Seded
  • Seded
  • Advanced Member Topic Starter
2013-09-02T18:08:23Z
RIP.

Jedan od najboljih left hook-ova ikada.

http://www.profightstore...o-u-44-godini/14306.aspx 
"It's not checkmate. The king has one more move."
Sponsor
karl anal
2013-09-03T10:08:31Z
RIP the duke
When you walk around pretending to be crazy, eventually you are going to walk into someone who is pretending to be sane.
ksian
2013-09-03T17:11:40Z
Uh. Baš sam nedavno pogledao njegov meč sa Foremanom, tu se moglo dobro vidjeti da je Big George najveća beštija koja se ikad tukla u teškoj, a Duke je odradio meč karijere, puno, puno kretanja i rad prednjom rukom za WBO pojas. Pogodio je tu par puta tim ljevim krošeom tako strašno da bi pao bilo ko osim Foremana, koji je godinu dana kasnije uspio dočekati Moorera za pojas.

Mislim da je u to doba, negdje sredinom 90-ih teškaška scena bila jaka gotovo kao i 70-ih. Tyson je izašao iz ćorke, Hollyfield je tad nekako bio prvo ime, dizao se Lewis, koji će na jedan pametan način postati kralj te scene na kraju, Bowe je bio izuzetan talent, a pored njih, bilo je još igrača koji su mogli lako pomrsiti konce i najboljima: legendarni Big George, izvrsni Merciless Mercer, Duke, a pored svih njih se moglo lako naći još 10-ak stvarno čvrstih teškaša...

RIP Tommy Morrison.

Borisstandup
2013-09-03T17:28:49Z
Jedan od boksaca iz teske kategorije koji je bio poznat po svom izrazittom precizno snaznom left hook-u.
Bas me rastuzila ta vijest danas kada sam ujutro kretao na put za Bern. Znao sam da ima nekih problme i vec se godinama o tome spekuliralo ali nisam mislio da bi kraj mogao ovko brzo doci.
Uvijek ce mi ostati u sjecanju sa nekim sjajnim borbama kao sa Foremanom, Thomasom, Ruddockom. Covjek je imao 42 nokauta ostvarena a i slovio je u ono doba kao jedan od najboljih nokautera.

Mnogi su ga smatrali tolikim talentom da im je bilo jako zao da nije dostigao i vece uspjehe od onih koje je ostvario. Svako velikan boksa i ostati ce vjecno upisan kao sampion.

RIP
dr jupidu
2013-09-03T17:30:40Z
Originally Posted by: ksian 

Uh. Baš sam nedavno pogledao njegov meč sa Foremanom, tu se moglo dobro vidjeti da je Big George najveća beštija koja se ikad tukla u teškoj, a Duke je odradio meč karijere, puno, puno kretanja i rad prednjom rukom za WBO pojas. Pogodio je tu par puta tim ljevim krošeom tako strašno da bi pao bilo ko osim Foremana, koji je godinu dana kasnije uspio dočekati Moorera za pojas.

Mislim da je u to doba, negdje sredinom 90-ih teškaška scena bila jaka gotovo kao i 70-ih. Tyson je izašao iz ćorke, Hollyfield je tad nekako bio prvo ime, dizao se Lewis, koji će na jedan pametan način postati kralj te scene na kraju, Bowe je bio izuzetan talent, a pored njih, bilo je još igrača koji su mogli lako pomrsiti konce i najboljima: legendarni Big George, izvrsni Merciless Mercer, Duke, a pored svih njih se moglo lako naći još 10-ak stvarno čvrstih teškaša...

RIP Tommy Morrison.

uf bowe je bio bogomdan teškaš

šteta šta je volio preveć jest a ne toliko trenirat

neprimam kućne posjete.
Seded
  • Seded
  • Advanced Member Topic Starter
2013-09-03T17:33:50Z
Slažem se, Riddick Bowe mi je jedan od najomiljenijih teškaša ikad, zato ga i imam na avataru.

Kao što je ksian rekao, teška kategorija je tad bila vrhunska, svjetlosnu godinu ispred današnje :)28.

"It's not checkmate. The king has one more move."
dr jupidu
2013-09-03T17:34:58Z
Originally Posted by: Borisstandup 

Jedan od boksaca iz teske kategorije koji je bio poznat po svom izrazittom precizno snaznom left hook-u.
Bas me rastuzila ta vijest danas kada sam ujutro kretao na put za Bern. Znao sam da ima nekih problme i vec se godinama o tome spekuliralo ali nisam mislio da bi kraj mogao ovko brzo doci.
Uvijek ce mi ostati u sjecanju sa nekim sjajnim borbama kao sa Foremanom, Thomasom, Ruddockom. Covjek je imao 42 nokauta ostvarena a i slovio je u ono doba kao jedan od najboljih nokautera.

Mnogi su ga smatrali tolikim talentom da im je bilo jako zao da nije dostigao i vece uspjehe od onih koje je ostvario. Svako velikan boksa i ostati ce vjecno upisan kao sampion.

RIP

i bio je velika bijela nada

neprimam kućne posjete.
fanatic
2013-09-03T18:38:27Z
baš me zanima od čega je umro. sjećam se da se izliječio od HIV-a i da se vratio profi boksu. očito su godine liječenja oslabile organizam. šta reći, gledao sam par njegovih mečeva, tako da nemogu reć da sam neki veliki poznavatelj lika i djela, pokoj mu duši
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
JDS
  • JDS
  • Advanced Member
2013-09-03T21:22:10Z
Originally Posted by: dr jupidu 

Originally Posted by: ksian 

RIP Tommy Morrison.

uf bowe je bio bogomdan teškaš

šteta šta je volio preveć jest a ne toliko trenirat

Bowe je bio odlican u to doba. A jeste gledali nedavno onaj mec u tajlandskom boksu, kakva sramota ono mu stvarno nije trebalo.
Similar Topics
Users browsing this topic