Puncher
2018-09-23T14:54:31Z
Da Joshua pokazuje rupe istina je, al u svakom meču druge:) Menja stilove i nepredvidivo ulazi u mečeve. Taman misliš da je pročitan izvuče desni direkt:) Dečko je jako, jako inteligentan kao i čitav štab oko njega. Školski primer kako se danas radi vrhunski show uz lukavu i atraktivnu borbu..mada ja osobno nisam preteran fan tih svetla koja život znače:) Fali mu samo ta pokretljivost, rad nogu, uz doseg koji mu je prirodno podaren, i tajming kad to najmanje očekuješ čine ga izuzetno nepredvidivim protivnikom. A da podnosi batina , podnosi dokazo je...lepo je navlačio Rusa prvom spuštenom rukom da bi ga čak i na klinču pogodio i vrebovao trenutak kad može desnu vezat iz poludistance. Naseo je Rus na tu igru, u trenutku kad je počela koncentracija popuštat a to je i bio game plan. Savršeno, lukavo i sa stilom:) Mora popravit rad nogu i bit če jako jako dugo vladar.
Wilder je sirovina i neče bit veči problem. Fury je drugačiji tip, tu bi se dogodio sudar dva lukava teškaša i sasvim je moguče - sve.:)Videt čemo sve to a drago nam je da je boks ponovo u žiži interesovanja težke kategoriie. Samo tako dalje....:)Bit če tu još veselo. I jako zanimljivo što je najbitnije.:)Moguči su razni scenariji promena, što če boks ponovo vratiti na onu staru razinu...100%.!
Jarac
2018-09-23T14:57:56Z
Ma treba se prvo htjet borit sa Wilderom ili Ortizom a lako za to tko dobiva .Problem je sklapanja borbi a Lewis je to dobro opisao zadnji puta

A sama kvaliteta je tu najmanji problem ako gledamo samu kategoriju koja ionako nije prekvalitetna.
Puncher
2018-09-23T15:07:40Z
Originally Posted by: Jarac 

Ma treba se prvo htjet borit sa Wilderom ili Ortizom a lako za to tko dobiva .Problem je sklapanja borbi a Lewis je to dobro opisao zadnji puta

A sama kvaliteta je tu najmanji problem ako gledamo samu kategoriju koja ionako nije prekvalitetna.

A kada je po tvom mišljenju ta kategorija bila prekvalitetna? :):) Svi šampioni koji su obeležili epohu boksa tako su počinjali..zato je na kraju svet ustajao u 3h i 4h noču na svakav njihov meč.. Joshua ima tu karizmu, urođenu diči če svet na noge..još jedno 2-3 godine. Živi bili pa videli. A na red dolaze i gore spomenuti - ne brini. Sve u svoje vreme. Joshuina ekipa radi pravi posao...znaju oni tačno šta i kako svaki sekund:) Vidi se to...
bruce lee
2018-09-23T15:16:26Z
Nitko ne spominje Chisoru kao kandidata za pojas. Ja mislim da bi on mogao iznenaditi. Ima najviše iskustva, uvjerljivo najviše teških mečeva iza sebe a konačno je pobijedio u jednom velikom meču. Takam mu je prvi veliki skalp. Pokazao je do sada da ima srce šampiona, svi su mu mečevi zanimljivi.
Volio bih ga vidit protiv Joshue ili Wildera
problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike
DjomlaKS
2018-09-23T16:16:38Z
Ja stjecem dojam kao da su ljudi ocekivali da se bore Wladimir i onaj buzdovan Chisora, pa kao treba bi Wlad to proci.,a situacija je otprilike ovakva:
S jedne strane ponajbolji boksac danasnjice i ovog desetljeca, strasan tehnicar i nokauter kojem u prilog ne idu godine i fizicke predispozicije
S druge strane mladi prvak koji puca od samopouzdanja, idealnih predispozicija, razorne udarcke snage i odlicne tehnike

U takvom okrsaju logicno je zakljucit da je mladi lav ogroman zicer, i samim time je impresivno sta je starij borac napravio u ovom mecu te kako ga je mladji kolega brutalno prizemljio i pokazao da se zakonima fizike ipak ne moze prkosit!

