Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

52 Pages«<2526272829>»
Options
Go to last post Go to first unread
dr jupidu  
#521 Posted : Thursday, March 26, 2020 11:02:11 PM(UTC)
dr jupidu

Rank: Advanced Member

Was thanked: 3188 time(s) in 2450 post(s)

jako zanimljivo u skladu s temom

Edited by user Thursday, March 26, 2020 11:06:01 PM(UTC)  | Reason: Not specified

ja sam prvak
Doc  
#522 Posted : Thursday, March 26, 2020 11:21:57 PM(UTC)
Doc

Was thanked: 165 time(s) in 109 post(s)
Originally Posted by: dr jupidu Go to Quoted Post
https://www.youtube.com/watch?v=nW85MUTJj2U

Mišak dobar, voditelj potkapacitiran za ovakve teme... Postavi pitanje (u biti monolog ne pitanje) a onda mu Mišak kaže nisam razumio najbolje pitanje Emocija18 Emocija18 Emocija26

Edited by user Thursday, March 26, 2020 11:54:51 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#523 Posted : Thursday, March 26, 2020 11:32:49 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5442 time(s) in 3377 post(s)
Originally Posted by: Doc Go to Quoted Post
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Originally Posted by: nofrx Go to Quoted Post
Nisu svi njemci radili kako je Hitler naredio.
Neki su odbili poslusnost zlu pa ih je pobio skupa sa židovima.

Tako je, nažalost bili su u manjini, masa ispranog mozga je kao i uvijek odradila svoje ... Još je najvjerojatnije pljeskala kad ih se odvodilo na streljanja i prijavljivala one koji su skrivali židove ... Vlast je rekla da židove treba rješavat, tko smije to dovodit u pitanje ...

ali dobro, ja možda griješim , možda i ne , nebitno, samo neka svatko razmisli o veličini opasnosti i veličini akcije koja je poduzeta ...

Kad mi pukne cijev u kući, neću zatvorit vodovod cijeloj Makarskoj rivjeri... ili bi možda trebalo ...

pa nije baš da ćeš poplavit cijeli grad i državu zbog toga.

Pa nije da će i cijela država umrijeti od Coronavirusa... Naprotiv, tko zna koliko ih je prebolilo a da nije ni znao ..

Ako ćemo raditi neku usporedbu s cijevi, ajde da zatvore moj kvart taj dan , ok... Tako da su napravili karantenu za starije od 60godina i bolesne, obavezne stroge kontrole na ulazu u bolnice, organizirali crveni križ za dostavu hrane, volontere, prijatelje i djecu koji bi trebali pomoći ugroženim skupinama , starcima i kroničnim bolesnicima itd itd.. Moglo se sve to drugačije napravit, vidi Švedsku imali su prije par dana 1700 zarženih i 20 mrtvih, nikakve tvornice i firme nisu zatvorene itd itd...

Kažem, na razmišljanje , ništa drugo... Svi bi mi to napravili najbolje šta znamo i s najboljim namjerama, ali život ide i nakon pandemije gripe ...

Vidim svedsku, sad imaju preko 3000 zarazenih. Za gripu ima cjepivo i nije ni pliblizno agresivan ni smrtonosan virus kao corona. Ovo je novi virus koji ne treba shvatiti olako.
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
nofrx on 3/26/2020(UTC)
dr jupidu  
#524 Posted : Thursday, March 26, 2020 11:52:25 PM(UTC)
dr jupidu

Mišak dobar, voditelj podkapacitiran za ovakve teme... Postavi pitanje (u biti monolog ne pitanje) a onda mu Mišak kaže nisam razumio najbolje pitanje Emocija18 Emocija18 Emocija26

ovo je voditelj za reaktivca i ekipu i vino janjetina nakon emisije i crveno lice

potkapaciran je za ovakvog gosta
ja sam prvak
Doc  
#525 Posted : Friday, March 27, 2020 12:03:42 AM(UTC)
Doc

Mišak dobar, voditelj podkapacitiran za ovakve teme... Postavi pitanje (u biti monolog ne pitanje) a onda mu Mišak kaže nisam razumio najbolje pitanje Emocija18 Emocija18 Emocija26

ovo je voditelj za reaktivca i ekipu i vino janjetina nakon emisije i crveno lice

Emocija1 Emocija1

@Bero bit će zanimljivo šta će biti sa Švedskom, to će biti dobar primjer je li se moglo ili nije drugačije ...

bero  
#526 Posted : Friday, March 27, 2020 12:22:59 AM(UTC)
bero

Was thanked: 5442 time(s) in 3377 post(s)
vidjet ćemo.

a balkan ko balkan, snađemo se mi Emocija18

https://slobodnadalmacij...nu-od-pet-godina-1012069
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Reaktivac  
#527 Posted : Friday, March 27, 2020 1:01:48 AM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1126 time(s) in 841 post(s)

Naprotiv !
Zagrebački gospon i novinar-intelektualac Marko Jurič, izuzetno je elokventan, produhovljen, artikuliran i pametan čovjek. Sve ono što ti nisi ili si nekoć davno i donekle, samo djelomično bio. Dok te nije "odnijelo".

