balooba
  • balooba
  • Advanced Member Topic Starter
2012-12-28T23:56:52Z
Evo, i nakon 15 ak godina bavljenja sportom, i dalje nisam skuzio kako maknuti onaj odvratan smrad iz boksackih rukavica.
ako neko ima neku tehniku pranja ili bilo kakvog ciscenja, sprejevi i slicno, molim da me uputi, jer mi se povraca poslije svakog treninga!
hvala
Sponsor
Kiki
  • Kiki
  • Advanced Member
2012-12-29T00:15:46Z
Iz starih skinuti smrad jako teško, prvo probaj dobro prozračiti i nakon toga stavi u njih one vlazne maramice što idu u sušilicu (ima u Mulleru kupiti).

Ako opet smrde probaj ih zalediti u hladnjaku na nekoliko sati pa onda izvaditi i osušiti 48 sati na zraku.

Ako su nove, a počinju smrditi. Nakon svakog treninga kada dođeš kući dobro iz prozrači, ako je lijepo vrijeme stavi ih na prozor širom raširene. Drzi onaj karton od role kuhinjskog papira u rukavicama i mijenjaj ga jednom u 2 tjedna, ako si jako aktivan onda jednom tjedno. Najbitnije je dobro ih prozračiti nakon treninga, čim se dođe kući odmah ih izvaditi iz torbe.
TheGoldenboy
2012-12-29T01:14:28Z
mnogo ednostavno,uvek poslje trening stavi unutra hartija od novine ili slicno !!
OverhandRight
2012-12-29T01:49:50Z
Kiki wrote:

Najbitnije je dobro ih prozračiti nakon treninga, čim se dođe kući odmah ih izvaditi iz torbe.

:)36

Nisam jos probao ovo s novinama,bas cu isprobat.

Satrap
2012-12-29T02:21:55Z
balooba wrote:

Evo, i nakon 15 ak godina bavljenja sportom, i dalje nisam skuzio kako maknuti onaj odvratan smrad iz boksackih rukavica.
ako neko ima neku tehniku pranja ili bilo kakvog ciscenja, sprejevi i slicno, molim da me uputi, jer mi se povraca poslije svakog treninga!
hvala

Peri ruke, nikad ne oblači rukavice bez (5m) bandaža i nikad ih ne posuđuj drugima, redovito ih ostavi na balkonu da se prozrače i naravno, kupi nove rukavice svakih min. 2 godine. I kad kupuješ, kupi kvalitetne rukavice, isplati se, ja sam imao keiko twins rukavice koje su nakon 2 godine treniga još uvijek mirisale na kožu, a trenirao sam u njima 4-5 dana u tjednu.
Teško je ljudima shvatit al na rukavicama, gumici za zube i eventualno štitnicima za potkoljenice se ne štede novci.
fist
  • fist
  • Advanced Member
2012-12-29T12:14:55Z
Satrap wrote:

balooba wrote:

hvala

Peri ruke, nikad ne oblači rukavice bez (5m) bandaža i nikad ih ne posuđuj drugima, redovito ih ostavi na balkonu da se prozrače i naravno, kupi nove rukavice svakih min. 2 godine. I kad kupuješ, kupi kvalitetne rukavice, isplati se, ja sam imao keiko twins rukavice koje su nakon 2 godine treniga još uvijek mirisale na kožu, a trenirao sam u njima 4-5 dana u tjednu.
Teško je ljudima shvatit al na rukavicama, gumici za zube i eventualno štitnicima za potkoljenice se ne štede novci.

dodao bih i suspenzor na ovaj popis stvari na kojima se ne stedi

Moje rukavice nakon svakog treninga idu na zrak, balkon, sunce, vjetar.....

