Poll Question : Glasat ću za...

Total: 29

bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2015-11-06T09:59:15Z
Za koga ćete glasati?
pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
Sponsor
Mosquito
2015-11-06T11:31:16Z
Nakon jučerašnjeg govora Karamarka, nemam za kog drugog, još sam u transu, a tek pobjednički govor posle, ne znam kak ce moje tiki tiki heart preživjeti to. Takvog premijera niko nema, blago nama.
cayman
2015-11-06T11:36:22Z
MOST, prvi put se nazire nekakva treća opcija. Ako me i zajebu, znam da sam probal barem
Montana Joe
2015-11-06T11:46:10Z
Zašto most pa nema im druge nego s hdzom.Uostalom taj Petrov je bio na listi Ilinčića koji je sad s Hdzom i sigurno će hdz dovest na vlast.Glasat za njih je kao da dam Karamarku glas a to nikako.
underdog
2015-11-06T12:10:42Z
hdz su bas ono legit mafijasi .. sdp nije ta razina, ali daleko od postenjacina kakvima se predstavljaju, naprotiv .. sta se vodjenja politike tice, nema tu neke razlike .. tako da.. MOST
cayman
2015-11-06T12:11:29Z
Ovak, ima dovoljno mandata da more biti ključan faktor u sastavljanju Vlade. Više put je naglašavano da postavljaju određene uvjete i konkretne datume za provođenje reformi. Ukoliko se to ne obistini, ide nepovjerenje i prijevremeni izbori. Ukratko.
A velim, ako me i zajebu, znam bar da sam probal :)1
fist
  • fist
  • Advanced Member
2015-11-06T12:29:27Z
Originally Posted by: cayman 

Ovak, ima dovoljno mandata da more biti ključan faktor u sastavljanju Vlade. Više put je naglašavano da postavljaju određene uvjete i konkretne datume za provođenje reformi. Ukoliko se to ne obistini, ide nepovjerenje i prijevremeni izbori. Ukratko.
A velim, ako me i zajebu, znam bar da sam probal :)1

Ovako nekako i sam razmišljam iako je ponuda i više nego očajna

fist
  • fist
  • Advanced Member
2015-11-06T12:30:01Z
Originally Posted by: bero 

Za koga ćete glasati?

Za kog ćeš ti?

The Last Emperor
2015-11-06T12:47:40Z
bero
  • bero
2015-11-06T12:55:35Z
Originally Posted by: fist 

Za koga ćete glasati?

Za kog ćeš ti?

MOST maybe...ali me strah da se nakon izbora ne sližu s Hdz-om.

- dr jupidu
Borisstandup
2015-11-06T12:59:26Z
Ja necu glasovati jer smatram da ljudi u dijaspori ne bi trebali glasovati i bez obzira sto trenutno imam na to pravo, mislim da je korektno slijediti i raditi ono sto smatras ispravnim a ja smatram da dijaspora nema sto traziti na izborima.

Opet primjecujem da ljudi olako traze nekakve nove ideje i tzv trece puteve, sto zapravo ne cudi s obzirom na razocarenje politickim etablishmentom. Nazalost bojim se da ce opet biti ista stvar s time i da nista konkretno od toga ne dolazi. Politicka situacija je jasna. Bez Hdz ili Sdp-a nema vlasti a sada hoce li se ta treca opcija odluciti za jedne ili druge je na njima. Iskreno malo su ako govorimo o Mostu nedoredeni jer imaju previse razno raznih likova a sjecam se da je njihov sef itekako konzervativan po svojim stajalistima i da je podupirao prvi referendum UIO, tako da vjerujem da ce oni prikloniti Hdz-u u koncanici i da ce to biti nova vlada. Najvjerojatnije osim ako se lijeva opcija ne uspije nekako dogovoriti i nekim cudom imat dovoljno glasova.

Sto se tice te nove vlade, ne vjerujem da ce predugo trajati. Vjerujem da negdje do pola ili oko pola madata slijedi pad vlade uzrokavan velikom financijskom i politickom krizom. Realno Hdz ako ude u koaliciju sa Mostom i ostalima koji ce mu trebati nece moci ispuniti njihova ocekivanja a onda ce ovi naprasno prekinut koaliciju i prestati sudjelovati u vlasti te ce pad vlade u Saboru biti jako izvjestan i neizbjezan. Isto tako ce biti ukoliko Sdp bude imao vladu sa svojim mogucim partnerima. Tada ocekujem jos jedne izbore.

Jedino mozda se pokazu ti koalicijski partneri uhljebima/lako moguce/ pa odrze vladu na vlasti unatoc obecanjima koja glavne stranke ne mogu niti zele ispuniti. Inace kada su ovako tjesni izbori , primjetio sam da Hdz bolje obecaje i vise obecaje svojim potencijalnim partnerima ne mareci za mogucnosti niti dobrobit drzave tako da vjerujem da ce i ovaj puta biti "uspjesniji pregovaraci". Volio bi da grijesim i da nemamo vladu iz njihovih redova s obzirom da Grabar Kitarovic je predsjednica je ta podjela vlasti mi ne obecava bolje sutra. Nazalost cini mi se tesko izbjeznim s obzirom da je Most taj koji mora birati izmedu Hdz i Sdp-a, sumnjam s obzirom na vodstvo da nece izabrat Hdz.
Chiodo
2015-11-06T13:01:21Z

Originally Posted by: fist 

Za koga ćete glasati?

