Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

1,279 Pages«<12751276127712781279>
Options
Go to last post Go to first unread
User is suspended until 4/15/2036 8:29:57 AM(UTC) dako  
#25521 Posted : Friday, November 1, 2019 10:00:29 PM(UTC)
dako

Rank: Advanced Member

Croatia

Was thanked: 408 time(s) in 245 post(s)
Originally Posted by: fanatic Go to Quoted Post
Originally Posted by: bero Go to Quoted Post
Originally Posted by: fanatic Go to Quoted Post
Originally Posted by: fist Go to Quoted Post
a glede 911 teorija zavjere, napravili su neki likovi istraživanje o tome, kolika je vjerojatnost da je američka vlada to napravila.

Ako se ne varam, nije teorija da su sami napravili napad, već da su saznali što se sprema ali da namjerno nisu reagirali. Za ovakav scenarij izvesti je potrebno daleko manje ljudi.

Slična teorija kao i za Pearl Harbour, prema kojoj je Roosvelt znao za napad, izvukao najdragocjenije brodove na otvoreno more (nijedan nosač nije bio u luci) i pustio da se napad dogodi kako bi preokrenuo javnost iz atmosfere izolacionizma i tako ušao aktivno u WW2 što je Americi u konačnici donijelo golemi prosperitet.

ne znam za Pearl Harbour, ali nijedna vlada nije luda da dozvoli smrt 4 tisuće civila u centru New Yorka. To se ne bi moglo zataškati.

i glavne teorije jesu da je Bush to pripremio, pa pogledaj teze o tzv. bombama koje su ustvari srušile tornjeve itd, jer da kao od aviona ne bi pali.

jel znaš tko je bio jedna od glavnih osoba tvrtke koja je pružala osiguranje WTC-u, United Airlinesu i aerodromu Dulles?

neki čovjek gušer s vrha soroševe masonske iluminati piramide, kojeg jedino Putin i Pernar mogu zaustavit?

tako je, a uz sve to još je i brat Georga W. Busha

Čitao sam davno o tome i pokazalo se da ne posjeduje nikakvu osiguranje firmu. To je ipak malo i previše bilo čudno.
bero  
#25522 Posted : Friday, November 1, 2019 10:56:57 PM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5242 time(s) in 3243 post(s)
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
fist  
#25523 Posted : Saturday, November 2, 2019 5:09:53 PM(UTC)
fist

Was thanked: 1148 time(s) in 638 post(s)

https://www.24sata.hr/sp...cnjavi-u-beogradu-657112

novi tjedan, nove likvidacije u komšiluku

Ovi Grobari imaju više vođa nego članova, tko god pogine - vođa.

thanks 5 users thanked fist for this useful post.
bero on 11/2/2019(UTC), e.peace on 11/2/2019(UTC), DjomlaKS on 11/3/2019(UTC), dako on 11/3/2019(UTC), Hendo on 11/3/2019(UTC)
DjomlaKS  
#25524 Posted : Sunday, November 3, 2019 12:15:24 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1451 time(s) in 1020 post(s)
Ja sad cekam da Vucic odrzi emotivni govor., kao onda kad je Sale Mutavi stradao :D
bero  
#25525 Posted : Sunday, November 3, 2019 11:46:33 AM(UTC)
bero

Originally Posted by: fist Go to Quoted Post

https://www.24sata.hr/sp...cnjavi-u-beogradu-657112

novi tjedan, nove likvidacije u komšiluku

Ovi Grobari imaju više vođa nego članova, tko god pogine - vođa.

Kad imaju 50 frakcija, odnosno krimi gangova. To je tamo biznis, vidis da je i ovaj prije bio u delijama :D

- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
fanatic on 11/4/2019(UTC)
dr jupidu  
#25526 Posted : Sunday, November 3, 2019 1:25:59 PM(UTC)
dr jupidu

Was thanked: 3104 time(s) in 2391 post(s)

BORISSTANDUP JE HEROJ A NE ZLOČINAC!
bero  
#25527 Posted : Sunday, November 3, 2019 11:30:31 PM(UTC)
bero

Nekak imam feeling da Kolinda namjerno buba ovakve nebuloze, posebno u zadnje vrijeme, jer želi namjerno izgubit.
- dr jupidu
User is suspended until 4/15/2036 8:29:40 AM(UTC) Jarac  
#25528 Posted : Monday, November 4, 2019 11:15:44 AM(UTC)
Jarac

Was thanked: 815 time(s) in 504 post(s)
A da bar izgubi.
Losh  
#25529 Posted : Tuesday, November 5, 2019 7:49:09 PM(UTC)
Losh

Serbia

Was thanked: 1499 time(s) in 790 post(s)
Originally Posted by: DjomlaKS Go to Quoted Post
Ja sad cekam da Vucic odrzi emotivni govor., kao onda kad je Sale Mutavi stradao :D

On je bio njegov čoek.

