Reaktivac
2014-09-08T11:11:03Z
Mislim da bi ova tema trebala biti potrebita svakom forumu. Pogotovo jer se globalno nezdravo hranimo i tko zna sto sve konzumacijom unosimo u organizam, a da toga i nismo svjesni...

Moderna medicina je skupa, postoje nuspojave i pitanje je koliko je pored interesa te profita farmaceutske industrije, ucinkovita i zdrava za ljudski organizam :)23

Pa pucajte linkove, mozda nekome pomognemo PRIRODNIM spravljanjem i recepturom lijekova 🙂!

http://blog.neum-bih.com...na-prica-senada-mujkica/ 

http://atma.hr/dr-leonar...o-tjedana-saznajte-kako/ 

http://blog.neum-bih.com...na-u-bubregu-za-10-dana/ 
Sponsor
loreia
2014-09-08T11:19:41Z
Vec sam mislio da se Denis vratio na forum.
Problem sa alternativnom medicinom je u tome sto u 99,999% slucajeva sarlatanstvo proglasava alternativom.
dr. Jupidu wrote: diskusting
Nemanja
2014-09-08T11:19:42Z
Nije loša zamisao ali su loši izvori...

Neprovjereno pisanje, Telegraf.rs je izvor ovom blogu recimo, a i riječ je o jako ozbiljnim bolestima.

Dobro bi bilo pisati o nekim "preparatima" iz prirode, koji utiču na poboljšanje kvaliteta života, treninga i svega ostaloga ali da iza toga bar stoji nekakav ozbiljan izvor.
dr jupidu
2014-09-08T11:20:08Z
mentalne bolesti- čaj od koprive ,mente i kamilice...... skuhati zajedno 10 min

piti 3 puta dnevno

neprimam kućne posjete.
Nemanja
2014-09-08T11:21:28Z
http://examine.com/  nije loš sajt, koji za većinu stvari o kojima se piše ima i naveden izvor.

Riječ je o sajtu koji se bavi suplementacijom i ishranom.
Reaktivac
2014-09-08T11:25:05Z
Pls... nemojte samo previse spamati, vec dajte linkove, a koji su recepti ucinkoviti i od koristi, ostavite onima kojima je potrebno na daljnju verifikaciju. Moje misljenje je da kada zaboli, vrijedi probati. Pogotovo ako se ispucaju legalni lijekovi moderne medicine.

Reaktivac
2014-09-08T11:26:30Z
Originally Posted by: dr jupidu 

mentalne bolesti- čaj od koprive ,mente i kamilice...... skuhati zajedno 10 min

piti 3 puta dnevno

Ovo je sigurno provjeren napitak u praksi. :)18

Hvala doktore. :)15

loreia
2014-09-08T11:36:54Z
Originally Posted by: Nemanja 

Neprovjereno pisanje, Telegraf.rs je izvor ovom blogu recimo, a i riječ je o jako ozbiljnim bolestima.

Dobro bi bilo pisati o nekim "preparatima" iz prirode, koji utiču na poboljšanje kvaliteta života, treninga i svega ostaloga ali da iza toga bar stoji nekakav ozbiljan izvor.

A kad je iza "Alternative" stajao ozbiljan izvor? Da stvano imaju nesto, i da se npr. rizom lijeci rak, to ne bi bila "alterativa" vec mainstream. Ovo je na razini, ili ispod razine, mog dida koji sve "lijeci" rakijom. Nema te leukemije koju on nece srediti sljivovicom.

dr. Jupidu wrote: diskusting
Nemanja
2014-09-08T11:47:40Z
Originally Posted by: loreia 

Originally Posted by: Nemanja 

A kad je iza "Alternative" stajao ozbiljan izvor? Da stvano imaju nesto, i da se npr. rizom lijeci rak, to ne bi bila "alterativa" vec mainstream. Ovo je na razini, ili ispod razine, mog dida koji sve "lijeci" rakijom. Nema te leukemije koju on nece srediti sljivovicom.

Zato sam i naveo taj sajt, kao nešto gdje se ozbiljnije pristupa tome.

Za sve ostalo ti nije potreban podforum nego samo google, ako se uzme da je svrha pisanja u ovom pdf imati kvalitetne informacije na jednom mjestu.