redovito pranje bandaza je takodjer must, s novine ili papir u roli koji e nguraju unutra takodjer dobro izvlace vlagu i smrad
Freak
2012-12-29T12:28:20Z
:)36 Dobar savijet ovo s novinama! TNX
PFS bets 2 - 0 - 1
Problem? I haven't got a problem. I've got fucking problems. Plural.
pecho
2012-12-29T12:33:52Z
Satrap wrote:

balooba wrote:

hvala

To mi toliko ide na zivce kad objasnjavam ljudima da se na tome NE STEDI,ali uglavnom pisam u vjetar.Ja sam u boksu i kad vidim da kupuju kacige za 75-100 kuna,digne mi se kosa na glavi.Ono to je tvoja glava i tvoj mozak i neki kondom za 75 kuna te nece nimalo zastititi.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
bruce lee
2012-12-29T13:32:14Z
ja ih čuvam jedino prozračivanjem, obavezno nakon treninga ih stavim da se zrače
i naravno ne oblačit ih bez bandaža
problem je što vi želite pobjedit, to je ta igra između vas i publike
akvic
2012-12-29T14:41:38Z
ja kupujem nove PFS svakih godinu-dvije, a stare ostavim početnicima koji nemaju svoju opremu

ove stare su se toliko usmrdile da sam ih oprao, znači kanta vode tekući deterđent i namakanje preko noći, drugi dan ispiranje u čistoj vodi dok ne krene bistra voda iz njih (dugotrajan i dosadan proces), zatim još malo namakanja u vodi s omekšivačem i sušenje, pošto su od skaja nije neki problem, kožne treba kasnije namazati sa kremom (možda i nekoliko puta)

ono sa novinama i provjetravanjem, ne držanje u torbi, itd. je obavezno
Satrap
2012-12-29T14:43:50Z
akvic wrote:

ja kupujem nove PFS svakih godinu-dvije, a stare ostavim početnicima koji nemaju svoju opremu

Becks
2012-12-29T14:53:50Z
stavi se i sapun u njih i ostavi preko noci, ofc ne tekuci 😃
pozdrav velikom švedskom somelieru i keyboard ratniku Senadu koji nas sada prati kao gost (denis hanofer)
Đolo
2012-12-29T14:56:47Z
Nakon treninga ubacis onaj boric iz auta u rukavice na cuku vremen poslije ih malo na zraku ostavis i dobre budu.
Kiki
  • Kiki
  • Advanced Member
2012-12-29T15:01:37Z
@akvic - smrt je za rukavice ih tako oprati......

Koristio sam i novine no one usmrde rukavice. Taj karton od role papira mi je zasad najbolji, upije znoj iz rukavica dok su u torbi, kad dođem kući posušim ih na zraku, preko vikenda su u polici.

Imam jedne PFS-ove koje su se toliko usmrdile da nije bilo moguce, kupljene prije 2 godine, spasio sam ih zračenjem i stavljanjem tih vlaznih maramica od sušilice.

Svu opremu od koze jednom mjesecno namazem vazelinom, kacigu nakon sparinga obrišem ručnikom, a kada dođem kući stavim da se suši s rukavicama (ako vani nije lijepo vrijeme stavim ih u sobu gdje sušim veš). Kaciga je PFS-ova, bila oko 350 kuna. Gumu za zube poslije svakog treninga operem mlakom vodom i posušim.

Bandaze perite sa omekšivačem pa će vam mirisati i ruke i rukavice haha. Perem ih nakon svakog korištenja, imam dvoje pa mijenjam svaki trening. Nakon godinu dana će malo izbijeliti no 40 kuna su u pfs-u, nije skupo.
balooba
  • balooba
  • Advanced Member Topic Starter
2012-12-29T18:14:00Z
probat cu bas ovo sa novinama, zvuci najjednostavnije...
samo ne znam da li ce izvuci i stari smrad..
Slash
2012-12-29T18:54:16Z
Kod rukavica je bitna preventiva da se ne usmrde, ono kasnije je najčešće prekasno.
MasahikoKimura
2012-12-29T19:31:26Z
ja sam isto tako imao problem sa svojima,i nisam se obazirao dok ih jedna cura koja mi se sviđa nije ponjušila...njen izraz lica mi je rekao da ih hitno trebam očistiti...:)14

sad ih čistim s novinama i namažem kremom za ruke da ne ispucaju,i odlično ide :)20
Satrap
2012-12-29T21:12:46Z
Slash wrote:

Kod rukavica je bitna preventiva da se ne usmrde, ono kasnije je najčešće prekasno.