Jurič zna pretjerati s monolozima i nekim gostima upada u riječ, dok druge mirno sluša i ugađa im. Neke ne želi pozvati, jer nisu dovoljno "popularni". Pritom ne mislim na sebe (ne daj bože), već na par upućenih i zanimljivih branitelja te javnih osoba.
No, to su već njegove kalkulacije i osobne preferencije.

Dobro da ste počeli gledati Podcast Velebit; to je već značajan pomak, jer sjećam se ne tako davno, pokušaja glupavog izrugivanja te kvalifikacija tipa "opskurne emisije", "tko to gleda" i sl... Emocija20

Slušajte na što vam skrećem pažnju i bolje ćete shvatiti političku i složenu situaciju u HR.
Gledati i razmišljati, a ne ideološki biti ograničen dioptrijom zadrtosti, isključivosti i neintiligentnom zabludom.

Edited by user Friday, March 27, 2020 1:20:48 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Zatoichi  
#528 Posted : Friday, March 27, 2020 2:32:01 AM(UTC)
Zatoichi

Was thanked: 471 time(s) in 290 post(s)
citam danas da ce otprilike 300.000 hrvata da izgubi posao zbog korone,to nije dobro....
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
DjomlaKS  
#529 Posted : Friday, March 27, 2020 3:55:51 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1562 time(s) in 1098 post(s)

Pa nije da će i cijela država umrijeti od Coronavirusa... Naprotiv, tko zna koliko ih je prebolilo a da nije ni znao ..

Ako ćemo raditi neku usporedbu s cijevi, ajde da zatvore moj kvart taj dan , ok... Tako da su napravili karantenu za starije od 60godina i bolesne, obavezne stroge kontrole na ulazu u bolnice, organizirali crveni križ za dostavu hrane, volontere, prijatelje i djecu koji bi trebali pomoći ugroženim skupinama , starcima i kroničnim bolesnicima itd itd.. Moglo se sve to drugačije napravit, vidi Švedsku imali su prije par dana 1700 zarženih i 20 mrtvih, nikakve tvornice i firme nisu zatvorene itd itd...

Kažem, na razmišljanje , ništa drugo... Svi bi mi to napravili najbolje šta znamo i s najboljim namjerama, ali život ide i nakon pandemije gripe ...

Sta bi dakle po tvom trebalo? Da se ponasamo sasvim normalno, kuca, posao, kave itd. pa tko prezivi prezivi?
Doc  
#530 Posted : Friday, March 27, 2020 9:07:56 AM(UTC)
Doc

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post

Sta bi dakle po tvom trebalo? Da se ponasamo sasvim normalno, kuca, posao, kave itd. pa tko prezivi prezivi?

Ne, napisao sam... 60+ stroga karantena bez ikakvih izlazaka (crveni križ, volonteri itd donose potrebno), kao i svi teški bolesnici, stroge kontrole ulaza u bolnice , ostalima mjere opreza maske, rukavice itd ... očigledno nije problem u broju zaraženih nego u tome tko je zaražen, znači ako staviš 1mil zdravih mladih ljudi u izolaciju nisi ništa napravio jer oni ionako ne bi završili u bolncii a uništio si ekonomiju, ali ako dopustiš da se 100 kroničnih bolesnika zarazi imaš 50 mrtvih ...
dr jupidu  
#531 Posted : Friday, March 27, 2020 9:08:44 AM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: Reaktivac Go to Quoted Post

Naprotiv !
Zagrebački gospon i novinar-intelektualac Marko Jurič, izuzetno je elokventan, produhovljen, artikuliran i pametan čovjek. Sve ono što ti nisi ili si nekoć davno i donekle, samo djelomično bio. Dok te nije "odnijelo".

Jurič zna pretjerati s monolozima i nekim gostima upada u riječ, dok druge mirno sluša i ugađa im. Neke ne želi pozvati, jer nisu dovoljno "popularni". Pritom ne mislim na sebe (ne daj bože), već na par upućenih i zanimljivih branitelja te javnih osoba.

