Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

15 Pages«<12131415>
Options
Go to last post Go to first unread
User is suspended until 6/6/2025 8:54:41 PM(UTC) Borisstandup  
#261 Posted : Wednesday, January 21, 2015 5:16:36 PM(UTC)
Borisstandup

Rank: Advanced Member

Switzerland

Was thanked: 4272 time(s) in 2261 post(s)
Da malo ozivimo temu:)

Meni valjda najdrazi sportas Jersey Joe Walcott, kratki sadrzaj najznacajnijeg dijela karijere. Prvi dvoboj sa Louisom kada je ostecen , pa njihov uzvrat u kojem je dozivio tezak nokaut i ako je i on oba puta rusio tada svjetskog prvaka, poslije dvoboji sa njegovim najvecim i genijalnim suparnikom Ezzard Charles-om s kojim se susreo 4 puta, dva puta dobio , dva puta izgubio.Preko Charlesa je dosao do titule i do pojave Foremana bio najstariji HW prvak. Za mene jedan fascinantan boksac, nevjerojatno kretanje, kombinacije, strasan nokauter, defenzivno dobar, uporan.

I ovdje ima dosta o njegovoj karijeri, mecevima, nevjerojatan prvi mec Sa Marcianom kada ga je Walcott rusio i do samog finisha vodio borbu a nazalost dozivio poraz , poznati susie Q od Marciana..
thanks 3 users thanked Borisstandup for this useful post.
ksian on 1/21/2015(UTC), Chiodo on 1/22/2015(UTC), boksač on 1/24/2015(UTC)
#262 Posted : Saturday, January 24, 2015 12:12:03 AM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Vec spomenuti Ezzard Charles i njegova borba sa Joe Louisom.

Ta borba je odrzana nekih godinu dana nakon sto je Joe Louis objavio da se povlaci iz ringa. Neuspjesan povratak velikog prvaka a u to doba mnogi su Charlesu zmajerili ovu pobjedu, javnost naklonjena Louisu mu nikada nije oprostila sto ovaj nije uspio vratiti titulu.
Inace Ezzard je imao podosta problema karijeri, kao poluteskas kada mu nisu davali sansu za titulu i ako je tukao mnoge koji su drzali titulu a neke i po vise puta, zato ga danas mnogi i svrstavaju uz bok najboljim poluteskasima kao sto su Archie Moore, Thomy Loughran, Billy Conn , Bob Foster.
Zanimljivo je da je rođen u Lawrenceville, Georgia ali se opcenito za njega misli da je iz Cincinnatia. Kroz karijeru ga je krasio nadimak "Cincinnati Cobra". Smrtno mu je stradao boksacki suparnik Sam Baroudi od ozljeda zadobivenih u mexu sa Ezzardom. Razmisljao je da se ostavi boksa ali naposljetku je i Baroudieva obitelj trazila da nastavi karijeru. Stvarno jedan veliki boksac koji je nazalost umro u 54 godini , 28 Svibnja 1975 godine od u Chicagu od amyotrophic lateral sclerosis (ALS).

Edited by user Saturday, January 24, 2015 12:23:51 AM(UTC)  | Reason: Not specified

thanks 2 users thanked Borisstandup for this useful post.
boksač on 1/24/2015(UTC), Đolo on 8/20/2017(UTC)
#263 Posted : Saturday, January 24, 2015 12:27:15 PM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Sjajan dokumentarac o probijanju crnih boksaca u doba dok se to cinilo nemogucim i kada se sve poduzimalo da ne dobiju priliku za tutulu. Prolazi se kroz karijere fantasticnih boksaca poput George Dixona, Peter Jacksona, Joe Gansa, Jack Johnsona, Sam Langforda, Harry Willsa, Ezzard Charlesa, Sugar Robinsona, Archie Moorea.
Prica Archie Moorea je nevjerojatna, covjek je unatoc fenomenalnim pobjedama dobio priliku za titulu tek nakon 16 godina karijere i to u svojoj 36 godini ali je unatoc tome postao mozda i najbolji poluteskas u povijesti, titulu je drzao sljedecih 10 godina.Tada je za titulu pobijedio tadasnjeg velikog prvaka Joey Maxima . Tada je Maxim dolazio nakon velike pobjede nad Sugar Robinsonom i malo tko je ocekivao ovakav ishod.Pobijedio je Maxima jos poslije dva puta u svojim obranama titule. Inace imao je i pokusaja osvajanja titule u teskoj kategoriji u svojim poznijim godinama ali su ga Marciano a poslije Patterson i Ali zaustavljali na tome putu. Jedini boksac koji je uz Walcota rusio Marciana u njegovoj sjajnoj karijeri. Archie Moore "The Old Mongoose" je i sluzbeno boksac sa najvise pobjeda nokautom u karijeri, ubiljezio je 131 nokaut pobjedu od svojih 185 pobjeda tokom genijalne karijere.
Evo sjajan dokumentarni film o njemu i cijeloj karijeri.

