dr jupidu
2012-11-23T14:10:21Z
http://protest.ba/v2/zas...te-nam-presutili-island/ 

ksiane?

inače treba nam jedan ekonomski topic primjetih i rješenja pametnih forumaša o ekonomiji pa eto
neprimam kućne posjete.
Sponsor
dr jupidu
2012-11-23T14:11:39Z
ajmo rješenja ekonomska za hrvatsku ako ko ima šta pametno
neprimam kućne posjete.
Losh
  • Losh
  • Advanced Member
2012-11-23T14:16:17Z
dr jupidu wrote:

ajmo rješenja ekonomska za hrvatsku ako ko ima šta pametno

Just like that :)20
mark
  • mark
  • Advanced Member
2012-11-23T14:19:50Z
Active discusions...nijedna Mma tema! Izgleda da ovo postaje sve manje Mma forum a sve više forum.hr
dr jupidu
2012-11-23T14:29:32Z
mark wrote:

Active discusions...nijedna Mma tema! Izgleda da ovo postaje sve manje Mma forum a sve više forum.hr

???
pa mma teme su gore
neprimam kućne posjete.
karl anal
2012-11-23T14:38:43Z
mark wrote:

a vidi, ako ima iko išta o mma, to se šalje jupiju pm i onda tebi on kaže tvoje mišljenje
When you walk around pretending to be crazy, eventually you are going to walk into someone who is pretending to be sane.
dr jupidu
2012-11-23T14:58:49Z
karl anal wrote:

mark wrote:

a vidi, ako ima iko išta o mma, to se šalje jupiju pm i onda tebi on kaže tvoje mišljenje

npr

svak od vas igra kladionicu

lijepo svaki pu složite cifru i sve na šta čete igrat i 20 % zarade meni

tako radi mojih par poznanika i u plusu su

ja sam inače 14 000 kn u plusu od mma kladionice

al igram rjetko al stavim više

to je zdrava ekonomija

jasno rizik je na vama a ne na meni.....

ja sam brand
neprimam kućne posjete.
Slash
2012-11-23T15:11:46Z
mark wrote:

I doprinijeo si ovoj "ekonomskoj" temi točno kako?
dr jupidu
2012-11-23T15:17:54Z
rješenje za hrvatsku:

1. ukidanje crkvi love

2. prodaja istre italiji i vraćanje vanjskog duga..sretni istrijani i mi.....

3. legalizacija lakih droga i porez na prodaju u shopovima lakih....

4. ukidanje davanja love udrugama iz proračuna

5. besplatni teren bilo kojoj auto industriji da dođe i radi...a naplata samo poreza uobičajenog na dobit

6. masovna gradnja državnih stanova na periferijama gradova po principu javno privatno da se bude na nuli....

7. ukidanje davanja hnk-ima iz proračuna i ukidanje hrvatskih narodnih kazališta i prodat ih...

a tko želi vidjet stare drame il "starine" jednostavno puštamo snimke u novim malim kinima...

ionako se sve ponavlja bitno za hrvatsku kulturu pa imamo snimke a a ne financirat uživo 100 puta skuplje...

itd itd

neprimam kućne posjete.
ksian
2012-11-23T15:45:45Z
Profesor Siniša Labrović iz Glavica kod Sinja (za one koji ne znaju, on je ono lice sa naslovne slike Profigtstore FB profila) je prije 3 godine iznio jedan sasvim zanimljiv koncept:

http://www.slobodnadalma...cleId/81387/Default.aspx 

Nažalost, u zadnje tri godine, situacija se još pogoršala. Dr. Ivo Sanader se više ne nalazi na kormilu ovog našeg broda, tako da smo ostali bez jedinog istinski uspješnog političara, jedinog igrača koji je mogao nešto napraviti sa loptom, i danas imamo ove bezveznjake na vlasti, kojima je ono pala u ruke silom inercije i gravitacije, i vjerovatno još gore u oporbi. Dr. Ivo je bio zvijezda vodilja, čovjek sa istančanim i osebujnim smislom za poslovni uspjeh, i bojim se da nas, nakon njega, čekaju teške godine. Kompletna gospodarsko-politička-društvena elita, umjesto da nastavlja sa svojim poslovnim planovima, sad vjerovatno tjeskobno diše, jer se mogu očekivati nova hapšenja, nove sudske igrokaze, vješanja i giljotine, organizirane za plebs, koji će sve više krepavati pod novim nametima Linićevih fiskalnih apetita.