Google 

Ovako svako može pronaći, poenta je staviti kvalitetne izvore, ako se već piše o tome, jer se na neki način i snosi određena odgovornost za pisanje ovakvih stvari koje bi neko mogao protumačiti kao ozbiljne.
dr jupidu
2014-09-08T11:52:58Z

Problem sa alternativnom medicinom je u tome sto u 99,999% slucajeva sarlatanstvo proglasava alternativom.

i to ko otvori temu...... čovjek s kutijom duhana u džepu...:)))

neprimam kućne posjete.
hamush
2014-09-08T15:55:32Z

i to ko otvori temu...... čovjek s kutijom duhana u džepu...:)))

zaboravio si spomenut peceno pile iz konzuma? :D:)2 :)2
thelovacluka
2014-09-08T16:06:58Z
Otvaranje teme je odličan potez.

ne bih se složio da 99.99% alternativne medicine šarlatanstvo :)

moderna medicina ima svoju perspektivu analize i bavljenja simptomima i to je OK dok ti treba zašiti ranu il namjestiti kost, u slučajevima alergija, kroničnih bolova, psihosomatskih oboljenja itd. taj pristup ne prolazi. Nekada se i akupunktura smatrala šarlatanstvom a danas znamo da to nije. Bioenergija je npr. u europi priznata terapija, DOmančić liječio kirurge iz raznih krajeva svijeta a mnogi ju nazivaju prodavanjem magle 🙂

Farmaceutska industrija reže u srži bilo kakvu podršku prirodnom načinu liječenja iz očitih razloga i žalosno je što se onda sve što nije doktor prepisao naziva "šarlatanstvom"

Naravno, ima i "kiropraktičara" koji takav fax nisu ni na slici vidjeli 😃 al u principu, stvari nisu onak kak nam pokušavaju prodati, ko i obično ¨!

Za popust na IHERB.COM upišite code: WZK091
Borisstandup
2014-09-08T16:24:01Z
Medicina je danas jedan od najacih biznisa sirom svijeta . Cisti kapitalizam na dijelu. Kod nas je do vec dovedeno do apsurda i svaki mjesec moramo placati zdravstveno osiguranje koje je od 180-500 fr mjesecno i sad zavisi koje uzmes pa onda jos ako uzmes najeftinij placas i svaki odlazak doktoruu/200fr/ najmanje do cifre od 2 500 fr i onda nam tek zdravstveno pocne pokrivati troskove i to mora biti u godini dana jer inace sve ispocetka. Tesko sranje a i pacijenti u bolnici imaju razrede a, b i c ovisi sto i koliko placas.
Najgori zdravstveni sustav na svijetu je ovdje.

Sto se tice te alternativne medicine ne znam pretjerano ali pricajuci s nekim ljudima koji su prosli neke stvari vidim da ima nesto u tome. Prehrana je svakako dio toga na sto treba pripaziti.
S druge strane razumijem i one koji imaju neku skepsu prema svemu tome jer tu bas lezi dosta prevaranata kao recimo Dr.Dragan David Dabic 🙂.

Svakako imam interesa i volje saznati nesto novo i mislim da nije lose cuti drugu stranu medicine.
hamush
2014-09-08T16:52:06Z
velika je razlika izmedju kvalitetnih terapeuta od ovih fejsbuk idiota koji lijece rak sa cimetom itd. opcenito takve glamurozne tvrdnje bacati je blesavo, ako ne i opasno.

dok sam zivio u hr sam znao OGROMAN broj terapeuta svih vrsti, jer sam se i sam bavio slicnim stvarima.
tuzno je da je kiropraktika u tom fahu. to je samo odraz stanja stvari u hr gdje crkva jos dan danas ju stavlja u kos sa jogom i samanizmom kao nacinom da uvedes djavla u svoj duh i tijelo.

jos tuznije je to da raznorazne budale mogu prodavati maglu, i zivit od toga...

neko vrijeme sam bio moderator na sada ugasenom Reiki forumu, i tamo je bilo jako interesantnih diskusija oko toga sta djeluje, a sta ne.
sada, nakon visegodisnjeg odmaka od kompletne HR New Age i alter scene mogu reci da je 30-40% toga kvalitetno, ostalo je jedno veliko srdljivo smedje GOVNO.

budale prodaju maglu ovcama, svake godine izlazi nova tehnika, novi lijek, novi prirodni lijek i nov postupak lijecenja (ovdje umetni bolest)....

kako sa medicinom, tako je i sa duhovnim tehnikama.. kriya joga ova ona, prana reiki, kundalini reiki, tantra reiki, masters reiki, purple light reiki, merkaba reiki, picke materine...

alternativne tehnike koje funkcioniraju su vecinom stare tisucama godina, nemaju novo moderno ime, nemaju glamurozne tvrdnje, i zahtijevaju vecinom disciplinu, promjenu nacina ishrane i stila zivota, i tada cesto i daju pozitivne rezultate.

prirodna medicina nije jucer otkrivena, i opet kao referentnu tocku radije bi se vratio na vedsku i kinesku medicinu nego na moderno prana healing sa DNA aktivacijom srebrne zavojnice preko arhandjela metatrona posredstvom Nibirua...
Reaktivac
2014-09-08T16:58:45Z
Originally Posted by: hamush 

to je samo odraz stanja stvari u hr gdje crkva jos dan danas ju stavlja u kos sa jogom i samanizmom kao nacinom da uvedes djavla u svoj duh

Ovaj quotani dio... lupetas...

