Poll Question : Hocete li se cijepiti?

Total: 17

Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-19T16:25:21Z
Originally Posted by: GSP 

Originally Posted by: Him 

Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.

Ništa nitko neće vratiti ako ih je koritistio u skladu sa napucima. Dosta njih malih je preživjelo upravo zbog tih mjera.
Iz EU dobivamo bonus sredstva i treba ih što više povući. Naravno da nije besplatno kad plaćamo da smo i dio te EU.
Lockdowna sigurno ne bude ali će se mjere morati dosta postrožiti (npr nošenje maski svugdje), a ljudi postati disipliniraniji ako ne ćemo imati gadnu jesen-zimu dok ne dođe cjepivo.

Doce do revolta a policija nece moci svakoga hvatati. Citao sam poslovnom clanku za knjigovotstvo da se sve mora vratiti. Tako sam i pretpostavio, drzava nije karitas.
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-19T17:51:44Z
Za mene je ova histerija oko virusa nepotrebna. Doci ce novi virus, mozda i jaci od ove korone gdje je smrtnost ispod 1%. Ako stavimo vjerojatnost da je puno vise zarazeno onda je taj postotak na nekolilo decimala. Drugo ovi koji su navodno umrli od korone u Italiji, to su stariji ljudi koji bi inace umrli od neke bolesti ili bi samo partili. Zaustavilo se gospodarstvo, ljude dodatno uznemirilo. Jed ostavno s virusom moramo nauciti zivjeti a ne da se strasi ljude. Samo ludjak moze djetetu staviti masku ili zaposlenicima u pekarama ili u nekim drugim tezim poslovima. Nadam se da ce ova ludost zavrsiti, bojim se da ce doci novi virusi i da ce ponovno krenuti nova histerija. Sreca da se HIV ne prenosi kapljicno, inace bi nas kao stoku eliminirali.
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-19T19:16:22Z
Originally Posted by: bero 

Na jesen nema love od turizma :D

Realno najkriticnije je s hladnim vremenom, jer tad krecu upale, gripe, prehlade, a to u kombinaciji s koronom je vrlo opasno za rizicne skupine. Zato je sad po ljeti manje umrlih.

Koliko samo njih sada nece ici doktoru, da ne izgube posao. Gripa je ove sezone odjednom nestala.:)18

GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-19T20:13:04Z
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-19T21:15:27Z
U Švedskoj godišnje umre oko 90,000 ljudi od 2010 do 2019. I sada odjednom svi umiru od Korone. Sumnja se u mnogima stvorila i da se od ovoga virusa radi cirkus. Da je poumiralo 300,000- 1.000,000 ljudi u Švedskoj od virusa i s virusom, onda bi Korona bila opaka. Očito se kod nas računa da umireš i s virusom, to sto nema obdukcije i ne gleda se kakvu povijest bolesti ima čovjek, to nikoga nije briga. Bitno da je virus u centru pozornosti. Prije je čovjek samo umro, tu i tamo od raka, moždanog i srčanog udara ili samo od prirodne smrti. Očito se pogled na smrt totalno promijenio, možda i osoba koja je imala prometnu takodjer jer umro od Korone. Ponavljam nije virus problem nego stožer i vlada koja podjebava narod i cirkus oko stavljanja zemlje na crvenu listu. Onda Capak kaže kako će Hrvatska također Austriju staviti na crvenu listu. Sve to govori da je ovo samo predstava, zašto se svijet tako ponaša, možemo samo pogađati

Ima puno nelogičnosti oko vjenčanja i noćnih klubova. Jasno je da u takvim aktivnostima kontakt je neizbježan. Sada na jesen ćemo svi kao morati nositi maske. Ja ne mogu ozbiljno shvatiti stožer u Hrvatskoj. Oni s ovakvim koracima ne mogu masu uvjeriti da je virus opasan
The Last Emperor
2020-08-19T21:43:56Z

Evo ti Fedore tvoja crna Švedska!!!

