bi vidio nebo
-karl anal
Bronson0  
#1320 Posted : Thursday, May 14, 2020 6:20:36 PM(UTC)
Bronson0

Croatia

Originally Posted by: Bronson0 Go to Quoted Post

dobar članak.

Blazeno neznanje, neke stvari je najbolje ne znati jer ti kompliciraju zivot. Evo npr. dok nisam od puno bliskih prijatelja vidio raznorazne posljedice cjepljenja na djecu, bio sam uvjeren da je to nesto sasvim normalno i bezazleno, nisam uopce preispitivao mogucnost da je to nesto stetno. I onda naravno kakav bih roditelj bio kad bi svjesno izlozio svoje dijete riziku, nisam je cijepio pa sad trpim posljedice te odluke. Dijete ne moze u vrtic jer nije cjepljena pa se krpimo na razlicite moguce nacine, zivot nam je puno kompliciraniji nego sto bi bio da smo cijepili dijete.

I sad kad gledam unazad, da nismo dosli do tih informacija vjerojatno bi sve bilo u redu sa djetetom, a zivot bi bio puno jednostavniji. Ali kad vec dodes do nekih spoznaja, tragicno bi bilo postupiti suprotno od onog sto ti savjest nalaze. Da joj se nesto dogodilo kao sto se mnogima dogodilo, nikad si ne bih mogao oprostiti.

Isao sam u vrtic s preko 500 djece i u dvije osnovne skole s preko 1000 ucenika. Svi su cijepljeni i nikad nisam cuo da netko ima ozbiljne posljedice. Niti se to spominjalo, niti pisalo o tome do zadnjih par godina kad su svi postali strucnjaci za sve

Users browsing this topic
Guest (8)
67 Pages«<64656667>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.