Bronson0
2021-04-24T20:42:55Z
Srp i cekic nikako ne oznacava oduzimanje imovine. To sto su oni kao htjeli postici socijalnu ravnopravnost oduzimanjem imovine nema veze s ideologijom, mogli su to postici s vecim porezima za bogate. Socijalizam i komunizam jesu glupe i utopijske ideje ali ideologija im nije zlocinacka kao nacisticka, a samim tim ustaska i cetnicka.

Ne kuzim kako ti to nije jasno. Antifasizam znaci protiv fasizma i bez obzira koliko se zlocina napravilo pod tim simbolom on ne moze biti zabranjen. Jos se vise zlocina radilo pod krizem ali ni on ne moze biti zabranjen jer predstavlja mir, ljubav prema bliznjem, isusovu muku...
DjomlaKS
2021-04-24T22:21:43Z
Jeli četnička kokarda zabranjena zbog ideologije ili savezništva s nacistima?

P.S.
Mislim da komunizam drži rekord po broju žrtava. Mao, Staljin i Pol Pot nisu ubijali zbog krvnih zrnaca, ali su ljudi umirali pod njihovim režimom i reformama. A kad ta brojka prelazi silne milijune, onda je to zločin i samo zločin! Nikakve pogrešne "reforme".
Teško da su brojke žrtava pod križem približne žrtvama pod komunizmom.

I da, europski sud je osudio sve režime zločinačkim. Mislim da bi se i na temelju toga trebale komunističke oznaka tretirati podjednako kao i fašističke.
Bronson0
2021-04-24T23:05:56Z
Sto se tice kokarde ne znam ali pretpostavljam da i ona ima neke veze s nacionalnoscu s obzirom na teorije da su svi ljudi na svijetu srbi.

Bas to sto mao i staljin nisu ubijali po rasnim zakonima je kljucan razlog zasto petokraka nije zabranjena. Primjera radi ti si neki voda kulta i ja imam tvoju sliku na celu i tako nekog ubijem. Ako mi ti nisi rekao da to napravim ti ne mozes biti kriv bez obzira sto ja govorim da stujem tebe i da sam u tvom kultu ali ako si mi ti to rekao onda jesi kriv. Znaci sama ideja antifasizma i komunizma nije ubi sto vise ljudi, dok je bit nacizma i fasizma da protjeras ili ubijes sve koji su druge nacionalnosti. Doslovno ti sama ideja govori da ubijes sto vise ljudi.

Komunizam mozda drzi rekord na papiru ali kad pogledas realno koliko se zla u povijesti napravilo pod krizem, od spaljivanja vjestica i krizarskih ratova pa do blagoslivljanja oruzja u skoro svim ratovima. A i dosta vojnika nosi kriz oko vrata. To sto neki nosi kriz oko vrata ili petokraku na celu ne znaci da on predstavlja taj simbol. Bez obzira sto taj covjek radio znacenje simbola se ne mijenja.
Him
  • Him
  • Advanced Member
2021-04-25T05:28:30Z
Komunizam je više sinonim za kulturni genocid u Europi a ne toliko za ubijanje.

Zapad sa svojom kolonijom i USA u moderno vrijeme su počinili najviše zločina.
Mate 2
2021-04-25T07:31:31Z
Sam SSSR je do 1945. ubio daleko više ljudi nego nacistička Njemačka i fašistička Italija zajedno. Sve su to genocidni režimi, ali komunizam je daleko genocidniji, ne može se genocid opravdavati genocidom, a još manje višestruki. Protiv koga se antifašizam borio 1932. godine u Holodomoru u Ukrajini, protiv koga se to borio Pol Pot i Mao Tze Tung, a svi Staljinovi i Lenjinovi genocidi nad stanovništvom vlastite države, kako je to borba protiv fašizma, taj isti komunizam je samo ekstremni genocidni kapitalizam, a nacizam i fašizam su isto to, samo pod otvorenom podrškom vatikana.
DjomlaKS
2021-04-25T11:40:52Z
Originally Posted by: Bronson0 

Sto se tice kokarde ne znam ali pretpostavljam da i ona ima neke veze s nacionalnoscu s obzirom na teorije da su svi ljudi na svijetu srbi.