Ova curica mu navodno kuma.

https://www.krik.rs/rad-...je-i-prijave-protiv-nje/

UserPostedImage

Edited by user Tuesday, November 5, 2019 7:51:29 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 1 user thanked Losh for this useful post.
DjomlaKS on 11/5/2019(UTC)
bero  
#25530 Posted : Tuesday, November 5, 2019 8:51:37 PM(UTC)
bero

mmm, dobraaa
- dr jupidu
e.peace  
#25531 Posted : Tuesday, November 5, 2019 9:34:52 PM(UTC)
e.peace

Man

Was thanked: 597 time(s) in 315 post(s)
Nekak imam feeling da Kolinda namjerno buba ovakve nebuloze, posebno u zadnje vrijeme, jer želi namjerno izgubit.

Kod nas u BiH što više lupaš gluposti više sebi zacementiraš poziciju.
Eo baš čitam nedavno Premijer Fadil Novalić inače glupan SVJETSKIH RAZMJERA izjavio "U europi je recesija ali je mi u BiH nismo osjetili jer gradimo autoputeve" pa ja čitam i kažem WTF bog ti jebo majku .Pa se sjetim da ga je narod tu doveo i tako u krug ...
thanks 1 user thanked e.peace for this useful post.
balkanbomber on 11/6/2019(UTC)
bero  
#25532 Posted : Tuesday, November 5, 2019 11:28:25 PM(UTC)
bero

https://www.jutarnji.hr/...-prebrze-voznje/9577441/

eto, odsad svatko tko vozi prebrzo može se žalit da ga zaustavljaju zbog migranata Emocija18
- dr jupidu
DjomlaKS  
#25533 Posted : Wednesday, November 6, 2019 11:50:27 PM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1451 time(s) in 1020 post(s)

Za nju je to normalno, al meni nije bas jasno sta se s Milanovicem dogadja!? Nelogično mi ponasanje skroz ima.,prvo se kao ljevicar "čudi" kome to smeta cirilica u Vukovaru i da ce on to dopustit, pa izjava o kolonk sjecanja,, i onda u manirima hardcore desnicara izjavi da nije volio Hajduk jer je to bio Titov klub s velikom petokrakom?? Pa cak je i neprimjereno sto Beljaku ide onako spustat pred kamerama kad mu je rekao "jbt jesi glup"

Btw, cesto mi indexovci dizu zivce, al da su jedni od najkvalitetnijih i da znaju napravit clanak, to im moram priznat. Nitko bolje Milanovica nije opisao i pokazao da nema prevelike razlike izmedju HDZa i SDPa:

https://www.google.com/a...kakvoj-se-stetocini-radi

I da, Beljak mi je bas pao u ocima kad vidim koliko se uvlaci u dupe doticnom. Fura se na nekog borca protiv korupcije, desnicara, i HDZa, a uvlaci se u dupe skoro istoj stetocini
bero  
#25534 Posted : Thursday, November 7, 2019 10:32:28 AM(UTC)
bero

https://www.jutarnji.hr/...ao-drzati-govor/9583933/

Vučko ce drzat govor u saboru, vrh!
Da je SDP-ova vlada to napravila, bile bi plinske boce na markovom trgu. 🤣
- dr jupidu
thanks 2 users thanked bero for this useful post.
fanatic on 11/7/2019(UTC), The Last Emperor on 11/9/2019(UTC)
Stipe  
#25535 Posted : Thursday, November 7, 2019 10:52:39 PM(UTC)
Stipe

Was thanked: 351 time(s) in 226 post(s)

Za nju je to normalno, al meni nije bas jasno sta se s Milanovicem dogadja!? Nelogično mi ponasanje skroz ima.,prvo se kao ljevicar "čudi" kome to smeta cirilica u Vukovaru i da ce on to dopustit, pa izjava o kolonk sjecanja,, i onda u manirima hardcore desnicara izjavi da nije volio Hajduk jer je to bio Titov klub s velikom petokrakom??