thanks 4 users thanked Borisstandup for this useful post.
boksač on 1/24/2015(UTC), Reaktivac on 1/25/2015(UTC), CroWalace on 1/30/2015(UTC), Đolo on 8/20/2017(UTC)
Reaktivac  
#264 Posted : Friday, October 2, 2015 8:13:33 AM(UTC)
Reaktivac

Was thanked: 1193 time(s) in 896 post(s)
thanks 3 users thanked Reaktivac for this useful post.
bero on 10/2/2015(UTC), DugoVecCitam on 10/2/2015(UTC), JDS on 10/2/2015(UTC)
ivces  
#265 Posted : Saturday, August 19, 2017 8:36:15 AM(UTC)
ivces

Was thanked: 20 time(s) in 14 post(s)
Sanders, Sullivan, Tua, Maskaev, Berbick, Purity nisu bili osrednji boksači, ali nisu nikad bili ni vrh vrhova, najbolji od najboljih. Kako bi bilo koji od njih prošao u to vrijeme protiv Lennoxa? Ili protiv Klička starijeg? Ili čak protiv Mavrovića prije borbe s Lennoxom?!

Edited by moderator Saturday, August 19, 2017 8:46:59 AM(UTC)  | Reason: Not specified

bero  
#266 Posted : Saturday, August 19, 2017 8:42:08 AM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5705 time(s) in 3551 post(s)
Otkud ti ideja da je Mavrovic bolji od ijednog od njih? Maskaev i Sanders su kasnije postali svjetski prvaci, Sanders je brutalno nokautirao mlađeg Klička.
Koju elitu je Željko pobijedio prije meca s Lennoxom? Nabijao je europsku srednju klasu koja nikad nije vidla Top 10.
Budimo realni.

Edited by user Saturday, August 19, 2017 8:49:36 AM(UTC)  | Reason: Not specified

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
thanks 1 user thanked bero for this useful post.
Hendo on 8/19/2017(UTC)
ivces  
#267 Posted : Sunday, August 20, 2017 2:52:45 PM(UTC)
ivces

Originally Posted by: pecho Go to Quoted Post
Originally Posted by: ivces Go to Quoted Post
Originally Posted by: Chiodo Go to Quoted Post
Baš ima smješnih usporedbi.

Možda Rahmanu to nije bio prvi meč, ali svakako jest prvi protiv velikoga boksača, tadašnjega prvaka svijeta. Dotada je, koliko ja znam, boksao uglavnom protiv osrednjih boksača, a ni sam nije bio puno bolji. Conor je pak sasvim druga priča: nevjerojatno talentiran MMA-borac s vrlo solidnim boksom. Sjetimo se samo kako je nokautirao Alda, tko je to tada bio mogao pomisliti da će se dogoditi... Aldo je u tom trenutku bio 10 godina neporažen, nedodirljivi svjetski prvak. Naravno, sada je riječ o boksu, sasvim drugom sportu, ali ja i dalje tvrdim kako je sve moguće. Jedan pravi udarac može biti dovoljan. Evo npr. u MMA-u, sjetimo se kako je JDS nokautirao Caina, koji ga je kasnije prebijao kao vola u kupusu. Opet jedan udarac....

Sanders,Sullivan,Tua,Maskaev,Berbick,Purity nisu bili osrednji boksači.

