DjomlaKS
2020-12-08T09:11:08Z
Originally Posted by: bero 

zato jer su primitivni i zavidni.
židovi su oduvijek bili obrazovana gospoda, a to je u prosječnom selji izazivalo mržnju i zavist. Plus Biblija naravno u kojoj su bili glavni krivci.

Istina, al nisam mislio na to. Nego na ubijanje djece, žena, staraca, itd. koje se odnosilo uglavnom na židove, koje očito eurooljani nisu smatrali svojima.
Tako da je licemjerno reci za neke zločine da su to zločini nad npr. Poljacima ili Ukrajincima.

https://www.dw.com/bs/ko...-od%C5%A1tetu/a-18590046 

U Pariškom sporazumu o ratnim reparacijama iz 1946. godine Zapadne sile su se dogovorile na koji će način raspodijeliti odštetu među sobom. Osim toga, utvrđena je i njemačka obveza davanja odštete za izbjeglice i žrtve nacističkog progona. Međutim, točan iznos odštete se u ugovoru ne spominje. "SAD je pred očima imao iskustva i probleme s ratnim odštetama iz Prvog svjetskog rata", kaže povjesničar Görtemaker. Tada se njemačko gospodarstvo dugo nije oporavilo, a onda se dogodio Hitlerov uspon. "Zbog toga su Amerikanci, i u manjoj mjeri Britanci, smatrali da se moraju odreći velikog dijela odštete kako bi Nijemcima omogućili gospodarski oporavak,“ pojašnjava Görtemaker.

Ovime mi nisi dao nikakav odgovor!?
Pa da postavim drugačije piranje. Zašto Njemačka plaća ratnu odštetu Izraelu s kojim uopće nije ratovala, umjesto da taj dio odštete za Holocaust plaća EU zemljama??
Da opet ne skrećes s teme, pojednostavnit cu malo pitanje. Dakle ne pričam o ratnoj odšteti zbog razaranja zemlje, ubijanja vojske i sl. nego o odšteti za Holocaust!? Kome ide ta odšteta?
Ako je Izraelu, onda je to dokaz da se nacistički zločini koje Norfx spominje, odnose na Izraelce a na Europljane.
Ako zbog holokausta plaća EU zemljama onda sam ja u krivu.

Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-08T09:21:47Z
Nabila se grižnja savjest Njemcima da su im preci bili teški zločinci, odnosno oni se ponašaju kao da je njihov narod jedini koji je počinio nekakav zločin protiv čovječanstva. Znači Njemce nitko ne tjera da financiraju Židove nego oni to sami. rade. Jednim dijelom je što Njemačka danas nema svoje ja kada je u pitanju medij i školstvo. zapad je na neki način priznao grešku neformalno što se tiće Versajskog ugovora koji je sigurno otjerao višemilijunsku naciju u glad i siromaštvo. Sigurno nisu htjeli istu grešku ponoviti, pa su rekli rađe ćemo kontrolirati što oni misle o školstvu, mediju i što se piše u novinama a ostalo će manipulacija učiniti Njemce nježnijima i plemenitijama kada je u pitanju njihova dobrovoljna donacija.
DjomlaKS
2020-12-08T09:23:32Z
http://www.ntv.ba/njemacki-dug-izraelu/ 

Evo bero da vidis kako se i ja služim guglom.
Spominje se odšteta Izraelu, raznoraznim židovskom udrugama, pojedinačno žrtvama logorašima i izbjeglicama...al jos nigdje nisam našao da neka od EU zemalja traži odštetu jer su im Švabe ubijali židove.?
Ako postoji takva država, slobodno me razuvjeri.
nofrx
2020-12-08T09:43:46Z
Originally Posted by: DjomlaKS 

Originally Posted by: nofrx 

Na skali od 1 do 100, ruski zločin prema poljskoj je
7 od 100, a njemački zločin prema rusiji i poljskoj 97 od 100.

I jedno i drugo je zločin ali je toliko različit po svim kriterijima da se ne može uopće trpati u istu rečenicu.

Rusi su okupirali pola poljske i pobili 22 tisuće časnika, policajaca, političara i intelektualaca.
To je opseg zločina.

Sve drugo je manipuliranje činjenicama.