Za dvostruke kolone što je rekao stoji; samo što ima puno ekipe kojoj baš paše da njemu pakiraju incidente, a ako nekome hoćeš izazvati incident, izazvat ćeš ga.
Naložiš i napiješ nekog tipa u Vukovaru i daš mu čekić, i to je dovoljno. To nitko ne može spriječiti. Može samo naknadno razmišljati što sad i kako sad. Ali huškači su ti koji kuhaju takve priče.
Ćirilicu su HDZ+SDSS izglasali.
Za nogometne klubove je rekao davno da ga nogomet slabo zanima, za Hajduk je navijao donekle, i da se Rijeku teško može nazivati nekim rezervnim srpskim klubom kad je Titu miliji bio Hajduk.
Generalno to veli da danas nije neka tema.

Sve u svemu, otkako sam počeo malo više pratiti politiku, meni se čini da se sve takve priče čine kao non-issues koje oponenti pokušavaju napuhati i malo izvrnuti, i nekoga naložiti kontra Milanovića.
Iz vlastitih koristoljubivih motiva, naravno.

Quote:

Btw, cesto mi indexovci dizu zivce, al da su jedni od najkvalitetnijih i da znaju napravit clanak, to im moram priznat. Nitko bolje Milanovica nije opisao i pokazao da nema prevelike razlike izmedju HDZa i SDPa:

Za ovaj članak (dosta poznat) ti, kao ekonomist, mogu reći da je vrlo loše pisan i da je to sve nikakva "analiza".
Općenito sve ekonomske analize koje vidiš na indexu su slabe kakvoće - jednostavno nemaju ekonomske analitičare koji bi to radili. To ipak ne može baš svatko, naročito ako ga nije briga da bude kvalitetno.
Sve ovo što se pokušalo u konkretnom članku nadovezati na "analize" je također loše i prazno.
Doslovno možeš pasus po pasus čitati i vidjeti kako je svaki onako na silu negativan. Barem ja to tako vidim.

Znači, ako uzmemo 10 godina djelovanja bez nekih repova, s nekim integritetom, i s velikom popularnošću stranke u njegovo doba, može se pogledati (i dobro je pogledati) i eventualne zamjerke, da se formira stav. I prije nego se formira stav.
Tako sam onda ja uradio.
I nisam im vidio previše temelja.
Daleko od toga da će itko biti savršen, i svakome se može naći mana ako se baš to traži, ali valja stvari gledati, po meni, u nekoj normalnoj komparaciji, i u kontekstu kompletne države (nitko neće čarobnim štapićem napraviti El Dorado; gleda se dešavaju li se pomaci nabolje, i na koji su način vezani uz vrhušku).

U ovom članku spominje se korupcija i neko "branjenje" korumpiranih. Gledano unatrag, onih par (a nema ih puno) slučajeva poput Sabe su uredno procesuirani, nije bilo držanja štange, kakvo u HDZ-u gledaš i dan danas gdje se razvlači po 10 ili 15 godina, do Ustavnog suda pa ispočetka. I kakvih u HDZ-u ima na tjednoj bazi (!). Meni se čini da se SDP-u citiraju ista tri slučaja već 10 godina. I da neće postojati stranka bez baš ijednog, ali da su generalno tu na pristojnoj razini. Da im Brkići sa svojim tajnim službama (a i lovom koju je marnuo po karlovačkim bankama) mogu nešto prišiti, jako rado bi to uradili.
U tom aspektu o HDZ-u, od Sanader-Kalmeta generacije do Kuščević-Tolušić-Đakić generacije, ne treba trošiti riječi.
Politički (gdje se piše o nekoj "šteti), ja bih rekao da je velika stvar da se institucije puštalo da se konsolidiraju i postepeno profesionaliziraju i rade svoj posao. To ne ide preko noći, ali ide.
Samo, trenutno ide unatrag, sam današnji premijer nam je u ratu s institucijama.
Predstečajne nagodbe su daleko, daleko bolje od stečajeva, koje su rješavale; bolje kako god okreneš. Ćimić i slični često pišu kao da se ne sjećaju kako je to prije bilo. Ali brojke o naplatama potraživanja u stečajevima (i "ukradenim milijardama", kako se često voli reći) i predstečajnim nagodbama ne ostavljaju neke dileme. Samo što su na indexu uhvatili Kolakušića (tada "neutralnog suca") kao jednog primjera koji im je rekao što im se dopalo, , kako nemaju neko znanje vjerovali su njegovim pričama jer je imao titulu, i cijelu priču napuhali.

