fanatic
2019-10-17T17:54:59Z
znači, ta mala od cca 15 godina se peglala sa svojim vršnjacima. ono, bili su prijatelji, kačili su slike na instagramu i sličnim pizdarijama i paralelno se udarali. I onda se netko od tih mamlaza sjetio da će je ucijenit tako što će joj kao poslat snimke roditeljima ako se prestane peglat s njima...i sad je to silovanje :)18

daj me nemojte jebat, radi se travestija. ovo je sramota za sve silovane žene
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2019-10-17T20:09:39Z
Originally Posted by: fanatic 

znači, ta mala od cca 15 godina se peglala sa svojim vršnjacima. ono, bili su prijatelji, kačili su slike na instagramu i sličnim pizdarijama i paralelno se udarali. I onda se netko od tih mamlaza sjetio da će je ucijenit tako što će joj kao poslat snimke roditeljima ako se prestane peglat s njima...i sad je to silovanje :)18

to i ja kažem.... danas se izjednačavaju svakakve krajnosti.

zna se što je silovanje, a ovo nije to.

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
dr jupidu
2019-10-17T20:26:45Z
sve treba dobro ispitati...

jer recimo procure okole snimke gdje ova dobrovoljno..pa može prijavit da se spasi sramote

a moguće i da su je ucjenjivali

treba dobro ispitati

zafrkan predmet
neprimam kućne posjete.
dr jupidu
2019-10-17T21:45:56Z
https://www.dnevno.hr/vi...i-i-djece-142768-783548/ 

vs

nema gledalaca kad su svi u paradi jebote
neprimam kućne posjete.
ksian
2019-10-17T22:36:04Z
Originally Posted by: bero 

to i ja kažem.... danas se izjednačavaju svakakve krajnosti.

zna se što je silovanje, a ovo nije to.

Mislim da ne znamo dovoljno toga da bi mogli govoriti o tom slučaju i nije u redu da si dajete za pravo da tako paušalno pišete takvo što, u pitanju je nečije djete, sestra, nećakinja, svi imamo žene u obitelji. Imate pravo govoriti o medijskoj i društvenoj reakciji na događaj, o hrvatskom pravosuđu, ali ne i o tome je li mala silovana ili ne.

Bitno je reći da prilična većina silovanja koje počine supružnici/momci/prijatelji/kolege/znanci ostane neprijavljena. S obzirom na brojnost, na ovom forumu više nego vjerovatno ima ljudi koji su silovali nekoga, a to što nisu zaglavili zatvor je splet sretnih okolnosti za njih. Naša je percepcija silovanja obično maskirani napadač koji pretuče žrtvu, nasilno penetrira, dok se žrtva opire cijelo vrijeme, sve dok tip ne svrši i ne ode ostavljajući je prebijenu i krvavu. Naravno da se dešavaju i takva brutalna silovanja, ali silovanje je generalno spolni odnos s kojim jedna od strana nije suglasna.Je li bilo silovanje ili nije bilo se u razvijenim pravosudnim sistemima ne definira žestinom žrtvina otpora.

U hrvatskom zakonu postoji nekoliko definiranih kaznenih djela protiv spolne slobode, ali što se tiče ovog slučaja i rasprave o njemu, bitno je reći da se razlikuju čl. 153 kaznenog zakona koji definira silovanje u smislu pomenute generalne percepcije istog, te Čl.152 kaznenog zakona, koji definira spolni odnošaj bez pristanka "Pristanak iz stavka 1. ovoga članka postoji ako je osoba svojom voljom odlučila stupiti u spolni odnošaj ili s njime izjednačenu spolnu radnju i bila je sposobna donijeti i izraziti takvu odluku. Smatra se da takvog pristanka nema osobito ako je spolni odnošaj ili s njime izjednačena spolna radnja izvršena uz uporabu sile ili prijetnje, prijevare, zlouporabom položaja prema osobi koja se prema počinitelju nalazi u odnosu zavisnosti, iskorištavanjem stanja osobe zbog kojeg ona nije bila sposobna izraziti svoje odbijanje, ili nad osobom kojoj je protupravno oduzeta sloboda."

Inače postoji inicijativa da se djela opisana pod čl. 152. izjednače sa onima pod čl. 153, kazne za spolni odnošaj bez pristanka su manje od onih za silovanje, za 152 kazne idu od 1/2 godine do 5 godina, za 153. od godinu do 10. Ozbirom da su klinci odvedeni u istražni zatvor tek nakon strahovitog pritiska u medijima i po društvenim mrežama, vjerovatno je da je česta sudska praksa bila da u ovakvim slučajevima, kad su u pitanju djela koja spadaju pod čl. 152 prije nego pod čl. 153. , a u pitanju su maloljetnici/mlađi punoljetnici sve ostaje na uvjetnim kaznama.