Je li neki ruski vojnik silovao poljakinju ili ubio nekog poljaka da ga oplljačka?
Vjerovatno

Isto kao što je američki vojnik silovao francusku ženu i ubio belgijskog seljaka.

To je dio rata.

Ali uspoređivati to sa onim šta su radili njemački naacisti u poljskoj i rusiji ne priliči.

Relativiziranje tipa i jednu i drugi izvršili agresiju i ubijali poljake također nr priliči ozbiljnoj i pravednoj raspravi

Ubiti 22 tisuće vojnika i policajaca streljanjem i ubiti nekoliko milijuna žena, stara ca i dijece ne ide u istu rečenicu.

Sasvim mi je vojno strateški logično okupirati smrtnog neprijatelja s kojim graničiš ako imaš tako dobru priliku..

Tako da tu okupaciju pola poljske treba gledati i u tom kontekstu
I u kontekstu vladanja poljskom do 1990.
Ja stvarno ne znam za neke zločine osim već navedene Katinske šume

Evo i danas su poljaci njemcima sve oprostili a ruse mrze iz dna duše.
I danas su možda najveći ruski neprijatelj.

Bez uvrede, al toliko si nebuloza ovdje naveo da ne znam isplati li se uopce ici u daljnju raspravu. Jednostavno si nerealan kad su u pitanju Rusi, i svasta ces nesto naklapat umjesto da prihvatis da su bili zločinci i okupatori. Evo sad smo odjednom na 22 tisuća(iako pise preko 30) ubijenih Poljaka, i ne zna se vise za ruske zločine :)26

Samo cu reci da je malo žalosno uspoređivat francuskinje koje su dobrovoljno širile noge amerima, sa poljakinjama koje su silovane od strane osloboditelja!

Druga stvar je ovo za nacističko ubijanje djece, žena, staraca itd. Svi znamo sta je bio holokaust i da se to odnosi isključivo na holokaust, pa je zato lcemjerno namjerno izostavljati da su uglavnom židove tako ubijali, a ne Poljake, Ukrajince, Mađare itd.
E sad, možemo ih nazivati poljski ili ukrajinski židovi, kao sto se možemo praviti blesavi pa ih nazvati ukrajincima ili poljacima., al možeš li onda objasniti zasto su ih u većini tih zemalja s guštom bacali pred švabe da ih ovi ubijaju?? Il jos bolje, zasto Njemačka i danas placa odštetu zbog holokausta Izraelu a ne nekim europskim zemljama?
Jesu li ih Europljani smatrali svojim narodom, i jesu li oni zapravo bili Europljani ili Izraelci?

Jedan od zanimljivih zločina na tu temu je definitivno onaj u Ukrajini, kad su za samo par dana pobili preko 30 tisuća židova. Najzanimljiviji dio te priče je taj da su prve židovske žrtve stradale zapravo od Ukrajinaca, jer su ih ovi odmah počeli progonit, tuć po ulicama, i bacat pred švabe.
Tu je i Varsavski geto. Zločin protiv Poljaka, a zapravo su samo židovi stradali u njemu.
Čak je netko ovdje pisao i za Poljake kako su aplaudirali švabama kad su odvodili Židove. Samo jedan od dokaza da ih nisu smatrali svojim narodom.

Dakle o Holocaustu nemamo šta pisati. Zločin koji nema opravdanja. Ali kad pišemo o zločinima nad Poljacima i ostalim Europljanima, onda bih molio da se jasnije piše o kome govorimo, npr. poljacima ili poljskim židovima.

Ne vrijeđam se uopće.
Znam kakve osječaje gajiš prema nacizmu i idejama.
Sjetimo se onog baniranja od prije mjesec dana.
Tako da te shvaćam.

Ali daj molim te navedi koje sam nebuloze naveo?
I navedi mi koje su to grozne zločine napravili rusi prema poljacima od 1939 do 1990 osim katinske šume?

Nebuloza je recimo da ti za silovanja francuskih žena kriviš širenje nogu?
Jesi li svjestan šta pišeš?

KW CHAMPION
bero
  • bero
  • Advanced Member Topic Starter
2020-12-08T09:45:27Z

zato jer su primitivni i zavidni.
židovi su oduvijek bili obrazovana gospoda, a to je u prosječnom selji izazivalo mržnju i zavist. Plus Biblija naravno u kojoj su bili glavni krivci.