Onda dalje, to da je netko izgubio izbore od Sanadera, pa što? Zašto bi to meni bio razlog da za nekog glasam ili ne? Ja biram tko ja mislim da je bolji; ako HDZ-ovi birači misle da je ovaj drugi, u redu. Ne broje se neki "golovi", nego birači glasuju kako oni hoće. A HDZ-ovi članovi glasat će za HDZ. Čovjek zastupa neke politike koje želi, a na biračima je da si odaberu koje oni hoće.
Izgubio ih je tako i Račan. I svi ostali, iz svih drugih stranaka, od kojih dobar dio ima članova isto koliko i SDP i može ih se smatrati ravnopravnima po tom pitanju.
Jer, HDZ ima 180 000 glasova više od SDP-a u startu (oni vele i 195 000 više, ali da ostavimo marginu). A izbore se odlučuje na, recimo, 650 000 glasova. To je kao da se utrkuju na 200 metara, a HDZ ima 50 metara fore. Tako bi bilo tko s ovog foruma bio svjetski prvak. Emocija20

Milanović je s Bandićem raskrstio vrlo brzo. Ovako ili onako, nemaju previše veze jedan s drugim, preklapaju se svega godinu i nešto; sve dalje ne, Bandić nije SDP od 2009., a Milanović je preuzeo kormilo 2007. Ne vidim kakvog smisla onda 10 godina nakon toga nešto tu spominjati s Milanovićem. Bandić je dalje tema stanovnika Zagreba, i institucija, a te institucije će kočiti HDZ. I, Bandić je u koaliciji s - HDZ-om. Znači, tko smatra da je previše korupcije vezano uz Bandića (osobno smatram da je još i veći problem generalna nesposobnost maskirana u stalna slikanja, a bez rezultata; ali to je druga tema Emocija20 ), adresa dalje je HDZ. Bizarno mi je imati onda opinion leadere koji tu poveznicu nekako posve pokušavaju preokrenuti.

Rečenice o "reformama" su posve pogrešne. Međunarodni indeksi (koji su osmišljeni da to mjere) ipak prepoznaju i uvođenje nekog reda u građevinskom sektoru (a start je 800 000 neriješenih slučajeva, maltene krećeš od nule), i uspostavljanje stvari poput raznih centralnih obračuna plaća i pobrojavanje državnih službenika, i fiskalizaciju, i razne reorganizacije u pravosuđu i dodjelama predmeta i slično, i e-građane, i kompletan privatni sektor kojega analizira doing business, i izvoz (udio kojega je rastao), i tome slično.

Radnike nema što "gaziti" vlada, nije im vlada poslodavac; a pokušaji da se radnicima "daju prava" završavaju tako da ostaju bez posla na razinama koje bi Ćimić rado prikazao kao poželjne. Obiteljski zakon je u meritumu bio korektan, proceduralno ih je malo Ustavni sud vraćao, ali je sve uspostavljeno kako je zamišljano; razilasci bez neophodnih sudova bili su plus, a i drugih zamjerki vidiš da članak i ne navodi.
I tako dalje, da sad ne ispravljam baš sve; iako po bilo kojoj stavci možemo raspraviti.

Kad sam se ja dao malo u istraživanje, prije 5-6 godina, uočio sam da su članci i "analize" indexa obilježene njihovim ratom s Linićem, ali, što je još važnije, jednostavno nekvalitetno ekonomsko štivo - opet, jer nemaju ekonomske analitičare - a priča koju pokušavaju nadovezati na to je redom vrlo slaba. Ne mogu to nazvati ni tendencioznim koliko baš pogrešnim.