Problem sa silovanjem u nerazvijenim društvima je što je žrtva stigmatizirana, nekad čak i više nego silovatelj. Recimo, kad se desi silovanje ženske koja je imala puno partnera, što nije nikakva rijetkost, i ona to prijavi, što već je rijetkost, niko joj ne daje za pravo, krenu konstrukcije tipa namješta mu, sveti mu se, nije joj htio platiti i tako to. Oba vaša posta najbolje govore o tome.

shogo
2019-10-18T03:55:20Z
Oba posta su tipično balkanska, štiviše kao da vuku korjene s bliskig istoka...no, mi neznamo o tome ništa
bbbmarc
2019-10-18T03:58:33Z
zanimljvo bi bilo kako bi percepcija bila totalno drukčija da je mala hrvatica iz recimo bibinja, a da su ovih 5-6 mangupa srbi iz recimo okolice obrovca
bero
  • bero
2019-10-18T05:18:46Z
Originally Posted by: shogo 

Oba posta su tipično balkanska, štiviše kao da vuku korjene s bliskig istoka...no, mi neznamo o tome ništa

Ma je li? Nije stvar u broju partnera, vec kao sto sam rekao, zna se sto je silovanje. A seks iz ucjene objave snimkom/fotkama nazivati silovanjem je uvreda zrtvama pravih silovanja. Ova djevojka jest zrtva, i rijec ocito jest o kaznenom djelu, samo ne silovanja.

Nek vam je sa srecom kad i kod nas dodje americki scenarij gdje dobijes kaznenu prijavu kad kolegici na poslu kazes da ima dobru frizuru. Pa vi trpajte sve i svasta u isti kos.
- dr jupidu
bero
  • bero
2019-10-18T05:22:18Z
Originally Posted by: bbbmarc 

zanimljvo bi bilo kako bi percepcija bila totalno drukčija da je mala hrvatica iz recimo bibinja, a da su ovih 5-6 mangupa srbi iz recimo okolice obrovca

Bujanec ti prepricava svoje snove? 😂

- dr jupidu
shogo
2019-10-18T06:17:35Z
Ma Bero jebga, uspoređuješ čudne stvari, ma ok sve to...ali i kod nas te i danas može tužit za sve, pa i to ti bude dosta...ovo, ovo je gnjusno, i vrlo blizu onom tvom navodu, naj se ljutit
bero
  • bero
2019-10-18T06:23:01Z
A dobro, vidjet cemo sto ce istraga pokazati sto se dogodilo.
- dr jupidu
shogo
2019-10-18T07:05:33Z
https://www.jutarnji.hr/...adeg-na-slobodu/9502484/ 

Turizam, malo tortilja, malo tacosa...jedna sigurna država:)11 :)22
dr jupidu
2019-10-18T07:42:16Z
fanatic
2019-10-18T07:57:24Z
Meksiko je govno od države, ali mi je ultra kretenski da svoje građane izručuju Americi zbog kaznenih djela počinjenih u Meksiku :)18
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
dr jupidu
2019-10-18T08:08:30Z

neprimam kućne posjete.
bero
  • bero
2019-10-18T08:11:51Z

Meksiko je govno od države, ali mi je ultra kretenski da svoje građane izručuju Americi zbog kaznenih djela počinjenih u Meksiku :)18

Izrucuju narko bosove jer plasiraju robu u SAD.

- dr jupidu
fanatic
2019-10-18T08:43:05Z

da, ali je njihov zločin inicijalno počinjen u Meksiku, a ne u Americi. I dokle god su takvi jadnici da izručuju svoje stanovnike tuđoj državi dotle će trpiti ovakva sranja u svojoj. Uopće mi ih nije žao, čak su mi simpatije na strani narkokartela nego meksičkih bezmudih političara i sudaca
fanatic
2019-10-18T08:55:51Z
btw ova mala je kao navodno silovana u treći mjesec, a u četvrtom stavila na instagram sliku sa ovim muškima i napisala "moji :)16 " a u osmom bila u kući od ovog jednog na pjena partyju :)18 :)18 :)18
DugoVecCitam
2019-10-18T09:15:17Z

btw ova mala je kao navodno silovana u treći mjesec, a u četvrtom stavila na instagram sliku sa ovim muškima i napisala "moji :)16 " a u osmom bila u kući od ovog jednog na pjena partyju :)18 :)18 :)18

Dokaz? :)
Ne kazem da govoris neistinu, ali mozda je navedeno samo fb rekla-kazala.
DRAGI PRIJATELJI...
bero
  • bero
2019-10-18T10:25:03Z

da, ali je njihov zločin inicijalno počinjen u Meksiku, a ne u Americi. I dokle god su takvi jadnici da izručuju svoje stanovnike tuđoj državi dotle će trpiti ovakva sranja u svojoj. Uopće mi ih nije žao, čak su mi simpatije na strani narkokartela nego meksičkih bezmudih političara i sudaca

Nije pocinjen sano u Meksiku. Ako sva koka u SAD-u dolazi od meksickih kartela, onda je to itekako njihova jurisdikcija.

Bilo kako bilo, Meksiko niti nema izbora, jer americke sankcije ili blokada granice ih mogu unistit.

- dr jupidu
Similar Topics
Users browsing this topic