Istina, al nisam mislio na to. Nego na ubijanje djece, žena, staraca, itd. koje se odnosilo uglavnom na židove, koje očito eurooljani nisu smatrali svojima.
Tako da je licemjerno reci za neke zločine da su to zločini nad npr. Poljacima ili Ukrajincima.

https://www.dw.com/bs/ko...-od%C5%A1tetu/a-18590046 

U Pariškom sporazumu o ratnim reparacijama iz 1946. godine Zapadne sile su se dogovorile na koji će način raspodijeliti odštetu među sobom. Osim toga, utvrđena je i njemačka obveza davanja odštete za izbjeglice i žrtve nacističkog progona. Međutim, točan iznos odštete se u ugovoru ne spominje. "SAD je pred očima imao iskustva i probleme s ratnim odštetama iz Prvog svjetskog rata", kaže povjesničar Görtemaker. Tada se njemačko gospodarstvo dugo nije oporavilo, a onda se dogodio Hitlerov uspon. "Zbog toga su Amerikanci, i u manjoj mjeri Britanci, smatrali da se moraju odreći velikog dijela odštete kako bi Nijemcima omogućili gospodarski oporavak,“ pojašnjava Görtemaker.

Ovime mi nisi dao nikakav odgovor!?
Pa da postavim drugačije piranje. Zašto Njemačka plaća ratnu odštetu Izraelu s kojim uopće nije ratovala, umjesto da taj dio odštete za Holocaust plaća EU zemljama??
Da opet ne skrećes s teme, pojednostavnit cu malo pitanje. Dakle ne pričam o ratnoj odšteti zbog razaranja zemlje, ubijanja vojske i sl. nego o odšteti za Holocaust!? Kome ide ta odšteta?
Ako je Izraelu, onda je to dokaz da se nacistički zločini koje Norfx spominje, odnose na Izraelce a na Europljane.
Ako zbog holokausta plaća EU zemljama onda sam ja u krivu.

Izrael je židovska država osnovana 1948. od europskih židova (znači preživjelih žrtava Holokausta, od čega je velik broj njemačkih židova). Prema tome kome drugom bi trebali plaćati?

pfs-prevarantske frustrirane seljačine
- dr jupidu
bero
  • bero
2020-12-08T09:47:50Z

http://www.ntv.ba/njemacki-dug-izraelu/

Evo bero da vidis kako se i ja služim guglom.
Spominje se odšteta Izraelu, raznoraznim židovskom udrugama, pojedinačno žrtvama logorašima i izbjeglicama...al jos nigdje nisam našao da neka od EU zemalja traži odštetu jer su im Švabe ubijali židove.?
Ako postoji takva država, slobodno me razuvjeri.

pobrkao si osobu s kojom vodiš taj razgovor, ja nisam ulazio u temu zašto bi neka treća država tražila odštetu za ubijanje židova :)

kao što sam ti naveo, nacisti su veliku većinu europskih židova istrijebili, a ono malo je pobjeglo u SAD i kasnije Izrael.
znači vjerovatno iz tog razloga ne plaćaju odštetu za holokaust tim državama, jer tamo židova više nema.

- dr jupidu
nofrx
2020-12-08T09:49:29Z
A šta ako su poljakinje širile noge?
Njemice isto.
Prođe ruski vojnik a njemica širi noge. I onda on kao nešto kriv?

Eto ako već kažeš da pišem nebuloze pisat ću nebuloze na tvom nivou.

A ubojstva su radili svi.
Čak i poljaci tako da se rusi od nikog ne razlikuju.

Ispravi me ako griješim.

KW CHAMPION
nofrx
2020-12-08T09:54:32Z
A ruse i komunizam ne volim toliko, koliko mrzim nacizam.
Da nema nacizma, mrzio bih ruse i komunizam.
Volim ih samo zato sto su 3 reichu i njemcima jebali mater.
Ne mogu se prestat divit šta su im i kako napravili.

A da nema nacizma komunizam bi mi bio najodvratnija ideoligija
KW CHAMPION
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-08T10:02:15Z

https://encyclopedia.ush...pulation-data-by-country 

Ovo je populacija Židova u Europi, prije drugogo svjetskog rata.

Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-08T10:06:20Z

Nisu uspjeli ono najvažnije da netko od visokog oficira iz trećeg reicha potpise kapitulaciju. .

Formalno gledajući 3. reich nije doživio kapitulaciju. jedino što su nacisti uspjeli obečati Njemačkoj a to je upravo da neće nikada potpisati kapitulaciju.
DjomlaKS
2020-12-08T10:17:37Z

Izrael je židovska država osnovana 1948. od europskih židova (znači preživjelih žrtava Holokausta, od čega je velik broj njemačkih židova). Prema tome kome drugom bi trebali plaćati?

Židova je i prije bilo dolje, samo eto nisu imali državu. Koliko mi je poznato veći broj je bio dolje, nego ovih EU doseljenika, al moze biti da nije 100% točno.

Poljskoj, Ukrajini, Mađarskoj i ostatku Europe. Jer ako se spominje da su im Švabe ubijali ženu i djecu, onda je ključno naglasiti o kome se točno radi! Velika je razlika između njihovog naroda, i njihovih židova koje oni očito nisu smatrali svojima.

pobrkao si osobu s kojom vodiš taj razgovor, ja nisam ulazio u temu zašto bi neka treća država tražila odštetu za ubijanje židova :)

kao što sam ti naveo, nacisti su veliku većinu europskih židova istrijebili, a ono malo je pobjeglo u SAD i kasnije Izrael.
znači vjerovatno iz tog razloga ne plaćaju odštetu za holokaust tim državama, jer tamo židova više nema.

Ne, nego si ti uskocio kao padobranac s nečim desetim :)2

Norfx je spomenuo ubijanje poljske djece i žena od strane nacista, pa sam ja krenuo objašnjavat da se to odnosilo na židove(ili u najboljem slučaju poljske židove) a ne poljake, i da tu očigledno ima razlika.

Ukratko, postoji razlika između holokausta gdje su židovi stradali, i ostalih nacističkih zločina gdje su drugi stradali. Licemjerno je trpati sve u isti koš!
nofrx
2020-12-08T10:20:45Z
Originally Posted by: Him 

Nisu uspjeli ono najvažnije da netko od visokog oficira iz trećeg reicha potpise kapitulaciju. .

Formalno gledajući 3. reich nije doživio kapitulaciju. jedino što su nacisti uspjeli obečati Njemačkoj a to je upravo da neće nikada potpisati kapitulaciju.

Da nisu amerikanci spasili njemce, čitava bi njemačka bila istočna.
To bi bilo nebitno.

Nebitno je li potpišeš i pečatiraš da si kapitulirao.
Bitno je da kapituliraš
KW CHAMPION
DjomlaKS
2020-12-08T10:40:36Z

Ne vrijeđam se uopće.
Tako da te shvaćam.

I navedi mi koje su to grozne zločine napravili rusi prema poljacima od 1939 do 1990 osim katinske šume?

https://www.wikiwand.com...etski_ratni_zlo%C4%8Dini 

Evo čitaj samo dio o zločinima u Poljskoj. Malkice je veci broj od 22 tisuće.
nofrx
2020-12-08T10:52:04Z

Ne vrijeđam se uopće.
Tako da te shvaćam.

https://www.wikiwand.com...etski_ratni_zlo%C4%8Dini 

Evo čitaj samo dio o zločinima u Poljskoj. Malkice je veci broj od 22 tisuće.

Opet nisi odgovorio koje su strašne zločine rusi radili u poljskoj od 1945 do 1990, a mogli su da su htjeli.
Osim što ovaj tvoj link tvrdi da je brojka 65 tisuća.

Čak i da je 65 tisuća, to ne mijenja puno i opet se ne može uspoređivati sa milijunima poljaka i rusa, koje su pobili nacisti.

KW CHAMPION
nofrx
2020-12-08T10:56:33Z
Nemojmo brkat ppjmove.
Ne uspoređujemo komunizam i nacizam.
Komunizam i nacizam se mogu uspoređivati.
Njihovi zločini se mogu uspoređivati
Približni su i probližno grozni

Ali ovdje pričamo o ruskim i njemačkim zločinima nad poljacima u ww2.
Oni su kao muha i slon i ne mogu se uspoređivati.
Razlika je nebo i zemlja.
Njemački su slon, a ruski muha
KW CHAMPION
bero
  • bero
2020-12-08T11:15:53Z

Židova je i prije bilo dolje, samo eto nisu imali državu. Koliko mi je poznato veći broj je bio dolje, nego ovih EU doseljenika, al moze biti da nije 100% točno.