E sad, što se dešava onda mi nije bilo teško odgonetnuti, ili barem formulirati neku teoriju.
Index, kad se zalaufa, teško da će priznati da nisu u pravu, a nije ni za očekivati da će njihovi analitičari odjednom niotkud postati bolji. A HDZ pak pokušava nametnuti bilo koju temu koja im se svidi i samo izazvati što veću apatiju u široj populaciji; oni bi da se ne izađe na izbore. Jer njihovi će izaći.
Tako da tu obje te strane imaju izravan interes u tome da traže mane - pa to i rade; jesu li pritom vjerodostojni i objektivni, e to je već druga priča. Emocija20
Tema preuzimanja države u krizi je, pak, još jedna velika tema, ali ovaj članak se time ne bavi pa ne trebam ovaj čas ni ja.

Mislim da velik dio populacije intuitivno kuži da tu nešto u tim pričama ne štima. Vidiš ipak kad netko kaže što misli, i kad ti to ima smisla, pa ti neke treće strane koje to prenose i "interpretiraju" malo gube na važnosti.
No, mislim i da netko tko se nije tematikom malo više pozabavio neće moći odmah baš reći što točno, a birači ove naše nazovidesnice pokazuju tu, pak, znatnu odlučnost.

-Stipe

Edited by user Thursday, November 7, 2019 10:59:19 PM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 2 users thanked Stipe for this useful post.
Jarac on 11/7/2019(UTC), dr jupidu on 11/12/2019(UTC)
User is suspended until 4/15/2036 8:29:40 AM(UTC) Jarac  
#25536 Posted : Thursday, November 7, 2019 11:12:09 PM(UTC)
Jarac

Was thanked: 815 time(s) in 504 post(s)

Za nju je to normalno, al meni nije bas jasno sta se s Milanovicem dogadja!? Nelogično mi ponasanje skroz ima.,prvo se kao ljevicar "čudi" kome to smeta cirilica u Vukovaru i da ce on to dopustit, pa izjava o kolonk sjecanja,, i onda u manirima hardcore desnicara izjavi da nije volio Hajduk jer je to bio Titov klub s velikom petokrakom?? Pa cak je i neprimjereno sto Beljaku ide onako spustat pred kamerama kad mu je rekao "jbt jesi glup"

I da, Beljak mi je bas pao u ocima kad vidim koliko se uvlaci u dupe doticnom. Fura se na nekog borca protiv korupcije, desnicara, i HDZa, a uvlaci se u dupe skoro istoj stetocini

Ma nit blizu. Teško može u istu rečenicu sa ovima usprkos svim svojim manama i bome je dosta nezgrapan članak, nema računice.

A ovi iz oporbe ako žele neke izbore i dobit trebaju se usuglasiti i zajedno držat, jer sve drugo je poraz a otuda je Beljak jedan od razumnijih. Nema druge.
dr jupidu  
#25537 Posted : Friday, November 8, 2019 12:45:29 PM(UTC)
dr jupidu

https://www.index.hr/vij...je-150-puta/2130390.aspx

upozorenje da nekom opet nepadne napamet

i puštaju snimku uhićenja pa el chapovi skužili koji je specijalac i sredili ga

mexico treba totalno dekriminalizirat droge i to je jedino rješenje,otvorit kao canada marihuana šopove a ostale droge ne javno prodavat već neobazirat se i ne dirat proizvođače

Edited by user Friday, November 8, 2019 12:55:09 PM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#25538 Posted : Saturday, November 9, 2019 12:26:10 PM(UTC)
bero

https://www.index.hr/mob...y=vijesti&id=2130670

A kretena, majke ti mile.
Tako nesto bubnut u zemlji gdje se svako malo gine u prometu...
- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
dr jupidu on 11/12/2019(UTC)
bero  
#25539 Posted : Saturday, November 9, 2019 9:27:50 PM(UTC)
bero

- dr jupidu
dr jupidu  
#25540 Posted : Thursday, November 14, 2019 12:32:14 AM(UTC)
dr jupidu

nemoš dignit glas na svoje dijete

jer ide u udomitelja

udoimtelju 3000 eu po djetetu

Edited by user Thursday, November 14, 2019 1:23:32 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Users browsing this topic
DjomlaKS, Guest, Seded
1,279 Pages«<12751276127712781279>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.