Sanders, Sullivan, Tua, Maskaev, Berbick, Purity nisu bili osrednji boksači, ali nisu bili ni vrh vrhova. Teško bi se bilo tko od njih u to vrijeme ozbiljnije suprotstavio Lennoxu ili npr. Kličku starijemu. Usudim se reći, čak i Željku Mavroviću...
User is suspended until 4/15/2036 8:29:11 AM(UTC) Chiodo  
#268 Posted : Sunday, August 20, 2017 3:11:41 PM(UTC)
Chiodo

Croatia

Was thanked: 1345 time(s) in 784 post(s)

Možda Rahmanu to nije bio prvi meč, ali svakako jest prvi protiv velikoga boksača, tadašnjega prvaka svijeta. Dotada je, koliko ja znam, boksao uglavnom protiv osrednjih boksača, a ni sam nije bio puno bolji. Conor je pak sasvim druga priča: nevjerojatno talentiran MMA-borac s vrlo solidnim boksom. Sjetimo se samo kako je nokautirao Alda, tko je to tada bio mogao pomisliti da će se dogoditi... Aldo je u tom trenutku bio 10 godina neporažen, nedodirljivi svjetski prvak. Naravno, sada je riječ o boksu, sasvim drugom sportu, ali ja i dalje tvrdim kako je sve moguće. Jedan pravi udarac može biti dovoljan. Evo npr. u MMA-u, sjetimo se kako je JDS nokautirao Caina, koji ga je kasnije prebijao kao vola u kupusu. Opet jedan udarac....

Sanders, Sullivan, Tua, Maskaev, Berbick, Purity nisu bili osrednji boksači, ali nisu bili ni vrh vrhova. Teško bi se bilo tko od njih u to vrijeme ozbiljnije suprotstavio Lennoxu ili npr. Kličku starijemu. Usudim se reći, čak i Željku Mavroviću...

Sanders,Berbick i Tua su sigurno snažnija imena od Mavre po uspjesima. Maskaev u njegovu rangu. Purity i Sullivan ispod.
ivces  
#269 Posted : Sunday, August 20, 2017 3:31:32 PM(UTC)
ivces

Sanders,Berbick i Tua su sigurno snažnija imena od Mavre po uspjesima. Maskaev u njegovu rangu. Purity i Sullivan ispod.

OK, slažem se, ali ni Mavra nije uspio ništa više od naslova europskog prvaka. Lennoxu je bio ozbiljno zaprijetio u onom klinču u jednoj rundi i to je to... Hoću samo reći to da je Lennox u to vrijeme bio zaista nedodirljiv. Tek mu je Kličko stariji bio stvorio ozbiljnije probleme, a Rahman ga je ipak bio nokautirao. Stoga ne isključujem mogućnost da Conor stvarno nokautira Floyda. I to u prvim dvjema rundama.

ivces  
#270 Posted : Sunday, August 20, 2017 7:57:20 PM(UTC)
ivces

Originally Posted by: Jarac Go to Quoted Post
Normalno da te ne zanima kad ne pratiš boks. Velika većina casual ljudi ovo gleda prije.

U pravu si, već godinama sustavno ne pratim boks. Iskreno, još od vremena Evandera i Tysona... Malo sam pratio Hayea i to je to. Kličkovi su me nekako odbili od tog sporta, a niže kategorije nikad nisam ni pratio... Sada je Joshua napravio pravu stvar pa opet počinje biti zanimljivo...

User is suspended until 4/15/2036 8:29:40 AM(UTC) Jarac  
#271 Posted : Sunday, August 20, 2017 8:36:30 PM(UTC)
Jarac

Was thanked: 815 time(s) in 504 post(s)
Normalno da te ne zanima kad ne pratiš boks. Velika većina casual ljudi ovo gleda prije.

U pravu si, već godinama sustavno ne pratim boks. Iskreno, još od vremena Evandera i Tysona... Malo sam pratio Hayea i to je to. Kličkovi su me nekako odbili od tog sporta, a niže kategorije nikad nisam ni pratio... Sada je Joshua napravio pravu stvar pa opet počinje biti zanimljivo...

Ma kažem zato jer vidim da je ekipi ovo vrh i to treba priznat.
Razumijem te da ti se ne prati i sve ok.Samo eto niže lategorije joß bolji boks ,pogle ovog Crawforda kak je sinoc bio super.
karl anal  
#272 Posted : Monday, August 21, 2017 1:11:45 AM(UTC)
karl anal

Was thanked: 2570 time(s) in 1347 post(s)

ti očigledno odavna ne pratiš box, tua je u jednm trenutku mislim da je to bio kraj druge ili kraj treće runde ozbiljno zapritia lennoxu nakon čega je ovaj ubacia u rikverc i odradia kličkovskih 12 rundi toliko o tome a željka bi rastavio sa životom, svi znaju koliko volim željka ali ostanimo realni
Iznajmljujem prostor za sig
Seded  
#273 Posted : Monday, August 21, 2017 10:42:17 AM(UTC)
Seded