Po meni mec je bio odlican, i bas onakav kakav sam prizeljkivao. Povjetkin se pokazao dostojnim izazivacem, trazio rupe mladom i duzem prvaku, dosta toga pogadjao., a Joshua se pokazao dosta mudrim kad nije nepotrebno srljao, nego polako i smireno radio dok nije snimio situacija pa doslovce eksplodirao i pokosio ga!
Btw sve pohvale i za njegovu tvrdu bradu koja ocito moze podnijet

DjomlaKS
2018-09-23T16:24:58Z
Sto se medjusobnih okrsaja tice ja i dalje smtram da bi Joshua lakocom prosao krzo Wildera, dok za Furya ne znam nista jer je nezgodan za obe crnje
Jarac
2018-09-23T17:44:09Z
Originally Posted by: Puncher 

A kada je po tvom mišljenju ta kategorija bila prekvalitetna? :):) Svi šampioni koji su obeležili epohu boksa tako su počinjali..zato je na kraju svet ustajao u 3h i 4h noču na svakav njihov meč.. Joshua ima tu karizmu, urođenu diči če svet na noge..još jedno 2-3 godine. Živi bili pa videli. A na red dolaze i gore spomenuti - ne brini. Sve u svoje vreme. Joshuina ekipa radi pravi posao...znaju oni tačno šta i kako svaki sekund:) Vidi se to...

To kaj ti medij prodaje nije znak da on ima tu karizmu. Malo tko bi se dizao kod nas u 2 il 3 za njega , dobro da su UK borbe ali tamo opet nema suđenja.

I to sve u svoje vrijeme nitko razuman nebu mislio ako nije sada kad su jedan do drugog.

A ovo kaj neki govore razvalio bi ga i ostalo, to nažalost Hearn i on ne misle a zato i nema borbe.
Chiodo
2018-09-23T17:50:40Z
Originally Posted by: DjomlaKS 

Sto se medjusobnih okrsaja tice ja i dalje smtram da bi Joshua lakocom prosao krzo Wildera, dok za Furya ne znam nista jer je nezgodan za obe crnje

Možda ali je činjenica da ne traže tu borbu a to dovoljno govori.Prije je da ni sami u to ne vjeruju.

Za dve tri godine vjerojatno budu jer godine rade svoje ali to je onda već prodavanje magle za one malo sporije(blentavije) njima lako onda prodat foru o superiornosti.

Osobno volim borbe kad su oboje na vrhuncu a to je sad trenutak.
Chiodo
2018-09-23T17:52:21Z
Originally Posted by: bruce lee 

Nitko ne spominje Chisoru kao kandidata za pojas. Ja mislim da bi on mogao iznenaditi. Ima najviše iskustva, uvjerljivo najviše teških mečeva iza sebe a konačno je pobijedio u jednom velikom meču. Takam mu je prvi veliki skalp. Pokazao je do sada da ima srce šampiona, svi su mu mečevi zanimljivi.
Volio bih ga vidit protiv Joshue ili Wildera

Povetkin vs Chissora bi volio gledat recimo.
Chiodo
2018-09-23T17:56:03Z
Originally Posted by: Puncher 

A kada je po tvom mišljenju ta kategorija bila prekvalitetna? :):).

Mislim da je ovo pomalo smiješno raspravljat jer samim pogledom na povijest lako je primjetit da je bilo kvalitetnijeg boksa i boksača kroz povijest untoj kategoriji.

Joshua sigurno ne spada u sam vrh kada govorimo o cijelokupnoj povijesti . To je valjda jasno.
Chiodo
2018-09-23T18:16:05Z
Originally Posted by: bero 

Joshua je jako ranjiv, i to je pokazao u svakom meču. U nijednom ne briljira.
Mislio sam svojedobno da je veliki favorit protiv Wildera, ali sad mi je 50-50.