https://www.index.hr/vij...-150-godina/2206366.aspx 

Pa ako gledas samo broj umrlih onda su Švedi pogrijesili. Ali taj broj nije nesto drasticno veci nego zadnjih godina, nesto ispod 10% cini mi se. Znaci nije bas da se dogodio pomor Šveđana. Ako ti je jedino mjerilo broj umrlih onda si u pravu sto si za karantenu. Meni nije. Ja gledam na to nesto kao omjer ulozenog i dobivenog. Jednostavno opasnost koju predstavlja ova bolest nije dovoljna za ovakav strah od iste i ovakve mjere koje se uvode. Ja postujem tvoje i tuđa misljenja ako je vama ok ovo sto se radi jer ste istraseni, ali ja na to ne pristajem. Ocemo li se sada za svaku iducu bolest koja se pojavi ovako ili jos vise zatvarati i panicariti? Kakav ce to zivot biti? A tek ce se kroz neko naredno vrijeme pokazati stvarne posljedice, zivi bili pa vidili....

bero
  • bero
  • Advanced Member
2020-08-20T05:07:02Z

Ovi koji su uzeli mjere za ocuvanje radnih mjesta, morat ce sve vratiti. Drzava ti otezala poslovanje, prisilno zatvorila i sada plati zaostale racune i mjere koje su spasavala radna mjesta. Drzava ti nije nista pomogla samo ti je novac dala u zajam. Mislim da ipak nece biti lockdowna, bez gospodarskih aktivnosti nema za uhljebe. Zapamtite nista nije besplatno. Ova ""donacija" iz EU fonda nije dzabe.

Ništa nitko neće vratiti ako ih je koritistio u skladu sa napucima. Dosta njih malih je preživjelo upravo zbog tih mjera.
Iz EU dobivamo bonus sredstva i treba ih što više povući. Naravno da nije besplatno kad plaćamo da smo i dio te EU.
Lockdowna sigurno ne bude ali će se mjere morati dosta postrožiti (npr nošenje maski svugdje), a ljudi postati disipliniraniji ako ne ćemo imati gadnu jesen-zimu dok ne dođe cjepivo.

Doce do revolta a policija nece moci svakoga hvatati. Citao sam poslovnom clanku za knjigovotstvo da se sve mora vratiti. Tako sam i pretpostavio, drzava nije karitas.

Moze link?

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-20T06:19:59Z
Originally Posted by: bero 

Moze link?

Rrif poslovni casopis. Nisam preko interneta citao.

RRIF je inače naputak za knjigovodstveni servis i "šalabahter" za rad. Isto tako ih obavještava što se mijenja. Za očuvanje radnih mjesta i ostale administrativne poslove radi knjigovođa. Knjigovođa mora imate ažurne informacije za pravovaljan rad i da može klijenta obavijestiti o novim propisima.
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2020-08-20T08:33:08Z
Originally Posted by: The Last Emperor 

Evo ti Fedore tvoja crna Švedska!!!

https://www.index.hr/vij...-150-godina/2206366.aspx 

Pa ako gledas samo broj umrlih onda su Švedi pogrijesili. Ali taj broj nije nesto drasticno veci nego zadnjih godina, nesto ispod 10% cini mi se. Znaci nije bas da se dogodio pomor Šveđana. Ako ti je jedino mjerilo broj umrlih onda si u pravu sto si za karantenu. Meni nije. Ja gledam na to nesto kao omjer ulozenog i dobivenog. Jednostavno opasnost koju predstavlja ova bolest nije dovoljna za ovakav strah od iste i ovakve mjere koje se uvode. Ja postujem tvoje i tuđa misljenja ako je vama ok ovo sto se radi jer ste istraseni, ali ja na to ne pristajem. Ocemo li se sada za svaku iducu bolest koja se pojavi ovako ili jos vise zatvarati i panicariti? Kakav ce to zivot biti? A tek ce se kroz neko naredno vrijeme pokazati stvarne posljedice, zivi bili pa vidili....

Al ti i njih naveo kao svjetli primjer a tamo 1000 mrtvih mjesečno! Nisu to primjeri baš za navoditi. Ekonomski rez im gori od Norveške ali nije ni to za usporedbu. Ja bi se odrekao 1000 kn godišnje (recimo svaki stanovnik RH) i da malo smanjimo ekonomsku aktivnost pa da nemamo mrtvih nego da i dalje pičimo po istome, a imamo gro mrtvih. Naši su super reagirali, a primjer Italije nam je bio više nego dovoljan da nam se ne desi. Zbog toga i imamo tako dobru turist sezonu! Sad su loše reagirali sa noćnim klubovima i svadbama. Covid se vratio i idemo na crvenu listu iako je sezona spašena. Jesen i zima će biti duga i teška i bez lockdowna.
The Last Emperor
2020-08-20T08:56:18Z
Ako gledamo samo broj umrlih, onda je prvo sto bi se trebalo napraviti jest zatvoriti sve prometnice u Hrvatskoj i tako bi smanjili broj za 1000 mrtvih godisnje. Ili potpuno zabraniti konzumaciju alkohola i cigareta, time bi spasili jos par tisuca godisnje. Naravno zabraniti i fast food i slicnu nezdravu hranu, time spasavamo jos par tisuca. Valjda vidis gdje idem s ovim karikiranjem.