Bas to sto mao i staljin nisu ubijali po rasnim zakonima je kljucan razlog zasto petokraka nije zabranjena. Primjera radi ti si neki voda kulta i ja imam tvoju sliku na celu i tako nekog ubijem. Ako mi ti nisi rekao da to napravim ti ne mozes biti kriv bez obzira sto ja govorim da stujem tebe i da sam u tvom kultu ali ako si mi ti to rekao onda jesi kriv. Znaci sama ideja antifasizma i komunizma nije ubi sto vise ljudi, dok je bit nacizma i fasizma da protjeras ili ubijes sve koji su druge nacionalnosti. Doslovno ti sama ideja govori da ubijes sto vise ljudi.

Komunizam mozda drzi rekord na papiru ali kad pogledas realno koliko se zla u povijesti napravilo pod krizem, od spaljivanja vjestica i krizarskih ratova pa do blagoslivljanja oruzja u skoro svim ratovima. A i dosta vojnika nosi kriz oko vrata. To sto neki nosi kriz oko vrata ili petokraku na celu ne znaci da on predstavlja taj simbol. Bez obzira sto taj covjek radio znacenje simbola se ne mijenja.

Četnički simboli su zabranjeni samo zato jer su surađivali s nacistima, i naravno jer su izgubili rat.

Što se fašizma tiče, mislim da je Hićo tu ideologiju podigao na jedan pogrešan nivo, ponajviše zbog svog rasizma i ubijanja na rasnoj osnovi.
Drugačija situacija je recimo u Španjolskoj, gdje je pobijedio fašist Franco. A koliko sam pratio i Talijanski fašizam, daleko je to od nacizma., ponajviše zbog spomenutog ubijanja na rasnoj osnovi. Zato neki talijani i danas izjavljuju da su fašisti, a ne rasisti!
Al kao što rekoh. Nacizam je zasrao stvar, a onda se cijeli fašizam ubacio u isti koš i u kombinaciji s ratnim porazom dovelo do tih zabrana. Iako je sasvim logično da i komunistički simboli budu zabranjeni u Europi jer označavaju jedan mračan režim!

P. S.
Usporedba s križem ne stoji. Zasto? Pa zato jer križ nije nikad poražen, za razliku od kukastog križa. Da su nam turci napravili kontraofenzivu i potukli nas do nogu, ala saveznici sile osovine, onda bi i križ doživio sudbinu svoje kukaste verzije.

Kazem vam ja, veliku ulogu igra tko je pobijedio u ratu 😄

Bronson0
2021-04-25T11:58:07Z
Pa bas zato sto kriz nije porazen i stoji ova usporedba. Ako bi zabranio petokraku, moras zabraniti i kriz. Znaci ti bi zabranio i kriz?

Ne kazem da onaj to ko je pobijedio ne igra ulogu ali u ovom slucaju je logicno da je kukasti zabranjen a petokraka ne. Opet te pitam. Ako ja zalijepim tvoju sliku na celo i ubijem nekog, a ti mi to uopce nisi rekao mozes li ti biti kriv za to?
Him
  • Him
  • Advanced Member
2021-04-25T12:08:36Z
Rasni zakoni kod nacista su bili više kanalizirani prema Židovima i Poljacima. Oni u stvari nisu nikada bili strogo rasno motivirani koliko su htjeli stvoriti njemačku mitologiju u moderno doba. Bili su pogani. Kada želiš da Berlin bude Rim kao u doba Rimskoga carstva znaš da se krv mora proliti. Fašisti Talijani nisu niti iz bliza bili poput nacista. oni su bili "wanna be".