Ajde radje nabaci kakav konkretan savjet za neku ljekariju :)23

Ovo i ovo ljeci ili pomaze kod toga i toga...

Odoste u teske filozofije i relativiziranja, a nadao sam se kako ce ovaj thread biti izresetan ljekovitim linkovima, ne ulazeci u validaciju i ucinkovitost istih. :)22
hamush
2014-09-08T17:53:02Z
Originally Posted by: Reaktivac 

Originally Posted by: hamush 

to je samo odraz stanja stvari u hr gdje crkva jos dan danas ju stavlja u kos sa jogom i samanizmom kao nacinom da uvedes djavla u svoj duh

Ovaj quotani dio... lupetas...

Ajde radje nabaci kakav konkretan savjet za neku ljekariju :)23

Ovo i ovo ljeci ili pomaze kod toga i toga...

Odoste u teske filozofije i relativiziranja, a nadao sam se kako ce ovaj thread biti izresetan ljekovitim linkovima, ne ulazeci u validaciju i ucinkovitost istih. :)22

http://studentski-pastor....php/pitajteKapelana/374 
http://www.zupa-vrbovsko.com/dm_e.html 

»Zdravlje: zlatni život«. U tom se dijelu dokumenta ističe da su današnje alternativne terapije »stekle golemu popularnost jer zastupaju gledanje osobe u njezinoj cjelovitosti i iscjeljenje umjesto liječenja. Holističko se zdravlje, kao što je poznato, usredotočuje na važnu ulogu duha pri fizičkom ozdravljenju«, piše dokument i dodaje: »New age promiče širok spektar praksa kao što su akupunktura, biofeedback, kiropraktika, kineziterapija, homeopatija

Monsignor Bobanic:
- Okomljujete se u knjizi na "sotonske prakse" - okultizam, magiju, vračanje, astrologiju, zen-budizam, akupunkturu, džudo, karate, kiropraktiku, vjerske sekte, Sai Babu...

- Pojave koje ste nabrojili prava su pošast današnjeg vremena; one su ne "tehnike" ili "zabava" nego su nosioci jednog novoga svjetonazora koji se zove - vječna propast i smrt. Čovjek današnjeg vremena ne otvara srca pravome Bogu da on ispuni njegovo srce, ne klanja se jedinome Bogu koji mu donosi pravu ljubav i mir, te se stoga suvremeni čovjek klanja mnoštvu idola, padajući u ropstvo idolopoklonstva i grijeha. Neke od praksa koje ste nabrojali otključavaju, a neke širom otvaraju vrata ljudskoga srca Sotoni. New Age je, recimo, čisti sotonski, sinkretistički nauk. Samo bih upozorio na opasnost sotonskog proroka Paola Coelha, koji je prorok New Agea i koji preko svojih knjiga truje srca milijuna ljudi dajući im iskrivljenu i lažnu sliku Boga, naviješta im Boga kakav ne postoji, osim u njegovoj zavedenoj glavi.

Hrvacka katolicka crkva je kontra kiropraktike i masu ostalih prkasi koje bi spadale u ovu diskusiju, stoga kao pravi krscanin, izuzmi se iz ove teme jer si otvaras vrata sotoni.
Diablo
2014-09-08T17:57:27Z
od prirodnih lijekova priznajem samo:

UserPostedImage

:)20 :)20
Black Arrow
2014-09-08T18:18:26Z
Ko bi rekao... Reaktivac= cuveni Jova travar...:-))). Ja absolutno podrzavam alternativnu medicinu i treba je sto vise proucavati.
dr jupidu
2014-09-08T18:26:00Z
Originally Posted by: Black Arrow 

Ko bi rekao... Reaktivac= cuveni Jova travar...:-))). Ja absolutno podrzavam alternativnu medicinu i treba je sto vise proucavati.

mora da ga je neki genitalni problem napao jer nije prao ruke prije sexa pa sad ko fol ljudi pomagajte.......

a škrt je da ode u ljekarnu platit

neprimam kućne posjete.
Diablo
2014-09-08T18:38:49Z

Originally Posted by: Black Arrow 

mora da ga je neki genitalni problem napao jer nije prao ruke prije sexa pa sad ko fol ljudi pomagajte.......

a škrt je da ode u ljekarnu platit

vjerojatno đokica polako otkazuje poslušnost, a sram ga je kod doktora otić :)24
Similar Topics
Users browsing this topic