Otprilike je tako ali se i vrati u borbu i pobjeđuje, moramu se to priznati.Istina ne bi trebao ni imat toliko mana sa ovim protivnicima ali stvar je i do taktike možda.Realno njegova je prednost snaga i to obilato najprije.
Svakako ne odaje dojam da bi bio tako superioran favorit da se bori sa Fury-em, Wilderom a vjerojatno ni Ortizom ali u nekom skorom vremenu a ne ovo 2-3 godine pa unaprijed znamo kome vrijeme na ruku ide i ziheraški pristup karijeri. To je loše za boks.
pjac
  • pjac
  • Advanced Member
2018-09-23T19:19:01Z

Pa nije rusa tak jednostavno gdje bi onda ovog lakše.
DjomlaKS
2018-09-23T20:31:14Z
Originally Posted by: Chiodo 

Možda ali je činjenica da ne traže tu borbu a to dovoljno govori.Prije je da ni sami u to ne vjeruju.

Za dve tri godine vjerojatno budu jer godine rade svoje ali to je onda već prodavanje magle za one malo sporije(blentavije) njima lako onda prodat foru o superiornosti.

Mislim da upravo prozivljavamo taj trenutak.
Mozemo samo nagadjati zasto se dogodila borba s Povjetkinom a ne Wilderom, al stvari su se odigrale bas onako kako trebaju; upravo je ugovorena borba Wilder-Fury, i pobjednik ove borbe(pozeljno bi bilo briljatna pobjeda) ide na Joshua koji je sinosnjom pobjedom zacementirao broj 1...ako ova borba ne vrati onu gledanost koju je samo Iron Mike imao, onda ne znam koja hoce!

Mislim da ce to sasvim sigurno bit Joshuain sljedeci mec gdje ce pobrat puno vise love, nego sto bi pobrao da se sad tukao s Wilderom koji jos uvijek nije neki mamac za publiku
Chiodo
2018-09-23T20:36:06Z

Mislim da upravo prozivljavamo taj trenutak.
Mozemo samo nagadjati zasto se dogodila borba s Povjetkinom a ne Wilderom, al stvari su se odigrale bas onako kano trebaju; upravo je ugovorena borba Wilder-Fury, i pobjednik ove borbe(pozeljno bi bilo briljatna pobjeda) ide na Joshua koji je sinosnjom pobjedom zacementirao broj 1...ako ova borba ne vrati onu gledanost koju je samo Iron Mike imao, onda ne znam koja hoce!

Gledano skroz fer i nakon Ortiza je trebalo bit te borbe već a ne ovo sada što je bilo no ajde neka bude i nakon koji god pobijedi ali nekako nisam siguran da to žele. Nisam zaista dobio taj dojam. Osobno mislim da gledamo uskoro Joshua vs Whyte 2, nadam se da nisam u pravu ali u boksu sa tim promotorima i igricama je sve moguće.

I gledanost mu je ista nema veze jel sad sa ovim ili onim tako da to otpada.On ima uvijek kao britanac svoju popularnost i nije je dobio nakon ove sad borbe.
DjomlaKS
2018-09-23T20:46:57Z

I gledanost mu je ista nema veze jel sad sa ovim ili onim tako da to otpada.On ima uvijek kao britanac svoju popularnost i nije je dobio nakon ove sad borbe.

A ne znam.,ako se Fury i Wilder posaraju pa jedan drugog bas razbije, onda mislim da ce pobjednik s Joshuom itekako prodat taj mec.
Ako Joshua ne bude radio na tom mecu onda je bas supak!

Btw, bilo bi pozeljno da se malo bace u youtuberske vode, ipak to danas prodaje vise nego ikakav trash talk(bmti glupu genwraciju) :)18
Chiodo
2018-09-23T20:51:03Z
Joshua sa svima proda borbu i stadioni puni to mu je velika prednost i zato je i kod sudaca u UK nedodirljiv, mislim da odlukom ni ne smije izgubit kad bi bilo neka tijesna borba.