Nacizam je forisrao germanizam, bratstvo i jedinstvo čak i sa Englezima. Poljaci koji su doslovno svjetliji od samih Njemaca stavljali ih u nižu rasu, opet Slovake,Čehe i ostale stavljali pod germane.

To što su komunisti radili, to je svaki totalitarni režim radio, takve se metode slično i danas rade u demokraciji ali više na podmukli način. Jedini grijeh komunista je što su svojim ponašanjem degradirali naciju, vlastite ljude.

Kod nacista što su štetu radili drugim nacijama + vojno militarizirali svoju naciju.
DjomlaKS
2021-04-25T18:57:29Z

Pa bas zato sto kriz nije porazen i stoji ova usporedba. Ako bi zabranio petokraku, moras zabraniti i kriz. Znaci ti bi zabranio i kriz?

Ne kazem da onaj to ko je pobijedio ne igra ulogu ali u ovom slucaju je logicno da je kukasti zabranjen a petokraka ne. Opet te pitam. Ako ja zalijepim tvoju sliku na celo i ubijem nekog, a ti mi to uopce nisi rekao mozes li ti biti kriv za to?

Vidis tu se varas. Znači, kazes da su bitni pobjednici u ratu? E pa razlika između kriza i petokrake je taj sto križ nikad nije poražen, a za komunizam možemo reci da je na europskom tlu poražen i uništen krajem 80-ih i 90-ih.
Samim time što su se sve zemlje oslobodile tog zločinačkog režima, trebalo bi i njegove simbole zabraniti. Na kraju krajeva, na europskom sudu su svi totalitarni režime označeni zločinačkim!

Ovo dolje boldano mi moras pojasniti malo. Hitler je dao drugi pogled na fašizam jer ga je provodio na svoj način., zasto je onda to razlika od Staljina, Moa, Pota i komunizma??
Bronson0
2021-04-25T19:55:29Z
Do sad si govorio da je kukasti zabranjen jer je porazen, a eto ispada da je petkoraka isto porazena pa nije zabranjena. Znaci da ne vrijedi to tvoje pravilo nego gledaju s logicke strane.
Ajmo reci da je marxova knjiga osnova komunizam, a hitlerova osnova nacizma. U prvoj nema nikakvih zlocinackih ideja i poziva na ubijanje dok je u drugoj glavna misao da su zidovi niza rasa i da ih treba ubijati.
Razlika izmedu hitlera i staljina je sto je hitler napravio svoju ideologiju koja se u potpunosti slaze s tim sto je radio, a staljin je uzeo vec postojecu ideologiju i radio stvari koje se uopce ne slazu s tom ideologijom. Uzmi za primjer tita, on je deklarativni komunist ali brijuni, tigrovi, kurve, viski, cigare sve se to kosi s osnovom komunizma jer je bit da svi budu isti, a ne da narod jede govna dok ti kupujes tigrove. Dok je pavelic doslovni radio ono sto mu je njegova ideologija nalagala, a to je ubijanje zidova, cigana itd.

DjomlaKS
2021-04-25T20:30:50Z

Do sad si govorio da je kukasti zabranjen jer je porazen, a eto ispada da je petkoraka isto porazena pa nije zabranjena. Znaci da ne vrijedi to tvoje pravilo nego gledaju s logicke strane.
Ajmo reci da je marxova knjiga osnova komunizam, a hitlerova osnova nacizma. U prvoj nema nikakvih zlocinackih ideja i poziva na ubijanje dok je u drugoj glavna misao da su zidovi niza rasa i da ih treba ubijati.
Razlika izmedu hitlera i staljina je sto je hitler napravio svoju ideologiju koja se u potpunosti slaze s tim sto je radio, a staljin je uzeo vec postojecu ideologiju i radio stvari koje se uopce ne slazu s tom ideologijom. Uzmi za primjer tita, on je deklarativni komunist ali brijuni, tigrovi, kurve, viski, cigare sve se to kosi s osnovom komunizma jer je bit da svi budu isti, a ne da narod jede govna dok ti kupujes tigrove. Dok je pavelic doslovni radio ono sto mu je njegova ideologija nalagala, a to je ubijanje zidova, cigana itd.