Palestina je 1947, znači neposredno prije stvaranja države Izrael, imala oko 2 milijuna stanovnika, od čega je domaćih židova bilo oko 600 tisuća (ostalo su bili arapi itd).
samo u prve 3 godine nakon osnutka Izraela (1948-1951) doselilo se 700 tisuća židova, a u narednim desetljećima ukupno se naselilo čak 3 milijuna židova.

danas Izrael ima oko 10 milja stanovnika, od čega su židovi 75 %, i to većina aškernazi (europski židovi)

Norfx je spomenuo ubijanje poljske djece i žena od strane nacista, pa sam ja krenuo objašnjavat da se to odnosilo na židove(ili u najboljem slučaju poljske židove) a ne poljake, i da tu očigledno ima razlika.

Ukratko, postoji razlika između holokausta gdje su židovi stradali, i ostalih nacističkih zločina gdje su drugi stradali. Licemjerno je trpati sve u isti koš!

ponavljam, sa mnom nisi vodio taj razgovor :)18
ja se po ovom što si napisao tu slažem s tobom.

nacisti generalno nisu dirali ne-židovske žene i djecu (a ni muške bez razloga), osim ako su radili odmazde (za napade partizana, pokret otpora itd) kako bi poslali poruku.
i žrtve bombardiranja naravno.
- dr jupidu
DjomlaKS
2020-12-08T11:47:30Z

ponavljam, sa mnom nisi vodio taj razgovor :)18
ja se po ovom što si napisao tu slažem s tobom.

nacisti generalno nisu dirali ne-židovske žene i djecu (a ni muške bez razloga), osim ako su radili odmazde (za napade partizana, pokret otpora itd) kako bi poslali poruku.
i žrtve bombardiranja naravno.

Eto konačno, samo sam to trazio 🙏 :)1
Ne volim trpati u isti koš holokausti i druge nacističke zločins, to je sve.

P. S.
Brojke oko židova u Izraelu mi nisu najpoznatije. Znam samo da preživjeli iz holokausta nisu bas najbolje dočekani dolje, pa bih rekao da su ovi domaći često vodili glavnu riječ.
nofrx
2020-12-08T12:05:17Z

Licemjerno je praviti se da nacisti nisu uopće ubijali poljake samo zato sto su ubili malo više poljskih židova nego poljskih poljaka.

Je li ti stvarno ne znaš da su njemački nacisti ubili 2 do 2,5 milijuna poljaka ili se praviš da ne znaš?

The genocides claimed the lives of 2.7 to 3 million Polish Jews and 1.8 to 2.77 million non-Jewish ethnic Poles, according to various sources such as Poland's Institute of National Remembrance

KW CHAMPION
Him
  • Him
  • Advanced Member
2020-12-08T12:08:42Z

Originally Posted by: Him 

Da nisu amerikanci spasili njemce, čitava bi njemačka bila istočna.
To bi bilo nebitno.

Nebitno je li potpišeš i pečatiraš da si kapitulirao.
Bitno je da kapituliraš

Bitno je to dosta. Njemce se danas drži pod kontrolom a ovaj podatak je jako bitan što Njemačka nije formalno kapitulirala za buduće generacije. Njemac će ponovno ići u ofenzivu uz ostale zemlje koje se smatraju oštećenim od strane Amerikanaca. Jako je bitno reći da nacisti uopće nisu bitni u ovoj priči nego da je Njemačka i bez nacista bila posebna zemlja i da ih je nacizam samo pogurao ka ujedinjenju Njemačke kao jedna cjelina. Veliki dio ljudi smatra da su upravo Amerikanci odgovorni što je pola Europe bilo pod boljševizmom.
Becks
2020-12-08T12:09:03Z

koja je to razlika?
pozdrav velikom švedskom somelieru i keyboard ratniku Senadu koji nas sada prati kao gost (denis hanofer)
Similar Topics
Users browsing this topic