Da nakon Fury i Wilder nema druge jer onda su pale maske.Slažem se.
gosuasus
2018-09-23T20:57:15Z

ranjivi su svi u teskoj :)1 wilder je plesao protiv moline i ortiza, joshua s whyteom, wladom i sad povetkinom, cak i fury protiv cunninghama koji je cruiserweight. cunningham ga je zalijepio za pod u drugoj rundi

sto se tice jucerasnjeg meca, po meni je joshua mogao manje primiti da je uduplavao svoje napade prednjom rukom, jab u double jab, ali to bi se onda vjerojatno pretvorilo u borbu s parkerom. kad bi bacao pojedinacno prednji krose koji je kraci udarac, primio bi vise overhanda od nizeg covjeka. povetkin je bio uspjesan dok je bio brzi i napadao joshuu, bez jednog od toga prica se brzo okrenula
Chiodo
2018-09-23T21:02:03Z
Da Furya je rušio Cunningham svojedobno.
Nije tolko do ranjivosti kolko je do tog da nitko nije supeoriran i to se vidi.
Opet i do stila je Joshua je atraktivniji od Wlada i više ima rizika pa i grešaka obrambeno a Wilder je još više a otuda normalno i manje obrana radi.
zarajan
2018-09-23T22:02:36Z
Originally Posted by: ksian 

Wladimir Kličko je na svom vrhuncu bio kompletniji boksač od Joshue, tako određeni nedostaci u igri mladog prvaka njegovim protivnicima pružaju više prilika. Pored toga, Joshua je spremniji na preuzimanje rizika u odnosu na Wlada, i konačni rezultat toga je da su borbe Joshue atraktivnije od borbi Klička. U teškoj je sad prvak koji sve više privlači publiku, i to ne samo britansku, i to je dobra vijest.

Svakako bitna razlika nekadašnjeg i sadašnjeg vladara teške kategorije je prednji direkt, kod Klička je on bio izuzetno precizan, jak, sjedao bi u pravo vrijeme na pravo mjesto. Joshua nema takvu preciznost i tajming u prednjem direktu, što omogućava manjim borcima da mu se prišunjaju eskivažama. Sinoć je Saša Povetkin pogodio nekoliko dobrih udaraca u prvih par rundi, moguće da Joshua nije očekivao toliku agresivnost na otvaranju meča, ali se uspješno prilagodio Povetkinovim napadima, uspio ga je usporiti malo, držati na distanci prednjim direktom u tijelo, i na kraju sačekati i dočekati desnim direktom, baš kao što je njega prošle godine dočekao Wlad. Posebno treba pohvaliti mladog prvaka što nije često lovio klinčeve protiv manjeg protivnika, što je, recimo, Wlad baš u meču sa Povetkinom radio preko svake mjere.

Snaga je snaga, mladost je mladost. Povetkinove dimenzije po meni više spadaju u kategoriju manje, i sa desetak godina, centimetara i kila manje na svojoj strani protiv svjetskog prvaka nema se čega stidjeti, više nego hrabro je stao na crtu nadmoćnijem protivniku.

Evo da te pitam nešto pošto si ti u boksu "doma". Jel misliš da je Joshua sad na svom vrhuncu ili blizu... ili kak su ovi jučer u studiju komentirali da on još ima dosta ili puno mjesta za napredak. Kužio bi da ima mjesta za napredak ali to dosta ili puno.... pa kak će to onda izgledati. Jer on i na ovom nivo dominira.. Malo mi to nije jasno, pa ak možeš malo to pojasniti. Tnx.
DjomlaKS
2018-09-23T23:02:08Z
Originally Posted by: gosuasus 

ranjivi su svi u teskoj :)1 wilder je plesao protiv moline i ortiza, joshua s whyteom, wladom i sad povetkinom, cak i fury protiv cunninghama koji je cruiserweight. cunningham ga je zalijepio za pod u drugoj rundi

Ma Furya je i Chisora isprebijao u prvom mecu, bas se Tyson tu lipih udaraca naprimao.,cak je bilo i rasprave tko je pobijedio
:)18

Realnost je da nikad nijedan borac nije i nece napraviti ono sto je Wladimir(donekle i Vitalij). Otkad je preuzeo naslov izgledao je doslovce poput robota koji programirano pogadja svoje protivnike i ne dozvoljava im da ga dodirnu, jednostavno je bio drugi svijet za sve njih, sve do onog trenutka kad je izgubio naslov. Ta nedodirljivost nije krasila nijednog prvaka(Tyson je druga prica)

Fury je mozda mogao biti nesto slicno al se prvo nasmrkao pa se vratio sad medju ove ajkule gdje ce tesko ostati netaknut