Kukasti je poražen u ratu, a petokraka je samo na "papiru" početkom 90-ih. Velika je to razlika, pogotovo jer komunizam jos uvijek djeluje u svijetu(Kina prije svega).

Ovo dolje dobro kažes. Hitler je napravio SVOJU ideologiju, koja ne zastupa iste ideje kao talijanski fašizam. Raspravu smo počeli oko ideologija, i zašto se sve ideologije poraženih snaga trpaju u isti koš iako ima razlike među njima.
Moze biti i da sam fulao, ali nisam naišao u fašizmu(talijanskom, španjolskom...) ono što je Hićo zastupao sa svojim nacizmom. Ako ti jesi, slobodno me ispravi, jer u suprotnom znači da su komunizam i fašizam(ne nacizam) podjednake ideologije. Dakle, ideologije koje na zastupaju ubijanje na rasnoj osnovi, al su zločini činjeni pod istima.
Zatoichi
2021-04-26T10:14:47Z
Originally Posted by: DjomlaKS 

https://www.24sata.hr/news/video-na-reliju-u-kumrovcu-pjevali-su-ustaske-budnice-758609

Kumrovac ❤️😂

Epic koment:
“ Tak na brdu di sam bio u subotu...sjedimo, sjedimo kad ono čuje se auto kak dolazi. I svi najednom ustaše i kaj ću morao sam i ja ustat.”
😁😁
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
Him
  • Him
  • Advanced Member
2021-04-26T10:38:59Z

Kukasti je poražen u ratu, a petokraka je samo na "papiru" početkom 90-ih. Velika je to razlika, pogotovo jer komunizam jos uvijek djeluje u svijetu(Kina prije svega).

Ovo dolje dobro kažes. Hitler je napravio SVOJU ideologiju, koja ne zastupa iste ideje kao talijanski fašizam. Raspravu smo počeli oko ideologija, i zašto se sve ideologije poraženih snaga trpaju u isti koš iako ima razlike među njima.
Moze biti i da sam fulao, ali nisam naišao u fašizmu(talijanskom, španjolskom...) ono što je Hićo zastupao sa svojim nacizmom. Ako ti jesi, slobodno me ispravi, jer u suprotnom znači da su komunizam i fašizam(ne nacizam) podjednake ideologije. Dakle, ideologije koje na zastupaju ubijanje na rasnoj osnovi, al su zločini činjeni pod istima.

Komunisti su činili zločine nad nevinim osobama, političkim neprijateljima i prema intelektualcima. Ako si nacionalista sigurno da ima i rasne konotacije u zločinima. Nekako mislim da kao čovječanstvo idemo u pogrešnom smijeru, gdje se je mržnja previše akomulirala. Ovo primirje u EU koja se provodi poslije 2. svj rata će s vremenom opasti. Došli smo do zasićenja. Jednostavno svaka nacija želi nad nekim dominirati, to je nama u krvi. Ovakav scenarij nisam mogao zamisliti prije 15 godina. Svaka čast onom ruskom intelektualcu koji je predvidio raspad EU. Raspad Francuske, Italije, Njemačke itd. Sve nekako ide prema tome.
Bronson0
2021-04-26T11:51:27Z

A jbg sad. Kad ti pase onda je porazen ali kad ne pase onda je porazen na drugi nacin xD.

Ne znam koja je knjiga osnova fasizma ali svi fasisti pa cak i ovi u italiji su imali rasne zakone. Dok ih niti jedan koministicki rezim nije imao ni provodio. Tako da rasizam je dio fasizma. A i cini mi se da sam negdje vidio da postoji vise vrsta fasizma.
DjomlaKS
2021-04-26T12:43:39Z

A jbg sad. Kad ti pase onda je porazen ali kad ne pase onda je porazen na drugi nacin xD.