Sve više mladih, i nekad perspektivnih kriminalaca završava u zatvorima. Gotovo svaki briljantni gospodarstvenik koji je dobio "Zlatnu Kunu" danas tumači moderna ekonomska stremljenja kolegama u Remetincu.

Realno, povijesni krug se zatvorio. A upravo su robijašnice oduvijek bili rasadnici budućih elita na ovim prostorima, naši Kembridži i Oksfordi. I sve što možemo je čekati da najambiciozniji, najrealniji i najzdraviji dio naših elita odradi svoje kazne, i da se jednom, kad izađu sa robije, formira od njih jedna adekvatna kritična masa, i da ponovo preuzmu stvar u svoje ruke, da nas povedu u još jednu pravednu borbu za slobodu.

Čovjeku se ovdje na raspolaganju tri opcije: Da razvije vlastiti, maloprivrednički koncept organiziranog kriminala (zapravo, realno gledano, rizik ne postoji, jer, ako je već dobar dio elita na robiji, posve je jasno da je bolje provesti ove godine sa njima u zatvoru, nego na slobodi, među svim tim nerealnim inidvuduama), ode raditi van, gdje, vjerovali ili ne, još uvijek postoje mjesta gdje će vam se platiti za vaš rad, ili da i dalje gleda televiziju, čita novine i histerizira.

Na jednoj čisto osobnoj razini, ne sviđa mi se ideja da najebem za tuđe greške, propuste i javašluk, dovoljno sam već izgubio radi vlastitih grešaka, propusta i javašluka. I zato sam odlučio da sa ovog broda koji tone, odem na neki manji, za kojeg procjenim da je manji rizik potonuća.

Ja se slažem sa našim uvodničarom u njegovoj tezi da je rad stvorio čovjeka, a nerad gospodina, ali, nekad te životne okolnosti odvedu u raznim smjerovima. Nekad si drug, nekad gospodin, navikneš se na sve, a, valjda nije toliko strašno ni biti čovjek.

pasbrata
2012-11-23T15:49:35Z
točku 4. i 7. pothitno maknut iz proračuna. LINK 

btw državno plaćanje doprinosa itd. kao zaslužnim pjevačima, tkz umjetnicima itd isto ukinuti odman sad.
fanatic
2012-11-23T15:54:56Z
ksian wrote:

Profesor Siniša Labrović iz Glavica kod Sinja (za one koji ne znaju, on je ono lice sa naslovne slike Profigtstore FB profila) je prije 3 godine iznio jedan sasvim zanimljiv koncept:

http://www.slobodnadalma...cleId/81387/Default.aspx 

Nažalost, u zadnje tri godine, situacija se još pogoršala. Dr. Ivo Sanader se više ne nalazi na kormilu ovog našeg broda, tako da smo ostali bez jedinog istinski uspješnog političara, jedinog igrača koji je mogao nešto napraviti sa loptom, i danas imamo ove bezveznjake na vlasti, kojima je ono pala u ruke silom inercije i gravitacije, i vjerovatno još gore u oporbi. Dr. Ivo je bio zvijezda vodilja, čovjek sa istančanim i osebujnim smislom za poslovni uspjeh, i bojim se da nas, nakon njega, čekaju teške godine. Kompletna gospodarsko-politička-društvena elita, umjesto da nastavlja sa svojim poslovnim planovima, sad vjerovatno tjeskobno diše, jer se mogu očekivati nova hapšenja, nove sudske igrokaze, vješanja i giljotine, organizirane za plebs, koji će sve više krepavati pod novim nametima Linićevih fiskalnih apetita.