Broj umrlih jest jako bitan faktor, ali nije jedini. Kvaliteta zivota je takoder jako bitan faktor. A kvaliteta zivota zbog covida je drasticno opala i jos ce drasticnije opasti, od smanjenja placa preko smanjenja dostupnosti zdravstvenih usluga do smanjenja dostupnosti razlicitih vidova zabave te raznih nametanja tipa nosenje maski, cekanje redova, dezinfekcije, strah od kihanja u javnosti zbog alergija itd itd.

Sve je otislo kvragu...
DjomlaKS
2020-08-20T09:29:50Z
Čitam da stizu "maske koje ubijaju virus". Eto znaci pandemija je gotova, maske su nesto skuplje al nema straha. Ako struka kaze da ubijaju virus onda ga ubijaju!
Bronson0
2020-08-20T11:17:01Z
Ne ubijaju na takav nacin na koji ti mislis
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-20T12:10:45Z
Kad se ponovno plješće s balkona ?
The Last Emperor
2020-08-20T12:18:15Z
Originally Posted by: Doc 

Evo jos koji dan pa krecemo 😉
nofrx
2020-08-20T13:45:03Z

Evo jos koji dan pa krecemo ;)

Čim nas zatvore u karantenu

KW CHAMPION
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-20T15:33:56Z
Originally Posted by: nofrx 

Evo jos koji dan pa krecemo ;)

Čim nas zatvore u karantenu

Čekamo šta i kako kaže stožer ...

Kako glasi meni omiljena kineska poslovica - Bolje je jednom vidjeti nego stoput čuti
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-08-20T16:04:32Z
Ispricavam se pechu i svima ako sam vas uvrijedio. Kao covjek nemam lose namjere, svi smo razliciti i drugaciji put imali u zivotu. Nekad neke stvari u zivotu treba pustiti pa makar da se radi o glupim odlukama. Trebamo se sto vise fokusirati na sebe i svoje bliznje. Nista drugo nam ne preostaje nego da u sebe ulazemo i da mozemo sto brze prilagoditi novonastaloj situaciji. Svijet je podredjen na materijalno i tesko ce mnogima biti na zimu suociti se sa financijskim problemima.
Doc
  • Doc
  • Advanced Member
2020-08-20T16:55:25Z
Čestitam ljudi, oborili smo rekord...

Mediji jučer i danas oduševljeno uzvikuju "rekord! rekord!" kao da je riječ o olimpijadi. A stvar je vrlo jednostavna: što se više testira, bit će više pozitivnih. U isto vrijeme pada i udio oboljelih te umrlih (a te udjele mediji vješto ne objavljuju).

https://www.liberal.hr/k...eb86NeU7W7Q_rj-JjxCIQXdc 

pecho
2020-08-20T19:04:49Z

Ispricavam se pechu i svima ako sam vas uvrijedio. Kao covjek nemam lose namjere, svi smo razliciti i drugaciji put imali u zivotu. Nekad neke stvari u zivotu treba pustiti pa makar da se radi o glupim odlukama. Trebamo se sto vise fokusirati na sebe i svoje bliznje. Nista drugo nam ne preostaje nego da u sebe ulazemo i da mozemo sto brze prilagoditi novonastaloj situaciji. Svijet je podredjen na materijalno i tesko ce mnogima biti na zimu suociti se sa financijskim problemima.

Nisi frende. Ovo je forum. 😉 Svako dobro svima vama i čuvajte se!
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
nofrx
2020-08-20T19:23:22Z
Je li stozer razmisljao da zabrani automobile, autobuse, brodove, vlakove i avione?

Ako vec ne mogu zaustavit coronu bar da zaustave stradavanje u prometu pa ce nam citav svijet zavidit.
KW CHAMPION
Similar Topics
Users browsing this topic