Ne znam koja je knjiga osnova fasizma ali svi fasisti pa cak i ovi u italiji su imali rasne zakone. Dok ih niti jedan koministicki rezim nije imao ni provodio. Tako da rasizam je dio fasizma. A i cini mi se da sam negdje vidio da postoji vise vrsta fasizma.

Pa da. Komunzam se politički raspadao u Europi, a fašizam je ratno ugušen. Križ pak nije nikako.
Sve su to bitne razlike.

Za fašizam opet ponavljam, velika je razlika između fašizma i nacizma. Kod većine fašista se ne podrazumijeva ubijanje druge rase. To je Hićo zajebao, a antifašistima leglo ko kec na desetku.

Btw, ti kojekakvi rasni zakoni su malo precijenjeni kad je u pitanju prošlo stoljeće, tj. rane godine. Nitko ne piše kakav su tretman imali crnci do polovice prošlog stoljeća, al se pijene jer netko u Europi proglasi roma nižom vrstom.
Bronson0
2021-04-26T13:24:44Z
Znaci ti ustvari mislis da su samo ratno uguseni pokreti zabranjeni? To je istina ali samo pokazuje karakter tih pokreta. Svi fasisticki pokreti traze nesto tude sto je nekad bilo njihovo. Srbi hoce veliku srbiju, talijani nasu obalu, njemci cijelu europu itd. Znaci fasisticki pokret je sam po sebi opasan i za taj narod i za druge narode u okolici. Dok je komunizam opasan samo za vlastiti narod i nema neke osvajacke zamisli. Komunisticka parola je svoje ne damo, tude necemo. Evo kina je komunisticka pa ne predstavlja prijetnju ostatku svijeta, imas li primjer neke fasisticke drzave da nije bila u ratu i da nije provodila hitlerove zakone?
Da skratim, fasizam podrazumijeva rat

To za crnce se slazem. Amerikanci su veliki gazde i vole gledati na njemce kao zlocince, a oni slave dan drzavnosti koji je u njihovom slucaju zlocin. Ali kad pogledas realno niko nikad nije u toj mjeri pokusavao unistiti druge narode kao fasisti i nacisti
Mate 2
2021-04-26T18:25:24Z
Komunizam je itekako imperijalistički pokret, osvajanja Sovjetske Rusije 1918 - 1922 i njihov pokušaj vraćanja svih teritorija Carske Rusije pod svoje okrilje, onda Staljinovi napadi na Finsku, Rumunjsku, podjela Poljske sa nacistima, okupacija pola Europe, komunistička revolucija i okupacija Kine, Staljinov plan da napadne i zauzme cijelu Europu u Operaciji Groza (Oluja ili Grom), a sama komunistička simbolika predstavlja čekić i srp koji obuhvaća cijeli svijet, i kako sad to nije osvajačka ideologija?
Bronson0
2021-04-26T19:23:01Z
Srp i cekic u toj verziji ukratko znaci proleteri svih zemalja ujedinite se,a ne osvojite cijelu zemlju. Nigdje se u marxovoj knjizi koja se smatra osnova komunizma ne spominje imperijalizam u pozitivnom smislu,on se smatrao odlikom kapitalizma. Staljin, tito, mao su radili zlocine ali ne radi ideologije. Imas i danas komunisticku kinu i sjevernu koreju koje tlace svoj narod ali trenutno nisu s nikim u ratu. Imas li primjer neke fasisticke drzave koja nije bila u ratu i nije provodila rasne zakone?
DjomlaKS
2021-04-26T19:58:50Z

Znaci ti ustvari mislis da su samo ratno uguseni pokreti zabranjeni?

Ne bas. Al smatram da se poraženim pokretima nanosi puno veća šteta i propaganda.