Isuse Kriste, koji facepalm ovo zaslužuje. neznam jel ovo on rekao ili ti, al ovo je katastrofa
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
Slash
2012-11-23T16:04:06Z
Nama treba jedan Gadaffi pa da ovo dotjera u red, a na ove razne stranke i kurac palac zaboravite. Previše gledaju vlastite interese da bi još gledale i tuđe.
karl anal
2012-11-23T16:32:54Z
sve je to prekomplicirano

nama treba BENDER

koja autoindustrija, kaka brodogradilišta pobogu

trebaju nam pravi turisti, a ne ovo šta dolazi sa škodama punim do krova

znači kockarnice, prave

znači prostitucija, ne razumim uopće zbog čega je nelegalna u nas, realnost je bez pravih kurvi zaboravi na prave potrošače

a ove gore navedene stavke tek uz treću, DROGAAA, dolaze do potpnog izražaja

il ijesi ili nisi, sa ovim stvarima i uz slavoniju svi ali baš SVI možemo živit ko bubreg u loju,

neznamo mi šta imamo a nismo svjesni kako je lako uzet novac, sa ovim načinom netrebaš ni uzimat novac, trpaju ti ga i ljube te jer su zahvalni da ga mogu potrošit

koja EU, koje šta, možemo bit carevi svoj na svome

možda će nekima sve ovo zvučat glupo, ali propliva sam jako puno u ovim vodama i znam o čemu govorim

ljudi hoće da jebu, pa neka ko ljudi plate i neka jebu čiste kurve, koje imaju zdravstveno i mirovinsko

bilo bi puno manje ovih seoskih redikula da mogu tu i tamo pojebat nešto, a ne jadni, po plaži pa bacaju drkicu u drači, izbodu se

hoće ljudi da se drogiraju, pa nek se drogiraju mater mu jebem, drogirat će se i tako i tako, pa onda radije nek država uzme novac, uzima ona i sad da se ne lažemo

ali barem će bit to kontrolirano, i bit će bolja droga, neće više bit zajeba

i trpat slavoniju, možemo mi odlično sami živit od sebe

eto, to nam je jedini izlaz, tj jedini koji je dobar za nas

drugi neki vide u EU, a mislim da tim sami uvodimo lopšova u kuću

i onda ćemo se čudit kad se ujuro probudimo a nema ćsćina pečatnjaka i materine singerice

za laksativ  i WC-papir , izbacite šta imate, znam da imate,

pa vam pojasnim

When you walk around pretending to be crazy, eventually you are going to walk into someone who is pretending to be sane.
ksian
2012-11-23T16:42:45Z
fanatic wrote:

Isuse Kriste, koji facepalm ovo zaslužuje. neznam jel ovo on rekao ili ti, al ovo je katastrofa

Naravno da je katastrofa. Ivo Sanader je bio jedna medijski i društveno sveprisutna i bitna osoba koja je hrvatskom čovjeku služila kao putokaz da je moguće da jedan Hrvat u Hrvatskoj uspije na jednoj osobnoj razini, s tim da smo iz njegovog primjera jako lako mogli zaključiti na koji je zapravo način moguće da Hrvat u Hrvatskoj uspije. Uostalom, o tome načinu upravo govori i profesor Labrović.

Društvene silnice su danas takve da je nemoguće uspjeti u postavljenim društveno političkim okvirima. Koncept slobode kojeg je nudio dr. Ivo Sanader je bio puno prilagođeniji našem narodu, od koncepta slobode kojeg nude ovi današnji mučenici na vlasti. Ivo Sanader je dozvoljavao čovjeku, građaninu, pojedincu da razvija vlastiti koncept slobode, dok ga ovi današnji nameću, malo oni, malo njihovi partneri/i/ili pandani u ostalim interesnim grupama koje se nazivaju političke stranke.

Recimo, moj osobni koncept slobode bi bio da ne moram gledat tolike debile oko sebe. Ako ih već moram gledati, bilo bi najidealnije da govore nekim jezikom koji ne razumijem, pa me shodno tome, njihov idiotluk manje dira. Ali, svako treba razvijat vlastite koncepte najvažnijih vrijednosti, pa tako i slobode.