Dobro da ste počeli gledati Podcast Velebit; to je već značajan pomak, jer sjećam se ne tako davno, pokušaja glupavog izrugivanja te kvalifikacija tipa "opskurne emisije", "tko to gleda" i sl... Emocija20

Slušajte na što vam skrećem pažnju i bolje ćete shvatiti političku i složenu situaciju u HR.
Gledati i razmišljati, a ne ideološki biti ograničen dioptrijom zadrtosti, isključivosti i neintiligentnom zabludom.

gledamo radi gosta a ne radi emisijeEmocija1

ja sam prvak
dr jupidu  
#532 Posted : Friday, March 27, 2020 9:09:45 AM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: Zatoichi Go to Quoted Post
citam danas da ce otprilike 300.000 hrvata da izgubi posao zbog korone,to nije dobro....

kako si ti i tvoji?update

ja sam prvak
dr jupidu  
#533 Posted : Friday, March 27, 2020 9:12:14 AM(UTC)
dr jupidu

Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post

Ne, napisao sam... 60+ stroga karantena bez ikakvih izlazaka (crveni križ, volonteri itd donose potrebno), kao i svi teški bolesnici, stroge kontrole ulaza u bolnice , ostalima mjere opreza maske, rukavice itd ... očigledno nije problem u broju zaraženih nego u tome tko je zaražen, znači ako staviš 1mil zdravih mladih ljudi u izolaciju nisi ništa napravio jer oni ionako ne bi završili u bolncii a uništio si ekonomiju, ali ako dopustiš da se 100 kroničnih bolesnika zarazi imaš 50 mrtvih ...

sačekajmo švedsku pa ćemo biti pametniji

ja se tu mislim

možda bi išao na 50 + uz kronične

baš me zanimaju narkomani koji preživjavaju sve oće li i coronu..ima ih par u splitu nadživjeli su svih

ja sam prvak
dr jupidu  
#534 Posted : Friday, March 27, 2020 9:32:00 AM(UTC)
dr jupidu

Naprotiv !

nedaj bože da misliš na sebe

svinjo nisi popularan

ja imam poziv od petraka u mma podcast

ti ne

pitaj petraka slobodno

pametnom dosta

umislio si da si neka faca

a obična si štrasa

misliš da si đek

a običan si drek

ja sam prvak
dr jupidu  
#535 Posted : Friday, March 27, 2020 9:38:53 AM(UTC)
dr jupidu

Naprotiv !

nedaj bože da misliš na sebe

svinjo nisi popularan

ja imam poziv od petraka u mma podcast

ti ne

pitaj petraka slobodno

pametnom dosta

umislio si da si neka faca

a obična si štrasa

misliš da si đek

a običan si drek

imaš petraka na fb ijepo ga pitaj slobodno kad si tako pametan pa misliš da ja nisam velikan

i svinjo nešto si šmrcao prije 2 dana

kako si danas?
rekao sam ti da ti corona nemože ništa

pun si antibiotika

ti si mrtav od klasičnih stvari

ja sam prvak
thanks 1 user thanked dr jupidu for this useful post.
nofrx on 3/27/2020(UTC)
Stipe  
#536 Posted : Friday, March 27, 2020 10:23:09 AM(UTC)
Stipe

Was thanked: 378 time(s) in 248 post(s)
Originally Posted by: fanatic Go to Quoted Post
možda sam ja lud, ali ja i dalje mislim da je čitava ta histerija oko korone užasno prenapuhana

pa u Italiji je u 2 sezone gripe umrlo skoro 70 tisuća ljudi pa se to takoreć nije ni spomenulo.

Nisam ziher za izvor, ali to su krivo prenosili, to znam da nije točna informacija.
Gripa u svojim najgorim sezonama, i to kroz "indirektne izračune", u Italiji ima 20 000 žrtava.
Ovih 70 000, to je imala (i to, opet, kroz indirektne izračune) ako se zbraja 4-5 najtežih godina skupa.
Neke klasične sezone je koronavirus već dostigao, u samo mjesec i sitno dana postojanja u Italiji, i bez da se uopće još svugdje proširio.
U času kad u dobrom dijelu talijanskih gradova još znamo tko točno je bio prvi koji je virus uopće imao i donio, imenom i prezimenom.

Velika stvar je tu to da se koronavirus tek pojavio, još nije došao ni do 0.5% svojeg potencijala po tome koliko ljudi može u Italiji (a kamoli drugdje) zaraziti.
Zapravo, još je na i manje od toga - ako Nijemci procjenjuju da je moguće da zarazi 60-70% populacije, ovih 80 000 u Italiji nije još ni kap u moru.
A već sad im tilta zdravstvo.

Problemi kod koronavirusa su red veličine viša smrtnost od gripe, više nego red veličine česta potreba za medicinskom skrbi da bi se preživjelo (a nitko nema tolike kapacitete), i potencijal zaraze u smislu svjetske populacije koja nema imunost.

Sve to ga čini daleko, daleko, daleko opasnijim od gripe, na žalost.
Do mjere gdje su bolesti neusporedive.

Quote:

Priča se o strašnoj pandemiji a u cijelom svijetu nije zaraženo ni pola milijuna ljudi.