Was thanked: 2028 time(s) in 1275 post(s)
Originally Posted by: karl anal Go to Quoted Post

ti očigledno odavna ne pratiš box, tua je u jednm trenutku mislim da je to bio kraj druge ili kraj treće runde ozbiljno zapritia lennoxu nakon čega je ovaj ubacia u rikverc i odradia kličkovskih 12 rundi toliko o tome a željka bi rastavio sa životom, svi znaju koliko volim željka ali ostanimo realni
meni je Željac zakon, ali te priče mogao je ovo, mogao je ono mi je nevjerojatno kako prolazi kod ljudi. I sam Mavrović je uspio medijima i casual boks fanovima prodati priču "da je imao Lewisa u sedmoj rundi", to se dan danas prepričava (ako se ne varam, baš je i ivces to spomenuo u topicu o Conoru), iako svatko tko iole objektivno promatra ostane u čudu što je Željko preživio zadnjih 10-15 sekundi jer ga je Lewis podigao s poda aperkatom.

"It's not checkmate. The king has one more move."
DjomlaKS  
#274 Posted : Thursday, September 6, 2018 11:12:50 AM(UTC)
DjomlaKS

Germany

Was thanked: 1884 time(s) in 1306 post(s)
Originally Posted by: Svensson Go to Quoted Post

danas u teškoj moraš biti 197-98+

Sta mislis kako bi Tyson,Holyfield,Haye i sl. prolazili danas?

Ne mislim bas na Wildera, nego na ove tehnicki dotjeranije borce

Edited by moderator Thursday, September 6, 2018 11:53:51 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Đolo  
#275 Posted : Thursday, September 6, 2018 11:27:52 AM(UTC)
Đolo

Was thanked: 1522 time(s) in 954 post(s)
Pa za haya smo vidjeli da nema sta trazit tako da se tu netreba zapitkivat puno.

Al da bolje ne ulazit u to, jel holyfield tyson bowe i lewis u najboljim danima su po meni zaista sami vrh sto smo vidjeli od teskasa, boljih mislim da nije bilo.
bero  
#276 Posted : Thursday, September 6, 2018 11:55:15 AM(UTC)
bero

Rank: Administration

Was thanked: 5705 time(s) in 3551 post(s)
Tyson bi danas svima hebo kevu zbog brzine i razornosti udarca, takva sila nije viđena nakon njega.
od recentnijih prvaka Kličko u primeu bi ga možda uspio neutralizirati svojim stilom.
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
DugoVecCitam  
#277 Posted : Thursday, September 6, 2018 12:15:21 PM(UTC)
DugoVecCitam

Was thanked: 1530 time(s) in 909 post(s)
Bowe bi ih takodjer sve potaracao.
DRAGI PRIJATELJI...
pecho  
#278 Posted : Thursday, September 6, 2018 12:30:44 PM(UTC)
pecho

Was thanked: 595 time(s) in 359 post(s)

a niže kategorije nikad nisam ni pratio...

Onda nisi pratio boks uopće. Niže kategorije su bile uvijek zanimljive.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
GSP  
#279 Posted : Thursday, September 6, 2018 4:41:35 PM(UTC)
GSP

Was thanked: 238 time(s) in 199 post(s)
Originally Posted by: karl anal Go to Quoted Post

Ajd Kanale ne zajabavaj sa tim Kličkom i Željkom. Kao prvo Željac je sa salatom i ribom (dok su drugi doping koristili) i 5 kg manje držao kinga Lenoxa. Isti Lenox je sve najbolje boksače te ere satrao a era je bila jebena. Kud i kamo jača nego era Wlada, a i od ove trenutno bolja. Znači takav Željac je bio u samom vrhu tako da bi većinu ovih današnjih beduina ala Miller, Chrisora i Parker lako izdominirao. Nikad ga nitko nije uspio nokautirati!!Ok trebao je još nekog iz vrha dobiti ali na žalost prekinuo je karijeru ali svejedno je pokazao kakav je boksač.
#280 Posted : Thursday, September 6, 2018 7:25:23 PM(UTC)
Borisstandup

Switzerland

Bilo je i puno jacih era i rezimea u teskoj.
Za dobru karijeru treba i mudrosti a ti su neki spomenuti imali.
Users browsing this topic
Similar Topics
The Top Ten Greatest Ever Slugfests In Boxing History (Stand up udarački sportovi)
by bero 3/23/2009 4:11:02 AM(UTC)
15 Pages«<12131415>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.