Narodi ovih prostora nisu bili bez država toliko dugo vremena bez razloga. Eto, Srbi i Crnogorci su bili najkraće (kurac kratko, i tu su teška stoljeća u pitanju) pod vlasti stranih gospodara, ali, jasno je da to nije radi toga što su oni imali bolji koncept državnosti od ostalih, već što su Turci u 19 stoljeću postali nesposobni da upravljaju sami sobom, a kamo li još sa takvim banditima kao što su ovi rečeni.

Kakva je moja procjena budućnosti? Uzeću za primjer fantomsku republiku srpsku krajinu (RSK), naravno nije bila međunarodno priznata, apsolutni smijeh kao nekakav politički, privredni i bilo koji drugi subjekt, ali činjenica je da su 4-5 godina neki tamo ljudi vjerovali da žive u nekoj tamo državi koja se tako zvala.

Kako je to išlo? Prvi dan su se derali da oće državu. Pa su drugi dan pekli volove. Pa su treći dan krenuli u rušenje i pljačku. Pa su im četvrti dan došle neke kuronje izvana koje su im objasnile da ako nastave bit tako esktremno glupi da bi mogli dobit porciju pametnih bombi. Pa su, negdje peti i šesti dan kukali kako nemaju više šta pljačkat, i optuživali jedan drugoga da su opljačkali manje ili više nego ostali. I naravno, sedmi dan ih je otpuhala oluja.

To je, naravno, taj ciklus. Mi smo ovdje, po svemu sudeći trenutno u nekom 5, 6 danu opisanog ciklusa. Koliko će to trajati ne znam, ali je neminovnost da nakon tog ciklusa dolazi i onaj zadnji, sedmi.

Evo ti jedna zanimljiva rasprava o jednom vrijednosnom konceptu:

fanatic
2012-11-23T16:51:49Z
Slash wrote:

Nama treba jedan Gadaffi pa da ovo dotjera u red, a na ove razne stranke i kurac palac zaboravite. Previše gledaju vlastite interese da bi još gledale i tuđe.

neznam jel to ironično pišeš, al Gaddafija sam cjenio i obožavao :)16
"I was in Las Vegas when the Nogueira brothers first touched down in America. There was a bus, this is a true story. There was a bus that pulled up to a red light, and Little Nog tried to feed it a carrot, while Big Nog was petting it. He thought it was a horse"
karl anal
2012-11-23T17:05:51Z
a sanader, iskreno barem je izgledao kao praviv političar, brate mili gospodin, onaj fini osmjeh

baš mi izgleda politički jeben mu mater, mogu ga zamislit, e gerharde,šta ima kod vas, nu nu, jel ti to novi sat, omega,

o jebemti, nisam znao da je tako loša situacija u njemačkoj, ako mogu ikako pomoć, netrebam ti govorit

kažem kao pojava mi je bio super, a pojava je jaako bitna u svemu ovome, to je jedan svjetski velikan znao odavno i koristio je to do maximuma a bogami i doveo je to do savršenstva

UserPostedImage

divim se njemu

nofrx
2012-11-23T17:20:57Z
fanatic wrote:

Slash wrote:

+1
KW CHAMPION
Borisstandup
2012-11-23T17:27:14Z
:)26
nevjerojatno...

Jupi je optimist , misli da je Hrvatska obecana zemlja za okretanje kapitala:)!
Slash
2012-11-23T17:27:45Z
fanatic wrote:

Slash wrote:

Ne ironiziram. Nama u RH ne trebaju stranke tipa HDZ i SDP, sabor i razni guzičari međunarodnim snagama već čvrsta ruka koja će reći dosta sranja i dovesti ovo u red. Ovako dok su tu razne stranke koje žele samo vlast nijedna nema muda promijeniti nešto kak spada i postaviti se za sebe (nek nas drugi zovu, a ne da se guzimo svima), već će rađe čekati EU ili koga već da sve pokupi i onda će nam opet stranci vladati (a realno ni ne zaslužujemo bolje kao državljani ove zemlje kad si sami dopuštamo da nas ovi na vlasti pljačkaju i prave budale od nas).

Tak da neki Gaddafi opće nebi bila loša opcija.
Users browsing this topic