Da, ali pogledaj koliko ih je bilo zaraženo prije tjedan dana, a koliko ih je već danas.
Pa koliko ih je bilo prije dva tjedna, i tako.
Grafovi su po tom pitanju jasni.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Ili, možemo pogledati što radi na onim lokalitetima gdje se jest proširio, i kako život i zdravstvena skrb ondje (ne) mogu funkcionirati.
To je jedna od onih stvari koje jasno vidimo i jasno možemo razumjeti kao strašne. Paralizirana medicina. To jest strašno.

Ne može virus zadesiti svaki grad na svijetu iste sekunde (srećom!). To je igra slučaja, to gdje će prvo udariti.
Ali sad već možemo vidjeti ona mjesta gdje jest, i kolike probleme ondje uzrokuje.

-Stipe

Edited by user Friday, March 27, 2020 10:45:03 AM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 2 users thanked Stipe for this useful post.
DjomlaKS on 3/27/2020(UTC), nofrx on 3/27/2020(UTC)
Doc  
#537 Posted : Friday, March 27, 2020 11:14:14 AM(UTC)
Doc

Pričao sam s dosta ljudi, a i ja osobno imao sam osjećaj da sam prije nekoliko mjeseci imao iste simptome kao što ima korona, kao i ukućani... Glavobolja, temperatura , kašalj i nakon nekog vremena je prošlo... Slična iskustva imaju i prijatelji koji o tome pišu evo danas na fejsu ... E sad imamo ovaj članak...

https://www.poslovni.hr/...RgQEdOCglXStKBHfe17sDPtc

Šta ćemo ako se ovo pokaže točno, i da u svim zemljama već mjesecima ljudi žive i rade normalno uz postojanje korone... Tko će odgovarat zbog širenja histerije i uništavanja svjetskog gospodarstva? Kome bi trebalo suditi za zločin koji će uskoro ostaviti milijune na cesti, bez posla ?

Kad za koji tjedan ili mjesec kažu da je epidemija prošla, provatak u realnost za mnoge će biti iznenađujuće bolan

Edited by user Friday, March 27, 2020 11:17:51 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Stipe  
#538 Posted : Friday, March 27, 2020 11:37:04 AM(UTC)
Stipe

Was thanked: 378 time(s) in 248 post(s)
Moram te, na žalost, razočarati što se ovog linka tiče.

Taj članak je smeće, rad (tj. model, jer čitav rad je jedan model) nema veze s realnošću ni s mozgom, i kao treće, loše napravljen model ti može "prikazati" bilo što.
I to ne misle "znanstvenici s Oxforda" kao nešto što bi bio rad, nego je to samo jedan netestirani model jedne žene s Oxforda, koji još nije prošao nikakav review, a neće ga ni proći.

Može se naći diskusija na https://twitter.com/Sune...atus/1242403091569348608

Ukratko, da priča ima ikakve veze s realnošću, testovi bi to i pokazali. Pokazuju upravo suprotno. Ovo što je njen model "pokazao" nije nategnuto, ovo je nebulozno.

Obično preferiram samo navesti da je nešto "pogrešno", ali kad je nešto baš ovako loše i ištekano iz realnosti, a tema ovako ozbiljna, nema druge nego nazvati njen rad smećem.

-Stipe
thanks 2 users thanked Stipe for this useful post.
DjomlaKS on 3/27/2020(UTC), hamush on 3/27/2020(UTC)
dr jupidu  
#539 Posted : Friday, March 27, 2020 1:12:00 PM(UTC)
dr jupidu

nofrx fizički sliči na brevika norveškog mass killera

da nije dobio pičke cjeli život ko reaktivac mislim da bi bio na putu sličnom

no reakto je preveika pičkica da bi krenuo
ja sam prvak
Reaktivac  
#540 Posted : Friday, March 27, 2020 1:44:50 PM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1126 time(s) in 841 post(s)
nofrx fizički sliči na brevika norveškog mass killera

da nije dobio pičke cjeli život ko reaktivac mislim da bi bio na putu sličnom

no reakto je preveika pičkica da bi krenuo

Prednost pametnih je da oni uvijek mogu glumit idiote. Suprotno je mnogo teže izvesti.
Moratorij za uplatu alimentacije, briga tebe za probleme nacije.
Odaje po gradskim šahtovima, a mozak otprilike kao šuplji i nadimljeni sir.
Neće CV na tebe - previše dima i smrada.
Virusi te detektiraju kao mlitavu mješinu i živu lešinu.
Imaju pakt o nenapadanju s crvima i trakavicama.
Trebalo bi nazvati civilni stožer da te izoliraju u Karpovac i maknu od šahtova.

Edited by user Friday, March 27, 2020 1:56:54 PM(UTC)  | Reason: Not specified

Users browsing this topic
52 Pages«<2526272829>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.