Za kog ćeš ti?

MOST maybe...ali me strah da se nakon izbora ne sližu s Hdz-om.

To je sigurno .
Stipe
2015-11-06T13:07:37Z
Dodani su u anketno pitanje Živi zid i Orah.

-Stipe
bero
  • bero
2015-11-06T13:12:35Z
Originally Posted by: Stipe 

Dodani su u anketno pitanje Živi zid i Orah.

-Stipe

fuck, promaklo mi, nije namjerno :)22

- dr jupidu
Stipe
2015-11-06T13:18:20Z
Dodan je i "netko drugi", ako će netko birati nenavedenu stranku.
10 nam je maksimalni boj opcija koje ankete podržavaju.

Originally Posted by: Borisstandup 

Ja necu glasovati jer smatram da ljudi u dijaspori ne bi trebali glasovati i bez obzira sto trenutno imam na to pravo, mislim da je korektno slijediti i raditi ono sto smatras ispravnim a ja smatram da dijaspora nema sto traziti na izborima.

Kužim što misliš, ali zakon je onakav kakav je. I danas ti zakon govori da je glasovanje ne samo pravo, nego i oblik građanske dužnosti. Neglasovanjem dopuštaš da za tebe (i) o tome odlučuju drugi.

Na kraju krajeva, možeš uvijek birati upravo onu opciju koja i u tom smislu podržava politike s kojima se ti slažeš.

-Stipe
underdog
2015-11-06T13:20:58Z
jeli ovo neko iz sprdacine stisnuo "u ime obitelji" ?
cayman
2015-11-06T13:29:37Z
fist
  • fist
  • Advanced Member
2015-11-06T13:44:53Z

UserPostedImage

A sad...

Respect

Površno pratim politiku, i to manje više samo gospodarske teme i obrambeno/vojne, te ne poznajem dovoljno sve aktere ali ovaj Petrov mi djeluje neiskvareno i ipak je neko novo, neopterećeno i pozitivno lice te će kao takav vjerojatno dobiti moj glas.
Borisstandup
2015-11-06T13:51:52Z
Originally Posted by: Stipe 

Dodan je i "netko drugi", ako će netko birati nenavedenu stranku.
10 nam je maksimalni boj opcija koje ankete podržavaju.

Originally Posted by: Borisstandup 

Kužim što misliš, ali zakon je onakav kakav je. I danas ti zakon govori da je glasovanje ne samo pravo, nego i oblik građanske dužnosti. Neglasovanjem dopuštaš da za tebe (i) o tome odlučuju drugi.

Na kraju krajeva, možeš uvijek birati upravo onu opciju koja i u tom smislu podržava politike s kojima se ti slažeš.

-Stipe

Nema mi ni pretjerano smisla glasovati kada sam prijavljen u dijaspori gdje se zna tko pobjeduje sa nekih 90%. Iskreno se protivim glasovanju dijaspore i ne vidim smisao u tome. Preko 95% drzava nema tu mogucnost i ocito ima razloga tomu.
S druge strane mogu glasovati samo na jednom mjestu i cekati nekih 2 sata ispred da dodem na red, ne vidim potrebu za time jer bas nista moj glas nece promijeniti u izbornoj jedinici za dijasporu. Da zivim u Zg kao nekoc sigurno bi glasovao.
Borisstandup
2015-11-06T13:57:49Z

UserPostedImage

A sad...

Niti prva niti zadnja ovjerena izjava politicara. Vidao sam takvih stvari i nisam optimist. Sto ako ne koalira ? Novi izbori?Velika koalicija da nas postedi izbora? Vise bi cijenio da su se prije izbora izjasnili nego ovako strepiti ako im das glas da ne dovedu na vlast ovog ili onoga. Nismo djeca i znamo da ne mogu sami sastavljat vladu, nemamo iluzija i valjda ih nitko nema u tom pogledu.

Da ne bi bilo krivo shvaceno, neka glasa tko sto hoce ali po onome sto znam a znam dosta o pojedinim osobama, ne vidim bas poantu u tome da se skupe svi i svatko pa izadu zajedno na izbore. To je samo moje misljenje a s druge strane Petrov mi ionako ne odgovara na osobnoj razini po svojim stavovima. Covjek je bio na listi Hrasta i to onoga koji sada koalira sa Hdzom a drugi dio se odcjepio i presao u stranku U me obitelji ili pojedini sto su ostali u izvornoj stranci. Takvi stavovi mi nisu dobrodosli na vlasti. Ponavljam to je moj stav bez ikakve namjere da nekoga na nesto nagovaram ili obrnuto netko mene.

Na kraju uskoro cemo vidjeti sto ce biti kada produ izbori!