Zatoichi
2017-12-10T03:10:51Z
Cini mi se poslije moline i colina..mozda jednu 30 minuta
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
Borisstandup
2017-12-10T04:30:54Z
Koje razocaranje. Lomachenko je svemirac valjda i koliko i kako radi to je bolesno.Jeste da je podosta veci i krupniji borac ali svojim umijecem ubije volju za borbom protivniku, nema predaha i ne popusta sekunde.
Rigondeaux koji.je dosad u karijeri izgledao gotovo nedodirljiv nista konkretno.nije mogao uraditi.
Tko ce ovog dobiti to ce biti pitanje desetljeca u boksu..
GSP
  • GSP
  • Advanced Member
2017-12-10T09:37:12Z
DoKoske
2017-12-10T09:51:55Z
očekivao sam teži fajt za lomachenka ali čovjek je čudo. najbolji tehničar kojeg sam gledao
wash your feminine side clean off
Đolo
2017-12-10T10:33:27Z
Originally Posted by: DoKoske 

očekivao sam teži fajt za lomachenka ali čovjek je čudo. najbolji tehničar kojeg sam gledao

Najavio sam da ce bit toliko lagano, cisto jel ne postoji borac koji je kompletan kao Loma, stvarno ne postoji ni jednu pozicija u boksu di on nemre nadmudrit protivnika. Tip je isus, nikad nisam vidio tako dobrog borca nit u muay thai nit u boksu nit u mma.
Borisstandup
2017-12-10T10:50:40Z
Originally Posted by: DoKoske 

Vecina ljudi koji prate boks su ocekivali zanimljiviju borbu. Doduse ne znam jel neka ozljeda dodani razlog odustajanju jer na presici je bilo navodno govora o tome. S druge strane neupitno da mu je ubio volju za borbom kao i Nicholas Waltersu inace isto sjajnom boksacu. Ocito Lomachenko na najvisoj razini u boksu ostavlja posljedice na psihu.

Treba biti posten i reci da je zaista i prevelik za Rgondeauxa i da je sam mec s te strane pomalo bio i nepotreban ali opet ostavit ovakvog boksaca kakav je Rigondeaux bez ikakva rijesenja kroz svih 6 rundi je posao nad poslom.

Tehnicki gledano radi sjajno a s obzirom da sam proucavao kompletnu boksacku povijest sto knjigama a vecinu i na videu sto sam gledao, definitivno stoji da Lomachenko po svojem znanju i mogucnostima pripada doslovce samom vrhu. Definitivno njegovo ime moze se usporedivati s boksacem poput Willie Pepa za kojeg ce mnogi poznavatelji boksa reci da je sam vrh kad je tehnika u pitanju. Normalno bilo je tu jos takvih znalaca ali za Lomachenka vec sada mozemo slobodno reci je dio te boksacke elite.

S obzirom na njegovu amatersku karijeru u kojoj je doslovce briljirao, on je i dolazio u profi boks sa tim epitetom a polako sada je samo potvrdio sva ona ocekivanja koja su boksacki eksperti imali o njjemu kao boksacu. Taj neprekidan rad i ta kreativnost zaista ne moze nikoga ostavit ravnodusnim.

I bez obzira sto je zaista Rigondeaux podosta manji i penjao se dvije kategorije iznad, ovo je velika pobjeda jer moramo reci da je i on sam jedan sjajan boksac koji je dosad bio nedodirljiv a to bi ostao da nije prihvatio ovaj rizik i penjanje dvije kategorije iznad za ovu borbu.
Osobno mi zao da ostaje bez svog pojasa i to je dosta nekorektno ali to je vec svijet boksa standardno dvolican i sa dvostrukim kriterijima.

Lomachenko sada zaista i njegov menadzment moraju odradit vraski posao za naci suparnike koji vrijede i koji mogu uopce fanovima boksa zaintrigirat mastu za eventualni dvoboj protiv njega. Da li ce ici na jednog sjajnog i prilicno snaznog Mickey Garcia primjerice i uzet i taj izazov i time potvrditi velicinu karijere ili zaista mikroskopom traziti daljnje protivnike tek cemo vidjeti. Gradi se trenutno jedna od najvecih profi karijera ikada a dolazi mozda i iz najvece amaterske ikada.
Chiodo
2017-12-10T15:48:57Z
Gledam statistiku i vidim obojica nikad manje pogađali i nikad više neprecizni i to uvjerljivo. Dobro ovaj je veći pa i bolji ali slaba borba nekako.
ksian
2017-12-10T19:56:50Z
Očekivano Lomachenko, na njegovoj strani je bilo sve i veličina, i godine, i vještina, ali se ipak očekivalo malo više od boksača klase Rigondeauxa, nekako mi djeluje da je odustajanje bilo više zbog razvoja događaja u ringu, nego zbog ozljede ruke, doduše, to je već pitanje za liječnike. Pošteno je poslije meča Lomachenko priznao veliku prednost u dimenzijama.

Lomachenko u kategorijama do 130 praktično nema pomena vrijednog protivnika, Rigo je dizao dvije kategorije za ovaj meč. Dalji ostanak u kategoriji do 130 funti nema nekog sportskog smisla, Loma mora napasti pojaseve u kategoriji do 135, gdje je najpoznatiji poštovanja vrijedan protivnik Mikey Garcia. Naravno, ovakav Matrix je favorit i u toj kategoriji. Ali, dizanje kategorija je svakako ono što će američka publika tražiti od njega, neizvjesnost borbe je ono što pali i prodaje mečeve na američkom tržištu puno više od same kvalitete izvedbe.

Uostalom, to je put koji su prošli autentični heroji sporta kao što su Duran, De la Hoya, Floyd i Manny, koji je osvajao naslove u čak 8 kategorija. Pored neizvjesnosti borbe vještijeg i većeg, stvar je u tome da dobar dio boksačke publike jednostavno ne obraća puno pozornosti na mečeve manjih kategorija, neki vrhunski boksači u manjim kategorijama su neuporedivo lošije plaćeni od vrhunskih boksača u višim kategorijama. Navest ću jedan primjer: Orlando Salido, jedan od dvojice ljudi koji su uspijeli pobijediti Lomačenka, i jedini koji je to uspio napraviti u profi boksu, i koji je sinoć nakon sjajnog meča, preciznije teške tučnjave, sa Miguelom Romanom otišao u mirovinu nakon 21 godinu, često vozi Uber.

Znači, čovjek koji je imao dojmljive predstave protiv fantastičnih boksača kao što su Juan Manuel Marquez, Lomačenko, Guerrero... gleda da udari koju kintu sa Uberom. Naravno da je Salido u dugoj karijeri zaradio neke neloše novce, ali, to je daleko, daleko ispod nivoa boksača njegovog ranga u većim kategorijama. A, naravno, menadžeri uzmu svoje, treneri svoje, doktori svoje... u principu skoro iste troškove imaju boksač u teškoj i boksač u bantamu...
Đolo
2017-12-10T20:21:29Z
Loma vs Garcis bi bilo epic da bude iduci mec, Lomu iz vatre u vatru treba bacat hehe