To je istina ali samo pokazuje karakter tih pokreta. Svi fasisticki pokreti traze nesto tude sto je nekad bilo njihovo. Srbi hoce veliku srbiju, talijani nasu obalu, njemci cijelu europu itd. Znaci fasisticki pokret je sam po sebi opasan i za taj narod i za druge narode u okolici. Dok je komunizam opasan samo za vlastiti narod i nema neke osvajacke zamisli. Komunisticka parola je svoje ne damo, tude necemo.

Tu se ne slažem nimalo. Može njihova parola biti kako hoće, ali činjenica je da su komunistički režimi itekako opasni za svoj i za druge narode u okolici. Da te podsjetim, Staljin je također s Hitlerom napao Poljsku, a kasnije okupirao(il ako pitas komunjare, oslobodio) pola Europe. Mao je okupirao, a ne ujedinio, Kinu, i pobio sve one koji se nisu uklapali ili su bili sumnjivi. Pa čak je i Tito maznuo talijanima Istru.
Dodajmo onda etnička čišćenja koja su provodili nad nedužnim stanovništvom zbog pogrešnih krvnih zrnaca, i dolazimo do pitanja...koja je razlika između fašizma i komunizma??
Također, kao sto sam naveo za rasizam, tako smatram da je i osvajanje tuđih teritorija itekako precijenjeno. Realno, svatko je tada posezao za tuđim teritorijima, a samo su fašistima to nabili kao zločin. Kako nazvati sve te kolonije po Africi i Aziji koje se bijelci imali nego okupiranje tuđih teritorija? Komunisti su, kao sto sam rekao, okupirali pola Europe i Azije. A ironija svega je, da su čak i Židovi, kao najveće žrtve rata, okupirali tuđi teritorij.
Ne kužim zasto bi se onda napadalo npr. Srbe zbog velikosrpskih ideja ako su svi imali slične ideje?

Evo kina je komunisticka pa ne predstavlja prijetnju ostatku svijeta, imas li primjer neke fasisticke drzave da nije bila u ratu i da nije provodila hitlerove zakone?
Da skratim, fasizam podrazumijeva rat

Ne predstavlja sada, ali je zato u prošlom vijeku oborila rekord po okupiranom teritoriju i umrlim žrtvama tog režima 😃.
Uostalom, pogledaj samo sta sad rade od Ujgura. Jel tebi to zločin ili ne? A ako proučiš malo bolje to njihovo "ujedinjavanje" Kine, onda ces shvatiti da je Mao napravio u Aziji ono sto Hitler nije uspio u Europi. Okupirao tuđi teritorij i pobio sve koji mu nisu odgovarali!
To su i te "pogrešne reforme" koje su odnijeli 50-60 milja života, iako je to čisti zločin protiv čovječanstva i nista drugo!

Hitlerove zakone su provodili jer je Hićo bio glavni i to se podrazumijeva. Da on nije naredio holokaust nad židovima, nitko od fašista ih nebi ubijao. To je ta razlika između fašizma i Hitlerovog nacizma, koju se namjerno ne spominje.

Ali kad pogledas realno niko nikad nije u toj mjeri pokusavao unistiti druge narode kao fasisti i nacisti

Opet netočno. Svi osvajači u prošlosti su ubijali i progonili druge narode tj. one koji im nisu pasali. Zar nisu Španjolci izbrisali nekoliko naroda i jezika? Mongoli su u početku htjeli izbrisati kineze pa kasnije odustali. Ono u Ruandi je čak i gore od holokausta...
Ok, Hitler je pretjerao s židovima i romima, al očito je bilo toga jos kroz povijest. Glupo mi je to pripisivati fašizmu.
Jbt, tako i ustašam nabijaju na nos istrebljenje srba, dok u međuvremenu tvrde kako su ustaše i četnici skupa ratovali 😄
Similar Topics
Users browsing this topic